Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pilarki Champion: recenzje, specyfikacje, przegląd asortymentu

Mistrz piły łańcuchowej. Przegląd asortymentu

Pierwsza wzmianka o rosyjskiej marce Champion pojawiła się na początku XXI wieku, a raczej w 2005 roku. To właśnie wtedy na rynku zaczęto sprzedawać sprzęt ogrodniczy z logo tego producenta. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Chinach, wiele modeli pił elektrycznych i łańcuchowych Champion jest produkowanych w fabrykach znanej firmy ZOMAX.

Pilarki Champion: recenzje, specyfikacje, przegląd asortymentu

Mistrz piła łańcuchowa

 

Koncern Champion uważnie monitoruje jakość swoich produktów, która jest sprawdzana na wszystkich etapach procesu technologicznego.

Aby poprawić wydajność i żywotność narzędzi, firma kupuje komponenty od znanych producentów amerykańskich, zachodnioeuropejskich i japońskich.

Szczególnie bliska współpraca została nawiązana z firmą Briggs & Stratton Corporation, która dostarcza silniki do różnych modeli pił łańcuchowych.Wielu użytkowników zastanawia się, ile kosztuje piła łańcuchowa Champion.

Odpowiadając na to pytanie, zwracamy uwagę na rozsądną politykę cenową firmy. Koszt pił łańcuchowych marki Champion waha się od 3 tysięcy rubli. do 6 tysięcy rubli (1,5 tys. UAH — 3 tys. UAH)

Przy niskich kosztach pilarki Champion charakteryzują się przyzwoitą jakością i dobrą wydajnością. Zadowolony z asortymentu produktów. W ofercie koncernu znajduje się kilkadziesiąt rodzajów pilarek, ich liczba stale się powiększa, dzięki nowym, bardziej zaawansowanym modelom.

Oprócz pił łańcuchowych w katalogu produktów pod marką Champion znajdziemy kosiarki do trawy, kultywatory, pompy silnikowe, odśnieżarki, łuparki do drewna, podkaszarki, inny sprzęt i akcesoria.

Opis pił łańcuchowych Champion

Asortyment pił łańcuchowych Champion obejmuje wiele różnych modeli, które różnią się charakterystyką i są przeznaczone do różnych prac. Istnieją zarówno profesjonalne piły łańcuchowe, które zainteresują pracowników leśnych i użyteczności publicznej, jak i narzędzia gospodarstwa domowego.

Te ostatnie cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców lata, mieszkańców wsi, miłośników aktywnego trybu życia. Oprócz potężnych pił łańcuchowych, oferta koncernu obejmuje bardzo małe mini (lub kieszonkowe, jak nazywają je właściciele).

Weiterlesen:
Przegląd samojezdnych kosiarek do trawy Honda. Recenzje, charakterystyka

 

Pilarki Champion: recenzje, specyfikacje, przegląd asortymentu

Mistrz piły łańcuchowej 265-18

Profesjonalistom polecamy piłę łańcuchową Champion 265-18. Jest to potężne i niezawodne (raczej drogie) narzędzie, które może rozwiązać wiele problemów. Znacznie szerzej reprezentowane są piły łańcuchowe Champion półprofesjonalne i domowe.

Mistrz piły łańcuchowej: specyfikacje

Do każdego modelu pilarki dołączona jest instrukcja konserwacji i obsługi oraz dane techniczne pilarki. Jeśli zamierzasz kupić narzędzie, odwiedź stronę producenta, na której znajdziesz wszystkie interesujące materiały.

Skład

 1. Mistrz — 125t-10 (na potrzeby gospodarstwa domowego, ma niewielki rozmiar i wagę).
 2. Mistrz — 142 — (piła łańcuchowa do użytku domowego, wysoka jakość wykonania i dobra wydajność).
 3. Mistrz — 265.
 4. Mistrz — 55.
 5. Mistrz — 138.
 6. Mistrz — 256.
 7. Mistrz — 254.
 8. Champion — 250 (model budżetowy o ulepszonej wydajności).
 9. Mistrz — 241.
 10. Mistrz — 237.
 11. Champion — 265-18 (profesjonalna piła łańcuchowa w cenie 11 000 rubli).
 12. Mistrz — 38cc.
 13. Mistrz — 335.
 14. Champion 55 cmXNUMX (jeden z najmocniejszych modeli, może być używany do wyrębu nieprofesjonalnego).

Najlepsi modele

W asortymencie Champion jest kilka pilarek, które są szczególnie popularne wśród użytkowników i sądząc po opiniach właścicieli, służą wiernie od ponad roku. Różnią się mocą i przeznaczeniem, ale charakteryzują się wysoką niezawodnością, wydajnością i właściwościami eksploatacyjnymi.

Szczególnym zainteresowaniem konsumentów cieszy się model Champion 237-16. Pomimo umiarkowanych kosztów (w katalogu cenowym — 5 rubli) piła ta jest w stanie rozwiązywać różne zadania przez długi czas.

Pilarki Champion: recenzje, specyfikacje, przegląd asortymentu

Mistrz piły łańcuchowej-237-16

Konsumenci zwracają również uwagę na niezawodność i wysoką łatwość konserwacji modelu Champion 241-16.

Pilarki Champion: recenzje, specyfikacje, przegląd asortymentu

Mistrz piły łańcuchowej 241-16
 1. Champion 55-18 (mocna i wytrzymała piła typu półprofesjonalnego).
 2. Mistrz 250-18.
 3. Champion 254-18 (wysokowydajna półprofesjonalna pilarka łańcuchowa).
 4. Mistrz 237-16.
 5. Mistrz 241-16.

Instrukcja konserwacji i obsługi

Aby zagwarantować długą żywotność narzędzia, zalecamy dokładne przestudiowanie i przestrzeganie wymagań instrukcji konserwacji i obsługi pilarki Champion.

 1. Używaj tylko wysokiej jakości paliw i smarów — wydłuży to żywotność silnika oraz poszczególnych podzespołów i części.
 2. Monitoruj jakość przygotowanej mieszanki paliwowej. Zmieniaj co 3-4 tygodnie.
 3. Pilarkę należy przechowywać w suchym, wentylowanym miejscu. Nie upuszczaj ani nie rzucaj go na podłogę — obchodź się z narzędziem ostrożnie.
 4. Zatrzymaj silnik co 50-60 minut pracy. Pozwól mu ostygnąć do normalnej temperatury.
 5. Sprawdź układ automatycznego smarowania skrzyni biegów, prowadnicy i łańcucha. Zwiększy to odporność części na zużycie i zwiększy wydajność piły łańcuchowej.
 6. Monitoruj stan obwodu. Regularnie sprawdzaj i ostrz łańcuch, jeśli to konieczne, i reguluj jego napięcie.
 7. Nie używaj niewłaściwego narzędzia. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan automatycznego hamulca łańcucha, szczelność układu paliwowego oraz stan tłumika.
 8. Podczas pracy przestrzegaj przepisów bezpieczeństwa. Noś maskę lub okulary. Nie nakręcaj piły trzymając ją jedną ręką.
Weiterlesen:
Odczynniki przeciwoblodzeniowe. Opis popularnych narzędzi, klasyfikacja, używany sprzęt

Pierwsze uruchomienie i docieranie

Uważnie przeczytaj instrukcję obsługi i instrukcję obsługi pilarki, zapoznaj się z przepisami bezpieczeństwa.

 1. Przeprowadź dokładną kontrolę wzrokową, upewnij się, że wszystkie elementy i części są bezpiecznie zamocowane.
 2. Zamontuj prowadnicę i łańcuch.
 3. Przygotuj mieszankę paliwową w stosunku 1 do 25 do pracy w pile.
 4. Ustaw pilarkę na ziemi, zaciągnij hamulec łańcucha i uruchom silnik.
 5. Na biegu jałowym wypracuj jeden zbiornik mieszanki.
 6. Przygotuj mieszankę paliwową w ilości od 1 do 50, zatankuj piłę.
 7. Dodaj olej do automatycznego układu smarowania łańcucha.
 8. Opracuj 8-9 zbiorników mieszanki paliwowej w trybie delikatnym: nie tnij grubych kłód, nie przegrzewaj silnika.

Ważne: nie zapomnij napełnić zbiornika oleju na czas do smarowania, zwiększy to wydajność piły i ochroni ją przed awariami.

Paliwo i olej

Aby pracować w piłach Champion, użyj mieszanki w proporcji 1/25. Po uruchomieniu pilarki stosunek oleju do benzyny zmienia się na 1/50. Podczas przygotowywania mieszanki paliwowej konieczne jest stosowanie wyłącznie wysokiej jakości olejów do silników dwusuwowych.

Zgodnie z instrukcją do przygotowania mieszanki najlepiej nadają się półsyntetyczne oleje mineralne CHAMPION JASO FD i CHAMPION TSC-3. Najlepszą opcją paliwa do pilarek Champion jest benzyna AI92-95.


Mistrz: regulacja gaźnika

 1. Uruchom silnik, pozwól mu pracować przez 2-3 minuty. Dokręć śruby regulacyjne, aż się zatrzymają, a następnie poluzuj o półtora obrotu.
 2. Pozwól silnikowi dobrze się rozgrzać i wyreguluj prędkość biegu jałowego. Użyj śruby zabezpieczającej biegu jałowego, aby ustawić prędkość, przy której łańcuch nie będzie się poruszał wzdłuż opony po uwolnieniu gazu.
 3. Sprawdź silnik pod kątem przyspieszenia. Kliknij przepustnicę — prędkość powinna gwałtownie wzrosnąć. Jeśli tak się nie stanie, znajdź śrubę L przekręcając ją o nie więcej niż 1/8 obrotu, aby uzyskać prawidłową pracę silnika.
 4. Jeśli wszystkie działania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, skontaktuj się z centrum serwisowym.
Weiterlesen:
Kosiarka Bosch Rotak-1000. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Regulacja łańcucha piły łańcuchowej

Wydajność i trwałość Twojej pilarki zależy od prawidłowej regulacji łańcucha.

 1. Zdejmij boczną osłonę, włóż drążek w kołki i załóż łańcuszek.
 2. Załóż pokrywę i zabezpiecz ją nakrętkami.
 3. Ustaw napięcie łańcucha za pomocą śruby regulacyjnej, przy której środkowe ogniwa będą zwisały o 5-7mm.
 4. Dokręć nakrętki na kołkach, sprawdź napięcie — łańcuch powinien poruszać się swobodnie ręcznie, bez wydawania obcych dźwięków.

Ważne: Sprawdź smarowanie łańcucha piły łańcuchowej Champion, w przeciwnym razie jego wydajność zmniejszy się, poszczególne elementy i części ulegną awarii.

Możliwe usterki pił łańcuchowych Champion i sposoby ich naprawy

AwariePrzyczyna wystąpieniaLekarstwo
Podczas pracy wyczuwalne są silne wibracje, słychać obce dźwiękiWęzły i części piły są słabo zamocowane.Przeprowadź kontrolę wzrokową i dotykową instrumentu. Dokręć śruby i nakrętki.
Silnik nie uruchamia się.Nie ma mieszanki paliwowej. Świeca nie działa.Upewnij się, że masz mieszankę paliwową. Wyczyść i osusz świecę, w razie potrzeby wymień ją na nową.
Piła łańcuchowa rusza, ale biegnie nierówno i zatrzymuje się.Brak równowagi gaźnika.Wyreguluj gaźnik samodzielnie lub skontaktuj się z centrum serwisowym.
Na biegu jałowym silnik samoczynnie przyspiesza.Utrudniony lub brak dopływu powietrza.Wyczyść filtr powietrza, w razie potrzeby wymień.
Po naciśnięciu przycisku gazu silnik nie przyspiesza.Gaźnik jest brudny.Oczyść i wyreguluj gaźnik.
wyciek paliwaMieszanka paliwowa może wyciekać z powodu nieszczelności zbiornika, gaźnika lub przewodu paliwowego.Wymień zbiornik paliwa. Napraw uszkodzenia układu paliwowego.

Mistrz piły łańcuchowej: zalety i wady

Bazując na własnym doświadczeniu i po przeanalizowaniu wielu opinii właścicieli pił łańcuchowych Champion, doszliśmy do wniosku, że narzędzia tego producenta mają szereg niewątpliwych zalet i kilka wad.

Korzyści:

 1. Rozsądne połączenie ceny i jakości.
 2. Piła jest doskonale wyważona, ergonomiczna, posiada nowoczesny design.
 3. Stosunkowo lekka waga.
 4. Wysokiej jakości system tłumienia drgań.
 5. Niezawodne silniki.
 6. Piły silnikowe przystosowane są do pracy w różnych warunkach klimatycznych.
Weiterlesen:
Piła łańcuchowa „Shtil” MS 230: opis, charakterystyka i środki ostrożności dotyczące użytkowania

Wady:

 1. Nie wszystkie modele startują równie dobrze w chłodne dni.
 2. Występują problemy z gaźnikiem — od czasu do czasu konieczne jest wyregulowanie biegu jałowego.
 3. Nieudana lokalizacja rozrusznika w niektórych modelach — kabel jest postrzępiony.
 4. Silniki potrzebują świeżej mieszanki paliwowej wysokiej jakości.

Mistrz pił łańcuchowych: recenzje wideo

Przegląd gamy Champion:

Częściowy demontaż piły łańcuchowej

Regulacja piły łańcuchowej Champion

Mistrz piły łańcuchowej: recenzje właścicieli

Daniil Arkadyevich, 56 lat, Moskwa

„Powiem ci trochę o moim ulubionym. Działa przy każdej pogodzie, jakoś przepiłowany przy minus 20С0 — taka potrzeba pojawiła się. Po zimnych nocach lub długich okresach bezczynności uruchamia się bez problemów, zwłaszcza jeśli zatankujesz wysokiej jakości mieszankę paliwową. Pod względem wyposażenia i wyglądu w niczym nie ustępuje droższym konkurentom. Używam go od około dwóch lat — nie było jeszcze awarii, kupiłem kolejną sieć.

Anton, 32 lata, Charków

„Kupując narzędzie, zastanów się, po co je kupujesz, czytaj recenzje, skonsultuj się z prawdziwymi właścicielami Champion. Oto moja piła łańcuchowa do użytku domowego. W związku z tym nie stawiam jej zadań zawodowych i nie ma problemów. Widzi prawie wszystko, ale nie wolno nam zapomnieć, żeby dała jej odpocząć i ochłonąć. Możesz wyciąć 20 metrów sześciennych drewna opałowego, ale tylko z odpoczynkiem.

Często zabieram go ze sobą do samochodu — jest wygodny w transporcie, zaczyna się od pierwszego lub drugiego razu. Wystarczy na moje potrzeby”.

Aleksiej Altuchow, 28 lat, Samara

„Wzięłam to na potrzeby gospodarstwa domowego. Zaczęło się od pierwszego uruchomienia. Pracowała perfekcyjnie przez rok, przepiłowała wszystkie krzaki dookoła, wszelkiego rodzaju śmieci — deski, stary płot, przygotowane drewno na zimę. W drugim roku zaczęła zwlekać. Na początku myślałem, że to gaźnik. Potem okazało się, że uszczelka jest spalona — zaczęła zasysać powietrze. Serwis powiedział, że się przegrzał. Zmienili uszczelkę, a jednocześnie rozrusznik — natywny był niewygodny. Chociaż to działa.

Weiterlesen:
Recenzja trymera Oleo Mac Sparta 25. Dane techniczne. Podstawowe zasady i środki ostrożności dotyczące obsługi

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию