Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
2 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje

Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Weima

Ciągniki pchane Weima są montowane w chińskim zakładzie Chongqing Weima Power Machine Co. Sp. z o.o. Bloki silnikowe Veym Zyskały dużą popularność dzięki niskiej cenie i wysokim parametrom.

Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje

Motobloki Weima

Wynika to z faktu, że silniki nie są kupowane, ale montowane bezpośrednio w fabryce.

Opis

Silniki do gamy motobloków Weima są dokładną kopią japońskiej Hondy, która jest uważana za standard wśród silników do małych maszyn rolniczych.

Gama modeli ciągników pchanych Veima obejmuje dwa typy:

 • benzyna,
 • diesel.

Różnią się one mocą silnika, charakterystyką rozrusznika i frezu. Przyjrzyjmy się każdemu z nich bardziej szczegółowo.

Modele benzynowe

Maszyny o mocy silnika 7 koni mechanicznych z rozrusznikiem ręcznym

 

 

 

 

Również w gamie modeli ciągników benzynowych Veima z operatorem pchanym znajdują się następujące modele:

 

Modele z silnikiem Diesla

Silniki Diesla są uważane za bardziej trwałe, niezawodne i ekonomiczne. Oto modele diesla oferowane przez Chongqing Weima Power Machine Co. Ltd o szerokości cięcia 110 cm i głębokości roboczej 30 cm.

 

 

 

A w tej gamie modeli ciągników z silnikiem Diesla Weima, szerokość robocza wynosi 123 cm, a głębokość obróbki 25 cm:

 

Załączniki

Ciągniki prowadzone przez firmę Weim cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na szeroki zakres prac, które wykonują. Ale to wymaga dodatkowych załączników. Przyjrzyjmy się każdemu z nich bardziej szczegółowo.

Frezy

Zestaw frezów jest dostarczany z wieloma ciągnikami pchanymi Weim. Jest to podstawowy zaczep, który pozwala wymieszać górną żyzną warstwę ziemi i zwiększyć plony.

Frezy do ciągnika prowadzonego Weima

Liczbę zainstalowanych frezów można regulować w zależności od potrzeb od 4 do 8. Standardowe frezy są instalowane zamiast kółek. Producent oferuje zakup ulepszonego modelu. Nazywa się to aktywnym nożem i jest połączony z wałem odbioru mocy.

Pług

Przed pojawieniem się frezów ich rolę pełniły pługi. Odwracają górną warstwę ziemi i pełnią tę samą rolę, co poprzedni zaczep. Ale po orce pozostają duże bloki stałej gleby, co nie zawsze jest wygodne.

 

Na stronie producenta prezentowane są dwa pługi: AgroMarka i Yarilo. Mają podobny wygląd. Głębokość orki można ustawić w zależności od potrzeb do 14 cm, a szerokość roboczą 17 cm.

Są to zwykłe pługi, ale są też pługi obrotowe. Ich lemiesz jest tak skonstruowany, że najpierw ziemia przewraca się na nim kilka razy, duże bloki są łamane, a dopiero potem ziemia przechyla się na bok.

Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje

Pług obracalny

Aby orka była prawidłowa, należy najpierw wykonać równy ślad, a następnie włożyć w niego jedno koło i opuścić pług w ziemię na wymaganą głębokość. W ten sposób podczas orki poprzedni ślad zostanie zasypany.

Kosiarki

Ciągnik pchany Veyma może pomóc Ci zbierać siano na zimę za pomocą kosiarek. Opcje obrotowe umożliwiają cięcie trawy za pomocą obrotowych noży. Pod wpływem siły odśrodkowej prostują się i powodują cięcie. Ogromnym plusem kosiarek rotacyjnych jest to, że nie łamią się przy uderzeniu w kamień. Noże w zderzeniu po prostu skręcają w przeciwnym kierunku i pomijają ten obszar.

 

Kosiarki rotacyjne przeznaczone są do koszenia średnich chwastów i niewielkich krzewów. Konieczne jest wybranie modelu w zależności od ciągnika Weim. Różnią się wagą i szybkością pracy. Kosiarki rotacyjne są w stanie zebrać chwasty średnio w tempie 0,2 ha/h.

Kopaczka do ziemniaków i sadzarka do ziemniaków

Praca z ziemniakami wymaga dużych nakładów fizycznych i czasowych. Ciągnik pchany Weim wraz ze specjalnymi osprzętem może je ułatwić.

Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje

Sadzarka do ziemniaków Yarilo

Sadzarka do ziemniaków pomoże w sadzeniu ziemniaków. Zwykle ma następującą konstrukcję: pług jest instalowany z przodu (robi wykop), z tyłu, za pomocą przenośnika taśmowego i koszy, bulwy są podawane ze zbiornika po równym czasie, a następnie zakopuje się dwa koparki rów. Producent oferuje sadzarkę do ziemniaków Yarilo o pojemności zbiornika na ziemniaki 30 litrów.

Przesiewacz do ziemniaków

Kopaczki do ziemniaków z traktorami pchanymi Weima pomogą w zbiorze ziemniaków. Najwygodniejszą i najpowszechniejszą opcją jest przesiewacz do ziemniaków. Z przodu ma aktywny nóż (tnie wierzchnią warstwę ziemi na głębokość ok. 15 cm), potem wszystko spada na ekrany – specjalne stalowe pręty, które podczas jazdy wibrują i rozbijają hałdy ziemi, pozostawiając na powierzchni tylko owoce.

Zamiast kopaczki do ziemniaków można do tych prac użyć zwykłego pługa, ale jeśli nie zostanie on prawidłowo ustawiony, pokroi dużą ilość ziemniaków.

pługi śnieżne

Zimą większość właścicieli ciągników jednoosiowych Veim jest bezczynna, ale na próżno. Mogą pomóc w odśnieżaniu za pomocą specjalnych przystawek.

ostrze łopaty

Najczęściej używa się do tego ostrza łopaty. Jest to blacha stalowa wygięta w łuk i ustawiona pod kątem. Łopata łopaty służy również do wyrównywania mieszanek piasku i żwiru.

Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje

Dmuchawa do śniegu

Bardziej profesjonalnym osprzętem do tych celów jest dmuchawa do śniegu. Posiada aktywny nóż z przodu, który tnie grubą warstwę śniegu i kieruje go na bloczek. Obraca się i dostarcza śnieg do wirnika, który kręci się i odrzuca go na bok przez specjalny zsyp. Odległość odrzutu śniegu zależy bezpośrednio od mocy ciągnika Weim i kierunku wiatru. Takie odśnieżarki są używane głównie przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej.

Adaptery i przyczepy

Głównym problemem w eksploatacji ciągników pchanych Weim jest to, że musisz się za nimi poruszać. To trudne z fizycznego punktu widzenia. Do maszyn podłączane są adaptery, które umożliwiają sterowanie urządzeniem w pozycji siedzącej.

 

Przyczepy służą do transportu towarów. Są też rodzajem adapterów, ponieważ mają siedzenie z przodu. Na stronie producenta prezentujemy wywrotkę w wersji przyczepy Yarilo.

Koła i klocki

Ciągniki pchane Weim są standardowo wyposażone w dwa zestawy kół: jeden do transportu, drugi do pracy. W sezonie zimowym przyczepność jest znacznie zmniejszona, a koła często się ślizgają. Dlatego zaleca się zastąpienie ich gąsienicami.

 

Jeśli latem konieczna jest poprawa przyczepności do nawierzchni, to gąsienice nie mogą być używane, są zbyt obszerne i powodują, że ciągnik prowadzący jest bardzo ciężki. Dlatego zamiast kół można zainstalować ucha. To tylko stalowa felga z przyspawanymi metalowymi płytkami w jodełkę.

Wagi i zaczep

Jeśli nie ma ochoty na kupowanie uszy, możesz zwiększyć wagę za pomocą środków ważących. Opcje fabryczne wykonane są w postaci naleśników, które zawieszone są na osi koła.

Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje

Wagi

Motobloki Weim posiadają uniwersalny zaczep, który umożliwia korzystanie z osprzętu innych producentów.

Instrukcja obsługi

Przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Dzięki temu możesz prawidłowo rozpocząć użytkowanie ciągnika pchanego Weim i zapobiec szybkiemu zepsuciu mechanizmu.

Możesz pobrać instrukcję z linku: Instrukcja obsługi ciągnika prowadzącego Weima

Pierwszy start

Kluczem do długotrwałej eksploatacji ciągników pchanych Weima jest prawidłowe pierwsze uruchomienie i rozpoczęcie użytkowania. Dlatego przed rozpoczęciem pracy koniecznie przeczytaj wskazówki zawarte w instrukcji obsługi.

Przegląd gamy ciągników jednoosiowych Weima. Specyfikacje, recenzje

Schemat ciągnika jednoosiowego Weima

Kolejność czynności przy pierwszym uruchomieniu ciągnika jednoosiowego:

 • Przed rozpoczęciem należy wlać olej i benzynę do odpowiednich przedziałów, ponieważ nie są one zawarte w fabryce.
 • Następnie musisz się wtargnąć. Jest to zastosowanie ciągnika pchanego Weim przy połowie mocy maksymalnej. Podczas docierania części silniki ocierają się o siebie i pewnie wpasowują się w rowki. Średnio powinno to trwać około 5 godzin. Po zakończeniu docierania wymień olej silnikowy.

Serwis

Po pierwszym uruchomieniu konieczne jest okresowe wykonywanie prac profilaktycznych z ciągnikiem Weim.

Dbanie o ciągnik prowadzący obejmuje kilka zaleceń:

 • Olej silnikowy należy wymieniać co 25 godzin. Producent zaleca stosowanie opcji półsyntetycznych 10W-40 lub 10W-30.
 • Olej przekładniowy należy wymieniać rzadziej, po 100 godzinach użytkowania ciągnika Weim. Zaleca się stosowanie Tap-15v lub TAd-17i.
 • Dźwignie zmiany biegów należy okresowo smarować Litolem lub Solidolem.
 • Ciągniki benzynowe jednoosiowe zużywają paliwo nie mniej niż AI-92.

Bardziej szczegółowy wykaz prac technicznych można znaleźć w instrukcji obsługi.

Główne awarie i ich usuwanie

Każdy właściciel ciągników jednoosiowych Weima powinien wiedzieć, jak naprawić poważne awarie. Poniżej znajduje się ich lista:

Jeśli silnik za bardzo się nagrzeje:

 • Poziom oleju silnikowego spadł poniżej znaku minimum;
 • Zbyt mała przerwa w transmisji;
 • Za mały opór powietrza wzdłuż osi.

Jeśli olej wycieka:

 • Wylałeś za dużo;
 • Zużyta uszczelka na pokrywie;
 • Uszczelki olejowe popadły w ruinę;
 • Z powodu niewłaściwej obsługi w korpusie pojawiły się pęknięcia.

Powody, dla których ciągnik prowadzący z tyłu mocno wibruje:

 • Luźne śruby;
 • Za mało oleju;
 • Zużyte części silnika.

Jeśli wystąpi poważna awaria i nie możesz jej rozwiązać samodzielnie, lepiej skontaktować się ze specjalistycznymi centrami serwisowymi.

Recenzje wideo

Przegląd działania ciągnika pchanego Weim o mocy 12 KM z nożem

Przegląd orki ciągnikiem jednoosiowym Weima

Przegląd działania ciągnika jednoosiowego Weima z pompą

Opinie właściciela

Oto, co mówią na forach o działaniu ciągników jednoosiowych Weima.

Maxim o modelu WM1100C:

„Kupiłem traktor pchany na swoją działkę o powierzchni 70 akrów. Uchwyty można regulować zarówno pod względem wysokości, jak i kąta. Ale nadal niewygodne jest zarządzanie nim z boku. Dosyć dobrze orki dziewiczą glebę, ale trudno ją kontrolować bez kół prowadzących. Przetwarzane dwukrotnie. Najpierw kruszył ziemię, potem stosy. Ogólnie jestem zadowolony z pracy, ale były pewne niuanse. Plusy: Mocny, ekonomiczny, duży wybór załączników. Minusy: Lekki. Przez drugi sezon przeciekały uszczelki, a redlica pękła (metal nie jest zbyt mocny).

Piotr o Weima WM610:

„Używam ciągnika z operatorem prowadzącym już trzeci sezon. Maszyna w pełni spełniła moje oczekiwania. Niezastąpiony pomocnik w ogrodnictwie. Co roku wymieniam olej w silniku i dolewam olej napędowy, to cała konserwacja. Generalnie robi się to na sumieniu, polecam tego producenta. Plusy: Ekonomiczny, nie kapryśny w utrzymaniu. Minusy: Nic specjalnego.

Link do głównej publikacji