Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Motoblok Salut 100 L-6.5

Masowa produkcja różnych modyfikacji motobloków z serii 100 rozpoczęła się w 2012 roku. Wśród wielu opcji ciągnika Salut 100 L-6.5 szybko zyskał popularność wśród właścicieli motocykli. Większość ocen i ankiet niestrudzenie potwierdza jego znaczenie na naszych polach, ogrodach i sadach. Jest zdolny do wszelkich prac rolniczych i gospodarczych.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Motoblok Salut 100 L 6.5

Opis

Salute 100 L-6.5 od dawna sprawdza się w działaniu na terenach o powierzchni 10-50 akrów. Charakterystyczną cechą jest komercyjny silnik ogólnego przeznaczenia Lifan 168F-2. Wartość siły trakcyjnej sprzętu wynosi 700 kg.

Niezawodna konstrukcja, kompaktowe wymiary, łatwa obsługa, dość przystępna cena to cechy wyróżniające ten model.

silnik

Silnik — Lifan 168F-2 wyprodukowany przez dużą prywatną firmę Lifan Group Co Ltd (Chiny), powszechnie znaną od ćwierć wieku z wysokiej jakości produktów, których silniki przeznaczone do użytku konsumenckiego z powodzeniem działają na różnych urządzeniach rolniczych o małej mocy — skuterach , pompy, quady, kultywatory silnikowe.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Silnik Lifan 168F-2

Salut 100 L-6.5 ma poziomy czterosuwowy jednocylindrowy silnik gaźnikowy (196 cm168) chłodzony powietrzem. Umiejscowienie zaworów OHV (górnozaworowe) — góra. Modyfikacja 2F-4,8 to najmocniejsza w grupie podobnych konstrukcji – 6.5 kW (XNUMX KM).

Cechy wyróżniające

 • Możliwość stabilnej pracy ciągnika z operatorem na paliwie niskiej jakości — benzyna bezołowiowa (ołowiowa) (wskaźnik oktanowy powyżej 85), zbiornik gazu — 3,6 litra.
 • Cylinder żeliwny dla zwiększenia trwałości i zmniejszenia zużycia oleju. Zalecany jest olej na każdą pogodę SAE10W30, latem SAE 30.
 • Oszczędne zużycie paliwa – 1,4 l/h przy maksymalnym obciążeniu.
 • Dzięki beztranzystorowemu układowi zapłonowemu TC1 rozruch jest łatwy. Opcjonalnie dostępny jest również rozrusznik elektryczny.
 • Dzięki automatycznemu działaniu zabezpieczenia rozruchowego przy niskim poziomie oleju, możliwe jest wykonywanie krótkich przechyłów ciągnika prowadzonego bez obaw o zgaśnięcie silnika.
 • Dzięki obecności kurka paliwa możliwe jest zatrzymanie dopływu benzyny.
 • Zmniejszony poziom hałasu podczas pracy.
Weiterlesen:
Motobloki Shtenli. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

transmisja

Transmisja Salut składa się z:

 • sprzęgło;
 • skrzynia biegów (reduktor).

Sprzęgło odbywa się ze względu na napięcie paska klinowego, cechą tej modyfikacji jest to, że dźwignia sterująca jest umieszczona na kierownicy.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Dźwignia sterująca

Reduktor — w aluminiowej obudowie, mechaniczny, zębaty łańcuchowy, z przyłączem zębatym, wypełniony olejem TM 5-18 (TAD17I).

W opakowaniu znajduje się specjalny bagnet do sprawdzania ilości oleju. W podobnej „piątej” serii Salute ilość oleju można było poznać dopiero po jego spuszczeniu.

Skrzynia biegów jest w stanie zapewnić ciągnikowi jednoosiowemu 2 biegi do przodu i 1 bieg wsteczny. Ich przełączanie odbywa się za pomocą uchwytu na skrzyni biegów. Koło pasowe napędzane — z trzema strumieniami, z czego dwa skrajne — koła pasowe zębate napędowe. Koło napędowe ma cztery strumienie.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Miarka poziomu oleju

Zmianę zakresu prędkości można wykonać za pomocą PWM:

 1. Usuń koło pasowe.
 2. Obróć go o 180°.
 3. Zainstaluj na wale.
 4. Przymocuj paski do kolejnej pary żeber z odpowiednią regulacją.

Różnica między ciągnikiem Salyut 100 a piątym modelem to wahacz zamiast gałki zmiany biegów. Do niezawodnej pracy ciągnika z operatorem prowadzącym konieczny jest racjonalny wybór trybu pracy: orka ciężka gleba — 2,8 km / h (1. bieg), transport towarów — 7,8 km / h (4 bieg).

Koło pasowe

Koło odbioru mocy — boczne, do przekładni z paskiem klinowym. Poprzez PWM włączane są aktywne urządzenia.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Koło odbioru mocy z paskiem klinowym

W przypadku zastosowania go jako napędu jednostek stacjonarnych (kruszarki paszy, maszyny do obróbki drewna) po prawej stronie przekładni na wale zamocowane jest specjalne koło pasowe 650403000.

rama

Rama standardowa, wykonana z dwóch stalowych kwadratów. Posiada silnik, skrzynię biegów, drążek kierowniczy, skrzydła ochronne.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Motoblok Salut 100 L 6,5

Wspornik do montażu zaczepu znajduje się z tyłu ciągnika jednoosiowego. Nisko położony środek ciężkości zapewnia dobrą stabilność sprzętu.

Weiterlesen:
Mistrz motobloków: recenzja, charakterystyka, recenzje właścicieli o silnikach

Szekla zaczepu

Zaczep jest ogniwem łączącym do mocowania zaczepianych narzędzi bezpośrednio lub za pomocą uniwersalnego zaczepu. Brak przedniego pinu. Przedni zaczep montuje się poprzez obrócenie kierownicy o 180°.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Szekla zaczepu

otwieracz

Redlica jest obowiązkową częścią konfiguracji, ograniczającą głębokość orki za pomocą Salute i prędkość ruchu ciągnika prowadzącego podczas wykonywania prac rolniczych.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

otwieracz

Frezy

Kultywatory frezujące (320 mm) ze specjalnie zaprojektowanymi sierpowymi nożami — główne narzędzie kultywatora silnikowego, różnią się wykonaniem prawym i lewym, mocowane są zgodnie z instrukcją zgodnie z opisem.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Nóż

Szerokość obróbki zależy od ich ilości, może wynosić 300 mm, 600 mm, 980 mm przy głębokości 250 mm. Zestaw zawiera 6 oddzielnych sekcji tnących, dodatkowe zdejmowane osłony i specjalne tarcze ograniczające do ochrony roślin.

Koła pneumatyczne

Koła pneumatyczne (dwa koła i przedłużki w zestawie) — niezbędne do transportu ciągnika i ładunku Salut 100 L-6.5 za pomocą wózków. Parametry gąsienic 360 mm i 650 mm. Podczas wydłużania osi montowane są duże koła.

Przegląd ciągnika Salut 100 L-6.5. Opis, charakterystyka, opinie

Koła pneumatyczne 650 mm

Charakterystyka

Typ motobloku:benzyna
Marka silnika:Lifan
Silnik:LIFAN 168F-2B
Moc znamionowa:5.5 HP
Moc silnika:6.5 HP
Objętość silnika:196 cmXNUMX
Typ silnika:4 suwowy
Pojemność zbiornika paliwa:3,6 l
Liczba prędkości do przodu:4
Pojemność zbiornika oleju:0.6 l
Liczba prędkości wstecz:2
Rewers (rewers):jest
Szerokość przetwarzania:36-80 patrz
Głębokość przetwarzania:30 cm
Reduktor:typ łańcucha zębatego
Sprzęgło:pasek
Wymiary (dł/szer/wys):1350x600x1100 mm
Wymiary opakowania:855x455x650 mm
Waga:82 kg

Załączniki

Oprócz bezpośredniej pracy z glebogryzarkami, ciągnik Salyut 100 L-6.5, w połączeniu z różnymi zawieszanymi narzędziami, z powodzeniem radzi sobie z wieloma przydatnymi pracami w gospodarstwie.

Weiterlesen:
Brait Motoblock BR-135. Przegląd modyfikacji, charakterystyka, opinie właścicieli

Około pięćdziesiąt różnych typów narzędzi ciągnionych pochodzących od różnych producentów, w tym z krajów zagranicznych i krajów WNP, można łatwo podłączyć do ciągnika prowadzonego z tyłu. Instalacja jest możliwa na następujące sposoby:

 • Na osi skrzyni biegów: różne koła, klocki, glebogryzarki, chwastownik, obciążniki.
 • Na uchwycie przyczepy ciągnika prowadzonego bezpośrednio lub z uniwersalnym zaczepem: obsypniki, różne opcje adapterów, brony, pługi, jednorzędowa sadzarka do ziemniaków, lemiesz, kopaczki do warzyw, miniwózki.
 • Przy użyciu SHOM: rozdrabniacz paszy, przystawka generatora, pompa NMTs, kosiarka Terminator, kosiarka rotacyjna Zarya, odśnieżarka, stacjonarny sprzęt do obróbki drewna.

Przegląd wideo

Przegląd działania ciągnika Salut 100 L-6.5 z operatorem prowadzącym

Opinie właściciela

Maslov Petr, obwód czerkaski

„Posłuchałem dobrych recenzji o Lifans i kupiłem go. Jeśli uszczelki olejowe przy skrzyni biegów przeciekają, łatwo je wyczyścić — wystarczy stale sprawdzać olej i uzupełniać. Co bardziej charakterystyczne, jedna para noży w ciągniku pchanym dobrze się sprawdza w wąskich korytarzach, ja używam trzech noży np. na miękkim podłożu po musztardzie. Cóż, cena Salut 100 L-6.5 jest całkiem normalna.”

Sosnowski Aleksander, Fastów

„Kupiłem Salut 100L-6.5, jestem bardzo zadowolony. Choć cięższy po moim starym Mole, różnica w orce jest zauważalna. Zainstalowałem adapter z krzesłem, bardzo wygodnie było sterować ciągnikiem, dźwignia zmiany biegów została przesunięta do przodu, tuż pod ręką. Zaleta tego Salute jest szczególnie widoczna podczas pracy z przyczepą.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию