Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S. Specyfikacje, recenzje

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Caiman Vario 60S

Francuski motoblok Caiman vario 60S ma wszystkie zalety związane z profesjonalną techniką rolniczą. Pomimo niewielkiej wagi 57 kg i kompaktowych wymiarów urządzenie jest w stanie przerobić nawet grunty dziewicze o wysokiej jakości.

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Caiman Vario 60S

Powierzchnia obrabianej powierzchni może wynosić od 25 akrów i więcej. Sam ciągnik prowadzony jest bez kół, a na wale roboczym umieszczone są glebogryzarki (6 szt.), które wykonują niezbędną pracę (uprawę gleby) i zapewniają ruch ciągnika do przodu.

Opis

Producent wyposażył Caiman w potężny jednocylindrowy czterosuwowy silnik Subaru-Robin EP 17, wyprodukowany w Japonii, który znacznie poprawił jakość i charakterystykę mocy ciągnika, a także jego trwałość i niezawodność.

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S. Specyfikacje, recenzje

Silnik Robin Subaru EP17

Moc silnika to 6 litrów. Z. Silnik uruchamiany jest ręcznie za pomocą ręcznego rozrusznika. Wymuszone chłodzenie powietrzem chroni silnik benzynowy przed przegrzaniem podczas pracy. Pomimo kompaktowych rozmiarów, ciągnik prowadzony Caiman Vario zapewnia głębokość penetracji do 25-32 cm, w zależności od wybranego osprzętu (frez lub pług).

Cechy motobloku Caiman Vario 60S:

 • Przekładnia z przekładnią Vario Automat zapewnia płynne przejście z jednej prędkości na drugą, dzięki czemu możesz wybrać optymalną prędkość do pracy z różnymi osprzętem. W arsenale ciągnika jednoosiowego są 3 prędkości, z których jedna to bieg wsteczny, jedna zmniejszona, a druga do przodu).
 • Operator czuje się tak komfortowo, jak to tylko możliwe, dzięki regulowanym uchwytom, które można ustawić w trzech płaszczyznach.
 • Specjalna konstrukcja kolumn kierownicy pozwala jednostce wyposażonej w osprzęt na wykonywanie ostrych skrętów o 180 stopni.
 • Ochrona silnika ochroni go przed kurzem, brudem, kontaktem z kamieniami i innymi przeszkodami, które mogą pojawić się na drodze ciągnika prowadzącego podczas pracy.
 • Model Caiman Vario 60S wyposażony jest w hamulce bębnowe, które sprawdziły się w różnych warunkach, w tym na zboczach.
 • Wał odbioru mocy z trzema wielowypustami umożliwia mocowanie dowolnego osprzętu z maksymalnym efektem.
 • Dla większej wygody podczas pracy środek ciężkości jednostki przesunięto na jej dolną część, dzięki czemu wzrosła mobilność ciągnika prowadzącego i sterowność.
 • Konstrukcja Vario 60S pozwala operatorowi cieszyć się procesem pracy z urządzeniem bez skutków ubocznych, takich jak ból pleców czy ramion.
 • Inwerter Quick Drive umożliwia manewrowanie urządzeniem praktycznie z postoju w dowolnym kierunku.
Weiterlesen:
Motobloki Aurora. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Charakterystyka

Moc:6,0 HP
Silnik:Robin SUBARU EP
Liczba prędkości:2 do przodu / 1 do tyłu
Szerokość orki:90/60 cm (6/4 noży)
Głębokość orki:30 cm
Reduktor:mechaniczny, łańcuch serwisowany przez Fast Gear
Opcje:Motoblok, 6 noży do spulchniania ziemi, pług, obsypnik, koparka, zaczep, łapy
Funkcja:minimalna grubość przekładni i napędu łańcuchowego
Typ silnika:benzyna, gaźnik, 4-suwowy
Pojemność butli:169 cmXNUMX cm
Pojemność baku:3,4 l.
Ilość oleju:0,6 l
WOM:Koło pasowe
System biegowy:Oś pojedyncza, układ kół 2×2
Rozmiar koła:4,00×8 cali (pneumatyczne) sprzedawane osobno
Średnica frezu kultywatora:32,5 zobaczyć.
Liczba frezów:6 (można zmniejszyć do 4)
Ilość noży na nożu:4
Częstotliwość frezowania:40 do 120 obr/min
Waga:72 kg

Załączniki

Do modelu Cayman Vario 60S sprzedawane są niezbędne przystawki, które zwiększają funkcjonalność urządzenia zmotoryzowanego.

Osprzęt jest mocowany do ciągnika Caiman Vario za pomocą zaczepu. Po obu stronach jednostki (z przodu iz tyłu) montuje się zadaszenia.

Instrukcja obsługi

W kompletnym zestawie do ciągnika jednoosiowego (dowolny model) musi znajdować się instrukcja obsługi, która wskazuje:

 • Charakterystyka tego modelu motobloku.
 • Urządzenie jednostkowe.
 • Konserwacji sprzętu.
 • Lista awarii, ich przyczyn i środków zaradczych.

Szczególną uwagę należy zwrócić na konserwację ciągnika prowadzonego Caiman 60S Vario, a także jego docieranie. Pierwsza obejmuje czyszczenie urządzenia z zanieczyszczeń, monitorowanie poziomu paliwa i oleju, procedurę wymiany oleju po 50 godzinach pracy itp. Do docierania warto podejść z całą odpowiedzialnością, zaraz po zakupie maszyny.

Podczas docierania części ruchome są ze sobą szlifowane, regulowane, synchronizowane. Jeśli ta procedura nie zostanie wykonana, ciągnik prowadzący rozpadnie się z nim lub bez niego.

W czasie docierania jednostka twardnieje, zaczynając od biegu jałowego, stopniowo zwiększając moc do wartości maksymalnej. Proces docierania trwa od kilku godzin do kilku dni.Włączając urządzenie natychmiast, bez przygotowania, na maksymalnej mocy, a nawet pod obciążeniem, wyłączysz silnik.

Weiterlesen:
Przegląd przyczep do ciągników jednoosiowych NEVA. Wideo, majsterkowanie, rysunki

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S. Specyfikacje, recenzje

Napełnienie olejem i poziom graniczny

Przed każdą pracą z urządzeniem należy je skontrolować:

 1. Sprawdź obecność i ilość oleju.
 2. Upewnij się, że paliwo jest napełnione.
 3. Sprawdź i dokręć łączniki.

Po zakończeniu pracy z ciągnikiem prowadzącym konieczne jest również wykonanie kilku prostych czynności:

 • Oczyść urządzenie z brudu (umyj, wytrzyj i osusz traktor pchany).
 • Nasmaruj części trące olejami (silnik, smar itp.).
 • Sprawdź łączniki.

Postępując zgodnie z tymi prostymi krokami, zapewnisz długą żywotność swojej jednostki napędowej.

Przegląd wideo

Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman Vario 60S

Opinie właściciela

W Internecie jest wiele recenzji na temat tego modelu. Właściciele zwracają uwagę na jego zwrotność, funkcjonalność i ekonomiczne zużycie paliwa.

Rodion, 58 lat:

«Witam. Kupiłem ciągnik Cayman Vario do mojego letniego domku o powierzchni 20 akrów. Ziemia jest ciężka, ale traktor pchany radzi sobie ze swoim zadaniem, chociaż kosiarki trzeba podkopywać. W szczególnie trudnych miejscach trochę się ślizga, podobno nie ma wystarczającej wagi, a ucha byłyby szersze. Sterowanie jest doskonałe, bardzo ergonomiczne, choć uchwyty nie wytrzymały obciążenia, rozkruszona w rękach, jak zawsze, na ratunek przyszła taśma. W zestawie jest wszystko, czego potrzebujesz, więc muszę tylko kupić przyczepę (odśnieżarka i kosiarka nie są wymagane w moim gospodarstwie). Ogólnie samochód nie jest zły, znacznie ułatwiło mi to pracę.”

Evgeniy, 29 lat:

„Orkam Kajmana już od 4 lat, w tym czasie samochód nigdy mnie nie zawiódł. Posłuszny, niezawodny, funkcjonalny. Używam go tylko do orki gleby (gdzie — pługiem, a gdzie — kosami). Łatwo się uruchamia, hamuje natychmiast, bardzo zwrotny.

Nikołaj, 33 lata:

„Kupiłem Vario 60S w tym sezonie. Początkowo nie było łatwo trzymać w rękach, ale potem się nauczyłeś i teraz sterowanie ciągnikiem prowadzącym nie sprawia problemów. Agregat rozdrabnia ziemię na proszek, bardzo oszczędne zużycie paliwa, jeden zbiornik z głowicą wystarcza na przetworzenie 25 arów. Wypróbowałem wszystkie markizy dołączone do zestawu, myślę o kosiarce i wózku.”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Przegląd ciągnika jednoosiowego z rozrusznikiem elektrycznym Tselina MB-902F. Parametry techniczne, zalety, praca wideo, opinie właścicieli
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector