Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd ciągnika Caiman Vario 60H TWK + z operatorem prowadzącym. Specyfikacje, recenzje

Przegląd ciągnika Caiman Vario 60H TWK + z operatorem prowadzącym. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Vario 60H TWK+

Ciągnik pchany Vario 60H TWK+ jest pomysłem francuskiej fabryki na Kajmanach. Urządzenie pokazało się z jak najlepszej strony i stało się synonimem niezawodności, ergonomii i możliwości produkcyjnych. Motobloki Cayman faktycznie dowiodły swojej przynależności do profesjonalnego sprzętu rolniczego, pomimo stosunkowo niewielkiej wagi i kompaktowych wymiarów.

Przegląd ciągnika Caiman Vario 60H TWK + z operatorem prowadzącym. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Caiman Vario 60H TWK

Głównym przeznaczeniem modelu Vario 60H TWK+ jest uprawa gleb o różnej strukturze, w tym twardych (dziewice, iły itp.). Ten model motobloku jest przeznaczony do uprawy małych powierzchni do 25set części.

Opis

Ciągnik benzynowy Caiman Vario 60H TWK jest wyposażony w mocny jednocylindrowy czterosuwowy silnik japońskiej produkcji Honda GX 160. Wymuszone chłodzenie silnika powietrzem zapewnia niezawodną ochronę przed przegrzaniem.

Przegląd ciągnika Caiman Vario 60H TWK + z operatorem prowadzącym. Specyfikacje, recenzje

Silnik Honda GX160

Maksymalna moc silnika to 5,5 KM. Jako paliwo zaleca się stosowanie wysokiej jakości benzyny AI 92. Silnik uruchamia się za pomocą rozrusznika ręcznego.

Cechy ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60H TWK+:

 • Dzięki zintegrowanej przekładni VarioAutomat operator ciągnika prowadzącego może wybrać najlepszą opcję dla prędkości jednostki, biorąc pod uwagę rodzaj gleby i odpowiedni osprzęt. Vario 60H TWK+ ma trzy prędkości jazdy, jedną niską do przodu, jedną wysoką do przodu i jedną do tyłu. Prędkości są ułożone liniowo, z rewersem umieszczonym centralnie między 1. a 2. biegami do przodu. Taki układ pozwala w każdej chwili zmusić jednostkę do ruchu w przeciwnym kierunku.
 • Zestaw do ciągnika jednoosiowego zawiera koła pneumatyczne z mocnymi ochraniaczami ciągnika.
 • Istnieje napęd na przednie koła, dzięki któremu można korzystać z jednostek montowanych z przodu, takich jak kosiarka, odśnieżarka itp.
 • Dzięki reduktorowi łańcucha straty mocy są ograniczone do minimum. Główne części są bezpiecznie schowane w korpusie ze smarowaniem, szczelne uszczelki chronią całe wnętrze przed zanieczyszczeniem, tym samym znacznie wydłużając żywotność ciągnika.
 • Dzięki regulowanym składanym uchwytom operator ma zapewniony maksymalny komfort podczas pracy. Ruchome uchwyty dostosowują się do każdej wysokości, dodatkowo operator może sterować maszyną, poruszając się równolegle z nią, a nie za nią, wchodząc na świeży grunt orny.
 • Dzięki zmniejszonemu środkowi ciężkości zwiększa się mobilność ciągnika prowadzonego z tyłu.
 • Hamulce bębnowe są w stanie natychmiast zatrzymać samochód, nawet jeśli jedzie w dół.
 • Specjalna konstrukcja kolumn kierownicy pozwala na manewrowanie ciągnikiem prowadzonym z tyłu i wykonanie skrętu o 180 stopni po zatrzymaniu.
Weiterlesen:
Przegląd osprzętu do motobloków Agro

Rototillers w ilości 6 sztuk dostarczane są z urządzeniem zmotoryzowanym. Nakładane są na wał zamiast kół i wykonują podwójną pracę:

 • Uprawiaj glebę.
 • Ciągnik prowadzący jest transportowany do przodu w kierunku jazdy.

Uprawę gleby można przeprowadzić na dwa sposoby: pługiem lub kosami. Jednocześnie głębokość orki może wynosić do 32 cm.

Przegląd ciągnika Caiman Vario 60H TWK + z operatorem prowadzącym. Specyfikacje, recenzje

Kultywator tnący

Rotatory Razor Blade są wykonane ze specjalnej hartowanej stali. Specjalna konstrukcja noży umożliwia uprawę nawet ciężkich gruntów (ziemia dziewicza), ponieważ noże wchodzą w glebę pod pewnym kątem, co ułatwia obróbkę.

Dla większej wygody model zapewnia trzecie koło transportowe, które ułatwia dostarczenie urządzenia do miejsca obróbki.

Charakterystyka

Moc:5.5 HP
Waga:70 kg
Szerokość przetwarzania30/60/90 cm
Sprzęgłopasek
napędŁańcuch
Do tyłuJest
Габаритные размеры80 / 60 / 80
silnikHonda GX160
Typ silnika4-suwowy
Regulowana kolumna kierownicyw 2 pozycjach
Liczba prędkości2 do przodu / 1 do tyłu
Głębokość przetwarzaniaDo 32 cm
Średnica noża32 cm
Pojemność zbiornika paliwa3.6 l

Załączniki

Aby zwiększyć możliwości jednostki, producent stworzył szeroką gamę sprzętu zawieszanego i ciągniętego.

Instrukcja obsługi

Po dokonaniu zakupu ciągnika prowadzonego Caiman Vario, pierwszym krokiem jest zapoznanie się z instrukcją obsługi, która szczegółowo opisuje następujące informacje:

 • Urządzenie motoblokowe.
 • wymagania bezpieczeństwa podczas pracy z nim.
 • Specyfikacje.
 • Usługa.
 • Wbiegam.
 • Typowe awarie, jak je naprawić i ich przyczyny.

Praca z ciągnikiem prowadzonym zaczyna się od dotarcia na biegu jałowym, następnie moc stopniowo wzrasta i osiąga maksymalną wartość. Sam zabieg może trwać od kilku godzin do kilku dni. Po zakończeniu ciągnik jest całkowicie gotowy do pracy, możesz go aktywnie uruchomić.

Szczególną uwagę należy zwrócić na docieranie, ponieważ ta procedura pozwala przyzwyczaić się do siebie wszystkich części jednostki (w tym silnika).

Należy również zwrócić uwagę na instrukcje konserwacji. Rozdział opisuje, kiedy i jak wymienia się olej (wskazano marki), szczegółowo opisuje, jak uruchomić silnik, wlać benzynę do zbiornika paliwa, podłączyć jedną lub drugą końcówkę.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 2060D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Przegląd ciągnika Caiman Vario 60H TWK + z operatorem prowadzącym. Specyfikacje, recenzje

Napełnienie olejem i poziom graniczny

Każdy właściciel, który chce wydłużyć żywotność swojego ciągnika, jest po prostu zobowiązany do wykonania następujących czynności przed i po pracy z urządzeniem zmotoryzowanym:

 1. Upewnij się, że zbiornik paliwa jest napełniony benzyną.
 2. Sprawdź obecność i ilość oleju w skrzyni korbowej.
 3. Dokręć łączniki.
 4. Oczyścić i nasmarować olejem wszystkie trące się części ciągnika zaprzęgowego (po zakończeniu pracy z urządzeniem).

Przegląd wideo

Przegląd sadzenia ziemniaków ciągnikiem jednoosiowym Caiman Vario 60H TWK

Opinie właściciela

Na forach można przeczytać opinie o działaniu tego urządzenia. Właściciele zwracają uwagę na zwrotność, wysoką funkcjonalność i wysokiej jakości silnik.

Wiktor, 41 lat:

„Kupiłem kajman w zeszłym roku. Kupiłem go na swoją osobistą działkę, która jest dość trudna do ręcznego przetworzenia (20 akrów). Zestaw zawierał załączniki, które od razu zacząłem testować. Nie używałem jeszcze pługa, jakość obróbki frezami jest całkiem zadowalająca. Podobał mi się Cayman, doskonale steruje, byłem mile zadowolony z możliwości Caymana — wykonuję na nim wszystkie prace ogrodowe. Zimą go nie konserwowałem, używałem jako odśnieżarki. Popervah martwił się, czy silnik uruchomi się na mrozie, ale nawet tutaj Cayman mnie nie zawiódł — japoński silnik Hondy uruchomił się jak w zegarku.

Anton, lata 46:

„Orę tę maszynę już od czterech lat — nie ma żadnych skarg! Początkowo w niektórych miejscach trochę się ślizgało, ale teraz problem został rozwiązany, wszystkie ziemie były starannie uprawiane i niejednokrotnie. Na chwilę obecną używam go tylko do prac polowych (orę, podsadzam, sadzię i kopię). Z „zimowej hibernacji” traktor pchany wyszedł bez strat, ruszył przy pierwszej próbie ”.

Alexander, 54 roku:

„Dopiero w tym roku kupiłem ciągnik Cayman Vario z operatorem prowadzącym. Od razu doceniłem korzyści płynące z pracy z nim. Zapomniałem o bólu pleców, traktor pchany perfekcyjnie steruje, jest bardzo zwrotny. Jestem zadowolony z zakupu.»

Będziemy wdzięczni za nowe recenzje, które pomogą przyszłym właścicielom podjąć decyzję o zakupie sprzętu.

Weiterlesen:
Motoblock Havert. Charakterystyka, załączniki, recenzje
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector