Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Piły elektryczne Carver: przegląd asortymentu, opis i dane techniczne

Piły elektryczne Carver: przegląd asortymentu

Carver to dynamicznie rozwijająca się rosyjska firma produkująca benzynę, piły elektryczne i inny sprzęt. Opinie na temat produktów firmy są zawsze pozytywne. Linia firmy obejmuje trzy popularne modele należące do klasy gospodarstwa domowego. Oznacza to, że właściciele domów wiejskich i wiejskich, małych działek ogrodowych i rolniczych mogą używać pił do budowy konstrukcji drewnianych.

Piły elektryczne Carver: przegląd asortymentu, opis i dane techniczne

Piły elektryczne marki Carvel

Elektryczne piły łańcuchowe są produkowane w Chinach. Sądząc po opiniach pozostawionych przez aktywnych użytkowników narzędzi Carver, jest to doskonały stosunek jakości do ceny. Chiński montaż znacznie obniża koszt gotowego narzędzia w porównaniu z innymi, droższymi modelami i firmami.

Zakres modeli pił elektrycznych Carver

Narzędzia elektryczne Carver składają się z trzech modeli klasy domowej. Według opinii wszystkie są do siebie podobne pod względem parametrów technicznych i parametrów zewnętrznych, ale różnią się mocą, długością opon, wyposażeniem i osiągami.

Za przewagi napędu elektrycznego nad benzyną uważa się możliwość używania go w pomieszczeniach, ponieważ nie ma emisji i gazów szkodliwych dla organizmu.

Rzeźbiarz RSE 1500M

Najpopularniejszym modelem wśród posiadaczy pilarek łańcuchowych Carver RSE 1500M jest wygodna i lekka piła z silnikiem 1500 W i prowadnicą o długości 12 cali (30 cm).

Piły elektryczne Carver: przegląd asortymentu, opis i dane techniczne

Piła elektryczna CARVER-RSE-1500

Kompaktowe wymiary i niewielka waga pozwalają na szybkie rozwiązywanie małych domowych zadań. Użytkownicy piły Carver RSE 1500M Power Piła w swoich pozytywnych recenzjach wspominają o:

 • automatyczny system smarowania łańcucha;
 • łatwość monitorowania poziomu oleju w zbiorniku;
 • wygodne rozmiary, przyjemna waga i wygodny proces pracy z piłą elektryczną;
 • podwójna izolacja.

Rzeźbiarz RSE 2200M

Mocniejsza piła, w przeciwieństwie do poprzedniego modelu, dzięki napędowi elektrycznemu o mocy 2200 W. Piła łańcuchowa 2200M ma długość opony 16 cali (40 cm), co pozwala łatwo i bez dodatkowego wysiłku radzić sobie z zadaniami o zwiększonej złożoności: przygotowywać drewno opałowe, piłować pnie drzew o średnicy do 35 cm itp.

Piły elektryczne Carver: przegląd asortymentu, opis i dane techniczne

Piła elektryczna Carver-2200

W swoich opiniach użytkownicy wskazują, że podwójna izolacja i nowy system ochronny umożliwiają pracę w warunkach dużej wilgotności.

Weiterlesen:
Gama modeli pilarek spalinowych i pił łańcuchowych Ural. Instrukcja obsługi i konserwacji, główne usterki i ich rozwiązania

Rzeźbiarz RSE 2400M

Z każdym modelem firma stara się wprowadzać nowe i bardziej nowoczesne technologie, poprawiając istniejące cechy. 2400M nie ma znaczących różnic pod względem właściwości zewnętrznych i technicznych z poprzednim modelem.

Piły elektryczne Carver: przegląd asortymentu, opis i dane techniczne

Piła elektryczna CARVER-RSG-2400

Producenci opracowali tylko nowy obwód elektryczny, wprowadzając do niego obwód ochrony termicznej, aby nagle zatrzymać pracę piły w przypadku awarii, zakleszczenia łańcucha lub innych awarii.

Instrukcja obsługi i konserwacji

Recenzje modeli elektrycznych pił łańcuchowych wskazują, że są one bezpretensjonalne w konserwacji, ale wymagające pod względem środków bezpieczeństwa. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy dokładnie przestudiować instrukcje dotyczące konkretnego modelu, ponieważ każdy ma specjalne niuanse.

Na przykład piła łańcuchowa Carver RSE 1500M, w przeciwieństwie do pozostałych dwóch modeli, całkowicie nie nadaje się do pracy w warunkach dużej wilgotności.

Żaden właściciel nie skarżył się na czas pracy, nie podano na to czasu w recenzjach i komentarzach. Średnio jedno ładowanie wystarcza na 3-4 godziny pracy, ale wszystko zależy od mocy konkretnej piły i trybu pracy.

