Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
2 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S D3. Specyfikacje, recenzje

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S D3. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Caiman Vario 60S D3

Motoblok benzynowy Caiman Vario 60S D3 ze sprzęgłem pneumatycznym to jedna z najpopularniejszych jednostek rolniczych francuskiego producenta Caiman. Stosunkowo niska waga urządzenia wynosząca 57 kg pozwala na obróbkę gleb o dowolnej gęstości na działce o powierzchni do 30 arów.

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S D3. Specyfikacje, recenzje

Kajman Vario 60S D3

Vario 60S D3 przeznaczony jest do uprawy gleby, sadzenia i obsypywania roślin, zbioru, może służyć do zbioru paszy dla zwierząt, odśnieżania, odśnieżania dziedzińca z liści i gałęzi.

Opis

Istnieje kilka cech ciągnika Caiman Vario 60S D3 ze sprzęgłem pneumatycznym. Zacznijmy od skrzyni biegów z wbudowaną skrzynią CVT, dzięki której zmiany biegów odbywają się płynnie, bez szarpnięć. Istnieją tylko trzy prędkości (2 do przodu i 1 do tyłu). Wariator jest bezpiecznie schowany w aluminiowej obudowie. Moment obrotowy na korpusy robocze przenoszony jest za pomocą przekładni łańcuchowej.

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S D3. Specyfikacje, recenzje

Silnik Robin Subaru EP17

Wykonany w Japonii silnik Subaru EP 17 wyróżnia się wysoką niezawodnością i osiągami (6 KM). Silnik jest uruchamiany ręcznie za pomocą ręcznego rozrusznika. W razie potrzeby możesz zainstalować i elektrycznie, schemat na to pozwala. Silnik jest bezpretensjonalny w działaniu, łatwo uruchamia się w temperaturach poniżej zera, nie ma wibracji i obcych dźwięków. Chłodzenie silnika wymuszone jest strumieniem zimnego powietrza.

Kompletny zestaw motobloku Caiman Vario 60S D3:

 • Szerokie koła pneumatyczne z mocnym bieżnikiem ciągnika.
 • Frezy rotacyjne.
 • Instrukcje.

Ze względu na zmniejszoną prędkość głębokość zanurzenia frezów wynosi do 32 cm Operator ciągnika prowadzącego czuje się bardziej komfortowo dzięki:

 • regulowane uchwyty;
 • system Right Balance, który odciążał ramiona i plecy;
 • środek ciężkości przesunięty w dół.

Sterowanie ciągnikiem pchanym Vario 60S D3 zostało dodatkowo ulepszone dzięki:

 • specjalne kolumny kierownicy, które umożliwiają wykonanie skrętu o 180 stopni;
 • hamulce bębnowe o dużej sile hamowania;
 • szybki napęd falownika;
 • blokada mechanizmu różnicowego.

Ciągnik prowadzący jest bardzo zwrotny i łatwy w obsłudze, zarówno na płaskich, jak i łagodnych powierzchniach. Dzięki wałkowi odbioru mocy do urządzenia mocowane jest dowolne oprzyrządowanie.

Charakterystyka

Typ silnikaBenzyna, 4-suwowy Subaru EP17
Moc silnika6,0 KM
Chłodzeniepowietrze
transmisjaVario Automatyczny
Pojemność skokowa silnika169cm³
KołaPneumatyczny
Pojemność baku3,4l
Szerokość przetwarzania90cm
Głębokość przetwarzania32cm
Liczba prędkości2 do przodu / 1 do tyłu
Sprzęgłopasek
Prędkość silnika4000 obr / min
DźwigniaSkładany, regulowany
Obszar przetwarzania2500м²
Waga72kg

Załączniki

Wysoką funkcjonalność ciągnika z operatorem prowadzącym zapewniają następujące osprzęt.

 

 

 

Ponadto należy zakupić następujące dodatki:

 • zaczep;
 • ochraniacze kół.

Pierwszy jest niezbędny, jeśli chcesz podłączyć jakiekolwiek osprzęt do ciągnika jednoosiowego. Nałożone na koła krążki ochronne ochronią roślinę przed uszkodzeniem. Ze względu na specjalną konstrukcję samego ciągnika z operatorem prowadzącym, osprzęt można przymocować do obu części urządzenia.

Instrukcja obsługi

Obowiązkowym dodatkiem do ciągnika jednoosiowego jest instrukcja obsługi, którą należy dokładnie przestudiować.

Zwróć szczególną uwagę na następujące sekcje:

 1. Urządzenie motoblokowe.
 2. Specyfikacje.
 3. Utrzymanie.
 4. Lista głównych awarii, ich przyczyn i środków zaradczych.

Przed rozpoczęciem pracy ciągnikiem prowadzącym należy go przetaczać w trybie łagodnym, zaczynając od biegu jałowego, a kończąc na pełnej mocy. Taki proces nazywa się docieraniem i jest przeznaczony do szlifowania wszystkich obracających się części silnika, skrzyni biegów itp. Po przejściu takiego szkolenia ciągnik prowadzący zadowoli właściciela dobrą długą żywotnością.

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S D3. Specyfikacje, recenzje

Napełnienie olejem i poziom graniczny

Podczas pracy z ciągnikiem prowadzonym z tyłu należy monitorować poziom oleju i paliwa, aby zapobiec opróżnieniu zbiornika paliwa lub skrzyni korbowej. Konieczne jest również sprawdzenie wszystkich elementów złącznych, dokręcając je w razie potrzeby. Silnik bloku silnika jest chroniony specjalną ochroną, która zapobiega przedostawaniu się kurzu, brudu i kamyków do silnika. Sam ciągnik z operatorem prowadzącym należy po każdej pracy wyczyścić i nasmarować, przedłużając w ten sposób jego żywotność.

Przegląd wideo

Przegląd działania ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S D3

Opinie właściciela

Na forach właściciele ciągników jednoosiowych Cayman Vario 60S D3 zwracają uwagę na ich cichą i płynną pracę, moc i funkcjonalność.

Iwan, 34 lata:

„Pracuję z Cayman Vario już drugi sezon, używam go tylko jako kultywatora — start jest doskonały, bez kichania i innych dźwięków. Auto jeździ płynnie, pewnie, można je trzymać w rękach. Bez wibracji, bez ryku, urządzenie jest bardzo ciche i płynne. Praca na zboczu jest bardzo wygodna, hamulec działa natychmiast. Nie żałuję zakupu.»

Sergey, lata 48:

«Witam. Ja z moim Caymanem chodziłem po mojej stronie w górę iw dół, i to więcej niż raz! Pracował w szklarni iw ogrodzie, a nawet uprawiał maliny. Dyski ochronne bardzo pomogły — wszystkie rośliny czują się świetnie. Ciągnik prowadzący jest bardzo mocny, japoński silnik we francuskim przypadku udowodnił swoją doskonałą jakość w trudnych warunkach pracy. Przez 6 lat była tylko jedna awaria — pas się zepsuł. Pamiętam, że wtedy cierpiałem w jego poszukiwaniu, a cena jest spora (40 greensów). Ale postanowiłem nie ryzykować i wziąłem oryginał. Doskonałe bieżniki, drożność, jak traktor, płynnie jeździ zarówno pod górę, jak i z góry.»

Nikołaj Ustimowicz, 59 lat:

„Dostałem w prezencie od syna, że ​​tak powiem, traktor, aby pomóc zapalonemu ogrodnikowi. Od tego czasu zapomniałam o bólu pleców i zmęczeniu. Wszystkie prace ogrodowe wykonywane są ciągnikiem jednoosiowym, monitoruję tylko jego stan. W moim wieku taki asystent jest po prostu niezbędny. Posiadam cały sprzęt łącznie z przyczepą. I choć moja działka jest niewielka, tylko 27 akrów, to z tym urządzeniem praca na niej staje się tak przyjemna, jak to tylko możliwe.”

Link do głównej publikacji