Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Marka pił łańcuchowych Stavr. Specyfikacje i zasady działania

Rynek sprzętu ogrodniczego coraz bardziej zapełnia się rodzimymi producentami, którzy dzięki wysokiej jakości materiałom i częściom są w stanie konkurować z globalnymi firmami. Na przykład pilarki Stavr od dawna są kochane przez rosyjskich właścicieli domów wiejskich i prywatnych, ogrodów i pól uprawnych.

Domowe pilarki łańcuchowe o kolosalnej mocy, doskonałej wydajności, wysokiej jakości wykonania i przyjemnym koszcie będą najlepszymi pomocnikami w pielęgnacji drzew lub przy zbiorze drewna opałowego.

Piły łańcuchowe Stavr: opis, charakterystyka, zasady użytkowania i recenzje

Marka piły łańcuchowej Stavr: wyposażenie podstawowe

Rosyjska firma „Stavr” rozpoczęła produkcję w 1998 roku. Z biegiem czasu technologie się zmieniły, ale oferta firmy pozostaje aktualna ze względu na ciągłe nowe rozwiązania, konfiguracje i ulepszenia. Ze względu na przystępną cenę na produkty Stavra może pozwolić sobie absolutnie każdy. Firma posiada własne laboratorium, w którym testowane są nowe rozwiązania i projekty.

Każdy nowy wydany model sprzętu to ulepszona wersja poprzedniego modelu: bezpieczniejsza, bardziej praktyczna, ekonomiczna, wygodna i wydajna. Firma „Stavr” gwarantuje prawidłowe działanie każdego swojego sprzętu i udziela klientom dwuletniej gwarancji.

Podstawowe wyposażenie i producent pił łańcuchowych „Stavr”

Rosyjska firma dostarcza piły łańcuchowe zdemontowane i w następującej konfiguracji:

  • szyna prowadząca;
  • piła łańcuchowa;
  • osłona ochronna opony do bezpiecznego przechowywania i transportu;
  • klucz kombinowany i śrubokręt do montażu i konserwacji;
  • specjalny pilnik do ostrzenia łańcucha;
  • miarka do przygotowania mieszanki paliwowej;
  • dokumentacja techniczna.

Firma produkuje cały swój asortyment w Chinach, co znacznie obniża koszty wyrobów gotowych. Dzięki temu osoby o różnych dochodach mogą sobie pozwolić na piły łańcuchowe Stavr.

Asortyment modeli pił łańcuchowych „Stavr”

Przez cały czas swojego istnienia firma „Stavr” wypuściła szeroką gamę modeli. Tutaj rozważymy główne, najpopularniejsze modele z całej gamy. Trzy domowe piły łańcuchowe różniące się mocą, wydajnością, kosztami, parametrami technicznymi i wydajnością.

Weiterlesen:
Nowa kosiarka uniwersalna Husqvarna 535RX. Cechy, zalety i wady, filmy, recenzje

Piła łańcuchowa „Stavr” PCB 45/1800

Koneserzy mocnych domowych pilarek łańcuchowych w niskiej cenie z pewnością docenią pilarkę łańcuchową Stavr PCB 45 1800 za wysokiej jakości dwusuwowy silnik o mocy 2,45 KM (1,8 kW) i pojemności 45 cm3. Długi drążek 45 cm profesjonalnej marki OREGON pozwala z łatwością ciąć nawet najgrubsze pnie czy pręty.

Piły łańcuchowe Stavr: opis, charakterystyka, zasady użytkowania i recenzje

Piła łańcuchowa Stavr PTSB-45/1800

Pilarka posiada automatyczny system smarowania łańcucha olejem podczas pracy, co znacznie upraszcza proces cięcia, konserwację i żywotność. Recenzje piły łańcuchowej Stavr PCB 45 1800 zwracają również uwagę na zatrzymanie awaryjne, zatrzymanie przekładni i podkład do pompowania paliwa, dzięki czemu piła łańcuchowa jest wygodna, bezpieczna i bardzo wygodna dla operatora.

Piła łańcuchowa „Stavr” PCB 45/2200

Pilarka łańcuchowa „Stavr” PCB 45/2200 ma doskonały, niezawodny i bardzo mocny silnik o mocy 2,9 KM (2,2 kW) i pojemności 51.3 cm3. Trwałe i wysokiej jakości tworzywo sztuczne chroni korpus przed uszkodzeniem, a chromowana powłoka na cylindrze znacznie wydłuża żywotność piły łańcuchowej.

Piły łańcuchowe Stavr: opis, charakterystyka, zasady użytkowania i recenzje

Piła łańcuchowa Stavr 2200

«Stavr» PCB 45/2200 ma niewielką wagę (5,7 kg) i kompaktowe wymiary, co zostało wielokrotnie odnotowane w recenzjach modelu jako zalety. Opona 45 cm pozwoli Ci ciąć nawet grube kłody z łatwością iz maksymalną prędkością.

Więcej informacji znajduje się w instrukcje instrukcja obsługi instrumentu.

cechy:

główne cechy
Moc silnika (KM)
2.99 HP
Pojemność silnika (cm³)
51.3 cm³
Długość prowadnicy (cm)
45 cm (18 cali)
Pojemność zbiornika paliwa (ml)
520 ml
bezpieczeństwo
Blokada dla przypadkowej aktywacji
jest
informacje dodatkowe
podzespoły
piła łańcuchowa
Wymiary i waga
Waga (kg)
5.7 kg

Pilarka łańcuchowa „Stavr” PCB 50/2400M

3,2 KM lub 2,4 kW potężnej domowej piły łańcuchowej „Stavr” PTSB-50/2400M sprawiają, że jest to najbardziej popularna i wysokiej jakości wśród gamy modeli narzędzi napędzanych benzyną.

Piły łańcuchowe Stavr: opis, charakterystyka, zasady użytkowania i recenzje

Piła łańcuchowa benzynowa Stavr «PTsB-50/2400M»

Doskonały system pochłaniania drgań i hałasu, automatyczne smarowanie łańcucha podczas pracy, zatrzymanie awaryjne, technologia Easy Start sprawiają, że praca z pilarką jest jeszcze wygodniejsza i łatwiejsza. Ząbkowany ogranicznik umożliwia wykonanie dokładnych i równomiernych cięć na drzewie.

Weiterlesen:
Przegląd gamy odśnieżarek Champion

Konserwacja PCB pilarki «Stavr», główne usterki i ich usuwanie

Wszelkie maszyny i urządzenia wymagają wysokiej jakości i odpowiedniej konserwacji. To klucz do długiej i prawidłowej pracy bez częstych awarii. Mówiąc o pilarkach Stavr, właściwy olej ma szczególne znaczenie, zachowując proporcje w przygotowaniu mieszanki paliwowej i docieraniu.

Olej i paliwo do pił łańcuchowych

Dla prawidłowej pracy silnika Stavr ważne jest stosowanie benzyny A92 wraz ze specjalnym olejem do silników dwusuwowych. Najważniejsze jest przestrzeganie proporcji podczas mieszania paliwa, a mianowicie 25:1. Aby ułatwić mieszanie, możesz użyć pojemnika pomiarowego dostarczonego z piłą łańcuchową.

Nie napełniaj zbiornika paliwa czystą benzyną, używaj oleju do silników czterosuwowych lub łodzi, zużytego oleju.

Do smarowania łańcucha i mechanizmów zaleca się stosowanie oleistej cieczy o średniej lepkości. Doskonałą opcją dla PCB „Stavr” pił łańcuchowych jest 10W30. Zimą najlepiej sprawdzi się 10W20 o obniżonej lepkości.

Pierwsze uruchomienie i uruchomienie „Stavr”

Aby silnik i cała piła łańcuchowa Stavr PCB jako całość działały prawidłowo, musi zostać dotarty. To proste: piłę montuje się na płaskim miejscu, czy to na ziemi, czy na podłodze. Ważne jest, aby ustawić pilarkę w taki sposób, aby jej opona nie dotykała podłogi. Pilarka zostaje uruchomiona i pozostawiona na kilka minut na biegu jałowym.

Poważne usterki i co z nimi zrobić?

Jeśli masz do czynienia z faktem, że silnik się nie uruchamia, najprawdopodobniej naruszyłeś procedurę rozruchu. Jak to zrobić poprawnie — zobacz instrukcję.

  1. Jeśli silnik piły łańcuchowej Stavr PCB nie działa z pełną mocą, należy sprawdzić tłumik i filtr powietrza pod kątem zanieczyszczenia.
  2. Zauważono przerwy w działaniu silnika Stavr — występuje nieprawidłowe ustawienie gaźnika. Aby to poprawić, zaleca się skontaktowanie się z centrum serwisowym, w którym wykwalifikowani specjaliści przeprowadzą wysokiej jakości i prawidłową regulację.
  3. Jeśli silnik mocno dymi podczas pracy, przyczyną może być nieprawidłowa regulacja gaźnika lub niewłaściwie dobrana mieszanka paliwowa.
Weiterlesen:
Kosiarki do trawy AL-KO - instrukcje, recenzje, recenzje wideo trymerów Alko

Jak wyostrzyć łańcuch piły łańcuchowej Stavr?

Ostrzenie łańcucha piły łańcuchowej Stavr PCB odbywa się za pomocą okrągłego pilnika, który czasami jest dołączany do niektórych modeli. Konieczne jest prawidłowe ustawienie pilnika w stosunku do ogniw łańcucha. Jak to zrobić, jest wskazane w instrukcjach i towarzyszą im szkice dla jasności. Musisz przenieść plik wzdłuż łączy tylko do przodu. Po naostrzeniu ważne jest sprawdzenie głębokości cięcia zębów.

Recenzja wideo pilarek łańcuchowych „Stavr” PCB

Opinie właścicieli o pilarkach łańcuchowych „Stavr” PCB

Ogólnie rzecz biorąc, w Internecie można znaleźć tylko pozytywne recenzje na temat tej firmy i wytwarzanych przez nią produktów. Właściciele często zwracają uwagę na przyjemny koszt pił łańcuchowych, dobrą jakość i dość dużą moc. Negatywne cechy wskazują na potrzebę regulacji gaźnika.

Andrzej, 43 lata, Odessa

„Zdecydowałem się przejść z chińskiej marki na coś rodzimego, krajowego. Próbowałem wybrać analog zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i kosztów. W końcu jestem bardziej niż zadowolony z mojego zakupu. Piła okazała się znacznie potężniejsza od swojego chińskiego brata, chociaż była również montowana w Chinach. Plastik, mechanizmy i PCB silnika na najwyższym poziomie. Brak komentarzy w pracy po trzech miesiącach. Najważniejsze jest, aby odpowiednio dbać o sprzęt, aby służył przez lata.

Egor, 34 lata, Moskwa

„Zdecydowałem się kupić piłę łańcuchową Stavr na początku sezonu. Oczywiście musisz zrozumieć technikę przed jej użyciem. Usiadłem, przeczytałem instrukcję, na początku pracowałem tylko nad tym: tankowanie, rozciąganie, ostrzenie itp. Teraz jest jak moja. Bardzo podoba mi się jego moc i szybkość. Teraz polecam wszystkim, zarówno początkującym, jak i doświadczonym użytkownikom.

Jurij, 56 lat, Zaporoże

„Narzędzie wysokiej jakości, które będzie Ci służyć przez lata. Dobre mocowania, jakość wykonania też jest bardzo zadowolona, ​​choć chińska. Cena nie może nie podobać się, a za taki koszt jest to prawdopodobnie najlepsza opcja, jaką można znaleźć na rynku. Używam piły łańcuchowej Stavr od ponad sześciu miesięcy i nie ma żadnych znaczących komentarzy i problemów. Radzę!

Weiterlesen:
Opis piły łańcuchowej Patriot PT-4518 imperial. Instrukcja użytkowania i konserwacji. Recenzje właścicieli

Zalety: mocna i wygodna piła, atrakcyjna cena, system tłumienia drgań.

Minusy: Głośno podczas pracy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию