Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 330 PRO. Specyfikacje, recenzje

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 330 PRO. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Kajman 330 PRO

Motoblock Caiman model 330 PRO jest produkowany przez francuskiego producenta od 2003 roku. Agregat przeznaczony jest do obróbki wszystkich rodzajów gleb oraz różnych prac rolniczych.

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 330 PRO. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Kajman 330 Pro

Ponadto Kajman może być używany: jako odśnieżarka, kosiarka, do zbioru pasz dla dużego i małego bydła, a także do czyszczenia przydomowych ogródków z liści, gałęzi itp.

Opis

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 330 PRO. Specyfikacje, recenzje

Silnik Subaru EX27

Francuski producent wyposażył Cayman 330 w mocny jednocylindrowy benzynowy czterosuwowy japoński silnik Subaru EX27 o mocy 9 koni mechanicznych i chłodzenie powietrzem, co wydłuża czas pracy jednostki i chroni ją przed przegrzaniem. Przy masie motobloku 125 µg osiągana jest głębokość robocza do 25 cm (w zależności od rodzaju przystawki używanej do orki).

Cechy motobloków Cayman:

 • Regulowane uchwyty dla maksymalnego komfortu operatora.
 • Skrzynia biegów do ciągnika z reduktorem w aluminiowej obudowie (Gear Track). Koła zębate są zanurzone w kąpieli olejowej, co zwiększa odporność na zużycie i trwałość ciągnika prowadzonego. Przekładnia zębata to najbardziej niezawodny sposób przenoszenia momentu obrotowego. Nawet duże obciążenia nie doprowadzą do awarii urządzenia.
 • Silnik benzynowy posiada własne zabezpieczenie, wykonane z wytrzymałej stali i pokryte specjalną powłoką. Zadaniem ochrony jest ochrona silnika przed wnikaniem kamieni, kurzu i brudu, a także ochrona silnika w przypadku kolizji ciągnika pchanego z przeszkodą.
 • W celu sprawnego manewrowania ciągnikiem kajmanowym wyposażonym w osprzęt, producent opracował specjalne kolumny kierownicy, które pozwalają jednostce na gwałtowną zmianę kierunku ruchu o 180 stopni.
 • Hamulce bębnowe Mountain Brake zapewniają dużą siłę hamowania maszyny, umożliwiając zatrzymanie ciężkiej maszyny zarówno na płaskiej powierzchni, jak i podczas jazdy po zboczu.
 • Dzięki systemowi The Right Balance operator czuje się tak komfortowo, jak to tylko możliwe, bez odczuwania przeciążenia pleców ani ramion.
 • Środek ciężkości jest przesunięty do dolnej części jednostki (system Low Gravity), dzięki czemu zwrotność dramatycznie wzrasta, kajman jest posłuszny nawet na zboczach.
 • Dzięki wbudowanemu falownikowi Quick Drive skręt może być tak ostry, jak to tylko możliwe, niemal z postoju.
 • System blokady mechanizmu różnicowego Drive Lock pozwala na wykonanie manewru (skręt na jednym kole) tak wydajnie, jak to możliwe.
 • Wał odbioru mocy z trzema szczelinami, obracający się z prędkością 990 obr./min, umożliwia montaż dowolnego osprzętu dostarczonego przez producenta na ciągniku jednoosiowym.
Weiterlesen:
Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Skrzynia biegów motobloku Caiman 330 PRO jest wyposażona w pięć prędkości:

 • przód — 3;
 • rewers — 2.

Charakterystyka

Typ silnikaBenzyna, 4-suwowy Subaru EX27
Moc silnika90hp
Chłodzeniepowietrze
transmisjareduktor biegu
Pojemność skokowa silnika265cm³
KołaPneumatyczny
Pojemność baku6,1l
Szerokość przetwarzaniaW zależności od załącznika
Głębokość przetwarzaniaW zależności od załącznika
Liczba prędkości3 do przodu / 2 do tyłu
SprzęgłoSuszyć z ręcznym sterowaniem
Obroty WOM990 obr / min
DźwigniaSkładany, regulowany
Obszar przetwarzania2500-4000m²
Waga125kg

Załączniki

Charakterystyczną cechą ciągnika jednoosiowego Caiman 330 (w porównaniu ze sprzętem innych producentów) jest możliwość montażu osprzętu zarówno z tyłu jednostki, jak iz przodu. Do tego modelu ciągnika jednoosiowego dostępne są w sprzedaży następujące osprzęt i przyczepy.

Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi jest zawsze dołączona do urządzenia agrotechnicznego. Elektroniczna wersja instrukcji: Instrukcja obsługi Kajmana 320,330,340

Ważne! Zwróć uwagę na docieranie traktora Caiman, dzięki któremu jednostka otrzymuje niezbędne „docieranie” wszystkich elementów, zwiększając w ten sposób żywotność silnika urządzenia.

Przed rozpoczęciem pracy z jednostką należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, pokazuje główne elementy i części ciągnika prowadzącego, podaje szczegółowe zasady uruchamiania maszyny i wymiany oleju, opisuje osprzęt i przyczepy , a także sposób mocowania go do ciągnika jednoosiowego.

Opinie właściciela

Na podstawie komentarzy właścicieli ciągnika jednoosiowego można wyrobić sobie własną opinię na temat urządzenia, a nawet zdecydować się na zakup konkretnego modelu. Na forach użytkownicy pozytywnie ocenili Cayman 330 PRO. Jest zwinny i funkcjonalny. Jego jedyną wadą jest wysoka cena.

Siergiej, 32 lata:

„Ciągnik prowadzony jest doskonały, chociaż cena jest nieco droższa. Zarządzanie jest proste, doskonała zwrotność, wygodne uchwyty – wszystko jest robione dla ludzi. Uprawiam swoje 40 akrów, dawno zapomniałem o bólu pleców i innych „skutkach ubocznych” wiejskiego życia. Jestem w 100% zadowolona z zakupu.»

Oleg, 45 lat:

„Kupiłem samochód trzy lata temu, od tego czasu traktor pchany pracuje niestrudzenie przez cały rok. Zimą zakładam ciągnioną odśnieżarkę, zaczynając od wiosny — uprawiają glebę, ścinają grządki, podnoszą rośliny itp., Aż do żniw. Posiadam również przyczepę, na której przewożę plon z pola na miejsce składowania.

Stanisław, 25 lat:

„Podoba mi się Cayman 330 – wielofunkcyjny ciągnik z operatorem prowadzącym o wysokiej wydajności. Z jego pomocą pracuję na budowie, przygotowuję paszę dla zwierząt gospodarskich, odśnieżam. Koszt jest wysoki, ale uzasadniony jakością i funkcjonalnością maszyny. Przez cały okres eksploatacji nie było problemów z silnikiem.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki Forza MK 80 F. Funkcje aplikacji, charakterystyka
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector