Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 340 PRO. Specyfikacje, recenzje

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 340 PRO. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Kajman 340 PRO

Caiman 340 PRO to uniwersalny traktor pchany przeznaczony do różnych prac rolniczych i obróbki wszystkich rodzajów gleby na działkach o powierzchni 100 akrów lub większej. W tym celu w zestawie znajduje się kultywator wirnikowy.

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 340 PRO. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Kajman 340 Pro

Opis

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 340 PRO. Specyfikacje, recenzje

Silnik Subaru EX40D

Motoblok Caiman 340 jest wyposażony w mocny jednocylindrowy czterosuwowy silnik benzynowy chłodzony powietrzem marki Subaru EX40D. Przy wadze 150 kg i mocy silnika 14 KM osiąga się optymalną głębokość orki do 25 cm.

Charakterystyczne cechy ciągnika jednoosiowego to:

 • Skrzynia biegów (typ ciągnika). Reduktor jest zamknięty w aluminiowej obudowie i zanurzony w kąpieli olejowej. Dzięki takiej konstrukcji wzrasta odporność na zużycie i trwałość gearboxa, a co za tym idzie samego zespołu. Przekładnie to najbardziej niezawodny sposób przenoszenia momentu obrotowego, wytrzymujący każde dopuszczalne obciążenie.
 • Wygodne kolumny kierownicy, które pozwalają urządzeniu wykonać zwrotny skręt o sto osiemdziesiąt stopni z dostępnymi osprzętem.
 • System Right Balance, zaprojektowany z myślą o wygodzie operatora ciągnika prowadzącego. Konstrukcja wykonana jest w taki sposób, aby maksymalnie odciążyć operatora i znacznie zmniejszyć obciążenie jego pleców i ramion.
 • Inwerter Quick Drive umożliwiający operatorowi wykonywanie ostrych manewrów: skrętów, skrętów itp.
 • Wał RTO, przystawka odbioru mocy. Dzięki 3-wypustowemu wałkowi obracającemu się z prędkością 990 obr/min wszelkie dostępne osprzęt można szybko zamontować i zdemontować na urządzeniu z napędem silnikowym.
 • System Low Gravity, przenoszący środek ciężkości jednostki na jej dolną część. Dzięki tej funkcji konstrukcyjnej prowadzenie ciągnika prowadzącego pod zboczem staje się znacznie łatwiejsze i wydajniejsze.
 • Mechanizm różnicowy z blokadą napędu. Podczas skrętu dochodzi do zablokowania jednego koła, w wyniku czego zwrotność jednostki dramatycznie wzrasta.
 • Hamulce bębnowe Hamulec górski. Wysoka siła hamowania wytwarzana przez układ hamulcowy umożliwia niemal natychmiastowe zatrzymanie 150 kg. jednostki, niezależnie od tego, czy znajduje się na płaskiej powierzchni, czy na zboczu.
 • Ochrona silnika. Wykonany ze stali, która również posiada specjalną powłokę. Wygodna kierownica z regulacją wysokości pomaga dostosować maszynę do wzrostu operatora.
 • Benzyna Motoblock Caiman 340 ma siedem prędkości, co zwiększa zwrotność urządzenia, przy czym cztery z nich są z przodu, a trzy z tyłu.
Weiterlesen:
Motobloki Neva MB 23. Recenzja i recenzje właścicieli silników Subaru i Honda

Jeśli chodzi o koszt ciągnika Cayman 340, cena waha się od 130 do 242 tysięcy rubli. To zależy od konfiguracji maszyny.

Charakterystyka

Typ silnikaBenzyna, 4-suwowy Subaru EX40D
Moc silnika140hp
Chłodzeniepowietrze
transmisjareduktor biegu
Pojemność skokowa silnika404cm³
KołaPneumatyczny
Pojemność baku3,6л
Szerokość przetwarzaniaW zależności od załącznika
Głębokość przetwarzaniaW zależności od załącznika
Liczba prędkości4 do przodu / 3 do tyłu
SprzęgłoZłącze stożkowe
Obroty WOM990 obr / min
DźwigniaSkładany, regulowany
Obszar przetwarzaniaOd 4000m²
Waga150kg

Załączniki

Ciągnik prowadzący można łatwo agregować z zamontowanym i ciągniętym osprzętem funkcjonalnym, dzięki czemu może być używany przez cały rok. Sprzęt można podłączyć zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika Caiman.

Instrukcja obsługi

W komplecie z ciągnikiem Caiman z operatorem prowadzącym zawsze dostarczana jest instrukcja obsługi, którą należy dokładnie przestudiować jeszcze przed pierwszym uruchomieniem jednostki.

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją klikając w link: Instrukcja obsługi Kajmana 320,330,340

Szczególną uwagę należy zwrócić na następujące rozdziały:

 • Ogólne bezpieczeństwo podczas pracy z urządzeniem zmotoryzowanym.
 • Montaż wyposażenia, urządzenie motoblokowe.
 • Konserwacja jednostki.
 • Lista awarii wskazująca przyczyny ich wystąpienia oraz sposoby ich eliminacji.

Nie zapomnij o docieraniu ciągnika jednoosiowego, co pomoże poprawić wydajność urządzenia i ochroni wszystkie jego części przed awariami.

Przegląd wideo

Przegląd działania ciągnika prowadzonego Caiman 340 pro z kołami mnemonicznymi

Przegląd urządzenia i obsługi ciągnika prowadzonego Caiman 340 pro

Opinie właściciela

W sieci jest wiele recenzji od właścicieli motobloku Cayman model 340 PRO. Są w większości pozytywne, użytkownicy zwracają uwagę na wysoką jakość montażu urządzenia, łatwość obsługi i funkcjonalność.

Iwan Iwanowicz, 44 lata:

„Przekupił mnie fakt, że ciągnik jednoosiowy jest francuski, od razu pojawia się zaufanie do producenta. Nabyty Cayman trzy lata temu, w tym czasie podróżował po swojej działce o powierzchni 0,5 hektara w górę iw dół! I w szklarniach, w ogrodzie i na polu. Auto jest doskonałe, błyskawicznie steruje, hamulce nigdy nie zawiodły (część ogrodu jest lekko pochylona). Jest też odpowiedni sprzęt, nie było problemów z wystrzeleniem. Bardzo poręczna ochrona, niejednokrotnie uratowana.

Igor, 33 roku:

„Mam małą działkę i dlatego postanowiłem odciążyć moje wysiłki, kupując francuskiego Kajmana. Samochód podobał mi się nawet w sklepie. Duże bieżniki na oponach pneumatycznych, japoński silnik, regulowane uchwyty, już milczę o osiągach. Cayman również nie zawiódł w pracy, działał poprawnie przez wszystkie 1,5 roku. Zimą nie konserwuję, używam go jako odśnieżarki.”

Wiktor, 41 lat:

„Mam ciągnik z operatorem prowadzącym od 4 lat. Bez problemu orzę ziemię, pomagam sąsiadom, w tym czasie nabyłem niezbędny sprzęt do pracy, pozostaje kupić wózek. Auto jest doskonałe, zwrotne, ostre zakręty nie stanowią dla niej problemu. Przez 4 lata żadnych problemów z silnikiem, najważniejsze jest dodawanie paliwa i oleju na czas, wymiana oleju i utrzymywanie samochodu w czystości. Polecam wszystkim.»

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki Zubr JR-Q78. Przegląd, charakterystyka, recenzje
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector