Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pająk: jak leczyć szklarnię?

Opis

Przędziorek często występuje w ogrodzie, w szklarni lub na liściach roślin doniczkowych. Mały szkodnik ma zaokrąglone ciało o długości do 2 mm i innym kolorze. Na początku trudno to zobaczyć, ale w trakcie życia, gdy kolonia wystarczająco się rozmnożyła, dotknięte obszary na liściach i wiele pajęczyn są natychmiast widoczne. Robaki żywią się sokiem roślinnym, więc po chwili na liściu pojawiają się białe plamy, wskazujące na rychłą śmierć rośliny, jeśli nie zostaną podjęte niezbędne środki lecznicze.

Pająk: jak leczyć szklarnię?

Przędziorek jest niezwykle niebezpieczny dla sadzonek i dorosłych roślin. Nie tylko je pasożytuje, ale jest także nosicielem różnych infekcji, takich jak szara pleśń. Rozmnażanie w sprzyjających warunkach jest bardzo szybkie, aw szklarni tak właśnie jest. Wraz z nadejściem wiosny, gdy temperatura stale przekracza 15 stopni, względna suchość i brak naturalnych zagrożeń tworzą doskonałe środowisko do rozrodu. Jedna osoba dorosła może jednorazowo wyprodukować do 400 jaj. A przez cały okres letni może być do 20 takich sprzęgów. Cechą kleszcza jest jego niesamowita odporność na zimno. Samica spokojnie zimuje gdzieś w ustronnym miejscu, a jaja mogą zachować żywotność nawet do 5 lat. Chowają się jesienią pod opadłymi liśćmi lub spędzają zimę w ziemi.

Oznaki przędziorków

Ten błąd można zauważyć dopiero po dokładnym zbadaniu roślin lub w zaawansowanym stadium, kiedy pajęczyna pokrywa większość kiełków i jest widoczna gołym okiem. Białe plamy na liściach można pomylić z jakąkolwiek chorobą charakteryzującą się tym objawem, na przykład brakiem składników odżywczych w glebie. Ale kiedy liczba plamek wzrośnie, powinieneś zwrócić uwagę na rośliny.

Pająk: jak leczyć szklarnię?

Skąd pochodzi przędziorek?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, skąd pochodzi ten szkodnik. Być może w pomieszczeniu lub w szklarni kleszcz pojawia się z wiatrem lub przeciągiem, po prostu przelatuje przez okno. Nawet ty możesz wnieść go do szklarni na ubraniach.

Weiterlesen:
Mączniak prawdziwy na truskawkach, porzeczkach, agrestach, dzikich różach i innych jagodach

Środki zapobiegawcze

Aby zapobiec występowaniu przędziorków na roślinach w szklarni, należy podjąć specjalne środki. Do rozwoju i rozmnażania potrzebuje suchego powietrza i upałów, więc regularne spryskiwanie roślin stworzy dla niego nieodpowiednie środowisko. Ale tutaj leży niebezpieczeństwo zalania zakładu i wielu innych problemów.

Ponieważ roztocze nie jest owadem, ale pajęczakiem, konwencjonalne środki odstraszające owady nie są odpowiednie. Kleszcz toleruje leczenie wodą z mydłem i naparami ze skórki cebuli. Eksperci zalecają naprzemienne sadzenie pomidorów i bakłażana, ponieważ szkodnik nie lubi tak bardzo liści pomidora. Usuń chwasty i wysuszoną trawę w odpowiednim czasie. W samej szklarni powstaje mikroklimat nieodpowiedni dla istnienia przędziorka.

Zaleca się ustawienie wilgotności na 80%, a także regularne podlewanie roślin, wymywanie drobnych pasożytów do gruntu. Glebę należy poluzować i potraktować chemikaliami. Przetwarzanie powinno odbywać się co 2 tygodnie, ale jeśli mimo to przędziorek zostanie znaleziony nie w jednym miejscu, ale w kilku, będzie musiał być przetwarzany częściej.

Skutecznym zabiegiem jest siarka koloidalna w ilości 80 g na wiadro wody. lek Fitoverm również sprawdził się dobrze. Wielu twierdzi, że nie jest to skuteczne, ale Fitoverm ma dość uniwersalny efekt, więc pomoże pozbyć się przędziorka.

Pająk: jak leczyć szklarnię?

Metody radzenia sobie z przędziorkami w szklarni

Stosowanie chemikaliów do przetwarzania pomidorów, bakłażana, ogórków i innych roślin warzywnych należy przeprowadzać bardzo ostrożnie, ponieważ w owocach mogą gromadzić się toksyczne substancje. Poniżej znajdują się leki, które sprawdziły się dobrze, a ich skuteczność została potwierdzona przez wielu ogrodników.

 • Plant-Pin pomoże się go pozbyć. Wygląda jak patyki, które trzeba wbić w ziemię w pobliżu łodygi. Po uderzeniu w nie woda struktura rozpada się, a substancje przedostają się do gleby. Cechą leku jest to, że nie zaczyna działać natychmiast, ale po 2-3 dniach. Czas ekspozycji trwa 1-1,5 miesiąca.
 • Actellik. Podczas pracy z preparatem chemicznym bezwzględnie należy używać środków ochrony osobistej, takich jak rękawiczki, maska. Wyhodowane zgodnie z instrukcją. Po spryskaniu zachowuje swoje właściwości przez 8 godzin. Ale nie możesz jeść warzyw po oprysku przez kolejne 4 dni, lepiej poczekać tydzień.
 • Apollo. Uniwersalny lek, który zabija zarówno dorosłych, jak i larwy oraz jaja. Pozostaje aktywny przez cały tydzień. Występuje w postaci patyczków, które również należy zanurzyć w ziemi i podlać.
 • Fitoverm. Doskonały lek o niskiej toksyczności, który jest praktycznie bezpieczny dla ludzi, ale kleszcze mogą się do niego przyzwyczaić, jeśli są stosowane niewłaściwie.
 • Antyklesz. Skuteczny środek przeciwko kleszczom. Środek przeciw roztoczom rozcieńcza się w ilości 1 ml na 1 litr wody. Ochrona jest ważna przez 25 dni. Ze względu na takie proporcje korzystne jest stosowanie go nie w ogrodzie, ale przy niewielkiej ilości roślin w szklarni lub oranżerii.
Weiterlesen:
Pieprz w szklarni - cechy uprawy

Pająk: jak leczyć szklarnię?

Środki ludowe

Istnieje wiele ludowych sposobów radzenia sobie z kleszczami. Poniżej znajdują się najskuteczniejsze i najłatwiejsze w przygotowaniu.

 1. Wywar z czarnego lulka czarnego. Weź 1 kg suszonych i posiekanych liści lulka i zalej 10 litrami wrzącej wody. Odstawić na 12 godzin, odcedzić i dodać 40 g płynnego mydła do prania. Dodawane jest mydło, aby roztwór pozostał na liściach i nie spływał natychmiast.
 2. Wywar z mniszka lekarskiego. Na 10 litrów gorącej wody pobiera się 500 g świeżych liści lub 300 g suchych korzeni. Bulion powinien stać przez jeden dzień, po czym należy go przefiltrować i można podlewać rośliny.
 3. Wywar z rumianku polnego. Weź 1 kg suchego rumianku na 10 litrów gorącej wody. Pozostaw na 12 godzin. Następnie odcedź, rozcieńcz wodą, dodaj 40 g mydła i możesz rozpocząć przetwarzanie.
 4. Ostre papryczki. Weź 50 g czerwonej papryki na 500 ml wody. Spryskaj liście.
 5. Nadtlenek wodoru 3% stosuje się w proporcji 20 ml na 1 litr wody osiadłej. Nadtlenek wodoru to najlepszy sposób na poradzenie sobie z kleszczem. Jest bezpieczny dla człowieka, nie ma zapachu, a efekt pojawia się natychmiast.
 6. Możesz użyć rozwiązania na bazie octu. Ocet działa destrukcyjnie na kleszcze.

Recenzje wideo

Recenzja wideo o tym, jak przygotować szklarnię wiosną i jesienią

Recenzje ekspertów

Maksym:

Znalazłem pająka w moich łóżkach. Ale nie cierpiałem z powodu stosowania środków ludowych. Nowoczesny, skuteczny preparat Aktara stosowałam 2 razy w ciągu 5 dni. Wszystkie błędy rozprzestrzeniły się lub umarły.

Ania:

Poradzono mi w sklepie Vermitek, skuteczny, bezwonny i chroni do 3 tygodni. Zabiegi przeprowadzono tylko 2 w 3 dni. Ogórki można zjeść w tydzień. Co najważniejsze, przy regularnych zabiegach profilaktycznych kleszcz już się nie pojawiał.

Zalety: skuteczny, bezwonny.

Minusy: brak.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector