Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Pług motoblokowy MZR-830

Pług MZR 830 to ciągnik benzynowy należący do klasy ciężkich jednostek rolniczych. Może być stosowany do pracy na każdej glebie: dziewiczej, gliniastej, gliniastej, czarnej. Waga urządzenia to 100 kg bez załączników. Do pracy z dziewiczą glebą zaleca się obciążenie ciągnika prowadzącego obciążnikami lub zamontowanie uchwytów.

Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Pług motoblokowy MZR-830

Urządzenie przeznaczone jest do użytku domowego, powierzchnia gruntów pod przerób może wynosić do 20-30 akrów. W przypadku dużych obszarów gleby stosuje się urządzenia przemysłowe, cięższe i mocniejsze.

Opis

Plowman MZR-830, znany również jako „Plowman Jenisej”, wyposażony jest w czterosuwowy silnik o mocy 8 KM. Pojemność zbiornika gazu wynosi 3,6 litra. Zużycie paliwa przy maksymalnej prędkości i obrotach silnika wynosi około 1,8 litra benzyny na godzinę.

Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Silnik SR170F

Oracz MZR-830 ​​to niezawodna, potężna technika, której prawidłowe działanie pomoże rolnikowi osiągnąć maksymalne wyniki podczas zbioru i uprościć wszystkie złożone prace ogrodowe i ogrodowe.

Cechy motobloku Plowman MZR-830:

 • Mimo dość skromnych wymiarów ciągnik Ploughman MZR-830 ​​jest ciężki, waży 100 kg.
 • Klasyczny układ głównych elementów technicznych, a także regulowana kierownica sprawia, że ​​jest kompaktowy.
 • Ciągnik jednoosiowy wyposażony jest w koła o wymiarach 4,00-8, są to koła o średniej średnicy dostarczane w standardzie. Na życzenie właściciela istnieje możliwość wymiany kół na większe, wszelkie przystawki do tego modelu (oprócz frezów) dokupuje się osobno.
 • Plowman MZR-830 ​​działa na trzech prędkościach: jeden do tyłu, dwa do przodu.
 • Skrzynia biegów wykonana jest z żeliwa, co wydłuża jej żywotność.
 • Dopełnieniem urządzenia jest obrotowe koło regulowane dla wygody operatora.
 • Ciągnik prowadzący współpracuje z wałem odbioru mocy, co oznacza, że ​​do urządzenia można podłączyć osprzęt, taki jak kosiarka lub dmuchawa do śniegu, a także łopata do śniegu.
 • Szerokość uprawianej gleby jest regulowana: od 80 do 105 cm, przy głębokości roboczej do 30 cm.
 • Motoblok jest wyposażony w rozrusznik, czyli funkcję ręcznego uruchamiania.
 • Działa nie tylko z osprzętem fabrycznym, ale także z osprzętem z motobloków Neva, Cascade, Oka, na przykład z wózkiem Neva lub przyczepami odpowiednimi do innych jednostek. Taka agregacja jest możliwa dzięki uniwersalnemu zaczepowi. Zaczep dostarczany jest wraz z blokiem silnika w fabrycznym kompletnym zestawie.
Weiterlesen:
Motoblok Weima WM720. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Charakterystyka

Model silnikaSR170F
Moc silnika (KM)8.0
Pojemność zbiornika paliwa (L)3.6
Pojemność miski olejowej (l)0.9
Szerokość robocza (cm)90
Głębokość obróbki (cm)30
Biegi (przód/tył)2 / 1
Koła4,00 × 10
Ciężar, kg100

Instrukcja obsługi

Stosowanie motobloku Plowman MZR-830 ​​jest dopuszczalne przy prawidłowo zmontowanym zespole i wystarczającym poziomie oleju i benzyny w zbiornikach paliwa. Maszynę można włączać tylko w pozycji poziomej z dołączonym osprzętem.

Ważne jest przestrzeganie prostych zasad działania:

 • Nosić rękawice ochronne (wymagane do pochłaniania wibracji z urządzenia).
 • Używaj zamkniętej odzieży i zatyczek do uszu, aby zminimalizować uszkodzenia spowodowane hałasem silnika.
 • Sprawdź, czy noże i inne nasadki są prawidłowo zamocowane.
 • Po zakończeniu pracy oczyść korpus ciągnika prowadzącego z brudu i gruzu.
 • Pozwól silnikowi ostygnąć co 2 godziny pracy, robiąc przerwy i zatrzymując silnik.

Zalecenia producenta dotyczące olejów silnikowych: olej SAE30 / SAE5W-30. Do skrzyni biegów: olej przekładniowy 80W-90. Rodzaj benzyny: AI-92.

Nie napełniaj ciągnika jednoosiowego paliwem niskiej jakości. Przyspieszy to zużycie silnika, a filtry oleju i paliwa będą się szybciej zatykać.

Okresy docierania i konserwacji:

 • Docieranie — pierwsze 8 godzin pracy po montażu i pierwszym włączeniu.
 • Konserwacja planowa — raz na sześć miesięcy lub raz na rok, w zależności od obciążenia ciągnika, ale nie rzadziej niż co 50 godzin.
 • Raz w roku — konserwacja silnika, regulacja skrzyni biegów, wymiana pasków i świec zapłonowych (w razie potrzeby).

Przegląd wideo

Przegląd urządzenia motoblokowego oracza

Opinie właściciela

Nikołaj, Irkuck:

„To moja pierwsza technika tego typu. Wygląda niesamowicie, podoba mi się. Jeśli chodzi o wypełnienie to do tej pory wszystko pasuje, plus duży wybór załączników do niego. Za radą sprzedawcy natychmiast zabrali zarówno pług, jak i pagórek. Latem obrabialiśmy alejki truskawek „rodzimymi” nożami — podobała mi się praca ciągnika. Ogólnie cieszę się, że nasi producenci w końcu produkują sprzęt nie toporny, ale funkcjonalny i piękny. Mam nadzieję, że moja recenzja pomoże innym letnim mieszkańcom!

Oleg, Mińsk:

„Motoblok przywieziony od krewnych z Omska 2,5 roku temu. Nie wytrzymały długo, myślę, że to zupełnie nowe. Nie zrobię dużej recenzji, ale napiszę główną rzecz, która mnie zadowoliła i nie. Zalety: Ciągnik pchany jest naprawdę mocny, oczywiście 8 koni to nie 15, ale jeśli chcesz prosto wagi ciężkiej, nie jest to dla Plowmana. Możesz poszukać innych, mocniejszych. W pracy: asystent jest tym, czego potrzebujesz, frez jest wysokiej jakości, nie miałem problemów, tnie ziemię na puch. Jedyne, co jest niezwykłe w obsłudze, to waga, ale szybko się do tego przyzwyczaiłem. Wydawało się, że prędkości są mocno przełączane, trzeba podjąć wysiłki. Wady: robi dużo hałasu, instrukcje nie są zbyt obszerne, ale zrozumiałe! Nadaje się do 40 akrów, ale trzeba mu odpocząć, w końcu jego moc nie jest powalająca.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki Zubr HT-105 B. Przegląd, dane techniczne, opinie
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector