Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

Oracz motoblokowy

Motoblocks Ploughman jest produkowany przez rosyjską firmę Mobil K LLC. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 1988 roku pod inną nazwą, współczesna nazwa pojawiła się w 1993 roku.

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

Pług motoblokowy MZR-800

Firma jest producentem różnego rodzaju przystawek dla tak znanych firm jak Patriot, Salyut, Neva, Pubert, Hitachi, Grillo i innych. Mobil K ma własną fabrykę w mieście Gagarin (Federacja Rosyjska, obwód smoleński).

Firma znana jest również z dystrybucji silników zagranicznych producentów, sprzętu ogrodniczego oraz jest oficjalnym dostawcą Briggs & Stratton i Murray do Rosji (od 2014 roku).

W zakładzie firma prowadzi działalność konserwacyjną: na terenie znajduje się sklep ze sprzętem i osprzętem, a także centrum serwisowe.

Obecnie istnieją trzy popularne modele motobloków benzynowych Plowman.

Modyfikacje motobloku Plowman:

  • MZR-800 — silnik SR 170F, moc 8 KM
  • MZR-820 — silnik 170F, moc 7 KM
  • MZR-830 ​​- silnik 170F, moc 8 KM

Silniki we wszystkich modyfikacjach są czterosuwowe. Rodzaj chłodzenia — powietrze. Objętość zbiornika gazu jest taka sama, wynosi 3,6 litra. Zużycie benzyny na godzinę wynosi około 1,8 litra.

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

Silnik SR170F

Pojemność zbiornika oleju jest inna: od 0,6 do 1,1 litra. Liczba biegów we wszystkich modyfikacjach: 3 (jest 1 bieg wsteczny).

Załączniki

Osprzęt do motobloków Plowman jest produkowany w zakładzie w Gagarin. Cały asortyment sprzętu prezentowany jest na oficjalnej stronie internetowej firmy. Następnie omówimy bardziej szczegółowo każdy rodzaj przywiązania i jego cel.

Adapter

Łączy się ze wszystkimi typami krajowych ciągników jednoosiowych i niektórymi modelami importowanymi. Podczas podłączania należy wziąć pod uwagę moc urządzenia i rodzaj uprawianej gleby. Wymiary gabarytowe: 1760x670x1150 mm. Waga 64 kg.

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

Adapter

Zwiastun filmu

Przyczepy lub wózki dostępne są w dwóch rodzajach: ocynkowanym i konwencjonalnym. Nośność tego sprzętu wynosi od 350 do 500 kg.

Weiterlesen:
Motoblok Fermer FM 902 PRO-S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

Zwiastun filmu

Waga produktów może wahać się od 80 do 100 kg. Wyposażony w siedzenie dla operatora motobloku. Mają różny prześwit i rozstaw kół.

Nóż

Frezy z 4 sekcjami, zawierają 16 noży. Są typu składanego. Montaż frezów odbywa się zgodnie z instrukcją ciągnika jednoosiowego. Wyprodukowane przez kucie, bez późniejszej konieczności ostrzenia.

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

Frezy

Kosiarka

Ściółkowanie, segmentowane. Mulczowanie posiada regulację wysokości koszenia trawy (5-100 mm), kompatybilną z różnymi modelami ciągników jednoosiowych.

Segment profesjonalny i półprofesjonalny w komplecie z przekładnią. Waga produktu: 32-34 kg w zależności od modelu.

Koła i gąsienice

Koła do ciągników jednoosiowych mogą mieć różne średnice. Najpopularniejsze rozmiary kół (4,00-8, 5,00-10, 6,00-12 i więcej). Różnią się średnicą. Im szersze i większe koło, tym większa stabilność ciągnika prowadzącego, tym lepiej przejeżdża przez lepką glebę. Kółka zapewniają urządzeniu dodatkową stabilność.

Gąsienice to sprzęt pomocniczy, dzięki któremu ciągnik prowadzący porusza się szybciej na śniegu lub bagnistym terenie. Strona producenta nie pokazuje modeli gąsienic do motobloków „Plowman”.

ostrogi

Ściągacze do ciągników jednoosiowych, prezentowane w asortymencie producenta, różnią się średnicą (od 350 do 600 mm).

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

ostrogi

Wykonane są z grubego metalu, mogą być stosowane na wilgotnej glebie, różnią się wielkością średnicy sadzenia. Na stronie znajdują się również rozszerzenia do lugów w dwóch modyfikacjach.

Pług

Jednym z najbardziej przydatnych urządzeń, bez którego nie sposób sobie wyobrazić pracy z glebą, jest pług. Do motobloków firmy Mobil K oferowane są dwa rodzaje pługów: konwencjonalny i dwuobrotowy z zaczepem. Pług mocowany jest do ciągnika jednoosiowego za pomocą zaczepu.

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

Pług

Masa produktu w zależności od modelu waha się od 4 do 15 kg. Wykonane ze stali konstrukcyjnej, wytrzymują dłużej niż konwencjonalne pługi stalowe. Prezentowane produkty posiadają zdejmowany lemiesz, który ułatwia ostrzenie i wymianę w razie potrzeby.

Weiterlesen:
Motobloki Shtenli 1030. Przegląd, dane techniczne, recenzje

pługi śnieżne

Prezentowane na stronie producenta odśnieżarki wyróżnia szerokość i wysokość chwytu oraz średnica świdra. Odśnieżarki dostarczane są w różnych modyfikacjach (MTZ, Agro, Gepard, G85).

Inne są również łopaty-zsypy do odśnieżania i mają następujące wymiary: 1000x520x400 mm, 1460x1000x800 mm. Wyposażony w metalowe noże, wzmocnione gumowe nakładki.

kopaczka do ziemniaków

Różnią się wielkością, wagą i typem (dla ciągników jednoosiowych i kultywatorów). Przeznaczony do prędkości 2-5 km/h. Wykonane z metalu o zwiększonej grubości, w przeciwieństwie do rynkowych analogów, są trwalsze i mocniejsze.

kopaczka do ziemniaków

Sprzęgła

Sprzęgła wyróżnia regulacja kąta natarcia: 3 płaszczyzny, sprzęg śrubowy; 2 samoloty, śruba; 3 i 2 płaszczyzny i mocowanie jedną śrubą. Prezentowane są również stelaże z dwoma i jednym zamkiem.

Różne typy zaczepów są kompatybilne z urządzeniami typu obsypnik, pług, kopaczka do ziemniaków, rama. Nadaje się do kultywatorów silnikowych i bloków silnikowych, można je zamocować lub regulować na szerokość.

Instrukcja obsługi

Serwis

Informacje dotyczące montażu i uruchomienia urządzenia zawarte są w instrukcji obsługi. Zapoznaj się z tym dokumentem przed złożeniem ciągnika z operatorem prowadzącym. Przestrzegaj zasad korzystania z urządzenia, a także warunków korzystania z usługi.

Ważne! W czasie trwania gwarancji nie należy samodzielnie demontować ani naprawiać ważnych elementów konstrukcyjnych, takich jak silnik lub skrzynia biegów.

Zalecenie producenta dla typów olejów silnikowych: SAE30 / SAE5W-30. Do skrzyni biegów: olej przekładniowy 80W-90. Rodzaj benzyny: AI-92.

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

Olej SAE 30

Producent koncentruje się na znaczeniu tankowania ciągników jednoosiowych wysokiej jakości paliwem i olejem o wysokiej lepkości. W przypadku stosowania taniego paliwa i smarów silnik ciągnika z tyłu ulega szybkiemu zużyciu.

Pierwszy start

Przed pierwszym uruchomieniem należy przeprowadzić docieranie. Czas trwania to co najmniej 8-10 godzin.

W okresie docierania:

  • Uruchom ciągnik prowadzący z 2/3 maksymalnej mocy.
  • Pracuj z przerwami (aby silnik się nie przegrzał).
  • Przed przystąpieniem do pracy po zmontowaniu ciągnika z operatorem prowadzącym należy zatankować wymagane paliwo dobrej jakości.
  • Po zakończeniu pracy i docieraniu olej należy spuścić i uzupełnić świeżym olejem.
Weiterlesen:
Przegląd noży, kultywatorów, bron do motobloków MTZ

Główne awarie i ich usuwanie

Poniższa tabela pokazuje główne awarie ciągników benzynowych. W przypadku wykrycia usterki zalecamy skontaktowanie się z centrum serwisowym w Twojej okolicy.

Przegląd gamy modeli motobloków Plowman. Specyfikacje, recenzje

Patka. Główne awarie i ich usuwanie

Przegląd wideo

Przegląd urządzenia motoblokowego oracza

Opinie właściciela

Na forach można przeczytać opinie o tym modelu. Właściciele zwracają uwagę na jego wysoką funkcjonalność, moc, wydajność i jakość wykonania.

Siergiej, obwód smoleński

„Jestem właścicielem motobloku Plowman MZR-800. Docierałem mniej niż podano w instrukcji, bo ogródek jest mały, kilka godzin pracowałem z traktorem, robiąc sobie przerwy. Nie ładowałem dużo. Po tych kilku godzinach już pracowałem jak zwykle, nic się nie popsuło. Później dodano nowy olej. Nie udało się scalić wszystkiego, ale skonsultował się ze sprzedawcą, mówi, że jest pozostałość, która się nie łączy, to normalne. Motoblock jest szybki, zwrotny. Nawiasem mówiąc, kosiarka z Newy, używana do koszenia trawy, działa dobrze; Zaorałem też ziemię i pielęgnowałem nawy boczne — wszystko robiłem bez problemów. Moim zdaniem ci, którzy mają duże pola, wtedy taka maszyna nie zadziała, potrzeba czegoś cięższego i mocniejszego. A do małych ogrodów w sam raz.

Nikita, Riazań:

„Model: oracz MZR-820. Napiszę swoją recenzję dla dobra innych. Lubię prawie wszystko w samochodzie, ale jestem wybrednym kupującym, więc znalazłem kilka wad. Ogólnie dobry model za taką cenę i zadowolony z wyboru załączników! Infolinia producenta zapewnia dobre informacje na temat wszelkiego rodzaju dodatkowego wyposażenia.

Zalety: dobry montaż, łatwa obsługa, szybka obsługa, wysokiej jakości frezy. Producent Mobil K ma własny kanał YouTube. Prośba: Prześlij więcej informacji, jesteśmy bardzo zainteresowani oglądaniem!

Wady: nie podobała mi się jakość spawu ramy kierownicy, a gdy odśnieża śnieg, wyrzutnik czasem się ślizga, chciałbym, żeby na pierwszym biegu jechał wolniej. Ale tak jak jest”.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki Shtenli 500. Przegląd, dane techniczne, recenzje
Ссылка на основную публикацию