Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Pług motoblokowy MZR-830

Pług MZR 830 to ciągnik benzynowy należący do klasy ciężkich jednostek rolniczych. Może być stosowany do pracy na każdej glebie: dziewiczej, gliniastej, gliniastej, czarnej. Waga urządzenia to 100 kg bez załączników. Do pracy z dziewiczą glebą zaleca się obciążenie ciągnika prowadzącego obciążnikami lub zamontowanie uchwytów.

Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Pług motoblokowy MZR-830

Urządzenie przeznaczone jest do użytku domowego, powierzchnia gruntów pod przerób może wynosić do 20-30 akrów. W przypadku dużych obszarów gleby stosuje się urządzenia przemysłowe, cięższe i mocniejsze.

Opis

Plowman MZR-830, znany również jako „Plowman Jenisej”, wyposażony jest w czterosuwowy silnik o mocy 8 KM. Pojemność zbiornika gazu wynosi 3,6 litra. Zużycie paliwa przy maksymalnej prędkości i obrotach silnika wynosi około 1,8 litra benzyny na godzinę.

Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik SR170F

Oracz MZR-830 ​​to niezawodna, potężna technika, której prawidłowe działanie pomoże rolnikowi osiągnąć maksymalne wyniki podczas zbioru i uprościć wszystkie złożone prace ogrodowe i ogrodowe.

Cechy motobloku Plowman MZR-830:

 • Mimo dość skromnych wymiarów ciągnik Ploughman MZR-830 ​​jest ciężki, waży 100 kg.
 • Klasyczny układ głównych elementów technicznych, a także regulowana kierownica sprawia, że ​​jest kompaktowy.
 • Ciągnik jednoosiowy wyposażony jest w koła o wymiarach 4,00-8, są to koła o średniej średnicy dostarczane w standardzie. Na życzenie właściciela istnieje możliwość wymiany kół na większe, wszelkie przystawki do tego modelu (oprócz frezów) dokupuje się osobno.
 • Plowman MZR-830 ​​działa na trzech prędkościach: jeden do tyłu, dwa do przodu.
 • Skrzynia biegów wykonana jest z żeliwa, co wydłuża jej żywotność.
 • Dopełnieniem urządzenia jest obrotowe koło regulowane dla wygody operatora.
 • Ciągnik prowadzący współpracuje z wałem odbioru mocy, co oznacza, że ​​do urządzenia można podłączyć osprzęt, taki jak kosiarka lub dmuchawa do śniegu, a także łopata do śniegu.
 • Szerokość uprawianej gleby jest regulowana: od 80 do 105 cm, przy głębokości roboczej do 30 cm.
 • Motoblok jest wyposażony w rozrusznik, czyli funkcję ręcznego uruchamiania.
 • Działa nie tylko z osprzętem fabrycznym, ale także z osprzętem z motobloków Neva, Cascade, Oka, na przykład z wózkiem Neva lub przyczepami odpowiednimi do innych jednostek. Taka agregacja jest możliwa dzięki uniwersalnemu zaczepowi. Zaczep dostarczany jest wraz z blokiem silnika w fabrycznym kompletnym zestawie.
Weiterlesen:
Motoblok Salut 5X 6,0 Honda GC 190 OHV. Przegląd, charakterystyka

Charakterystyka

Model silnikaSR170F
Moc silnika (KM)8.0
Pojemność zbiornika paliwa (L)3.6
Pojemność miski olejowej (l)0.9
Szerokość robocza (cm)90
Głębokość obróbki (cm)30
Biegi (przód/tył)2 / 1
Koła4,00 × 10
Ciężar, kg100

Instrukcja obsługi

Stosowanie motobloku Plowman MZR-830 ​​jest dopuszczalne przy prawidłowo zmontowanym zespole i wystarczającym poziomie oleju i benzyny w zbiornikach paliwa. Maszynę można włączać tylko w pozycji poziomej z dołączonym osprzętem.

Ważne jest przestrzeganie prostych zasad działania:

 • Nosić rękawice ochronne (wymagane do pochłaniania wibracji z urządzenia).
 • Używaj zamkniętej odzieży i zatyczek do uszu, aby zminimalizować uszkodzenia spowodowane hałasem silnika.
 • Sprawdź, czy noże i inne nasadki są prawidłowo zamocowane.
 • Po zakończeniu pracy oczyść korpus ciągnika prowadzącego z brudu i gruzu.
 • Pozwól silnikowi ostygnąć co 2 godziny pracy, robiąc przerwy i zatrzymując silnik.

Zalecenia producenta dotyczące olejów silnikowych: olej SAE30 / SAE5W-30. Do skrzyni biegów: olej przekładniowy 80W-90. Rodzaj benzyny: AI-92.

Nie napełniaj ciągnika jednoosiowego paliwem niskiej jakości. Przyspieszy to zużycie silnika, a filtry oleju i paliwa będą się szybciej zatykać.

Okresy docierania i konserwacji:

 • Docieranie — pierwsze 8 godzin pracy po montażu i pierwszym włączeniu.
 • Konserwacja planowa — raz na sześć miesięcy lub raz na rok, w zależności od obciążenia ciągnika, ale nie rzadziej niż co 50 godzin.
 • Raz w roku — konserwacja silnika, regulacja skrzyni biegów, wymiana pasków i świec zapłonowych (w razie potrzeby).

Przegląd wideo

Przegląd urządzenia motoblokowego oracza

Opinie właściciela

Nikołaj, Irkuck:

„To moja pierwsza technika tego typu. Wygląda niesamowicie, podoba mi się. Jeśli chodzi o wypełnienie to do tej pory wszystko pasuje, plus duży wybór załączników do niego. Za radą sprzedawcy natychmiast zabrali zarówno pług, jak i pagórek. Latem obrabialiśmy alejki truskawek „rodzimymi” nożami — podobała mi się praca ciągnika. Ogólnie cieszę się, że nasi producenci w końcu produkują sprzęt nie toporny, ale funkcjonalny i piękny. Mam nadzieję, że moja recenzja pomoże innym letnim mieszkańcom!

Oleg, Mińsk:

„Motoblok przywieziony od krewnych z Omska 2,5 roku temu. Nie wytrzymały długo, myślę, że to zupełnie nowe. Nie zrobię dużej recenzji, ale napiszę główną rzecz, która mnie zadowoliła i nie. Zalety: Ciągnik pchany jest naprawdę mocny, oczywiście 8 koni to nie 15, ale jeśli chcesz prosto wagi ciężkiej, nie jest to dla Plowmana. Możesz poszukać innych, mocniejszych. W pracy: asystent jest tym, czego potrzebujesz, frez jest wysokiej jakości, nie miałem problemów, tnie ziemię na puch. Jedyne, co jest niezwykłe w obsłudze, to waga, ale szybko się do tego przyzwyczaiłem. Wydawało się, że prędkości są mocno przełączane, trzeba podjąć wysiłki. Wady: robi dużo hałasu, instrukcje nie są zbyt obszerne, ale zrozumiałe! Nadaje się do 40 akrów, ale trzeba mu odpocząć, w końcu jego moc nie jest powalająca.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Przegląd gamy motobloków Varyag. Specyfikacje, recenzje
Ссылка на основную публикацию