Bezpieczeństwo narzędzi

Obsługa piły elektrycznej musi odbywać się zgodnie z następującymi zasadami:

 • wszystkie piły elektryczne są narzędziami gospodarstwa domowego i muszą być używane zgodnie z instrukcją;
 • zalecany tryb pracy wg instrukcji to 15 minut pracy, 10 minut przerwy;
 • zaleca się używanie piły nie dłużej niż 20 godzin pracy miesięcznie;
 • napięcie w sieci nie powinno przekraczać 230 woltów;
 • zabrania się pracy z piłą elektryczną podczas deszczu;
 • zaleca się stosowanie specjalnego oleju do smarowania łańcucha, prowadnicy i koła napędowego;
 • sprawdzić hamulec łańcucha przed rozpoczęciem pracy.

Środki ostrożności podczas pracy z piłą elektryczną:

 • mocno trzymaj pilarkę obiema rękami, aby uniknąć odrzutu (odrzutu);
 • zabrania się pracy z piłą, jeśli kabel jest uszkodzony;
 • podczas pracy usuń wszystkie zwierzęta i dzieci z miejsca piłowania;
 • Podczas piłowania noś grubą odzież, okulary i nauszniki ochronne.
Weiterlesen:
Elektryczna piła szablasta „Makita” JR3050T: opis, dane techniczne i zasady działania

Konserwacja piły mechanicznej:

 • płetwy butli powinny być regularnie czyszczone z brudu;
 • płótno opony należy regularnie odwracać (raz na dwa tygodnie);
 • wszystkie części piły elektrycznej muszą być wyczyszczone po zakończeniu pracy, nie używaj do czyszczenia benzyny ani innych łatwopalnych płynów.

Główne awarie i trudności, jakie może napotkać operator piły łańcuchowej Carver, to:

 1. Piła się nie włącza. Przyczyną tego może być uszkodzony kabel lub brak zasilania. Sprawdź integralność kabla, wtyczkę.
 2. Jeśli łańcuch nie zatrzyma się natychmiast, należy skontaktować się z centrum serwisowym w celu uzyskania porady i naprawy z powodu wadliwego sprzęgła ciernego.
 3. Nie działa automatyczny system smarowania olejem. W tej sytuacji są dwie możliwości: albo skończył się olej i trzeba go uzupełnić, albo kanały, którymi doprowadzany jest olej ze zbiornika są brudne. Spróbuj samodzielnie wyczyścić rowek wylotowy oleju.
 4. Prowadnica i łańcuch bardzo się nagrzewają. Przyczyna: Wyczerpuje się olej w łańcuchu. Rozwiązywanie problemów: dodaj olej, nasmaruj koło zębate.
 5. Pogorszyła się jakość cięcia. Przyczyna: łańcuch jest tępy lub zużyty. Rozwiązanie: spiłuj zadziory na łańcuchu lub wymień łańcuch.

Recenzja wideo piły łańcuchowej Carver

Opinie właściciela

Użytkownicy pozostawiają głównie pozytywne opinie na temat elektrycznych napędów łańcuchowych Carver. Wielu jest bardzo zadowolonych z niskiej ceny i dostępności narzędzi. Zasadniczo wszyscy kupujący kupują elektryczne piły łańcuchowe do osobistych prostych zadań, z którymi sprzęt może łatwo sobie poradzić.

Andriej, 67 lat, Kirow

„Kupiłem Carvere RSE 2400 za bardzo małe pieniądze, co jest dobrą wiadomością. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko nie jest złe, z pewnymi niuansami, na które można zamknąć oczy. Sama piła jest bardzo poręczna i kompaktowa. Podobało mi się również, że łańcuch elektryczny Carver jest lekki i stosunkowo cichy. Kupiłem drewno opałowe do piłowania i po raz pierwszy bez problemu przeciąłem kłodę o średnicy 25 cm. Jeśli pracujesz przez dłuższy czas, piła się nagrzewa, więc musisz pozwolić jej odpocząć i ostygnąć. Smarowanie również działa z przerwami: czasem dużo, czasem nic. Ale w zasadzie piła nadaje się do niektórych lekkich prac domowych.

Weiterlesen:
Kosiarka Husqvarna LC 348V z AFTech™. Funkcje, korzyści, filmy, recenzje

Vladimir, 35 lat, Połtawa

„Kupiłem piłę Carver RSE 1500M do wycinania rowków w drewnie. Wykonał główną pracę za pomocą Carvera benzynowego, ale nacięcia wykonał za pomocą elektrycznego. Bardzo wygodne manewrowanie piłą ze względu na jej wagę i wymiary. Zacząłem go używać od razu po zakupie, tylko najpierw włączyłem go na chwilę, aby olej przepłynął przez mechanizm.

Zalety: niewielka waga, wygodny rozmiar, niski koszt i ekonomiczne zużycie oleju.

Wady: brak hamulca łańcucha; łańcuch zawarty w zestawie nie lubi jakości i odporności na zużycie; niska prędkość cięcia.

Link do głównej publikacji