Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pilarki marki ECO: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Przegląd piły łańcuchowej marki Eco. Specyfikacje i nawyki operacyjne

Nowoczesne domowe i półprofesjonalne piły łańcuchowe ECO wysadziły rynek i obecnie konkurują nawet z najlepszymi markami. Różnica w mocy, wadze, rozmiarze i cenie pozwala każdemu kupującemu wybrać piłę łańcuchową, która idealnie pasuje do wymaganych zadań.

Pilarki marki ECO: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Pilarka ECO-CSP-150 w eksploatacji

Firma ECO powstała w 2007 roku we Włoszech i należy do koncernu Eco-Group, który specjalizuje się w produkcji i produkcji sprzętu klimatycznego i budowlanego. W krótkim okresie istnienia firma otworzyła pięć fabryk w Austrii, Hiszpanii, Anglii i oczywiście we Włoszech.

W chwili obecnej, według licznych recenzji, ECO można słusznie uznać za sztandarowy produkt na europejskim rynku produkcji urządzeń do wymiany ciepła.

Podstawowe wyposażenie pilarek ECO

Kupując dowolny model piły łańcuchowej Eco, otrzymujesz ją zdemontowaną z następującym wyposażeniem:

 • łańcuch do opon i pił;
 • plastikowa osłona na oponie dla bezpiecznego transportu i wygodnego przechowywania;
 • klucz do świec i śrubokręt do montażu i konserwacji piły;
 • miarka do przygotowania mieszanki paliwowej;
 • pilnik do ostrzenia ogniw łańcucha;
 • dokumentacja techniczna, karta gwarancyjna i instrukcja obsługi.

Kiedy ECO dopiero rozpoczynało swój rozwój, wszystkie stanowiska były montowane w jej fabryce we Włoszech. Od 2009 roku, w celu obniżenia kosztów produkcji, montaż pił łańcuchowych i innych elementów towarów został przeniesiony do Chin, ale nie wpłynęło to na końcową jakość produktu.

Asortyment pilarek ECO

ECO posiada wiele pił spalinowych, ale tutaj przyjrzymy się najpopularniejszym modelom. Wszystkie należą do klasy narzędzi domowych i półprofesjonalnych. Różnice dotyczą kosztów, parametrów technicznych i wydajności, mocy, a tym samym wydajności.

Piła łańcuchowa ECO CSP 150

Lekka i praktyczna piła łańcuchowa ECO, która jest przeznaczona do wykonywania prostych prac domowych w podmiejskim, letnim domku, działce ogrodowej lub podczas budowy. Waga piły to prawie 4 kg, moc to 2 konie mechaniczne, co pozwala z łatwością i dużą prędkością ciąć kłody o średnicy do 30 cm.

Pilarki marki ECO: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa ECO CSP-150

Użytkownicy zostawiają pozytywne opinie na temat tego modelu, zwracając uwagę na dobre osiągi i trwałość narzędzia, systemy łatwego rozruchu, tłumienie hałasu i wibracji.

Piła łańcuchowa ECO CSP 164

Ulepszona włoska piła o długości prowadnicy 40 cm i mocy silnika 2,2 KM bez problemu radzi sobie z drewnem o średnicy do 35 cm. System szybkiego hamowania w sytuacji awaryjnej, łatwy rozruch i automatyczne smarowanie łańcucha piły podczas użytkowania sprawia, że ​​praca z piłą jest wygodna i wygodna.

Pilarki marki ECO: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa ECO CSP-164

Recenzje, które właściciele zostawiają na temat piły łańcuchowej ECO CSP 164, pokazują nam, że jest to trwały i niezawodny sprzęt, który składa się z wysokiej jakości części zamiennych i części.

Piła łańcuchowa ECO CSP 223

O modelu piły łańcuchowej ECO CSP 223 na forach właściciele pozostawiają tylko pozytywne opinie. Zarówno doświadczeni, jak i początkujący operatorzy zwracają uwagę na przydatne systemy łatwego startu i tłumienia drgań, które sprawiają, że cięcie jest wygodniejsze.

Pilarki marki ECO: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa ECO CSP-223

Silnik dwusuwowy o mocy 2,2 KM posiada automatyczne chłodzenie powietrzem, co chroni piłę łańcuchową przed przegrzaniem. Jedyne, czego właściciele tak naprawdę nie lubią, to waga, która wynosi prawie 6,5 kg, przez co męczysz się podczas długotrwałej pracy.

Piła łańcuchowa ECO 253

Według recenzji. Piła łańcuchowa ECO 253 to doskonała opcja do prac domowych w postaci ścinki drzew o średnicy do 45 cm, cięcia grubych belek drewnianych i pozyskiwania drewna opałowego. W recenzjach właściciele często wspominają o potężnym dwusuwowym silniku o mocy 3,4 KM, który zapewnia doskonałe osiągi i szybką pracę.

Pilarki marki ECO: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa Eco CSP-253

Jednak minusem, o którym również wspominają użytkownicy, jest dość duża waga (6,5 kg), która wymaga większego wysiłku do pracy.

Piła łańcuchowa ECO CSP 264

W oparciu o ich parametry techniczne i opinie właścicieli, ta piła łańcuchowa ECO jest najpopularniejszą z całej gamy modeli tej firmy. Znakomity mocny dwusuwowy silnik o mocy 3,5 KM, długa opona mierząca 50 cm pozwala na szybką i komfortową pracę z drewnem o średnicy do 45 cm.

Pilarki marki ECO: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła łańcuchowa ECO CSP-264

Pilarka wyposażona jest w system hamowania awaryjnego, tłumienie hałasu i wibracji, łatwy rozruch. Pomimo znacznej wagi (6,6 kg) i dużych gabarytów pilarka jest łatwa w manewrowaniu i sterowaniu.

Konserwacja, główne usterki i ich usuwanie

Aby utrzymać pilarkę w dobrym stanie, przedłużyć jej żywotność i uzyskać wysokiej jakości, stabilną pracę, należy ostrożnie obchodzić się z narzędziem. Regularnie przeprowadzaj niezależną kontrolę części i części zamiennych piły łańcuchowej ECO, w przypadku jakiejkolwiek usterki zaleca się oddanie sprzętu do centrum serwisowego. Nie zapomnij również o stałej konserwacji piły łańcuchowej.

Mieszanka olejowo-paliwowa dla ECO

Pilarki włoskiej firmy ECO należy tankować specjalną mieszanką paliwową, a nigdy czystą benzyną. Liczba oktanowa benzyny powinna być w idealnym przypadku większa niż 92, w przeciwnym razie może wystąpić zatarcie tłoka i przegrzanie silnika. Optymalnymi składnikami wysokiej jakości mieszanki paliwowej, które w żaden sposób nie zaszkodzą mechanizmowi piły, są benzyna klasy 92 i specjalny olej do silników dwusuwowych.

Niezwykle ważne jest przestrzeganie proporcji podczas mieszania składników (50:1). Jeśli proporcje nie będą przestrzegane, możesz poważnie uszkodzić silnik. Gotowej mieszanki paliwowej nie można przechowywać dłużej niż 30 dni, a do jej przygotowania nie można używać płynów niskiej jakości. W przeciwnym razie piła łańcuchowa czeka na zatkanie gaźnika i zbiornika paliwa.

W przypadku automatycznego systemu smarowania łańcuchów należy stosować specjalny olej wysokiej jakości. SAE 30-40 nadaje się na lato, SAE 20 na zimę, a olej SAE 10W-30 można stosować niezależnie od pory roku.

Nie zaleca się napełniania zbiornika zużytym lub zregenerowanym olejem, który może uszkodzić piłę łańcuchową.

Pierwszy start i uruchomienie piły łańcuchowej

Aby zapewnić prawidłową i długą pracę pilarki ECO, szczególną uwagę należy zwrócić na pierwsze uruchomienie. Aby przeprowadzić tzw. docieranie, należy całkowicie zatankować paliwo, uruchomić silnik i pozostawić pilarkę na biegu jałowym przez 20 minut.

Główne awarie i ich usuwanie

Problemy z uruchomieniem można rozwiązać w następujący sposób:

wymień paliwo na lepsze;

 • sprawdź, czy woda dostała się do paliwa;
 • wysusz świece zapłonowe lub wymień je na nowe;
 • sprawdź, czy zbiornik paliwa jest pełny.

Jeśli piła łańcuchowa nie ma wystarczającej mocy lub nie przyspiesza dobrze, to:

 • sprawdź, czy woda dostała się do paliwa;
 • wymień paliwo na lepsze;
 • sprawdź i wyczyść filtry;
 • sprawdź i wyreguluj gaźnik.

Jeśli olej nie jest dostarczany:

 • sprawdź, czy kanały doprowadzające olej są zatkane i w razie potrzeby wyczyść je;
 • sprawdź jakość i w razie potrzeby wymień olej na najlepszy.

Samoostrząca piła łańcuchowa ECO

Proces ostrzenia łańcucha należy przeprowadzać w rękawiczkach i za pomocą okrągłego pilnika, który jest dołączony do pił łańcuchowych. Musi być umieszczony na bolcu i przesunięty na wprost.

Ważne jest, aby kontrolować głębokość, długość i kąty krawędzi.

Przegląd wideo pił łańcuchowych ECO

Recenzje właścicieli pił łańcuchowych ECO

Ogólnie właściciele są bardzo zadowoleni z zakupów pilarek włoskiej firmy ECO. Bardzo często zwracają uwagę na niezawodność mechanizmu, dużą moc i wydajność, trwałość i oszczędność. Czasami opinie są uzupełniane skargami na dużą wagę pił.

Jegor, 45 lat, Kijów

„Bardzo długo studiowałem rynek, pytałem o cenę i czytałem recenzje. Wielu polecało i chwaliło Włochów ECO. Ze wszystkich modeli najpopularniejszym okazał się CSP 264 i kupiłem go. I ani przez chwilę nie żałowałem zakupu. Doskonała piła o bardzo dużej mocy, jak na klasę domową. Piła wszystko dookoła na jeden lub dwa, bez awarii i problemów. Ładny, płynny start, szybkie przyspieszenie. Zużycie benzyny jest niewielkie, wystarcza na długi czas. Ciężkie, ale to nie problem”.

Palladin, 56 lat, Rostov

„Kupiłem ECO CSP 223 na podstawie dobrych recenzji w Internecie i maksymalnego podobieństwa do moich próśb. Lekka piła, która uruchamia się bardzo łatwo i szybko oraz jest oszczędna. Idealna jak dla mnie długość opony — nie mniej, nie więcej. W zestawie otrzymałem też pokrowiec i słoiczek do mieszania benzyny z olejem, co mnie mile zaskoczyło. Bardzo polecam te pilarki!

Zalety: niewielka waga, zużycie paliwa i oleju, duża moc.

Wady: nie podobał mi się łańcuch dołączony do zestawu; Musi być podciągana od czasu do czasu.»

Link do głównej publikacji