Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Piła łańcuchowa Carver RSE-2400 M: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Carver RSE-2400 M. Dane techniczne i zasady obsługi

Piła łańcuchowa Carver RSE-2400 M: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Pilarka łańcuchowa Carver RSE-2400 M to doskonałe, wydajne narzędzie do użytku w warunkach domowych. Silnik o mocy 2200 W wyposażony jest w system miękkiego startu, który chroni go przed przeciążeniem i pozytywnie wpływa na żywotność.

Piła łańcuchowa Carver RSE-2400 M: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła elektryczna CARVER-RSG-2400

Technologia automatycznego doprowadzania oleju do łańcucha ułatwia proces konserwacji piły elektrycznej.

Pozytywne opinie właścicieli świadczą o niezawodności i trwałości sprzętu elektrycznego.

Zakres użytku domowego sprawia, że ​​piła elektryczna Carver RSE-2400 M nie nadaje się do długiej i aktywnej pracy. Piła przeznaczona jest do prostych zadań, które zwykle pojawiają się u właścicieli prywatnych i wiejskich domów, ogródków, działek leśnych czy rolniczych.

Podstawowe wyposażenie i produkcja piły łańcuchowej Carver RSE-2400

Kupując samą piłę elektryczną RSE-2400 otrzymujesz również opakowanie fabryczne z niektórymi komponentami:

  • piła łańcuchowa REZER VG-9-1.3-57;
  • uniwersalny klucz do montażu, naprawy, konserwacji piły;
  • instrukcja obsługi i dokumentacja techniczna.

Produkcja i produkcja pił elektrycznych należy do rosyjskiego przedsiębiorstwa Uraloptinstrument LLC, które założyło warsztaty montażowe w Chinach.

Opinie użytkowników zapewniają, że nie wpłynęło to na jakość wykonania i ogólną jakość piły, a jedynie sprawiło, że produkt stał się bardziej przystępny cenowo poprzez obniżenie ceny.

Przy zakupie należy bardzo uważać na dostępność i poprawność dokumentacji technicznej, ponieważ jest to gwarancja zakupu prawdziwego sprzętu, a nie podróbki.

Specyfikacje

Kod producenta
01.014.00006
Nazwa marki
RZEŹBIARZ
Model
RSE 2400M
Ciężar, kg
5.2
Opona (długość), cale
16
Opona (długość), cm
40
Zużycie energii, W
2200
Podziałka łańcucha, cal
3 / 8
podzespoły
Piła; opona; łańcuch REZER VG-9-1.3-57; klucz; instrukcja obsługi.
Szerokość rowka, mm
1.3
Liczba linków
57
Wymiary (WxSxG), mm
560x200x260

Cechy użytkowania piły łańcuchowej Carver RSE-2400, środki ostrożności

Ważne jest, aby piłę Carver RSE-2400 M używać zgodnie z jej przeznaczeniem. Jest specjalnie zaprojektowany do użytku domowego i osobistego i nie nadaje się do długiego, ciągłego i aktywnego użytkowania przemysłowego.

Weiterlesen:
Przegląd kosy spalinowej Honda UMR 435T: dane techniczne, konserwacja, opinie właścicieli

Zaleca się pracę z pilarką w specjalnej odzieży przylegającej do ciała, ale nie krępującej ruchów, tak aby operator czuł się spokojnie i komfortowo. Buty muszą być zamknięte. Wskazane jest również stosowanie ochrony dróg oddechowych przed kurzem w postaci maski, oczu przed przypadkowymi trocinami w postaci okularów.

Piła elektryczna Carver jest znacznie cichsza niż piły benzynowe, ale mimo to w recenzjach kupujący zalecają używanie słuchawek pochłaniających hałas.

Instrukcja użytkowania i zasady konserwacji

Każdy sprzęt ogrodniczy należy dokładnie sprawdzić przed użyciem, aby zminimalizować ryzyko obrażeń lub uszkodzenia narzędzia. Szczegółową instrukcję obsługi można przeczytać poniżej powiązanie.

W komplecie z samą piłą znajduje się markowy łańcuch. Jest dość trwały, ale można go zastąpić dowolnym innym. Carver RSE-2400 jest wyposażony w automatyczny system doprowadzania oleju do obszarów roboczych łańcucha podczas cięcia kłód. Chroni to przed przegrzaniem, pękaniem i gwarantuje płynne przesuwanie.

Piła łańcuchowa Carver RSE-2400 M: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Carver-2400

Zaletą piły elektrycznej jest to, że można z niej korzystać nie tylko przy podłączeniu do sieci, ale także ładując akumulator. W recenzjach właściciele wskazują, że czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora może wynosić nawet 5 godzin.

Przy odpowiedniej pielęgnacji piła elektryczna działa długo i regularnie. Czasami jednak mogą wystąpić problemy z działaniem obwodu: nie zatrzymuje się natychmiast. Wynika to z awarii sprzęgła ciernego i konieczne jest skontaktowanie się z centrum serwisowym. Jeśli wystąpiły przerwy w dopływie oleju, najprawdopodobniej kanały doprowadzające płyn do mechanizmu były brudne.

Zalety i wady

Na podstawie licznych recenzji pozostawionych przez klientów możemy stwierdzić, że Carver RSE-2400 to kompaktowy, wygodny i ekonomiczny model piły. Spośród wszystkich zalet korzystania z narzędzia można wyróżnić następujące zalety:

  • ekonomia zużycia oleju;
  • automatyczne smarowanie łańcucha podczas piłowania;
  • niewielka waga;
  • długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora (do 5 godzin);
  • wygodny rozmiar piły, z którą łatwo się pracuje;
  • płynna praca silnika;
  • może być używany w pomieszczeniach.
Weiterlesen:
Przegląd pilarki Husqvarna 365. Dane techniczne. Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Ta piła nie ma prawie żadnych wad, zgodnie z recenzjami i specyfikacjami technicznymi. Podczas użytkowania pojawiają się pewne awarie, które można naprawić samodzielnie, opierając się na instrukcjach technicznych sprzętu i dodatkowych informacjach z Internetu.

Recenzja wideo elektrycznej piły łańcuchowej Carver RSE-2400

Opinie właściciela

Większość opinii na temat piły łańcuchowej Carver RSE-2400 jest pozytywna. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z jakości piły, jej mocy, wydajności i trwałości. Wielu twierdzi, że jest to najwygodniejszy model w całej gamie pilarek Carver ze względu na jego wygodną wagę, optymalne wymiary i łatwość obsługi. Czasami jednak można również znaleźć recenzje, które wskazują na smugi w zbiorniku oleju.

Żuczkow Maxim, 41 lat, Iwano-Frankiwsk

„Kupiłem piłę Carver do pracy w domu i wybór podłogi do Carver RSE-2400. Pracowałem z zaokrąglonym dziennikiem i nie miałem żadnych trudności. Chociaż jest to pierwsze doświadczenie z używaniem piły łańcuchowej, wszystko było bardzo łatwe i proste. Jedyny minus to po chwili zbiornik z olejem zaczął płynąć. Dla mnie to nie problem, załatałem, naprawiłem i dalej korzystam z narzędzi. Dołączony do niego łańcuch szybko się zużywa. Zmieniłem się trzy miesiące później. Ogólnie opinie o Carver były dobre i jestem zadowolony z zakupu. Polecam.»

Link do głównej publikacji