Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarki do motobloków MTZ. Przegląd, charakterystyka, instrukcja obsługi

Odśnieżarki do motobloków MTZ

Obfite opady śniegu w naszym kraju są częstym zjawiskiem w zimie, co często komplikuje ruch. Śnieg można usunąć za pomocą łopaty lub specjalnego sprzętu.

Dzięki szerokiej gamie osprzętu ciągnik jednoosiowy MTZ umożliwia nie tylko prace na ziemi, ale także odśnieżanie. Specjalne odśnieżarki robią to sprawnie i szybko.

W większości przypadków są obrotowe — specjalne koło pasowe podnosi śnieg w wiadrze i kieruje go na obracające się ostrza, a one z kolei wyrzucają go na bok przez specjalną rurę na znaczną odległość.

Strona internetowa producenta oferuje dwie opcje zawieszanych odśnieżarek do ciągnika białoruskiego MTZ-09n:

 • SN-1M;
 • SM-0,6.

Odśnieżarka SM-0,6

Pługi śnieżne MTZ. Odśnieżarki obrotowe: przegląd, dane techniczne, recenzje

Odśnieżarka SM-0,6
 • Ten wieszak jest mały. Szerokość robocza odśnieżania wynosi 98 cm, a maksymalna wysokość śniegu do jednorazowego chwytania wynosi 45 cm;
 • Średnica ślimaka — 30 cm;
 • Maksymalna odległość, na jaką Białoruś może rzucać śnieg z przystawką CM-0,6, wynosi 10 m;
 • W zależności od wysokości pokrywy śnieżnej prędkość poruszania się może wahać się w granicach 2-4 km/h;
 • Masa konstrukcji to 52 kg.

Odśnieżarka CH-1M

Pługi śnieżne MTZ. Odśnieżarki obrotowe: przegląd, dane techniczne, recenzje

Odśnieżarka CH-1M
 • Model przeznaczony do czyszczenia gęstej pokrywy śnieżnej. Ma większą wydajność i jest wykonany z mocniejszego materiału;
 • Szerokość części roboczej wynosi 93 cm, a jej wysokość 35 cm;
 • Prędkość jazdy może się różnić w zależności od warunków, od 2,5 do 5 km/h;
 • Na tej podstawie wydajność pługa może wynosić od 2300 do 4500 m²2/ h;
 • Maksymalna ilość śniegu może być rzucana na 12 m;
 • A CH-1 waży — 92 kg.

Inne opcje odśnieżania

Motobloków dla małych i średnich firm

Nie zawsze sprzęt, który prezentuje producent, odpowiada klientowi. Może to być niewystarczająca moc, niska wydajność lub wątpliwości dotyczące komponentów. Jeśli chcesz kupić odśnieżarkę innego producenta, musisz zwrócić uwagę na ich montaż.

Podobny uchwyt jest prezentowany w ciągniku Agro. Oznacza to, że od tego producenta można kupić osprzęt do ciągnika MTZ-09n.

Zasada montażu

Śruba robocza pługa śnieżnego jest przymocowana bezpośrednio do wału odbioru mocy za pośrednictwem napędu pasowego.

Weiterlesen:
Tajga piły łańcuchowej. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Aby zapewnić bezpieczniejsze mocowanie, odśnieżarki mają specjalne otwory, które pasują do zaczepu białoruskiego. Tutaj konieczne jest ustalenie pozycji urządzenia za pomocą szpilki.

Instrukcja użytkowania

Motoblok MTZ-09N

Istnieje kilka niuansów, które należy wziąć pod uwagę podczas pracy z odśnieżarkami na białoruskich motoblokach MTZ-09n:

 • Przed rozpoczęciem pracy rozgrzej silnik przez 10 minut;
 • Zabrania się znajdowania osób przed ciągnikiem prowadzącym;
 • W kierunku odrzucanego śniegu nie powinno być żadnych żywych istot ani szklanych przedmiotów;
 • Przed odśnieżeniem obszar należy w jak największym stopniu oczyścić z twardych przedmiotów (kamieni, lodu itp.), ponieważ uderzenie w śmigło może wylecieć i spowodować uszkodzenie;
 • Konieczne jest ciasne zamocowanie sworznia zaczepu Białorusi i zaczepu, aby zapobiec awariom podczas pracy.

Modyfikacje

 • W starszych wersjach Białorusi występował problem z paskiem napędowym, który stale pękał przy zwiększonym obciążeniu. W nowych modelach zastąpiono go napędem pasowym i dodatkowo zabezpieczono specjalną obudową, aby zapobiec wpływowi czynników zewnętrznych na jego pracę.
 • Łatwość obsługi polega na tym, że pług śnieżny znajduje się przed ciągnikiem prowadzącym MTZ-09n, a sterowanie odbywa się w wygodny sposób za pomocą standardowej kierownicy. Nie ma potrzeby kupowania dodatkowych urządzeń.
 • Warto również zwrócić uwagę na wzmocniony świder, który jest głównym elementem roboczym. Jeśli wcześniej, gdy dostał się do niego lód lub kamienie, zawiódł, teraz jest wykonany za pomocą cięcia laserowego, dzięki czemu jest bardziej odporny na pękanie.

Robienie domowej dmuchawy do śniegu

Ogólny schemat odśnieżarki

W naszym kraju ludzie starają się jak najwięcej zaoszczędzić. Zakup nowego sprzętu do odśnieżania kosztuje od 20 tysięcy rubli. Możesz szukać używanych opcji, ale w dobrym stanie będą kosztować od 15 tysięcy i nie ma gwarancji na ich wykonanie. Dużo taniej będzie samemu zrobić dmuchawę do śniegu.

Weiterlesen:
Benzokosa Huter GGT 2500S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Każdy mechanizm pługu śnieżnego składa się z 3 głównych elementów:

 • Śruba
 • Mechanizm obrotowy
 • obudowa

Śruba

Do domowej produkcji używana jest stalowa rura, do której przyspawanych jest 8 stalowych półtarczy.

Zaleca się stosowanie stali nie mniejszej niż 2 mm. Do obracania ślimaka zastosowano uszczelnione łożyska, które zapobiegają dostawaniu się śniegu do środka. Do obracania rury służy przenośnik taśmowy, który połączy ślimak i wał odbioru mocy.

Schemat mechanizmu śrubowego

Mechanizm obrotowy

Do jego produkcji używa się blachy stalowej o grubości do 3 mm, na której cyrklem obrysowuje się i starannie wycina koło o średnicy 2-3 cm. Następnie w jego środku przyspawana jest oś. Będzie służył jako podstawa do przenoszenia obrotu na ostrza. Ostrza powinny być w ilości 4 sztuk i znajdować się w tej samej odległości. Ważny! Należy zainstalować wysokiej jakości łożysko, ponieważ wirnik domowej roboty będzie wibrował i wywierał na niego duży nacisk.

obudowa

Ostatnim szczegółem jest wykonanie obudowy. Zazwyczaj rama jest wykonana z metalowych narożników, osłoniętych blachą stalową, a wszystkie części są przymocowane. Na wirniku należy zamontować wał ze ślimakiem. Następnie przymocuj to wszystko do ciała za pomocą pierścienia i pary śrub. Aby skierować wyrzucany śnieg na bok, można zainstalować rurę kanalizacyjną.

Przegląd wideo

Odśnieżanie za pomocą bloku silnika MTZ-09N

Opinie właściciela

Na forach regularnie omawiane są różne modyfikacje pługów śnieżnych. Oto kilka ich recenzji.

Sergei:

„Po aktywnym użytkowaniu ciągnika Belarus 09n latem i jesienią, nadszedł czas na „zmianę butów”. Na zimę stawiam odśnieżarkę. Skoro znając nasz śnieg, który pada metr lub więcej, ich czyszczenie wciąż stanowi problem. I tak zaczął, rozgrzał i poszedł do czyszczenia bez napięcia i szybko”

Wiaczesław:

„Mieszkam na wsi i nie mam dodatkowych pieniędzy, ale pomyślałem o odśnieżarce. Miałem traktor MTZ i postanowiłem zbudować dla niego taki domowy sprzęt. W garażu było dużo metalu i wiem, jak sobie z tym poradzić. Dlatego znalazłem film ze szczegółowymi instrukcjami, obejrzałem rysunki na forach i byłem w stanie zrobić wszystko w 10 dni. Działa dobrze, rzuca śnieg. A na plus można uznać fakt, że kosztował mnie ani grosza”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kosiarki do trawy i kosiarki do trawy Daewoo. Przegląd modeli, filmów i recenzji
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector