Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Piła łańcuchowa Eurolux. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Piła łańcuchowa Eurolux

Pilarki Eurolux są produkowane w Niemczech przez EuroluxGmbH&Co. KG.» Produkty dostarczane są na rynek rosyjski za pomocą firmy Huter, która posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Rosji i Chinach. Tak więc producent Huter jest przedstawicielem Eurolux w Rosji.


Eurolux to firma produkująca urządzenia do użytku przemysłowego. Z reguły przedsiębiorstwo produkuje maszyny i komponenty dla przedsiębiorstw rolniczych oraz firm zajmujących się przetwarzaniem surowców. Linia sprzętu ogrodniczego i pił łańcuchowych pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno. Oficjalnym dystrybutorem jest niemiecka firma Huter.


Biorąc pod uwagę fakt, że gama pił łańcuchowych Eurolux została stworzona stosunkowo niedawno, na rynku dostępne są tylko 2 modele pił łańcuchowych. Piły Eurolux należą do klasy gospodarstw domowych. Są to budżetowe piły łańcuchowe o średniej mocy i parametrach technicznych.

Piła łańcuchowa Eurolux może być używana:

 • w ogrodzie;
 • do przygotowania drewna opałowego;
 • podczas wykonywania drobnych prac budowlanych.

Takie piły łańcuchowe świetnie nadają się do pracy na wsi, nie zaleca się ich używania przy wyrębie i innych branżach.

Opis

Pilarki Eurolux to standardowe pilarki pod względem wydajności, wyposażenia i funkcjonalności, które należą do klasy budżetowej. Takie urządzenie idealnie nadaje się do strefy podmiejskiej. Przy dłuższym użytkowaniu piła może działać nieprawidłowo lub przegrzewać się. Dlatego producent zaleca robienie przerw w pracy.

Piły Eurolux sprawdzą się przy przycinaniu gałęzi, rąbaniu drewna opałowego, drobnych naprawach, odmładzaniu drzew. Nie zaleca się używania ich do pracy na dużych budowach.

Cechy pilarki Eurolux:

 • W komplecie markowe części.
 • Istnienie systemu awaryjnego hamowania łańcucha.
 • Ulepszony system antywibracyjny.
 • Automatyczny system smarowania łańcucha.
 • Ergonomiczna konstrukcja i stosunkowo niewielka waga.
Weiterlesen:
Kosiarka MTD optima smart 38E. Parametry, parametry techniczne, przeznaczenie urządzenia

Wybierając pilarki Eurolux warto pamiętać, że nie wszystkie elementy tego urządzenia są produkowane w Niemczech. Ze względu na fakt, że firma ma oficjalne przedstawicielstwa w Rosji, większość urządzeń i części do nich jest produkowana przez krajowych producentów z branży inżynieryjnej, rolniczej i technologicznej.

Waga piły łańcuchowej zależy od materiałów produkcyjnych, klasy i mocy urządzenia. Urządzenia półprofesjonalne i domowe ważą do 5-7 kg, natomiast profesjonalne piły łańcuchowe do 8-9 kg.

Producent: Niemcy, Rosja, Chiny. Wybierając sprzęt od producenta Eurolux należy zwrócić uwagę na kod kreskowy (wskazany na oryginalnym opakowaniu produktu). Dzięki temu kodowi możesz dowiedzieć się, gdzie powstała piła łańcuchowa. Kupujący często wskazują, że jakość takich pił łańcuchowych jest nieco lepsza od jakości produktów krajowych. W większości przypadków kupującym są prezentowane chińskie piły łańcuchowe Eurolux.

Sprzęt do pilarek Eurolux:


Możesz sprawdzić kompletność na oficjalnej stronie producenta w Rosji, korzystając z karty gwarancyjnej lub na pudełku.

W standardowym pakiecie znajduje się tylko jedna prowadnica i łańcuch, natomiast wielu krajowych producentów oferuje klientom komplet z częścią zamienną.

Przegląd gamy modeli

Na rynku rosyjskim gama pilarek Eurolux jest reprezentowana tylko przez dwa produkty: Eurolux GS-4516 i GS-5220. Modele te nie mają znaczących różnic w porównaniu z analogami innych producentów krajowych i zagranicznych. Główny nacisk twórców położono na ergonomiczne właściwości urządzenia oraz bezpieczeństwo. Wybierając piłę łańcuchową Eurolux, należy zwrócić uwagę na specyfikacje techniczne. Należy to zrobić na podstawie TO analogów innych producentów.

Eurolux GS-4516

Jest to model budżetowy przeznaczony do wykonywania zadań domowych. Eurolux GS-4516 służy do piłowania małych desek, pni drzew, drewna opałowego. Moc silnika to tylko 1,8 kW, długość konstrukcji piły 40 cm, pojemność zbiornika paliwa 550 ml, zbiornika oleju 260 ml.

Piła łańcuchowa Eurolux. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Piła łańcuchowa Eurolux GS-4516

Aby zapewnić komfort podczas pracy, twórcy zapewnili gumowane uchwyty. Z boku maszyny znajduje się również dźwignia regulacji naciągu łańcucha. Ten element konstrukcyjny zapobiega przegrzaniu konstrukcji. System antywibracyjny pozwala chronić dłonie operatora przed urazami. Waga piły łańcuchowej wynosi 7 kg, w związku z tym nie zaleca się pracy z piłą na wysokości, może to prowadzić do obrażeń.

Weiterlesen:
Młot Motokosa MTK33LE. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Charakterystyka

Moc, kW/KM1,8 / 2,3
Pojemność skokowa silnika45 cmXNUMX
Objętość zbiornika, l0,55
Długość pręta40 cm
Skok łańcucha0,325 w.
Liczba ogniw łańcucha72
Primertak
Waga7,0 kg

Eurolux GS-5220

Eurolux GS-5220 to budżetowy model gospodarstwa domowego oparty na poprzedniej wersji Eurolux. Jedną z głównych cech wyróżniających jest moc tego urządzenia (2,4 kW). Wielu użytkowników klasyfikuje ją jako półprofesjonalną piłę łańcuchową.

Piła łańcuchowa Eurolux. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Piła łańcuchowa Eurolux GS-5220

Eurolux GS-5220 jest wyposażony w dwusuwowy silnik gaźnikowy, należy to wziąć pod uwagę przy wyborze oleju. Dzięki podkładowi możesz pracować z piłą w ujemnych temperaturach. Twórcy nie zwiększyli pojemności zbiornika paliwa i oleju, natomiast znacząco zmieniła się długość opony – 50 cm.

Wybór bardziej popularnego modelu pilarki Eurolux wśród kupujących jest niezwykle trudny, kupujący często wolą nowszy model (Eurolux GS-5220). Wynika to z dobrych właściwości technicznych i optymalnej ceny.

Jedną z dodatkowych funkcji jest blokowanie przed przypadkowym uruchomieniem silnika. Ta funkcja przyda się podczas transportu pilarki. Z Eurolux GS-5220 możesz wykonać szereg bardziej skomplikowanych i czasochłonnych prac budowlanych, przecinając duże kłody i drzewa. Ze względu na wzrost mocy i gabarytów pilarki, jej waga wynosi 7,5 kg.

Charakterystyka

Moc, kW/KM2,4 / 3,3
Pojemność skokowa silnika50 cmXNUMX
Objętość zbiornika, l0,55
Długość pręta50 cm
Skok łańcucha0,325 w.
Liczba ogniw łańcucha64
Primertak
Waga7,5 kg

Instrukcja obsługi

Większość produktów Eurolux jest produkowana w Chinach. W związku z tym pierwsze modele zostały uzupełnione o instrukcje w języku angielskim. Teraz kupujący wskazują na niedokładną lub nieprawidłową kompilację zasad działania. Dla wygody właścicieli warto podkreślić podstawowe pojęcia i zasady pracy z pilarkami Eurolux.

Piła łańcuchowa Eurolux. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Urządzenie do piły łańcuchowej

Zasady bezpiecznego użytkowania:

 • Urządzenie nie może być używane w pomieszczeniu o chemicznie aktywnym środowisku, jeśli w pobliżu znajdują się źródła zapłonu.
 • Podczas pracy konieczne jest monitorowanie stanu piły (obecność obcego hałasu, wyciek oleju, płynu paliwowego itp.).
 • Jeśli wystąpi jakakolwiek usterka, zaleca się natychmiastowe przerwanie pracy.
 • Jeśli w oponie jest dym, nieprzyjemny zapach podczas pracy, zaleca się na chwilę przerwać piłowanie.
 • Nie zaleca się używania sprzętu benzynowego w zamkniętych, słabo wentylowanych pomieszczeniach.
Weiterlesen:
Trymer Carver GBC-043. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Ważnym punktem bezpieczeństwa podczas pracy z piłą łańcuchową jest utrzymanie miejsca pracy w czystości. Podczas pracy warto również zwrócić uwagę na oświetlenie powierzchni roboczej.

Piła łańcuchowa Eurolux. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Odzież podczas pracy z piłą łańcuchową

Do piłowania drewna najlepiej używać odzieży ochronnej. Przed ścięciem drzewa należy przewidzieć i obliczyć przybliżoną trajektorię oraz miejsce jego upadku.

Producent zaleca przerywanie pracy co godzinę i monitorowanie stanu opony. Przegrzanie piłowej części konstrukcji może być związane z awarią układu ciągłego zasilania olejem.

Piły Eurolux są przeznaczone do obsługi dwuręcznej. Używanie piły jedną ręką jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Może to prowadzić do urazów, skręceń, złamań.

Utrzymanie

Przeprowadzanie konserwacji pilarek Eurolux nie różni się od pielęgnacji pilarek innych marek. Przed przystąpieniem do pracy przy maszynie należy ją sprawdzić pod kątem uszkodzeń, zabrudzeń i wadliwego działania. Aby sprawdzić moc i gotowość do pracy, zaleca się uruchomienie piły na biegu jałowym. W przypadku awarii, obcego hałasu, usterek należy zdiagnozować usterkę, naprawić ją samodzielnie lub skontaktować się z centrum serwisowym.

Piła łańcuchowa Eurolux. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

stosunek paliwa do trymera

Mieszanka paliwowa do Euroluxu jest rozcieńczana w stosunku 25:1 (benzyna – olej). Jako środek smarny najlepiej wybrać olej do silników dwusuwowych, na przykład firmy Makita.

Podczas mieszania płynu opałowego producent zaleca użycie specjalnego pojemnika.

Jeśli chodzi o części do naprawy, najlepiej kupować oryginalne części lub analogi od innych producentów. Wielu kupujących podkreśla brak oryginalnych komponentów na rynku rosyjskim jako jedną z głównych wad tej marki pił łańcuchowych.

Podstawowe awarie i sposoby ich eliminacji

Podziałpowóddecyzja
Piła łańcuchowa Eurolux nie uruchamia się.Przycisk zasilania nie działa, w silniku jest za mało paliwa, awaria świecy zapłonowej. Przyczyną braku zapłonu mogą być zanieczyszczenia i kurz, które dostają się do piły podczas pracy.Przeprowadź konserwację, usuń zanieczyszczenia i trociny. Przejdź na biegu jałowym. Wymień uszkodzone części, zatankuj świeżym paliwem.
Piła Eurolux pracuje z przerwami i/lub przegrzewa się.Zatkany filtr paliwa lub uszkodzony przewód doprowadzający paliwo.Zdejmij przewód paliwowy i sprawdź ciśnienie strumienia paliwa. Jeśli strumień jest słaby, zaleca się wyczyszczenie lub wymianę filtra. Jeśli przewód paliwowy przecieka, wymień go. Konieczna jest wymiana filtra co 3 miesiące, pod warunkiem intensywnej pracy.
Pojawienie się dymu, nieprzyjemny zapach.Awaria systemu ciągłego zasilania olejem. Dostanie się do piły części trocin i gruzu.Natychmiast zatrzymaj piłę Eurolux. Poczekaj, aż piła ostygnie. Sprawdź część piły, usuń brud. Sprawdź filtr i przewód doprowadzający paliwo. W razie potrzeby wyczyścić lub wymienić. Napełnij olejem i pracuj na biegu jałowym.
Jakość pracy drastycznie spadła.Uszkodzone ostrze.Sprawdź piłę Eurolux, zdejmij łańcuch i prowadnicę. Naostrz lub wymień łańcuch. Po instalacji pomiń pracę na biegu jałowym.
Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Makita UC4041A: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Przegląd wideo

W tej chwili w sieci nie ma recenzji wideo dla modelu piły łańcuchowej Eurolux. Jeśli jesteś właścicielem tej piły łańcuchowej, bardzo ważne byłoby usunięcie małej recenzji.

Recenzje użytkowników

Michaił, Perma

„Niezwykle przeciętna piła. Kupiłem sobie Eurolux GS-5220, znajomi doradzili mi jako dobre urządzenie. Początkowo działała bezawaryjnie, po 2 miesiącach zaczęła działać (pękła pompa paliwa, później pękła opona). Strojenie i naprawa są czasochłonne, ponieważ części są niezwykle trudne do znalezienia. Właścicielom radzę kupować części do napraw innych firm zagranicznych.

Andriej, Krivoy Rog

„Jeśli wybierasz spośród urządzeń budżetowych, powinieneś wybrać Eurolux GS-4516. Jeśli jest więcej pieniędzy, lepiej kupić piłę krajowego producenta, będzie mniej kłopotów. Kupiłem Eurolux GS-4516 w zeszłym roku i nie żałowałem, po prostu muszę spędzać zbyt dużo czasu na kupowaniu i wymianie części. Ostatnio musiałem wymienić filtry, opona+łańcuch i wyczyścić gaźnik, jeśli znowu się zepsuje, nie naprawię. Zalety: tania, wydajna piła. Wady: bardzo często się psuje, trudno znaleźć części.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector