Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd asortymentu wykaszarek i kosiarek marki Varyag

Opis

Varyag to chińsko-rosyjski producent benzyny i sprzętu elektrycznego. Na rynku istnieje wiele kategorii produktów tej firmy: od wiertarek i młotów obrotowych po piły tarczowe, kosiarki i podkaszarki.

Producent narzędzia wskazuje, że jego produkty tworzone są z uwzględnieniem doświadczeń firm zagranicznych oraz z wykorzystaniem wiodących technologii przemysłowych. Ze względu na połączenie dobrych właściwości technicznych i stosunkowo niskiej ceny produkty Varyag są poszukiwane wśród rosyjskich nabywców.

Przegląd asortymentu wykaszarek i kosiarek marki Varyag

Przegląd asortymentu

Na rynku produktów do pielęgnacji trawników można znaleźć kilka modeli podkaszarek i kosiarek tego producenta. Warto zauważyć, że jedną z głównych cech wyróżniających te urządzenia jest to, że działają na benzynę. Modele akumulatorów nie są w ogóle reprezentowane na rynku.

Trymery

Wariag BT4318

Jest to domowy model ręcznego trymera przeznaczony do drobnych prac. Moc silnika urządzenia wynosi 1,3 kW, przy pojemności zbiornika paliwa 1,1 litra. Użytkownicy zgłaszali wiele problemów związanych z tym modelem, takich jak częste postoje silnika czy przerywana praca. Waga 6,9 kg.

Przegląd asortymentu wykaszarek i kosiarek marki Varyag

Trymer spalinowy Varyag BT-4318

Wśród głównych cech modelu trymera producent podkreśla:

 • wzmocniona transmisja;
 • średnica tarczy — 25 cm;
 • system szybkiego startu
 • obecność paska na ramię plecaka;
 • wygodne rozmieszczenie uchwytów;
 • wysokie podparcie, które gwarantuje efekt antywibracyjny;
 • uchwyt powierzchni roboczej 42 cm.

Producent: Rosja, Chiny.

Motokosa Varyag BT4320T

Mocniejszy niż poprzednie urządzenie. Podkaszarka Varyag BT4320T należy do klasy domowej i może być używana na wsi lub w dowolnym innym miejscu do pielęgnacji trawnika. Wyposażony w silnik dwusuwowy. Trymery Varyag są jednym z najłatwiejszych w obsłudze urządzeń. Szerokość krycia to 42 cm.

VARYAG BT-4320T

W tym trymerze producent jako element tnący zastosował nóż o średnicy 25,5 cm Cechą modelu jest obecność zintegrowanego pręta. Jeśli chodzi o funkcje dodatkowe, pozostały one bez zmian: system antywibracyjny i „łatwy start”. W zestawie z benzosoją Varyag BT4320T znajdują się 2 noże do wykonywania prac o różnych rozmiarach.

Weiterlesen:
Trymer Maxcut MC 133. Przegląd, dane techniczne, opinie

Motokosa Varyag BT5220

Bardziej budżetowy model kosiarek do trawy w porównaniu z pierwszym i drugim trymerem. Zgodnie z charakterystyką techniczną kosiarki Varyag BT5220 pokrywa się ona z poprzednim modelem. Jednocześnie istnieją pewne charakterystyczne cechy, na przykład kolor i design produktu, kształt noża i ulepszony napęd. Objętość zbiornika płynu paliwowego została zmniejszona do 1 litra. Waga urządzenia to 6,9 kg.

Przegląd asortymentu wykaszarek i kosiarek marki Varyag

Trymer benzynowy VARYAG BT5220

Podczas wykonywania prac przy użyciu trymera Varyag BT5220 użytkownicy zauważają, że silnik gaśnie znacznie rzadziej, a system antywibracyjny działa lepiej.

Trymer Varyag BT5222T

Podkaszarka spalinowa najnowszej generacji produktów Varyag. Ta motoxa została stworzona na podstawie poprzednich z eliminacją głównych niedociągnięć. Podczas pracy głównym elementem tnącym może być żyłka, tarcza lub nóż. Maksymalny zasięg podczas pracy wynosi 42 cm, a waga urządzenia to 6,9 kg. Podkaszarka Varyag BT5222T jest wyposażona w dwusuwowy silnik o mocy 2,2 KM. Średnica tarczy podkaszarki wynosi 25 cm.

Przegląd asortymentu wykaszarek i kosiarek marki Varyag

Trymer benzynowy VARYAG BT5222T

Podczas tworzenia producent używa tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości. Pasek na ramię wykonany jest z bardzo wytrzymałego silikonu na zewnątrz i gumy piankowej od wewnątrz, co znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji podczas pracy.

Wśród dodatkowych funkcji i cech: system antywibracyjny, obecność podkładu i systemu łatwego startu, wyważona konstrukcja, ergonomiczny, gumowany uchwyt.

Kosiarki

Wariag BGK-4318

Dość mocny model przeznaczony do cięcia i zbierania trawy na płaskiej powierzchni o średnich i małych rozmiarach. Moc silnika benzynowego wynosi 1,8 kW. Varyag BGK-4318 jest wyposażony w czterosuwowy silnik benzynowy. Waga urządzenia to 26 kg. Pojemność kosza na trawę wynosi 55 litrów. Korzystając z tej kosiarki, możesz regulować wysokość koszenia trawy. Producent zapewnia 5 poziomów koszenia. Wysokość koszenia waha się od 2,5 cm do 7,5 cm, maksymalna szerokość pokosu wynosi 43 cm.

Przegląd asortymentu wykaszarek i kosiarek marki Varyag

Kosiarka spalinowa Varyag BGK-4318

Cechy:

 • system łatwego startu;
 • składany uchwyt;
 • możliwość dołączenia zbieracza do trawy;
 • wysoka wydajność;
 • łatwość konserwacji;
 • stosunkowo niewielka waga i niewielki rozmiar.

Wszystkie te cechy pozwalają maksymalnie uprzyjemnić pracę z urządzeniem. Ze względu na wagę i niewielkie gabaryty kosiarki wygodnie jest ją transportować.

Wariag BGK-4318S

Kosiarka samojezdna modelu Varyag BGK-4318S jest wyposażona w czterosuwowy silnik o mocy 1,8 kW. To urządzenie praktycznie nie różni się od poprzedniego pod względem parametrów technicznych. Wśród różnic: samobieżna zasada działania. Producent wyposażył kosiarkę w system samobieżny, co znacznie zmniejsza obciążenie operatora podczas pracy. Waga — 23 kg.

Przegląd asortymentu wykaszarek i kosiarek marki Varyag

Wariag BGK-4318S

Wariag BGK-4627S

Bardziej zaawansowany i mocniejszy model w porównaniu z poprzednimi. Producent wyposażył model w mocny silnik (2,7 kW). Wśród zmian: zwiększenie szerokości pokosu (46 cm), kosz na trawę (60 l), wysokość koszenia z 2,5 cm do 8 cm duża skala.

Przegląd asortymentu wykaszarek i kosiarek marki Varyag

Kosiarka benzynowa Varyag BGK-4627S

Wariag BGK-5136SP

Najnowocześniejszy i najmocniejszy model Varyag BGK-5136SP to jedno z najnowszych osiągnięć producenta. Jednym z wyróżników tego modelu jest szerokość cięcia — 51 cm, która pozwala uchwycić duży obszar. Producent zwiększył liczbę trybów poziomu cięcia z 5 do 7. Objętość zbiornika paliwa wynosi 1 litr, zbiornik oleju 0,6 litra. Kosiarka wykonana jest ze stali, co zapewnia ochronę przed uderzeniami o twarde powierzchnie i zużyciem.

Przegląd asortymentu wykaszarek i kosiarek marki Varyag

Kosiarka spalinowa Varyag BGK-5136SP

Przegląd najlepszych modeli

Wśród topowych modeli trymerów można wyróżnić modele o większej mocy:

 • Varyag BT5222T;
 • Varyag BT4320T.
Weiterlesen:
Chainsaw Champion 240: opis, charakterystyka, użytkowanie i bezpieczeństwo

Najpopularniejsze modele kosiarek można zidentyfikować:

 • Wariag BGK-4318S;
 • Wariag BGK-4627S;
 • Wariag BGK-5136SP.

Instrukcja obsługi

Przykład instrukcji obsługi trymera:

Pobierz instrukcję obsługi

Do każdego produktu dołączona jest instrukcja obsługi. Producent zaleca, aby przed rozpoczęciem pracy zapoznać się ze środkami ostrożności i zasadami obsługi.

Główne awarie trymerów i sposoby ich naprawy

Kosiarki i podkaszarki tego producenta mają kilka słabych punktów, które jako pierwsze zawodzą:

 • silnik;
 • uchwyt startowy;
 • część tnąca (szybko się zużywa lub ulega awarii z powodu wykorzystania maszyny do innych celów);
 • układ zasilania olejem i paliwem.

Usterki te mogą charakteryzować się utratą mocy podczas pracy, brakiem zapłonu, pracą przerywaną itp. W zależności od rodzaju i stopnia skomplikowania awarii zaleca się wykonanie naprawy samodzielnej lub serwisowej.

Recenzja wideo trymerów benzynowych

Opinie właściciela

Michaił, Sewastopol:

Kupiłem trymer benzynowy Varyag BT4318 rok temu na podstawie opinii. Używany przez maksymalnie dwa miesiące, szybko się zepsuł, przestał się uruchamiać. Rozpoczął nagrzewanie dwa dni po pierwszym użyciu. Służy do koszenia trawy na trawniku przydomowym. Według ekspertów jest to nie do naprawienia. Niestety nie mogę powiedzieć wystarczająco dobrych rzeczy o tym modelu.

Zalety: niska cena.

Wady: trymery bardzo złej jakości, moja opinia jest negatywna.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector