Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Piła łańcuchowa DAEWOO DACS4516: opis, specyfikacje i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa DAEWOO DACS4516. Specyfikacje i zasady działania

Piła łańcuchowa DAEWOO DACS4516: opis, specyfikacje i zasady użytkowania

Koreańska piła łańcuchowa DAEWOO DACS4516 jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych modeli wśród pił benzynowych firmy. Należy do klasy pił domowych do rzadkiego i krótkotrwałego użytkowania, jednak producenci dostarczyli piłę łańcuchową z mocnym silnikiem o mocy 3,1 KM i oponą o długości 40 cm.To właśnie dla tych czynników, parametrów technicznych i licznych pozytywnych recenzji Pilarkę DAEWOO DACS4516 można nazwać półprofesjonalną.

Piła łańcuchowa DAEWOO DACS4516: opis, specyfikacje i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Daewoo DACS 4516

Z jego pomocą można szybko i sprawnie pozbyć się martwego drewna w domku letniskowym, podmiejskiej, ogrodowej czy rolniczej działce, przygotować drewno opałowe, kłody i belki do budowy konstrukcji drewnianych, zdemontować podłogi czy stare konstrukcje drewniane.

Podstawowe wyposażenie

Oprócz samej piły DAEWOO DACS4516 w zestawie znajdują się również:

 • szyna prowadząca;
 • piła łańcuchowa składająca się z 66 ogniw;
 • pokrowiec ochronny na oponę do bezpiecznego i wygodnego przechowywania i transportu;
 • uniwersalny zestaw kluczy do montażu, naprawy i konserwacji pił łańcuchowych;
 • pojemnik pomiarowy do przygotowania mieszanki paliwowej;
 • opcjonalne akcesoria: gogle, rękawiczki i torba na piłę;
 • karta gwarancyjna i instrukcja obsługi.

Należy zauważyć, że dodatkowe akcesoria nie są dostarczane ze wszystkimi modelami, a jedynie z DACS3816, DACS4016, DACS4500, DACS4516. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany opakowania pudełek. Niektóre recenzje pokazują, że piła łańcuchowa nie zawierała żadnych akcesoriów.

Piła łańcuchowa DAEWOO DACS4516: opis, specyfikacje i zasady użytkowania

Koreańska piła łańcuchowa DAEWOO DACS4516: wyposażenie

Koreańska firma DAEWOO istnieje na rynku od bardzo dawna otwierając swoje przedstawicielstwa i zakłady produkcyjne w wielu krajach. Jednak główne siły produkcyjne są skoncentrowane w Chinach. Montaż tego kraju nie wymaga dużego budżetu, dlatego w swoich recenzjach właściciele zwracają uwagę na przystępną cenę piły łańcuchowej DAEWOO DACS4516.

Specyfikacje

moc3.1 HP
moc2.31 kW
Typ silnika2-suwowy
Konstruktor silnikaDaewoo
Pojemność skokowa silnika45.2 sm3
Model silnika045 dwusuwowy
Maksymalne obroty10800 / min
Długość pręta40 cm
piła łańcuchowaDaewoo
Skok łańcucha0.325 cali
Grubość ogniwa łańcucha1.5 mm
Liczba linków66 kawałek.
Liczba ogniw tnących33 kawałek.
Układ zapłonowyelektroniczny (CDI)
Pojemność zbiornika0.55 l
Objętość zbiornika oleju łańcuchowego0.31 l
Poziom hałasu106 dB
Waga wyposażonej pilarki (bez paliwa)7 kg
Masa jednostki podstawowej5.3 kg
Weiterlesen:
Piły elektryczne Carver: przegląd asortymentu, opis i dane techniczne

Funkcje aplikacji i środki ostrożności podczas obsługi piły łańcuchowej

Podczas pracy z piłą łańcuchową bardzo ważne jest, aby być dobrze chronionym. Aby to zrobić, wybierz wysokiej jakości, trwałe kombinezony, które dopasowują się do ciała, ale nie krępują ruchów. Buty muszą być zamknięte. Nie zaniedbuj ochrony rąk, oczu i uszu, używaj akcesoriów ochronnych.

Przed użyciem piły należy sprawdzić obecność paliwa w zbiorniku, poziom oleju. Podczas aktualizacji płynu dokładnie sprawdź pilarkę DAEWOO DACS4516 pod kątem wycieków oleju lub płynu paliwowego. Jeśli zostaną znalezione, zabrania się rozpoczynania pracy: musisz całkowicie wytrzeć płyn, wysuszyć narzędzie, a dopiero potem rozpocząć pracę.

Konserwacja i instrukcje użytkowania

Bez względu na to, jak doświadczonym właścicielem i użytkownikiem pilarki jesteś, zawsze powinieneś uważnie przeczytać instrukcję użytkowania przy zakupie nowego narzędzia. Zawiera wszystkie zasady, cechy techniczne i niuanse korzystania z konkretnego modelu. Instrukcja obsługi dla DAEWOO DACS4516 zawiera pełniejsze informacje dotyczące korzystania z narzędzia.

Automatyczny układ zasilania olejem Daewoo reguluje wymaganą ilość płynu smarującego. Producent nie zaleca używania do tego celu oleju używanego lub regenerowanego. Według wielu recenzji powoduje to nieodwracalne uszkodzenie pompy olejowej. Preferuj wysokiej jakości olej, który można nalewać o każdej porze roku.

Właściwa mieszanka paliwowa również odgrywa ważną rolę w trwałości i wydajności brzeszczotu. Nie można stosować czystej benzyny AI-92, należy ją rozcieńczyć olejem do silników dwusuwowych w stosunku wskazanym na opakowaniu.

Po przestudiowaniu dokumentacji technicznej i recenzji właścicieli możemy stwierdzić, że piła łańcuchowa DAEWOO DACS4516 wyróżnia się prawidłowym działaniem bez częstych i poważnych awarii. Jeśli jednak masz trudności z jego używaniem, instrukcje opisują szereg typowych problemów i sposoby ich rozwiązania.

Zalety i wady

Mówiąc o pozytywnych właściwościach tego modelu piły benzynowej, które są tak jasno i aktywnie podkreślane w recenzjach właścicieli, należy zauważyć:

 • niewielka waga w stosunku do mocy, silnika i innych komponentów;
 • wygodne wyważanie narzędzia, dzięki czemu wygodnie jest trzymać piłę;
 • automatyczne uwalnianie smaru do łańcucha piły;
 • uchwyt z dobrym systemem pochłaniającym wibracje;
 • roczna gwarancja producenta;
 • półprofesjonalny mechanizm zwiększający wydajność narzędzia.
Weiterlesen:
Pilarka łańcuchowa Stihl MS 221. Opis techniczny, charakterystyka i zasady użytkowania

W recenzjach użytkowników jest znacznie mniej błędów. Jedyną możliwą rzeczą, z której operatorzy są niezadowoleni podczas pracy z piłą łańcuchową DAEWOO DACS4516, jest brak blokady przycisku startowego, co czyni użytkowanie, przechowywanie i transport sprzętu jeszcze bezpieczniejszym.

Recenzja wideo koreańskiej piły łańcuchowej Daewoo Dax 4516

Recenzje właścicieli piły benzynowej DAEWOO DACS4516

Liczne recenzje pozostawione przez zadowolonych właścicieli piły łańcuchowej Daewoo mówią o niezrównanej jakości materiałów, dużej mocy i wydajności, prostej i niedrogiej konserwacji, ekonomicznej mieszance paliwowej i zużyciu oleju.

Aleksander, 33 lata, Kijów

„Jeśli wybierzesz piłę do użytku osobistego, DAEWOO DACS4516 zrobi to lepiej niż jakakolwiek inna. Od razu wymieniłem łańcuch, który był w zestawie na inny, ponieważ standardowy od razu się rozciągnął. Ale za tak przystępną cenę, dobrą jakość wykonania, choć Chiny, potężną oponę, którą bez problemu mógłby ściąć świerk o średnicy 40 cm, nie ma na co narzekać. Jedyną inną rzeczą jest to, że śruba napinająca łańcuch jest trochę słaba i niezbyt dogodnie umiejscowiona.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию