Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pług motoblokowy MZR-800. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Pług motoblokowy MZR-800. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Pług motoblokowy MZR-800

Plowman MZR-800 należy do klasy średnich motobloków. Waga produktu to tylko 75 kg. Za pomocą tego sprzętu rolnik może wykonać całą listę prac na roli, np.: uprawę, orkę, frezowanie, hilling i inne.

Pług motoblokowy MZR-800. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Pług motoblokowy MZR-800

Motoblok MZR-800 jest przeznaczony do całorocznego użytkowania, w tym w sezonie zimowym (ze względu na wał odbioru mocy urządzenie może pracować w połączeniu z odśnieżarką).

Opis

Motoblock Plowman MZR-800 jest wyposażony w jednocylindrowy silnik benzynowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem. Marka silnika SR 170 F, moc — 8 KM, pojemność zbiornika gazu 3,6 litra.

Pług motoblokowy MZR-800. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik SR170F

Do tankowania producent zaleca stosowanie benzyny A-92. Paliwo poniżej tej klasy nie jest zalecane, ponieważ filtr paliwa może szybko się zatkać i silnik ulegnie awarii.

Przy ciągłej pracy ciągnika z operatorem prowadzącym należy robić przerwy na 15-20 minut, aby urządzenie ostygło, a silnik się nie przegrzał.

Motobloki klasy średniej, w tym Plowman MZR-800, są przeznaczone do użytku na działkach, ogrodach warzywnych (do 30 akrów), małych działkach przydomowych, szklarniach i wszelkich powierzchniach ziemi pod uprawę roślin. Czas trwania ciągnika prowadzącego bez przerwy nie może przekraczać 2 godzin.

Podstawowe wyposażenie ciągnika jednoosiowego:

 • rama ciągnika prowadzona w kartonie;
 • frezy (4 szt);
 • dwa koła pneumatyczne o wymiarach 4,00×8;
 • zaczep kompatybilny z osprzętem „Plowman” i innymi osprzętem, na przykład do ciągników jednoosiowych „Cascade”, „Neva”, „Oka”;
 • zestaw narzędzi do montażu jednostki;
 • instrukcja obsługi;
 • karta gwarancyjna.

Producent udziela gwarancji na motoblok Plowman MZR-800, wynosi ona 12 miesięcy. Przybliżonym analogiem tego modelu może być ciągnik prowadzący od producenta Mobil-K — model MKM 3, Plowman. Ten model został szczegółowo omówiony w odpowiednim artykule na naszej stronie internetowej.

Cechy ciągnika prowadzonego MPZ-800:

 • Charakterystyka techniczna działania motobloku Plowman MZR-800 umożliwia wykorzystanie tego urządzenia do prawie każdego rodzaju prac rolniczych, w tym do tak popularnych prac sezonowych, jak: pielenie, frezowanie gleby, orka.
 • Szerokość gleby do obróbki może być różna: na życzenie operatora wymiary taśmy można regulować od 80 do 100 cm, a głębokość obróbki za pomocą redlic ustawia się na 15-30 cm.
 • Trzy biegi robocze, w tym jeden bieg wsteczny, umożliwiają jak najefektywniejsze użytkowanie ciągnika Ploughman MZR-800. Dwie prędkości jazdy do przodu służą do wykonywania różnych operacji, np. na ściernicach do gleby miękkiej można włączyć 2 bieg, a jeśli trzeba orać twardą i wcześniej nieuprawianą glebę, zaleca się pracę na 1 biegu, aby nie przeciążać silnik.
Weiterlesen:
Motobloki Centaur. Przegląd, charakterystyka, instrukcje.

Charakterystyka

Model silnikaSR170F
Moc silnika (KM)8.0
Pojemność zbiornika paliwa (L)3.6
Pojemność miski olejowej (l)0.9
Szerokość robocza (cm)100
Głębokość obróbki (cm)15-30
Biegi (przód/tył)2 / 1
Koła6,00 × 12
Ciężar, kg75

Instrukcja obsługi

Podczas pracy z dowolnym ciągnikiem prowadzonym jest kilka ważnych etapów przygotowania do pracy: jest to montaż, pierwsze uruchomienie, docieranie. Następnie możesz zacząć działać zgodnie z instrukcjami.

Ważne! Do montażu ciągnika z operatorem prowadzącym zaleca się korzystanie z instrukcji obsługi (w zestawie).

Zalecany olej do silnika ciągnika Ploughman MZR-800: 10W-30 lub 10W-40 dowolnego producenta. Do skrzyni biegów: olej przekładniowy Shell, Lukoil lub inny.

Ciągnik prowadzący tego modelu składa się z następujących kluczowych części:

 • silnik, reduktor;
 • Przenoszenie;
 • koła;
 • kolumna kierownicy (regulowana kierownica z przełącznikami);
 • skrzydła ochronne nad kołami;
 • zaczep uniwersalny;
 • WOM (do podłączenia kosiarki, odśnieżarki).

Do urządzenia można podłączyć przyczepę, mały wózek. Maksymalna waga ładunku przewożonego na przyczepie lub wózku nie powinna przekraczać 300 kg (w tym waga ciągnika prowadzącego 75 kg).

Plowman MZR-800 jest kompatybilny z osprzętem innych producentów, np. Neva, Oka, Cascade.

Do pracy na glebach gęstych należy zastosować łapy zwiększające przyczepność wiodących części roboczych sprzętu do gleby. Minimalny okres docierania to 8 godzin.

Po uruchomieniu ciągnika z operatorem prowadzącym należy:

 1. Wymień olej w silniku i skrzyni biegów.
 2. Oczyść ciągnik prowadzący z brudu.
 3. Sprawdź stan wszystkich połączeń za pomocą gwintów, śrub.
 4. Spuść pozostałe paliwo ze zbiornika, jeśli ciągnik prowadzący nie będzie wkrótce używany.

Planowana konserwacja dowolnych ciągników benzynowych tej klasy jest przeprowadzana co 50-100 godzin. Podczas zaplanowanej konserwacji wykonywane są te same czynności, co po włamaniu.

Sprawdzanie poziomu oleju bagnetem

Poziom oleju sprawdzamy wizualnie lub za pomocą specjalnego prętowego wskaźnika poziomu (jeśli jest w zestawie), a także za pomocą specjalnych znaków na szyjce wlewu oleju.

Ważne! W okresie zimowym olej należy podgrzać do 60 stopni przed wlaniem do zbiornika.

Przed zainstalowaniem ciągnika z operatorem prowadzącym do przechowywania w okresie zimowym należy opróżnić wszystkie zbiorniki z oleju i paliwa. Przechowuj urządzenie w suchym, najlepiej ciepłym pomieszczeniu.

Weiterlesen:
Przegląd ciągników pchanych Pubert. Charakterystyka popularnych modeli, praca wideo, recenzje właścicieli

Zabrania się korzystania z ciągnika jednoosiowego:

 • Używaj maszyny na pochyłym terenie (jeśli nachylenie przekracza 15 stopni).
 • Przeciążenie i przegrzanie silnika.
 • Używaj paliwa niskiej jakości lub oleju niskiej jakości.
 • Ciągnik z operatorem prowadzącym należy przechowywać z pełnym zbiornikiem paliwa i niespuszczonym olejem.

Aby uniknąć skutków wibracji, używaj specjalnych ochraniaczy na kierownicę i rękawic antywibracyjnych. Do uszu zaleca się stosowanie zatyczek do uszu lub słuchawek z wygłuszeniem. Utrzymuj maszynę w czystości, jeśli nóż jest uszkodzony, wymień go. Wszelkie obce hałasy, stukanie, dym z silnika powinny być powodem skontaktowania się z centrum serwisowym.

Załączniki

Przegląd wideo

Jeśli jesteś właścicielem motobloku Plowman MZR-800, Twój film lub recenzja ze szczegółowym opisem działania urządzenia może pomóc innym użytkownikom dokonać wyboru na korzyść tego urządzenia. Udostępnij link do swojej recenzji wideo lub napisz recenzję w komentarzach do tego artykułu.

Przegląd urządzenia motoblokowego oracza

Opinie właściciela

Właściciele MZR-800 zwracają uwagę na jego funkcjonalność i łatwość obsługi, a także silne wibracje podczas pracy i trudności w uprawie dziewiczych gruntów.

Andrzej Lipieck:

„Moim zdaniem Plowman ma bardzo małe koła. Choć ciągnik prowadzący nie jest zły, to w swojej klasie jest bardzo dobry. Planuję wymienić koła przynajmniej na 5.00, 4 wydają mi się bardzo małe, gdy pracujemy z przecinarką, zapada się lub ślizga na okresy. Dużym plusem jest to, że jest WOM, choć mały traktor z tyłu. Zapłon szczelny, wyczuwalne wibracje. Na plus: obudowa jest dobrze pomalowana, atrakcyjny design, uchwyty z gumowymi uchwytami, stelaż jest mocny.

Oleg, Iwanowo:

„Korzystam z ciągnika MZR-800 od ponad 6 lat. W tym czasie wymieniłem tylko olej. Oczywiście Oracz jest więziony za zwykłą pracę lub z już opracowaną glebą. Mam do tego mały wózek, z jego pomocą jeżdżę ładunkami po terenie, robiłem drobne naprawy w garażu, więc traktorek bardzo mi się przydał. Krótko mówiąc, uniwersalny asystent działa nie tylko w terenie. Zalety: ciągnik jednoosiowy jest wygodny, bardzo lekki, elementarny w sterowaniu. Skrzydełka ochronne pomagają podczas frezowania — są dobrze osłonięte od podłoża. Wady: nie da się tak przetworzyć dziewiczej ziemi, nie wyobrażam sobie jak. Wprawdzie ciągnie wóz, oczywiście, ale nadal, na ciężką glebę, weź coś innego, ponad sto kilogramów wagi.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki Hyundai. Przegląd gamy modeli, charakterystyka
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector