Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Piły elektryczne Partner. Przegląd gamy modeli. Cechy działania, zalety i wady pił łańcuchowych

Opis

Piły elektryczne Partner to doskonałe odpowiedniki pił łańcuchowych, uwielbiane przez wielu amatorów i profesjonalistów. Są szeroko stosowane w obiektach użyteczności publicznej i rolnictwie. Za pomocą elektrycznych pił tej marki ścinają drzewa, tną kłody i zbierają drewno opałowe.

Piły elektryczne Partner. Przegląd gamy modeli. Cechy działania, zalety i wady pił łańcuchowych

Piła elektryczna Partner Р818

Producentem pił elektrycznych Partner jest szwedzka marka Husquarna, która jest jednym z największych producentów sprzętu dla budownictwa.

Skład

Linia topowych modeli obejmuje następujące piły elektryczne Partner:

 • Partner 1900 (moc silnika — 1900 W; podziałka łańcucha — 3,8 cala; długość opony — 406 milimetrów; prędkość obrotowa — 15 m / s; waga — 4,2 kg).
 • Partner p620t (moc silnika — 2000 W; podziałka łańcucha — 3,8 cala; długość opony — 400 milimetrów; prędkość obrotowa — 13,5 m / s; waga — 4,25 kg).
 • Partner p820t (moc silnika, podziałka łańcucha, długość prowadnicy i prędkość obrotowa są takie same jak w poprzednim modelu; waga — 4,4 kg).
 • Partner ES 2200 (moc silnika — 2200 W; podziałka łańcucha — 3,8 cala; długość opony — 410 milimetrów; prędkość obrotowa — 15 m/s; waga — 4,2 kg).
 • Partner P2140 (moc silnika — 2100 W; skok łańcucha i prędkość obrotowa są podobne do poprzedniego modelu; długość prowadnicy — 400 milimetrów; waga — 3,5 kg).
 • Partner P818 14 ″ (moc silnika -1800 W; podziałka łańcucha — 3,8 cala; długość opony — 350 milimetrów; prędkość obrotowa — 13,5 m / s; waga — 3,5 kg).
 • Partner PC 2600. To najpopularniejsza piła łańcuchowa w tej linii. Wyposażona jest w silnik elektryczny o mocy 2600 W, napędza łańcuch z 57 ogniwami, który jest nałożony na drążek o długości 40 cm.Prędkość piły wynosi 12 metrów na sekundę. Model ten nie posiada baterii, dlatego nie wymaga ładowania.
Weiterlesen:
Gąsienice do ciągnika Neva. Przegląd modułów torowych


Cechy piły elektrycznej Partner

Cechą wszystkich pił elektrycznych Partner, odróżniającą je od modeli analogowych, jest obecność sprzęgła, które odłącza łańcuch i silnik po zwolnieniu przycisku Start lub uruchomieniu zabezpieczenia.

Układ silnika jest prosty, dzięki czemu pilarki Partner są wygodniejsze w użyciu niż podobne modele, w których silnik znajduje się z boku. Odgrywa to szczególną rolę w cięciach bocznych. Właściwość tę ułatwia również długość opony, która wynosi 40,5 centymetra. Ta funkcja doskonale nadaje się do cięcia drewna o dużej średnicy.

Warunki pracy pił elektrycznych, środki ostrożności

Instrukcja obsługi znajduje się tutaj:

Pobierz instrukcję obsługi piły napędowej Partner

Podczas pracy zaleca się przestrzeganie następujących wskazówek:

 • Odzież robocza powinna być ciasna, aby chronić przed piłą w przypadku pęknięcia.
 • Przed wykonaniem pracy należy obliczyć kierunek upadku drzewa. Uwzględnia to kierunek wiatru, nachylenie gleby i samo drzewo.
 • Przed operacją konieczne jest oczyszczenie obszaru upadku z krzaków, zarośli, usunięcie obcych.

Piły elektryczne Partner. Przegląd gamy modeli. Cechy działania, zalety i wady pił łańcuchowych

Główne usterki pił elektrycznych Partner

Jak każda technika, piły elektryczne Partner mają awarie. Większość z nich nie jest zalecana do ręcznego eliminowania w przypadku braku niezbędnych umiejętności.

Do najczęstszych należą:

 • Brak fabryki pił Partner: w tym przypadku musisz sprawdzić kilka aspektów. Dlatego zaleca się zacząć od sprawdzenia napięcia na wylocie.
 • Jeśli jest napięcie, ale piła elektryczna się nie włącza, musisz zadzwonić na przewód sieciowy. W tym celu należy zdjąć pokrywę obudowy silnika i sprawdzić każdy z przewodów testerem, dotykając jedną z sond kontaktowych do piły, a drugą przymocować do jednego z prętów wtykowych. Ponadto, jeśli jest moduł miękkiego startu, zadzwoń do obwodu w sekcjach wejściowych i wyjściowych.
 • Spalanie szczotek i komutatora piły elektryczne Partner. W takim przypadku zauważalne będą iskry pod szczotkami. Może to być spowodowane pogorszeniem interakcji między zworą a elektrodami, ponieważ te ostatnie uległy zużyciu. Aby to zrobić, musisz zdemontować uchwyt szczotek. Gdy szczotki się zużyją, należy je wymienić. Jeśli szczelina między lamelami kotwy jest zatkana kurzem, należy ją wyczyścić alkoholem, watą i szczoteczką do zębów. Następnie wypoleruj drobnoziarnistym papierem ściernym.
 • Przegrzanie silnika piła elektryczna Partner. Powodem tej awarii jest zacinanie się przekładni, gdy jest ona silnie zanieczyszczona dużą ilością trocin lub innych ciał obcych. Zaleca się samodzielne przewinięcie wału skrzyni biegów poprzez odkręcenie blokady. Jeśli pojawią się trudności, należy zdemontować skrzynię biegów i poszukać tam usterki.
 • Zatrzymywanie piły Partner w pracy. Być może przy całkowitym zużyciu jednej lub dwóch szczotek. Możesz to sprawdzić, rozciągając je i określając długość. Przyczyną może być również awaria skrzyni biegów, w tym przypadku słychać szum silnika, który nie może się obracać. W przypadku tego problemu zaleca się kontakt z centrum serwisowym.
Weiterlesen:
Demontaż i wymiana sprzęgła na piły łańcuchowej. Przegląd, instrukcja

Przegląd wideo

Opinie właściciela

Balahnin.O:

Kupiłem go głównie dla mojego ojca na wymianę piły łańcuchowej, którą z powodzeniem schrzanił. Dobrze, że od razu wziąłem zapasowy łańcuch — Oregon. Początkowo myślałem, że oba łańcuchy są tej samej jakości, dlatego gdy zacząłem piłować mój rodzimy, chciałem trafić piłą w róg, uwiera oponę i prowadzi w lewo, nawet piłowanie deski jest problemem . Po wymianie — bajka, jak nóż w maśle, że jedli kłody, że brzoza. Ojciec jest szczęśliwy, na zimę piłował dla siebie 3 kłody drewna opałowego. Moc wystarczy. Jedynym minusem jest przywiązanie do źródła zasilania, ale jeśli nie idziesz do lasu, piła elektryczna jest łatwiejsza w utrzymaniu i mniej kapryśna.

Plusy: niskie zużycie oleju, doskonały hamulec łańcucha, solidny plastik.

Minusy: nie znaleziono.

 

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию