Piły szablaste Interskol. Przegląd, charakterystyka, recenzje
Piły szablaste Interskol
Interskol jest jednym z największych dostawców narzędzi ogrodniczych na rynek rosyjski. Jest to przedsiębiorstwo, które ma kilka filii poza Federacją Rosyjską i stale zwiększa swoje zdolności produkcyjne. W ciągu ostatnich 10 lat firma znacznie zwiększyła swój asortyment. Dziś piły szablaste Interskol reprezentowane są tylko przez jeden model — NP-120/1010E. Jest to elektryczne narzędzie nożowe do użytku domowego.
Piła szablasta Interskol NP-120/1010E może być stosowana:
- w branży meblarskiej;
- w warsztacie budowlanym;
- na domostwie.
Producent wskazuje, że ten model piły szablastej nadaje się do pracy z drewnem, plastikiem, metalem, blokiem piankowym, gazobetonem, cegłą itp. Może być używany do prac montażowych i demontażowych. Ponadto może być stosowany w ogrodnictwie, warsztacie i na wsi.
Podstawowe wyposażenie piły szablastej NP-120/1010E:
- Piła do metalu model NP-120/1010E;
- Podręcznik;
- Instrukcje bezpieczeństwa;
- Karta gwarancyjna;
- Brzeszczoty do pił do metalu 2 szt. (do cięcia metalu i drewna);
- Lista centrów usług;
- Opakowanie.
Opis
Piła szablasta Interskol NP-120/1010E jest produkowana w krajowych przedsiębiorstwach firmy. Model należy do budżetowych urządzeń. Po tym, jak pierwsza partia piły trafiła na rynek, otrzymała wiele pozytywnych opinii od kupujących. Taki sukces piły szablastej był możliwy dzięki konstrukcji, kosztom i parametrom technicznym, jakie posiada urządzenie.
Zalety piły szablastej Interskol:
- Zgodność z kategorią cenową deklarowanej wydajności i parametrów technicznych.
- Wysoka wydajność.
- Wszechstronność zastosowania.
Różnorodność ostrzy noży pozwala na pracę z materiałami budowlanymi i innymi o różnej wytrzymałości. Należy zaznaczyć, że piła szablasta NP-120/1010E uzyskała godną ocenę wśród stowarzyszeń zagranicznych i posiada certyfikat zgodności ze standardami Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.
Sukces tego modelu zaowocował kilkoma inicjatywami stworzenia nowych konstrukcji pił szablastych. Jednym z osiągnięć firmy Interskol jest stworzenie piły szablastej z akumulatorem, która pozwoli na pracę w różnych warunkach offline. W przyszłości twórcy planują zwiększyć moc i poprawić wygląd produktu, uczynić go bardziej ergonomicznym. Producent: Rosja.
Notatka! Piły szablaste Interskol produkowane są wyłącznie w Rosji, pomimo obecności zakładów produkcyjnych firmy w innych krajach. Dzięki temu kupujący mogą kupować piły szablaste tej marki bez obawy o podróbki.
Jeśli chodzi o parametry pracy i charakterystykę, NP-120/1010E działa z sieci nawet przy niewielkich wahaniach napięcia. Piła pracuje z możliwością regulacji skoków roboczych: od 250 do 3 tys. Moc silnika to 1,1 kW.
Długość brzeszczotu piły do metalu wynosi 28 mm. W drewnie piła szablasta może wykonać cięcie do 250 mm, w metalu — 120 mm. Podczas pracy można regulować liczbę obrotów napędu oraz głębokość cięcia.
Charakterystyka
Parametry zasilania, V/Hz | 220 / 50 |
Znamionowy pobór mocy, W | 1010 |
Maksymalna głębokość cięcia metalu, mm | 120 |
Skok pręta, mm | 28 |
Elektroniczna kontrola prędkości | jest |
Blokada dla przypadkowej aktywacji | nie |
Klasa bezpieczeństwa maszyny | II |
Ciężar, kg | 3,8 |
Oczywiście piła szablasta Interskol jest topowym modelem, kupują ją budowniczowie, letnisnicy, stolarze itp. Takie narzędzie doskonale wykona różne zadania. Użytkownicy zwracają uwagę na wiele zalet tego modelu. Jednocześnie NP-120/1010E ma pewne wady konstrukcyjne, które programiści eliminują podczas tworzenia nowych modeli.
Zalety i wady
Pojawienie się na rynku piły szablastej firmy Interskol było dla wielu nabywców odkryciem w swojej kategorii cenowej.
Zalety piły szablastej Interskol 120/1010E:
- zunifikowane brzeszczoty;
Brzeszczoty do pił do metalu firmy Interskol spełniają międzynarodowe standardy jakości i w niczym nie ustępują produktom wiodących marek.
- niski koszt konserwacji i naprawy;
- precyzyjna technologia obróbki metalu;
- cechy estetyczne i konstrukcyjne (ergonomiczny, nowoczesny design).
Wszystkie te zalety pozwalają na pracę z urządzeniem z największą wydajnością i produktywnością. Wielu właścicieli podkreśla niski koszt urządzenia jako jedną z zalet.
Wady piły szablastej Interskol:
- Wskaźnik zużycia przekładni;
- Montaż brzeszczotów o grubości nie większej niż 1,5 mm;
- Brak przycisku miękkiego startu, jeśli konieczne jest płynne wykonanie wszystkich prac;
- Gwałtowne pogorszenie jakości materiałów tartacznych.
Pomimo wysokiej jakości materiałów, z których wykonana jest piła szablasta, 120/1010E często się psuje i wymaga drobnych napraw.
Dzięki terminowemu wykryciu usterek i wymianie uszkodzonych części, produkt przetrwa ponad rok.
Ważna w pracy z piłą jest również konserwacja i przestrzeganie zasad eksploatacji.
Instrukcja obsługi
Piła szablasta Interskol nadaje się do pracy z materiałami o różnej gęstości, drewnem, metalem, bloczkami itp. Zaleca się pracę urządzeniem w temperaturach od -10 do +40 stopni. Nie zaleca się pracy w przypadku bezpośredniego deszczu na maszynie. Piła pracuje na ciągłym zasilaniu z sieci.
Zalecenia przed rozpoczęciem pracy:
- sprawdź piłę i jej kompletność;
- po transporcie w sezonie zimowym zaleca się pozostawienie w ciepłym pomieszczeniu, aż kondensat całkowicie wyschnie;
- sprawdź zamocowanie wszystkich elementów złącznych;
- uruchomić pilarkę na biegu jałowym.
Zalecenia dotyczące cięcia materiałów:
- praca musi być wykonywana płynnie, bez niepotrzebnego nacisku na narzędzie;
- zaleca się terminowe oczyszczenie powierzchni roboczej z trocin i gruzu;
- zabronione jest blokowanie otworów wentylacyjnych, może to prowadzić do przegrzania;
- podczas pracy z metalem zaleca się okresowe smarowanie strefy cięcia olejem maszynowym;
- zaleca się, aby piłowanie odbywało się płynnie, bez odchyleń w różnych kierunkach.
Utrzymanie
Zaleca się okresową konserwację, aby zapobiec korozji ostrza i awarii sprzętu. Poważne zanieczyszczenie piły szablastej Interskol może prowadzić do poważnych awarii. Po pracy z piłą warto wyczyścić miejsce mocowania brzeszczotu. Aby to zrobić, wystarczy lekko stuknąć urządzeniem o płaską powierzchnię lub wyczyścić cienkim, długim przedmiotem. Podczas długotrwałej pracy z silnie pylącymi materiałami urządzenie należy okresowo czyścić od wewnątrz.
Konserwacja piły Interskol obejmuje:
- przed przystąpieniem do pracy z produktem zaleca się sprawdzenie go pod kątem wad. W razie potrzeby wymień uszkodzone części;
- po zakończeniu piłowania zabrania się dotykania części piły, ponieważ może to prowadzić do oparzeń;
- po zainstalowaniu brzeszczotu upewnij się, że jest dobrze zamocowany;
- zaleca się montaż brzeszczotu w oparciu o charakterystykę pracy i materiału
- podczas pracy należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa.
Podstawowe awarie i sposoby ich eliminacji
Awaria | powód | Eliminacja |
Piła szablasta nie włącza się. | Nie ma napięcia. Zużyte lub uszkodzone szczotki. Naruszenie prowadzenia kontaktów. | Sprawdź piłę, sprawdź napięcie. Wymień uszkodzone lub zużyte części. |
Podczas pracy piła szybko się nagrzewa i ulega awarii. Z otworów wentylacyjnych wydobywa się dym. | Wystąpienie zamknięcia. Zatkane otwory wentylacyjne. | Odłącz od zasilania, użyj stacjonarnej jednostki ssącej, aby pozbyć się kurzu wewnątrz urządzenia. Wymień okablowanie w centrum serwisowym. |
Zwiększony hałas podczas pracy. | Wystąpienie awarii skrzyni biegów. | Skontaktuj się z centrum serwisowym. Wymień zużyte lub uszkodzone elementy. |
Opinie właściciela
Wadim, Charków
„Kupiłem Interskol 120/1010E dwa lata temu do pracy w prywatnym warsztacie. Po 2 miesiącach brzeszczot do drewna uległ awarii i musiał zostać wymieniony. Brzeszczot Bosch pasuje idealnie. Dla małej prywatnej firmy Interskol jest idealny, polecam.”
Aleksander, Chabarowsk
„Piła szablasta Interskol 120/1010E doskonale nadaje się do obróbki drewna, podczas pracy z metalem są trudności. Sprawdziłem na własnym doświadczeniu. Interskol kupił piłę do metalu rok temu. Po miesiącu produktywnej pracy musiałem wymienić gearbox i natywne ostrza. Przy dłuższym użytkowaniu bardzo się przegrzewa. Teraz rzadko go używam, ponieważ nabyłem bardziej niezawodny zagraniczny odpowiednik.