Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

Ryś motoblokowy

Oficjalnym producentem sprzętu ogrodniczego, w tym kultywatorów i motobloków Lynx, jest białoruska firma NIKKEY. W Rosji i krajach sąsiednich produkty sprzedawane są za pośrednictwem firm partnerskich. Przez cały okres firma wyprodukowała ponad pięćset pozycji narzędzi, komponentów, materiałów eksploatacyjnych.

Na stronie producenta prezentujemy szeroką gamę sprzętu: m.in. piły łańcuchowe, kultywatory, mini traktory, traktory prowadzone, pilarki łańcuchowe, pługi śnieżne, podkaszarki, opalarki i nagrzewnice.

Działalność firmy NIKKEY w zakresie dostaw ciągników jednoosiowych, kultywatorów silnikowych oraz innego sprzętu do domu i ogrodu trwa już ponad 7 lat.

Motobloki Lynx zajmują osobną niszę, ponieważ są wykonane z uwzględnieniem specyfiki warunków klimatycznych i temperaturowych, odpowiednie do pracy w warunkach pogodowych w Federacji Rosyjskiej i krajach sąsiednich. Produkt posiada certyfikat, co potwierdzają odpowiednie dokumenty i deklaracje zgodności.

Opis

Produkcja motobloków Lynx na Białorusi jest prowadzona przez SOOO „Optovoe delo”, tutaj również znajduje się główna siedziba firmy. Na Łotwie znajdują się przedstawicielstwa oraz regionalne centra Rosji.

W gamie ciężkich ciągników jednoosiowych prezentowane są modele Lynx:

 • ciągnik prowadzący Lynx MBR-7;
 • ciągnik prowadzący Lynx MBR-8;
 • ciągnik prowadzący Lynx MBR-9;
 • ciągnik prowadzący Lynx MBR-15;
 • ciągnik jednoosiowy Lynx MBR-16.

Wszystkie prezentowane w linii modele wyposażone są w czterosuwowe silniki benzynowe o mocy od 7 do 16 KM. Każdy z nich przeznaczony jest do pracy z glebami o dowolnej gęstości, nawet dziewiczymi.

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

Motoblok Lynx MBR-8

Waga urządzeń tej gamy modeli wynosi od 92 do 150 kg. Ze względu na dużą wagę sprzętu Lynx ma dużą zdolność przełajową, jest wytrzymały i funkcjonalny. Szerokie koła pozwalają urządzeniu nie utknąć w glebie.

Osprzęt do tych ciągników jednoosiowych nie jest dostarczany w zestawie (z wyjątkiem frezów), dlatego wszystkie wymagane komponenty należy zakupić osobno.

Za pomocą traktora Lynx możesz wykonać następujące prace:

 • uprawa pługiem;
 • koszenie trawy;
 • wywóz śmieci lub transport upraw (przy podłączeniu wózka);
 • rośliny hilling;
 • sadzenie roślin okopowych;
 • uprawa;
 • rozsiewanie nawozu.
Weiterlesen:
Motobloki Crosser. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Załączniki

Za pomocą dodatkowych przystawek możliwe jest zwiększenie funkcjonalności Twojego urządzenia.

Pług

Pług służy do uprawy roli po żniwach lub przed siewem.

Istnieją pługi standardowe i obrotowe. Pracując z ciągnikiem jednoosiowym należy wyrównać pierwsze zagonie, a następnie umieścić jedno koło w tym śladzie i kontynuować orkę. To znacznie ułatwi pracę.

Frezy

Jeśli pług nie radzi sobie i musisz pracować na twardych, dziewiczych gruntach, na których znajduje się duża liczba chwastów i twardych przedmiotów, lepiej jest użyć nożyc do wymieszania gleby. Mają kształt szabli i „kurzych łapek”.

Okuchniki

Hillers pomogą w uprawie ziemniaków. Mogą być talerzowe, obrotowe lub wykonane w formie pługa.

Kosiarki

Kosiarki (rotacyjne i segmentowe) pozwolą oczyścić tereny z chwastów i drobnych krzewów.

Dmuchawa do śniegu

Przy niewielkiej modernizacji jednostki istnieje możliwość przekształcenia jej w odśnieżarkę. Tańszą opcją jest po prostu dołączenie łopaty – zakrzywionej blachy stalowej – która skutecznie odgarnie śnieg i, jeśli to konieczne, inne materiały sypkie.

ostrogi

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

ostrogi

Podczas pracy na ciężkich glebach osprzęt często przeskakuje i tworzy nieuprawiane skrawki ziemi. Zwykłe koła można zastąpić kołami przyczepnymi do podłoża.

Wagi

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

Wagi

Drugim rozwiązaniem tego problemu może być zwiększenie ciężaru konstrukcji. W tym celu stosuje się specjalne środki ważące. W wersji fabrycznej są to stalowe naleśniki montowane na kółkach, ale można też użyć improwizowanych środków.

Gąsienice

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

załącznik do toru

Podczas wykonywania prac zimowych głównym problemem jest przyczepność do podłoża. Dlatego, aby poprawić efekt, można wymienić opony pneumatyczne na gąsienice. Przy wyborze torów należy zwrócić uwagę na ich szerokość. Im jest większy, tym lepszy będzie chwyt.

Weiterlesen:
Motobloki Motor Sicz. Przegląd, charakterystyka, załączniki

Adapter

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

Uniwersalny adapter

Główną niedogodnością dla operatora podczas pracy jest konieczność obsługi sprzętu w pozycji stojącej. Korzystając z adaptera, możesz zrobić miejsce dla kierowcy. Adaptery są łącznikiem pośrednim między zaczepem ciągnika jednoosiowego a zaczepem do niego.

Koła

Dodatkowo w Lynx można zamontować mocniejsze, szerokie koła. Fabryczny montaż przewiduje montaż kół o wymiarach 4.00-10 na agregacie.

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

Koła 4.00-10

W asortymencie osprzętów produkowanych przez nowoczesne firmy można znaleźć modele odpowiednie do ciągników jednoosiowych Lynx. W niektórych sklepach internetowych można znaleźć modele osprzętu odpowiednie nie tylko do traktorów pchanych Lynx, ale także do innych ciężkich traktorów pchanych, takich jak Neva, Ugra

Kompletny zestaw motobloku Lynx:

 • ciągnik prowadzony w pakiecie;
 • zestaw noży i łączników;
 • koła pneumatyczne (2 szt.);
 • instrukcje montażu i obsługi.

Instrukcja obsługi

Zasady obsługi urządzenia są podobne do zasad korzystania z dowolnego ciągnika benzynowego z silnikiem czterosuwowym. Ważnym okresem eksploatacji jest docieranie, które poprzedza montaż maszyny i jej pierwsze uruchomienie. Montaż odbywa się zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu.

Bieganie

Docieranie trwa około 20-25 godzin. W tym okresie wszystkie połączenia węzłowe jednostki, a także silnik i skrzynia biegów podlegają tzw. docieraniu. W tym czasie maszyna nie może być przeciążona.

Ważne! Niezależnie od okresu eksploatacji ciągnika z operatorem prowadzącym, pracę z urządzeniem należy rozpocząć dopiero po rozgrzaniu silnika.

Przed każdym uruchomieniem sprawdź poziom paliwa i oleju w skrzyni biegów i silniku. Docieranie uważa się za zakończone po 8 godzinach. Po zakończeniu docierania spuść pozostały olej i paliwo i napełnij urządzenie świeżym.

Konserwacja ciągnika prowadzonego za pojazdem

Do silników benzynowych polecane są wysokiej klasy oleje półsyntetyczne np. 10W30 (jeśli temperatura powietrza jest wyższa niż 5 stopni Celsjusza), w niskich temperaturach wybierany jest wysokiej klasy olej syntetyczny np. 5W40 z dowolnej studni. znanego producenta.

Weiterlesen:
Motoblok Weima WM1000N-6 DeLuxe KM. Specyfikacje, recenzje

Przegląd gamy modeli motobloków Lynx. Specyfikacje, recenzje

Marka oleju silnikowego SAE 10W30

Odpowiedni olej przekładniowy: 85W90 lub podobna lepkość. Paliwo: wysokooktanowa benzyna lokalna.

Główne awarie i ich eliminacja:

 • Silnik nie daje się uruchomić (sprawdzić poziom paliwa i oleju, położenie kurka paliwa i włącznika silnika).
 • Świeca zapłonowa nie zapala się (wyreguluj szczeliny lub wymień świecę zapłonową).
 • Podczas pracy ciągnika prowadzącego słychać obce dźwięki, hałas (wyreguluj gaźnik).
 • Pojawia się gęsty dym i zapach spalenizny (sprawdź jakość paliwa, czy nie ma wycieków oleju, czy na skrzyni biegów są plamy oleju — jeśli tak, skontaktuj się z serwisem).

Podstawowe zasady opieki nad ciągnikiem prowadzącym:

 • Postępuj zgodnie z zasadami eksploatacji i przed każdą pracą sprawdzaj ciągnik prowadzony pod kątem drobnych uszkodzeń.
 • Oczyść zewnętrzną powierzchnię silnika i żeberka cylindra z brudu, resztek roślin.
 • Regularnie czyść frezy po kultywacji.
 • Przy każdym zaplanowanym przeglądzie technicznym (po 50 godzinach pracy i kolejnych 50 godzinach) dolej oleju do silnika i skrzyni biegów, wymień filtry powietrza i paliwa.

Ważne! Jeśli urządzenie jest przechowywane przez zimę, spuść całe paliwo i olej.

Konieczne jest przechowywanie takiego sprzętu w pomieszczeniu o dodatniej temperaturze. Używaj tylko wysokiej jakości olejów i paliw, aby silnik działał dłużej bez awarii.

Przegląd wideo

Przegląd motobloku Lynx MBR16

Opinie właściciela

Na forach można znaleźć wiele opinii na temat tych ciągników jednoosiowych. Właściciele zwracają uwagę na ich moc, niskie zużycie paliwa i dużą wagę, jednak są też wady: hałas, silne wibracje i słaba jakość części zamiennych.

Wiktor, Penza:

„Mam MBR-8. Używam go bezpośrednio do pracy na budowie: wszelkiego rodzaju prace i orka, kultywacja i koszenie siana, w ogóle ten ciągnik jednoosiowy robi wszystko. Jego koszt w momencie zakupu wynosił 30 tysięcy rubli. Jeszcze więcej z wyposażeniem. Chcę kupić haki do granatów i zabrać pracę sąsiadom ze wsi — do pracy na dziewiczej ziemi. Jakość części zamiennych nie zrobiła na mnie wrażenia, słaby opis, nigdzie nie ma instrukcji, w ogóle nic nie ma w Internecie, jeśli sam tego nie zrozumiałem, nawet nie wiem, gdzie się zwrócić. Średnio może pokonywać 20 akrów dziennie, jeśli się napręża, przerobi 25 akrów.

Nikołaj, Ustiug:

„Dostałem Lynxa jako prezent urodzinowy. Jest zarówno dobro, jak i zło. Jest więcej zalet, które nie mogą się nie radować. Więc dZalety: rzeczywiste zużycie gazu, naprawdę trochę „zjada”, około 1,5 litra na godzinę, jeśli pracuje z pełną mocą. Wygląd jest reprezentacyjny, imponująca waga, z uszami po prostu rozdziera ziemię na pióra. Noże są dobre, ale trzeba je za każdym razem czyścić, nadal zapychają się ziemią. Silnik 9 koni jak dla mnie świetnie nadaje się do dawania. Minusy: silne wibracje, potrzebne rękawice i głośny silnik.”

Link do głównej publikacji