Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Marka pił łańcuchowych Comfort. Specyfikacje i zasady działania

Rynek sprzętu ogrodniczego jest stale uzupełniany przez młode firmy i firmy, które ze względu na niski koszt narzędzi konkurują z bardziej znanymi i starszymi firmami. Na przykład pilarki „Comfort” są bardzo aktywnie kupowane przez początkujących i bardziej doświadczonych tartaków.

Idealnie nadają się do wykonywania prostych prac domowych, niezależnie od tego, czy jest to cięcie martwego drewna, czy zbieranie drewna opałowego.

Firma Comfort, według opinii, została wybrana przez właścicieli domów wiejskich i wiejskich z ogrodem lub działką osobistą. W Internecie jest sporo informacji na temat Komfortu. Niektóre źródła podają, że jest to firma niemiecka z aktywną produkcją w Chinach, a inne twierdzą, że jest to całkowicie chińska firma, która dopiero niedawno weszła na rynek.

Podstawowe wyposażenie pilarek

Każdy kupujący, niezależnie od tego, czy jest profesjonalistą, czy początkującym, który kupuje piłę łańcuchową Comfort wie, że jest ona dostarczana w stanie niezmontowanym i w następującej konfiguracji:

  • ciało piły;
  • szyna prowadząca;
  • piła łańcuchowa;
  • gęsty futerał do bezpiecznego transportu i wygodnego przechowywania;
  • zestaw śrubokrętów i kluczy do montażu, konserwacji i naprawy piły łańcuchowej;
  • dokumentacja techniczna (karta gwarancyjna i instrukcja obsługi).

Piły łańcuchowe „Comfort” są produkowane i montowane w większym stopniu w Chinach. W recenzjach właściciele zwracają uwagę na dobrą jakość plastikowej obudowy i fabryczne ustawienia mechanizmów.

Zakres modeli pilarek łańcuchowych Comfort

Na koncie firmy „Komfort” jest wiele pił łańcuchowych, które są często kupowane. Rozważymy jednak najpopularniejsze modele, które różnią się od siebie kosztami, niektórymi parametrami technicznymi (moc, długość opon, pojemność zbiornika benzyny i oleju) itp. Wszystkie pilarki Comfort należą do klasy krajowej, a duża moc niektórych modeli nie czyni ich profesjonalnymi.

Piła łańcuchowa „Komfort” KF-997

Jak mówią właściciele narzędzia o piły łańcuchowej „Comfort” 997 w recenzjach, jest to „wół roboczy” i jest to doskonała opcja do małych lekkich zadań. Dwusuwowy jednocylindrowy silnik o pojemności 58 cm3 wytwarza 2,2 kW.

Pilarki Comfort: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Komfort KF-997

Aby go zatankować, przygotowuje się mieszankę benzyny o liczbie oktanowej co najmniej AI-92 i specjalnego oleju do silników dwusuwowych w stosunku 1:25. Dzięki dużej mocy i umiarkowanej wadze (6,7 kg) Comfort 997 może z łatwością ciąć kłody o średnicy do 52 cm.

cechy:

Weiterlesen:
Trymer spalinowy Makita EM 2600U. Przegląd, charakterystyka, recenzje
Ogólna charakterystyka
Typ
piła łańcuchowa
projekt
Ręka
moc
W 2200
Liczba prędkości
1
produktywność
Pojemność skokowa silnika
58 cmXNUMX cm
informacje dodatkowe
Pojemność zbiornika paliwa
0.55 l
Funkcje i możliwości
hamulec łańcucha
Waga
6.7 kg

Piła łańcuchowa „Komfort” 5200

Żadne gospodarstwo domowe nie może obejść się bez tak niezawodnego i trwałego pomocnika, jak piła łańcuchowa Comfort 5200. Właściciele pozostawiają liczne recenzje na temat tego modelu, podkreślając łatwość użytkowania i konserwacji, przystępną cenę i dużą moc, jak w przypadku piły łańcuchowej domowej.

Pilarki Comfort: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Komfort KF-5200

Instrukcje dotyczące piły Comfort 5200 wskazują stosunek benzyny do oleju podczas przygotowywania paliwa, którego należy ściśle przestrzegać, aby chronić narzędzie przed uszkodzeniem. Mocny silnik o mocy 2,2 kW i pojemności 58 cm3 przy niewielkiej masie (6,7

kg.) zapewniają doskonałą wydajność i szybkość cięcia.

Piła łańcuchowa „Komfort” 5270

Mała i lekka pilarka „Comfort” 5270 charakteryzuje się dużą mocą w stosunkowo niewielkim rozmiarze. Instrukcja zawiera wszystkie dokładne parametry i charakterystyki techniczne, a także zasady bezpieczeństwa podczas pracy z piłą, zasady serwisowania i obsługi narzędzia.

Pilarki Comfort: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Komfort KF-5270

Moc 1,3 kW w połączeniu z 40 cm prowadnicą umożliwia operatorom łatwe cięcie nawet dużych pni drzew, belek i gałęzi.

Pilarka spalinowa Komfort KF-5285

Potężny dwusuwowy silnik 53,2 cm3 ma dużą moc 2,2 kW, co pozwala w ciągu kilku sekund ciąć grube puszki i drzewa o średnicy do 55 cm. Producent w instrukcji wskazuje, że ważne jest przestrzeganie stosunku benzyny do oleju w mieszance paliwowej — 25:1.

Pilarki Comfort: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Komfort KF-5285

W swoich recenzjach właściciele często mówią, że pilarka jest bardzo łatwa w utrzymaniu, nie wymaga częstych przeglądów i napraw. Przy odpowiedniej pielęgnacji pilarka „Komfort” wytrzyma dłużej niż rok.

Konserwacja pił łańcuchowych „Komfort”

Właściwa konserwacja, regularne przeglądy pilarki i terminowe naprawy gwarantują długą i bezawaryjną pracę. W recenzjach właściciele stale wskazują, że piły łańcuchowe Comfort są dość bezpretensjonalne i łatwe w utrzymaniu. Jak to zrobić poprawnie, jest zawsze wskazane w instrukcjach, biorąc pod uwagę niuanse i subtelności każdego konkretnego modelu.

Weiterlesen:
Benzokosa „Kaliber” BK-1480: opis, charakterystyka i zasady działania

Mieszanka olejowo-paliwowa

Aby zapewnić dobrą pracę piły, należy wybrać odpowiedni olej zarówno do mieszanki paliwowej, jak i do smarowania mechanizmu. W recenzjach właściciele zalecają stosowanie oleju do silników dwusuwowych i rozcieńczanie go benzyną w stosunku 1:25. Nie należy wlewać czystej benzyny do zbiornika, ponieważ może to spowodować zatkanie i poważne uszkodzenia. Ponieważ pilarka jest smarowana olejem podczas pracy, ważne jest, aby zwracać uwagę na obecność i ilość oleju w zbiorniku.

Pierwsze uruchomienie i docieranie

Pierwszy rozruch odgrywa również dużą rolę w prawidłowej pracy pilarki Comfort. W niektórych recenzjach można znaleźć informacje, że ten etap działania piły łańcuchowej można pominąć. Jednak nawet w instrukcji producent zaleca postawienie piły na płaskiej powierzchni, uruchomienie jej i pozostawienie na kilka minut bezczynności.

Regulacja gaźnika

Podczas montażu pilarki Comfort gaźnik jest automatycznie regulowany w fabryce. Według niektórych recenzji czasami konieczne jest samodzielne dostosowanie. Można to zrobić, dokręcając śruby specjalnym kluczem dostarczonym z piłą łańcuchową.

Zasada ostrzenia łańcucha

Ostrzenie łańcucha jest bardzo ważnym punktem w konserwacji każdej marki piły łańcuchowej. Jeśli jesteś długoletnim i doświadczonym użytkownikiem piły łańcuchowej, możesz samodzielnie naostrzyć łańcuch specjalnym okrągłym pilnikiem. Jeśli jesteś nowy w tej branży, najlepszym rozwiązaniem byłoby zabranie piły łańcuchowej Comfort do centrum serwisowego, w którym wykwalifikowani specjaliści zrobią to poprawnie i dokładnie, aby nie wpłynęło to na przyszłą pracę piły.

Przegląd wideo

Recenzje właścicieli pilarek Comfort

W Internecie nie można znaleźć zbyt wielu opinii na temat pił łańcuchowych i firmy Comfort, ponieważ firma nie jest bardzo popularna na rynku rosyjskim. Jednak recenzje, które tam są, są pozytywne.

Właściciele niezmiennie chwalą piłę łańcuchową za niski koszt, płynną i szybką pracę, dużą moc oraz łatwość obsługi i konserwacji. Bardzo często w recenzjach można znaleźć niezadowolenie z dużej wagi, od której operator szybko się męczy, ale tę wadę rekompensuje duża liczba zalet.

Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Makita UC3520A: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Igor Valerievich, 45 lat, Kirov

„Kupiłem tę komfortową piłę do mojej daczy. Nie zawracałam sobie głowy wyborem, bo o pilarkach wiem niewiele. Postanowiłem kupić coś domowego, a nie najdroższego, żeby wystarczyło przynajmniej na sezon. W efekcie byłam bardzo zadowolona z zakupu, piję regularnie już drugi rok. Przy odpowiedniej pielęgnacji, wysokiej jakości paliwie i oleju, regularnej konserwacji, pilarka Comfort będzie działać jak zegar.”

Witalij, 41 lat, Charków

„Jestem już doświadczonym użytkownikiem pilarek i przez jakiś czas, gdy moja główna piła była naprawiana, postanowiłem kupić coś naszego, a nie najdroższego. Tak, cena była więcej niż przyjemna. A za taką cenę piła łańcuchowa Comfort 5200 ma wszystko, czego potrzebujesz. Aktywnie z niego korzystam, prawie codziennie. Nie wytrzymuje dużych obciążeń, często trzeba odpocząć. Ale ogólnie wszystko mi się podoba, nie ma żadnych znaczących komentarzy.

Zalety: niska cena, dobra moc, zwinna i szybka pilarka.

Wady: plastik nie najwyższej jakości, duża waga.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию