Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Piła z ciągnika jednoosiowego. Zalety pił tarczowych z blokiem silnikowym

Opis

Piła z ciągnika jednoosiowego to rzeczywistość, która pozwoliła na dalsze rozszerzenie funkcjonalności tego sprzętu rolniczego. Teraz, mając w swoim arsenale tylko jeden ciągnik prowadzący i różne osprzęt, możesz poradzić sobie z każdym zadaniem w swoim letnim domku.

Na przykład za pomocą dyszy tarczowej do ciągnika prowadzącego można przetwarzać drewniane belki do budowy i zbierać drewno opałowe.

Piła z ciągnika jednoosiowego. Zalety pił tarczowych z blokiem silnikowym

Odmiany pił tarczowych do ciągnika jednoosiowego

Istnieją dwa rodzaje dysz:

  • modele fabryczne;
  • domowe załączniki.

Dziś dość problematyczne jest znalezienie fabrycznego okrągłego prefiksu dla ciągnika na sprzedaż, dlatego większość właścicieli zmotoryzowanych urządzeń rolniczych woli robić taki sprzęt własnymi rękami.

Zalety pił tarczowych z blokiem silnikowym

Wymieńmy kilka ważnych zalet, które wpływają na wybór właścicieli domków letniskowych i domów prywatnych:

  1. Możliwość wykonywania różnych prac stolarskich bez dostępu do sieci.
  2. Mobilność urządzenia — można je szybko zamontować i równie szybko zdemontować, tnąc materiały budowlane bezpośrednio przy obrabianych elementach.
  3. Rentowność — właściciel ciągnika z operatorem prowadzącym maksymalnie wykorzystuje jednostkę, nie wydając na inny sprzęt docelowy, który będzie wymagał inwestycji.
  4. Kompaktowe wymiary — dysza, zawsze jest mniejsza niż pełnoprawne urządzenie, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca podczas przechowywania.

Warto zwrócić uwagę na wydajność silnika motoblokowego, to on zapewni niezbędną moc okrągłemu dekoderowi, napędzanemu napędem motoblokowym, a nie zwykłym silnikiem elektrycznym.

Piła z ciągnika jednoosiowego. Zalety pił tarczowych z blokiem silnikowym

Najlepiej używać jednostek o mocy 3, 4 lub więcej koni mechanicznych. Jednocześnie należy pamiętać, że profesjonalne okólniki są napędzane 3-kilowatowym silnikiem elektrycznym, a 1 kW to 1,35962 koni mechanicznych.

Tarcze ręczne, przeznaczone do krótkiego cięcia cienkich desek, mają wystarczającą moc 1,5-2 kW. Dlatego na podstawie planowanych prac dobieramy również ciało robocze o odpowiednich cechach.

Czy można zrobić domowy okrągły z silnikiem z ciągnika prowadzącego?

W Internecie można znaleźć wiele schematów i opisów do samodzielnego tworzenia okrągłego prefiksu do ciągnika prowadzącego. Jedną z opcji jest użycie stołu wykonanego z prętów. Konstrukcja jest połączona ze sobą połączeniami śrubowymi. W takim przypadku silnik jest odłączony od ciągnika i zamocowany bezpośrednio pod blatem na tablicy poprzecznej. Specjalnie wykonany zawias bezpiecznie przymocuje elektrownię we wcześniej oznaczonym miejscu na łóżku.

Weiterlesen:
Lekki kultywator benzynowy Patriot Arizona. Opis modelu, charakterystyka, opinie klientów

Potrzebny będzie również trzpień z roweru i gwiazdka D8 lub D6 z silnika. Oczywiście będziesz potrzebować wałka, tulei, metalowej płyty o grubości 4-5 mm i samej piły tarczowej.

Schemat wygląda następująco:

W Internecie dostępne są inne opcje wykonywania osprzętu wykorzystującego napęd pasowy i koła pasowe trójpasmowe — w tym przypadku silnik nie jest demontowany z ciągnika.

Oferujemy obejrzenie filmu o pracy domowej roboty kołowej napędzanej ciągnikiem prowadzącym:

Opinie właściciela

Anton, 32 lata:

Mój ciągnik prowadzący ma pojemność 5,5 litra. Z. przystosował ją na czas budowy (zbudował nową stodołę) jako piłę tarczową. Trochę cierpiałem, czytałem fora internetowe i zrobiłem taki prefiks. Deski cięte bez problemów. Później, gdy budowa została ukończona, ścinał drewno opałowe (uwielbiamy oddawać się ciepłemu kominkowi, a nawet ogrzewać łaźnię). Pomysł okazał się sukcesem, nie musiałem wydawać pieniędzy na piłę łańcuchową — wszystko robił traktor prowadzący.

Oleg, 29 lat:

Za radą brata wykonał okólnik na traktor pchany. Okazało się — właściwe urządzenie w gospodarce: tutaj można ciąć gałęzie i piłować deski. Spawałem mały blat, traktor pchany jest połączony napędem pasowym, montaż i demontaż zajmuje bardzo mało czasu.

Anatolij, lata 49:

Wybierając opcję preferowałem projekt ze stałym silnikiem — rzadko używasz piły, montaż i demontaż trwa dłużej. Używam koła pasowego trzypasmowego i pasów — szybko go założyłem i praca zaczęła się gotować, tak samo szybko odłączyłem przystawkę i poszedłem do pługa. Projekt okazał się lekki, więc przenoszę go w razie potrzeby, kiedy i gdzie go potrzebuję (szybciej jest przetransportować traktor z tyłu niż ciągnąć deski pojedynczo). Zadowolony z mojej pracy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию