Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Pilarki Oleo-Mac. Przegląd, instrukcje obsługi, recenzje

Piła łańcuchowa Oleo-Mac

Pilarki Oleo-Mac należą do najpopularniejszych na rynku krajowym. Wynika to z wysokiej jakości i szerokiej gamy produktów EmakSpA. Marka Oleo-Mac powstała w 1972 roku, w 1992 roku firma weszła w skład produkcji EFCO. EmakSpA to włoska marka wysokiej jakości sprzętu ogrodniczego. Dziś produkty Oleo-Mac są jedną z linii produkcji wielkoseryjnej.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Pilarki Oleo-Mac

Obecnie społeczność EmakSpA posiada kilka filii w Europie i Chinach. Główną specjalizacją firmy jest produkcja narzędzi ogrodniczych i benzynowych. Na rynku rosyjskim linia pił łańcuchowych Oleo-Mac jest reprezentowana przez kilka modeli profesjonalnych, półprofesjonalnych i domowych.

Pilarki Oleo-Mac są używane:

 • w budowie;
 • na obszarach podmiejskich;
 • przemysł rolniczy;
 • prywatny warsztat itp.

Warto zauważyć, że większość modeli przeznaczona jest do wykonywania prac zakupowych i ogrodniczych.

Opis

Pilarki Oleo-Mac to niezawodne, wysokiej jakości urządzenia, które mogą być używane zarówno w przedsiębiorstwie, jak i na wsi. Produkcja pilarek tej marki odbywa się przy użyciu wysokiej jakości, niezawodnych materiałów i nowoczesnych technologii. Wielu kupujących podkreśla wszechstronność pił łańcuchowych Oleo-Mac, co jest ich główną zaletą w porównaniu z modelami konkurencji.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo Mac 937

Produkty Oleo Mac są na rynku od ponad 40 lat. W tym czasie znacząco zmieniły się cechy konstrukcyjne i wzornictwo produktów.

Nowoczesne rozwiązania Oleo-Mac pozwalają na poprawę jakości i niezawodności produktów. Pilarki łańcuchowe i inne urządzenia firmy są stale ulepszane, co pozwala nam utrzymać liczbę sprzedaży na rynku światowym.

Pierwsze pilarki, takie jak Oleo-Mac 937, były wyposażone w podstawowe komponenty i mogły być używane wyłącznie do celów domowych. Nowe modele mają szerszy zakres zastosowań i zaawansowaną funkcjonalność.

Zalety nowoczesnych modeli pilarek Oleo-Mac:

 • Dostępność systemu szybkiego startu.
 • Układ chłodzenia urządzenia i automatyczne zasilanie olejem.
 • Nowoczesne wloty powietrza z systemem ponownego oczyszczania powietrza.
 • Niezawodny system awaryjnego zatrzymania piły.

Ponadto wiele modeli jest wyposażonych w system zabezpieczający przed nieoczekiwanym uruchomieniem. Modele Oleo-Mac charakteryzują się nowoczesną, ergonomiczną konstrukcją, która zapewnia użytkownikowi komfort i bezpieczeństwo podczas pracy.

Weiterlesen:
Odśnieżarka Huter SGC 1000E. Opis, instrukcje, recenzje

Podstawowe wyposażenie pilarki Oleo-Mac:


W zależności od roku produkcji i modelu urządzenia kompletność może się nieznacznie różnić.

Klasyfikacja

Specyfikacje dla każdego modelu są różne.

Cała gama pilarek podzielona jest na 3 typy:

 • Urządzenia domowe lub nieprofesjonalne.

Ich parametry techniczne i konstrukcyjne są przeznaczone do wykonywania drobnych prac domowych, takich jak cięcie drewna opałowego czy cięcie gałęzi.


Takie modele mają niewielkie rozmiary i moc. Waga pilarek domowych Oleo-Mac nie przekracza 5,5 kg.

 • Półprofesjonalne piły łańcuchowe.

Charakteryzują się średnimi parametrami technicznymi mocy. Waga urządzeń sięga 6 kg, a ich funkcjonalność jest znacznie rozszerzona. Producent wskazuje, że takie piły mogą być używane do piłowania kłód o dużej średnicy, a także do pracy z zamarzniętym drewnem.


Większość półprofesjonalnych pilarek wyposażona jest w system szybkiego startu, który umożliwia pracę w temperaturach ujemnych.

 • Profesjonalny.

Ta klasa pilarek jest wyposażona w oponę o długości ponad 45 cm i jest przeznaczona do wykonywania długotrwałej pracy. Z reguły takie urządzenia ważą ponad 6 kg. i wyposażony w mocny silnik.


Bardziej szczegółowa lista parametrów technicznych znajduje się w instrukcji obsługi urządzenia, na oficjalnej stronie internetowej firmy lub w sklepie internetowym. Przed zakupem konkretnego modelu Oleo Mac należy zwrócić uwagę na cel dalszego użytkowania.

Producent: Włochy, Chiny. Pilarki Oleo-Mac są pozycjonowane jako urządzenia europejskiego producenta. Jednocześnie EmakSpA posiada kilka filii w Chinach. W ten sposób włoska firma obniża cenę swoich urządzeń i czyni je bardziej dostępnymi dla rosyjskich nabywców. W większości przypadków znacząco wpływa to na jakość produktów.

Aby uniknąć kupowania produktów niskiej jakości, producent zaleca wybór urządzeń Oleo-Mac w wyspecjalizowanych sklepach.

Aby uniknąć zakupu piły łańcuchowej wyprodukowanej w Chinach lub zmontowanej, zaleca się najpierw zapoznać się z charakterystyką techniczną konkretnego modelu, zwrócić uwagę na oryginalny wygląd i funkcjonalność. Oczywiście koszt oryginalnej piły i podróbki będzie się znacznie różnić.

Weiterlesen:
Kosiarka Bosch ARM-34. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Przegląd asortymentu

Oferta pilarek Oleo-Mac jest stale aktualizowana o nowe urządzenia. Bardziej szczegółowy opis przedstawionych powyżej modeli można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Oleo-Mac 936

Przeznaczony do wykonywania drobnych prac domowych: cięcie gałęzi, drzew o średnicy do 20 cm Waga piły łańcuchowej 4 kg. Klasa: gospodarstwo domowe.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac 936

Oleo-Mac 937

Ulepszona wersja poprzedniego modelu, na podstawie którego powstały kolejne modele klasy gospodarstwa domowego. Szczegółowe informacje o Oleo Mac 937 znajdziesz w osobnym artykule. Klasa: gospodarstwo domowe.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac 937

Oleo-Mac 940C

Waga — 4,1 kg. Wyposażony w podkład, system miękkiego startu. Zapas mieszanki paliwowej jest przeznaczony do ciągłej pracy przez ponad 2 godziny. Klasa: gospodarstwo domowe.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac 940C

Oleo-Mac 941 (C i CX)

Wykonany w dwóch wersjach. Pierwsza wersja modelu (941 C) przeznaczona jest do wykonywania znacznych prac. Piła może pracować z kłodami o średnicy do 40 cm.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac 941 CX

W drugiej wersji modelu (CX) producent znacznie poprawił cechy konstrukcyjne, dzięki czemu pilarka jest bardziej przyjazna dla użytkownika. Waga modelu: 4,2-4,5 kg. Klasa: półprofesjonalna.

Oleo-Mac 947

Długość opony: 40 cm Moc silnika — 3.1 l/s. W komplecie z systemem tłumienia drgań. Waga urządzenia to 4,9 kg. Klasa: półprofesjonalna.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac 947

Oleo-Mac 952

Model został wykonany z uwzględnieniem wcześniejszych opracowań i błędów projektowych. Model posiada wiele dodatkowych mechanizmów i funkcji, np. podkładkę, regulację napięcia piły łańcuchowej, dekompresor.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac 952

Waga — 5 kg. Długość opony 45 cm Klasa: półprofesjonalna.

Oleo-Mac 956

Moc silnika 4,1 l/s. Długość części piły wynosi 41 cm, waga — do 5,6 kg. Producent znacznie ulepszył system pozwalający na pracę w ujemnych temperaturach. Klasa: półprofesjonalna.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac 956

Oleo-Mac GS 35C

Nowoczesna piła łańcuchowa do użytku domowego. Wyposażony w ulepszony system tłumienia drgań, ergonomiczny kształt. Waga — 4,4 kg. Długość opony 35 cm Posiada kilka opcji. Klasa: gospodarstwo domowe.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac GS 35C

Oleo-Mac GS44

Półprofesjonalny model, który może być wykorzystywany na skalę przemysłową, w gospodarstwach rolnych oraz w budownictwie. Długość opony — 40-46 cm Moc silnika 2,9 l/s. Waga — 4,3 kg. Klasa: półprofesjonalna.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac GS 44

Oleo-Mac GS370

Jest to ulepszona wersja piły 937. Często model ten można spotkać pod nazwą Oleo Mac 937 New. Przeznaczony jest do wykonywania prac domowych. Klasa: gospodarstwo domowe.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac GS 370

Oleo-Mac GS650

Długość opony — 45 cm Waga — 6,3 kg. Moc silnika — 4,7 l/s. Klasa: profesjonalna.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac GS 650

Oleo-Mac GS720

Długość opony — 51-76 cm Moc silnika 5,4 l/s. Waga — 6,8 kg. Klasa: profesjonalna.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac GS 720

Oleo-Mac GS820

Długość opony — 45-90 cm Moc silnika — 6,0 l/s. Waga — 7,1 kg. Profesjonalna piła łańcuchowa, przeznaczona do wykonywania prac na dużą skalę. Może być stosowany na skalę przemysłową w przedsiębiorstwach pozyskiwania drewna. Klasa: profesjonalna.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Piła łańcuchowa Oleo-Mac GS 820

Najlepsi modele

Wszystkie pilarki Oleo-Mac charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością.

Weiterlesen:
Niezawodna podkaszarka spalinowa Patriot 5555ES Country. Przegląd modeli, specyfikacje i wideo


Najlepsze modele według opinii właścicieli:

 • Oleo-Mac 937. To jeden z najpopularniejszych modeli.
 • Oleo-Mac 940-941 to modele przejściowe, od domowych do półprofesjonalnych. Są niedrogie. Ze względu na konkurencyjne cechy stały się bardziej poszukiwane w porównaniu z analogami.
 • Linia Oleo-Mac GS. Najnowsze pilarki 650, 720, 820 wywołały poruszenie wśród kupujących. Pilarki 720 i 820 oferują możliwość zamontowania prowadnicy o różnych długościach, co jest zaletą w skomplikowanych pracach budowlanych i pilarskich.

Jeśli chodzi o pozostałe modele tej marki, wielu użytkowników określa je jako niezawodne i trwałe urządzenia do użytku domowego i profesjonalnego.

Instrukcja obsługi

Instrukcję obsługi można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej firmy. Ponadto ten dokument jest dołączony do każdej pilarki tego producenta.

Pilarki Oleo Mac: recenzje właścicieli, dyskusje na temat awarii

Urządzenie do piły łańcuchowej

Szczegółowe instrukcje można znaleźć pod linkiem: Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek

Pobierz instrukcję obsługi piły łańcuchowej Oleo-Mac

Utrzymanie

Do pilarek Oleo Mac zaleca się stosowanie licencjonowanego paliwa tej samej marki oraz wysokiej jakości oryginalnych części. Benzyna AI 92 i wyższa jest idealna jako paliwo.


Jeśli chodzi o olej, należy wybrać olej Oleo-MacProsint 2T lub Oleo-Mac POLAR LUBE Oil lub dowolny inny olej do silników dwusuwowych. Niezawodność i jakość urządzenia zależy od terminowej konserwacji.

Konserwacja pilarek Oleo-Mac polega na:

 • oględziny urządzenia przed rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu;
 • terminowe tankowanie mieszanki oleju i paliwa;
 • wykonywanie pracy z przerwami (zapobiega przegrzaniu);
 • zgodność z warunkami eksploatacji i przechowywania urządzenia.

Podstawowe awarie i sposoby ich eliminacji

Podziałpowóddecyzja
Brak zapłonu.Awaria świecy zapłonowej, awaria przełącznika piły łańcuchowej. Nagromadzenie trocin w układzie paliwowym lub gaźniku.Zbadaj piłę. Sprawdź układ paliwowy. Wymień lub wyczyść świecę zapłonową. Sprawdź część piły, oczyść ją z brudu. Wlej mieszankę paliwową. Uruchom na biegu jałowym.
Piła pracuje z przerwami i/lub przegrzewa się.Zatkany filtr paliwa. Awaria automatycznego układu chłodzenia, dopływ oleju.Zdejmij przewód paliwowy i sprawdź ciśnienie strumienia paliwa. Jeśli strumień jest słaby, zaleca się wyczyszczenie lub wymianę filtra. Sprawdź węże doprowadzające olej, w razie potrzeby wyczyść lub wymień. Aby zapobiec tej awarii, zaleca się wymianę filtra co 2-3 miesiące (w zależności od intensywności pracy).
Zużycie łańcucha, opony. Trudności w pracy.Błędy prowadnicy i/lub łańcucha.Takie awarie mogą być związane z niewystarczającą mocą urządzenia, zatkaniem części piły, a także awarią tych części. Użytkownikowi zaleca się sprawdzenie części piły, usunięcie jej i oczyszczenie z brudu. Wymień niezbędne akcesoria. W razie potrzeby naostrz łańcuch.
Weiterlesen:
Odśnieżarka Champion STT1170E. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

W zależności od konfiguracji i funkcjonalności, awarie pił benzynowych mogą się różnić. Warto pamiętać, że naprawa pilarek Oleo Mac jest możliwa tylko w starszych modelach. Nowe pilarki są trudne do samodzielnej naprawy.

Wielu kupujących podkreśla jedną z zalet pilarek tego modelu jest wysoka odporność na uszkodzenia i złamania.

Dlatego w instrukcji obsługi urządzenia producent zaleca skontaktowanie się z centrum serwisowym w przypadku awarii.

Opinie właściciela

Cyryl, Astana:

„W 2010 roku kupiłem Oleo Mac 947. Nadal używam go w strefie podmiejskiej. Został zakupiony do prac budowlanych na terenie, obecnie służy do pozyskiwania drewna opałowego. Wśród zalet mogę odpowiedzieć na brak znacznych uszkodzeń. Jeśli chodzi o wady: nie każdy region kraju ma centra serwisowe Oleo Mac.

Maxim, Moskwa:

„W zeszłym roku przyjaciel przywiózł z Niemiec Oleo Mac GS 820. Używam go do pracy w firmie zajmującej się wyrębem. Oprócz ostrzenia łańcucha, nic nie wymagało naprawy ani regulacji. W porównaniu z piłami domowymi, ziemią i niebem, ale w Rosji jest drogo. Polecam dla dużych przedsiębiorstw, ale na potrzeby domowe radzę wziąć coś prostszego. Plusy: potężny i funkcjonalny. Minusy: brak.»

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию