Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pilarki Interskol. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Pilarki Interskol

Interskol to największa rosyjska firma produkująca sprzęt ogrodniczy, benzynę i elektronarzędzia. Firma powstała w 1991 roku. Początkowo firma produkowała elektronarzędzia w oparciu o istniejące instalacje do urządzeń przemysłowych i ogrodniczych. W 2002 roku wybudowano i uruchomiono własną fabrykę do produkcji narzędzi i ich komponentów.

Pilarki Interskol. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Pilarki Interskol

Dziś Interskol to światowej klasy firma, która posiada filie w Chinach i krajach europejskich (Włochy, Hiszpania). Produkty Interskol zajmują wiodącą pozycję na rynku narzędzi ogrodniczych w Rosji. Piły łańcuchowe Interskol prezentowane są w dużym asortymencie. Na rynku można znaleźć urządzenia profesjonalne, półprofesjonalne i gospodarstwa domowego.

Pilarki łańcuchowe mają szeroki zakres zastosowań, mogą być używane:

 • w przedsiębiorstwie (w warsztatach);
 • w witrynach rejestrujących;
 • w rolnictwie;
 • w budowie;
 • na potrzeby gospodarstw domowych.

Podstawowe wyposażenie pilarek Interskol:

 • narzędzie;
 • część piły (opona i łańcuch);
 • klucze do instalacji;
 • plik (rozmiar różni się w zależności od modelu);
 • śruby, nakrętki;


 • pojemniki do mieszania płynnego paliwa;
 • wkrętak;
 • karta gwarancyjna;
 • instrukcje użytkowania i środki ostrożności.

Do konfiguracji nowych modeli dołączony jest formularz wskazujący najbliższe centra serwisowe Interskol.

Notatka! Warto pamiętać, że sprzęt może być również zmieniony przez producenta. Starsze i prostsze modele mogą nie mieć pewnych zestawów kluczy lub nakrętek. Z reguły sprzęt jest wskazany na opakowaniu.

Opis

Piły łańcuchowe i elektronarzędzia producenta Interskol należą do klasy budżetowej. Jednocześnie wszystkie modele producenta nie ustępują analogom firm zagranicznych. W związku z tym, że bazą firmy jest instytut badawczy, opracowywanie i wdrażanie nowych modeli jest szybsze niż w przypadku innych przedsiębiorstw. Czynnik ten wpływa na koszt produktów i ich właściwości techniczne.

Pilarki Interskol. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Japońskie gaźniki Walbro

Producent: Rosja, Chiny. Jedną z cech wyróżniających pilarki Interskol jest to, że są one wykonane w tym samym projekcie (szare i czarne).

Interskol współpracuje z wieloma zagranicznymi producentami i jest objęty EPTA, produkty firmy są wyposażone w gaźniki Walbro.

***EPTA — Europejskie Stowarzyszenie Producentów Elektronarzędzi

Cechy gamy modeli pił łańcuchowych Interskol:

 • Kompletacja urządzeń z markowymi detalami: łańcuch i opona;
 • Układ hamulcowy z podwójnym łańcuchem.

Hamowanie części piły następuje mechanicznie i bezwładnościowo, w przypadku przemieszczenia części piły względem powierzchni roboczej

 • System łatwego startu z rozrusznikiem sprężynowym.
 • Podwyższony poziom ochrony przed wibracjami.
 • Mechanizm regulacji naciągu łańcucha znajduje się z boku.
 • Automatyczny system smarowania łańcucha z możliwością kontrolowania ilości dostarczanego oleju.
 • Detale produktu i konstrukcja wykonane są z materiałów o dużej wytrzymałości i lekkości, co znacznie ułatwia pracę.
Weiterlesen:
Zakres modeli pił elektrycznych Makita: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Jak odróżnić kopię od Chin?

Z uwagi na fakt, że firma posiada zakłady produkcyjne w Europie, niektóre komponenty mogą być tam produkowane. Ponadto Interskol posiada zakłady produkcyjne w Chinach, co pozwala mu produkować niedrogie piły łańcuchowe. Chińskie kopie są gorszej jakości i droższe w utrzymaniu ze względu na częste awarie.

Pilarki Interskol. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Kompletny zestaw pił łańcuchowych Interskol

Aby kupić wysokiej jakości i niezawodne produkty, należy zwrócić uwagę na koszt produktów, a także ich wygląd.

Często chiński producent popełnia błędy w pisaniu modelu, parametry też mogą się nie zgadzać.

Przed zakupem należy zapytać konsultanta o producenta, sprawdzić opakowanie zewnętrzne. Jeśli decyzja o zakupie produktów Interskol została podjęta wcześniej, zaleca się wybór modelu, poznanie jego właściwości technicznych i funkcji.

Skład

ModelKlasaKrótki opis
Interskol PCB 14/35LGospodarstwo domoweModel do użytku domowego. Waga — 5 kg. Długość opony 35 cm, przeznaczona do prac budowlanych i ogrodniczych. Pilarka wyposażona jest w japoński gaźnik Walbro.
Interskol PCB 14/37LGospodarstwo domoweUlepszona wersja poprzedniego modelu piły łańcuchowej. Polecany do stosowania na terenach podmiejskich. Twórcy ulepszyli model dzięki automatycznemu systemowi zasilania olejem i zmniejszyli wagę do 4,5 kg. Pełne zbiorniki wystarczą na 60-80 minut pracy.
Interskol PCB 14/45LpółprofesjonalnyUlepszona wersja dwóch poprzednich próbek. Jest zalecany do użytku na osobistej działce, a także w przedsiębiorstwach zajmujących się wyrębem. Waga — 6,9 kg, rozmiar opony — 35 cm.
Interskol PCB 16/38LpółprofesjonalnyTryb optymalnej prędkości, podkład. Długość opony — 40 cm Przeznaczona do pracy w zakresie temperatur od -25 do +35 0C.
Interskol PCB 16/40LpółprofesjonalnyPilarka przystosowana jest do pracy w niskich temperaturach. Wśród wyposażenia: system łatwego startu, awaryjne hamowanie łańcucha i ochrona przed uszkodzeniem użytkownika podczas upadku lub awarii. Waga — 4,6 kg. Długość drążka 40 cm.
Interskol PCB 16/45LpółprofesjonalnyPiła łańcuchowa różni się od poprzedniego modelu wagą (6,9 kg), charakterystyką techniczną i dodatkowymi funkcjami. W zastosowaniu jest uniwersalny.
Interskol PCB 18/45LProfesjonalny/

półprofesjonalny

Długość opony — 45 cm Waga — 6,9 kg. Wyposażony w jednocylindrowy silnik dwusuwowy. Może być stosowany w przemyśle i na budowach.
Interskol PCB 18/52LProfesjonalny/

półprofesjonalny

Ulepszona wersja poprzedniego modelu. Duża moc pozwala poradzić sobie z zamarzniętym drewnem i pracować w niskich temperaturach. Moc maksymalna 2,4W. Waga — 7,2 kg.
Interskol PCB 20/52LProfesjonalny/

półprofesjonalny

Przeznaczony do użytku przemysłowego i domowego. Różni się od wszystkich poprzednich modeli długością opony (50 cm), wagą i dodatkowymi funkcjami. Przy opracowywaniu Interskolu 20-52L producent wziął pod uwagę życzenia i niedociągnięcia poprzednich modeli.
Weiterlesen:
Pilarka łańcuchowa Stihl MS 221. Opis techniczny, charakterystyka i zasady użytkowania

Najlepsi modele

Jeśli wybierzesz najlepszą opcję dla piły łańcuchowej Interskol, powinieneś zwrócić uwagę na kilka opcji. Kiedyś każdy z modeli był poszukiwany wśród kupujących. Dziś najczęściej kupujący preferują modele: PCB 14/45, 16/38, 18/45 i 18/52. Modele te mają swoje charakterystyczne cechy i są doceniane przez klientów ze względu na ich jakość i wszechstronność.

Interskol PCB 14/45L

Ten model stał się przejściem między urządzeniami domowymi lub półprofesjonalnymi. Interskol ptsb 14/45L ma unikalny design, który różni się od poprzednich modeli.

Pilarki Interskol. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Piła łańcuchowa Interskol PCB 14 45L

Dokładnie 14/45 został wykonany według nowej ergonomicznej konstrukcji, która pozwala na wygodniejsze cięcie i mniejsze ryzyko dla użytkownika.

Interskol PCB 16/38L

Piła Interskol 16/38L otrzymała wiele pozytywnych opinii ze względu na łatwość obsługi i regulacji, a także doskonałe parametry techniczne.

Pilarki Interskol. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Piła łańcuchowa Interskol PCB 16 38L

Ta piła przewyższała poprzednie pod względem mocy i łatwości użytkowania. Okres gwarancji na tę piłę łańcuchową wynosi 2 lata. Wśród zalet: ergonomiczna konstrukcja, łatwość naprawy, hamowanie mechaniczne i bezwładnościowe, obecność podkładu.

Interskol PCB 18/45L

Jedną z ciekawostek jest to, że modele 14/45, 16/45 i 18/45 są praktycznie takie same. Modele te powstały na podstawie 14/45 i są profesjonalne.

Pilarki Interskol. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Piła łańcuchowa Interskol PCB 18 45L

Jednocześnie producent ostrzega, że ​​w warunkach profesjonalnego użytkowania piłę można użytkować przez 3 lata. Jeśli chodzi o piłę łańcuchową 18/52, jest to nowsza odmiana poprzedniej próbki. Najlepszym wykorzystaniem tej piły będzie praca na obszarze podmiejskim.

Instrukcja obsługi

Podstawowe zasady obsługi, konserwacji i napraw wskazane są w instrukcji obsługi. Dokument ten jest dołączony do każdego zestawu elektronarzędzi i elektronarzędzi. Instrukcję obsługi ze schematami można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej firmy i w razie potrzeby pobrać.

Pilarki Interskol. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Urządzenie do piły łańcuchowej

Ogólne instrukcje bezpieczeństwa:

Producent zaleca zapoznanie się ze środkami ostrożności i przestrzeganie ich podczas eksploatacji. Te warunki pracy są podzielone na kilka grup:

 • bezpieczeństwo osobiste (potrzeba specjalnej odzieży do pracy, zasady pracy z urządzeniem, środki ostrożności podczas pracy);
 • Bezpieczeństwo przeciwpożarowe;

Urządzenie nie może być używane w atmosferze wybuchowej. Zaleca się tankowanie i używanie narzędzia w odległości co najmniej 3 metrów.

 • bezpieczeństwo w miejscu pracy.
Weiterlesen:
Solidna kosiarka samojezdna Husqvarna LC 153S. Przegląd modeli, wideo i recenzje

Miejsce pracy musi być utrzymywane w czystości. Zabronione jest prowadzenie pilarki w zamkniętym pomieszczeniu. Osoby nieupoważnione i dzieci należy usunąć z miejsca pracy piłą.

Utrzymanie

Obsługa i konserwacja pilarki obejmuje:

 • Przed rozpoczęciem pracy zaleca się sprawdzenie jakości i daty ważności płynu paliwowego i oleju. Dopiero wtedy można wlać do urządzenia paliwo i olej.
 • Nie przeciążaj piły łańcuchowej. Podczas tankowania zaleca się zrobienie przerwy 15-20 minut.

Przygotowanie mieszanki paliwowej do piły łańcuchowej
 • Nie zaleca się używania piły, jeśli jest uszkodzona lub jeden z elementów jest niesprawny.
 • Zaleca się przeprowadzanie konserwacji maszyny przed i po użyciu. Po długiej przerwie w pracy konieczne jest uruchomienie piły na biegu jałowym.
 • Użytkownikom zaleca się zwracanie uwagi na ostrzenie i czystość brzeszczotów.

Jeśli chodzi o naprawy, producent zaleca kontakt z wykwalifikowanymi specjalistami, którzy montują oryginalne części.

Podstawowe awarie i sposoby ich eliminacji

Podziałpowóddecyzja
Piła łańcuchowa się nie uruchamiaZłamanie przełącznika piły łańcuchowej, nagromadzenie trocin w układzie paliwowym lub gaźniku. Spalona lub uszkodzona świeca zapłonowaSprawdź i wyczyść elementy konstrukcyjne. Przejdź na biegu jałowym. Wymień uszkodzone elementy, gdy tylko zostaną znalezione i zatankuj czystym paliwem.
Piła pracuje z przerwami i/lub przegrzewa sięZatkany filtr paliwaZdejmij przewód paliwowy i sprawdź ciśnienie strumienia paliwa. Jeśli strumień jest słaby, zaleca się wyczyszczenie lub wymianę filtra. Aby zapobiec tej awarii, zaleca się wymianę filtra w pilarkach Interskol co 3 miesiące.
Przy dużych prędkościach pilarka Interskol zatrzymuje się i zaczyna palićAwaria tłumikaTa usterka obejmuje całkowity demontaż i czyszczenie tłumika. Aby zapobiec poważniejszym uszkodzeniom i wykonać te procedury, zaleca się kontakt z centrum serwisowym.

Ostrzeżenie! Zabronione jest wydmuchiwanie tłumika za pomocą narządów oddechowych.

Zużycie lub awaria części piłyUsterki prowadnicy i/lub łańcuchaSprawdź część piły, oczyść ją z brudu. Wymień niezbędne akcesoria. W razie potrzeby naostrz łańcuch.
Weiterlesen:
Kosiarka Champion LM5131. Przegląd, instrukcje, recenzje

Przegląd wideo

Przegląd pilarki Interskol PTSB-18/45L

Przegląd pilarki Interskol 18-45L

Przegląd pilarki Interskol PTSB-14/37L

Przegląd piły łańcuchowej Interskol PCB 16/45L

Opinie właściciela

Egor, Petersburg:

„Kupiłem 3 lata temu Interskol 14/45L. Pracuję z nią od czasu do czasu. Nie doszło jeszcze do znaczących szkód, polecam ”.

Anatolij, Kijów:

„Kupiłem Interskol 18/52L na rynku wtórnym. Pracował przez 2 lata przede mną. Poprzedni właściciele wymienili drążek i łańcuch. 2 tygodnie po zakupie musiałem wyregulować gaźnik. Wygodne jest umieszczenie wszystkich niezbędnych dokumentów na stronie internetowej firmy, ponieważ instrukcja obsługi zaginęła od poprzednich właścicieli. Plusy: funkcjonalna, rozsądna cena. Słabe strony: słaby gaźnik.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию