Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

Motoblok Salut

Motoblok Salut to wielofunkcyjna integralna maszyna rolnicza. Są traktory prowadzone z tyłu, są bardzo dobre traktory prowadzone z tyłu i jest legendarny Salut. Jeśli czytasz ten artykuł, stajesz przed pytaniem o wybór samobieżnej maszyny rolniczej, uniwersalnego asystenta. Rzeczywiście, nie jest łatwo dać pierwszeństwo konkretnej próbce z wielu różnych marek.

Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

Schemat motobloków Salut

Historia marki

Od ćwierć wieku ciągniki prowadzące Salut zachwycają swoich właścicieli. Ich uwolnienie zorganizowano w MMPP Salut, którego historia rozpoczęła się w 1912 roku montażem silników lotniczych w zakładzie założonym przez francuską firmę Gnome-Ron.

Dziś, niegdyś niewielka fabryka, przekształciła się w spółkę akcyjną Salyut Gas Turbine Engineering Research and Production Center, której głównym profilem jest produkcja turboodrzutowych silników lotniczych i turbozespołów gazowych. Montaż motobloków jest produkcją pomocniczą.

Motobloki „Salyut” są słusznie uważane za specjalistyczny sprzęt przeznaczony do wykonywania prac domowych o dużej złożoności.

Przez cały okres konstrukcja ciągników jednoosiowych była wielokrotnie ulepszana, w wyniku czego maszyny wzniosły się z poziomu sprzętu AGD do nienagannego poziomu profesjonalnego pod względem wydajności i jakości pracy.

Przez dziesięć lat (2002-2012) modele Salut 5 były montowane w fabryce Agat, która była częścią FSPC Salut. Po wewnętrznych sprzecznościach i strukturalnej separacji przedsiębiorstw zaprzestano produkcji ciągników jednoosiowych w Agata, zakończono dostawy komponentów i zespołów do jego montażu, w tym specyficzną skrzynię biegów Omsk. A w Agata rozpoczęła się produkcja motobloków pod własną marką.

Obecnie ciągniki pchane Salut są montowane w chińskich fabrykach pod nadzorem technicznym ekspertów z NPCG JSC.

Dlatego, aby nie kupować zamiast certyfikowanego traktora prowadzącego od producenta, klonu Salute Agat, przy zakupie należy uważnie przeczytać paszport produktu. Oczywiście JSC „NPCG” nie ponosi żadnych zobowiązań gwarancyjnych w odniesieniu do takich podróbek.

Linia modelowa

Głównym zadaniem w rozwoju „Salute” było stworzenie niezawodnej, trwałej maszyny zdolnej do wykonywania wielu zadań o profilu rolniczym, gospodarczym, budowlanym w gospodarstwach rolnych i gospodarstwach domowych.

Weiterlesen:
Motobloki Forza. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

Motoblok Salut 5 L 6.5

Motoblock Salyut 5 wyróżnia się przemyślanym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Różne modyfikacje różnią się typem silnika i jego mocą.

Zalety „piątego” modelu:

 • Zastosowanie silników znanych światowych producentów.
 • Solidny reduktor biegów.
 • Napęd pasowy z dwoma paskami — wygodna obsługa dzięki mniejszemu poślizgowi pasów.
 • 2 prędkości do przodu i 1 do tyłu.
 • Możliwość wygodnego przełączenia na niższy zakres prędkości.
 • Obecność wału odbioru mocy do łączenia ciągnionych jednostek aktywnych typu.
 • Doskonała stabilność dzięki wysuniętemu i dolnemu środkowi ciężkości.
 • Kolumna kierownicy regulowana w dwóch płaszczyznach.
 • Doskonała agregacja z ujednoliconymi załącznikami różnych producentów.

W 2013 roku wydano zmodernizowaną modyfikację Salut 100, nazwaną na cześć stulecia przedsiębiorstwa. Model „setny” jest logicznym ulepszeniem swojego poprzednika. Projektanci pracowali nad udoskonaloną konstrukcją i ergonomią ciągnika pchanego, co w naszych czasach jest ważnym czynnikiem w promowaniu produktów na rynku.

Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

Motoblok Salut 100 R-M1

Cechy modelu „100” ciągnika Salut:

 • Przełącznik prędkości jest przeniesiony na kierownicę, rączka sprzęgła wyposażona jest w specjalną blokadę, kierownica jest wygodnie regulowana we wszystkich kierunkach.
 • Zainstalowana jest potężna skrzynia biegów z zasobem 3000 godzin.
 • Przednie i tylne zaczepy znacznie rozszerzyły możliwości ciągnika pchanego podczas pracy z agregatami zawieszanymi.
 • Pakiet z ciągnikiem prowadzonym zawiera koła pneumatyczne z wyrazistym bieżnikiem, tuleje rozprężne, specjalny bagnet do sprawdzania poziomu oleju w skrzyni biegów oraz dodatkowy wspornik do mocowania zaczepu.
 • Szczególną zaletą są trzyrzędowe glebogryzarki z nożami wykonanymi z wysokiej jakości stali sprężynowej.

Zwróć uwagę na to, jak dzięki specyficznemu półksiężycowemu kształtowi noży, uprawa każdej gleby odbywa się z wysoką jakością.

Recenzja wideo ciągnika Salyut 100 z silnikiem Lifan 6.5

Najlepsi modele

Należy racjonalnie wybierać ciągnik prowadzony w oparciu o wymagane osiągi. Z powodu braku mocy ciągnik prowadzący może wcześniej ulec awarii. Z drugiej strony należy pamiętać, że sprzęt z nadmierną rezerwą mocy ma wysoki koszt.

Weiterlesen:
Zrób to sam naprawa motobloku NEVA MB-2. Urządzenie, instrukcje demontażu skrzyni biegów, wymiany oleju

Dlatego na działkach do 50 akrów idealne są ciągniki pchane o mocy 5,0-5,5 KM:

 • Salut 5R Robin Subaru EY-20,
 • Pozdrawiam 5X Honda GC 160 OHV.

W przypadku obszarów o powierzchni od 40 akrów i większej wybierane są solidne modele o mocy 6,0-6,5 KM:

 • Salut 5BS-1,
 • Pozdrówcie 100 R-M1.

Niemożliwa jest długotrwała praca z silnikiem niskiej jakości. Dlatego ciągniki prowadzone przez Salut są wyposażone w najlepsze silniki benzynowe przeznaczone do pracy na średnich i małych obszarach.

Pomimo tego, że silnik wysokoprężny ma większą wydajność, silniki benzynowe lepiej uruchamiają się w chłodne dni i pracują stabilnie przy dużych prędkościach.

Motoblok Salute Honda GX-200

Motobloki z japońskimi silnikami Hondy są uważane za uznanych liderów. Pozdrawiam Honda GX-200 6,5 KM – niezawodne maszyny rolnicze wysokiej klasy. Ponieważ Fuji Heavy Industries Ltd. (Japonia) wstrzymała produkcję silników, mini-sprzęt z silnikiem Subaru jest teraz prawie niemożliwy do kupienia.

Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

Motoblok Salut-Honda GX 200

Motoblok Salut 100 BS-V

Znakomite okazały się ciągniki prowadzone z silnikiem amerykańskiej marki Briggs & Stratton, Vanguard (Japonia) — naprawdę wielozadaniowe maszyny, które z powodzeniem mogą zastąpić inne specjalistyczne wyposażenie.

Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

Motoblok Salut 100 BS-V

Motoblok Salut 100 L 6,5

Dzięki ciągłemu doskonaleniu technologii, poprawie jakości, chińskie silniki Lifan zyskują coraz większą popularność. Ich główną zaletą jest przystępna cena przy przyzwoitej jakości. Salut 100 L-6,5 to doskonałe połączenie rozsądnej ceny i wysokich parametrów technicznych.

Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

Motoblok Salut 100 L 6,5

Zalety

Na pytanie, który ciągnik prowadzący jest lepszy, najwłaściwszą radą byłoby: wybierz jedną z zaufanych marek, takich jak Salut.

Dzisiejsza jakość ciągnika prowadzonego Salut jest w pełni zgodna z wysokimi międzynarodowymi standardami.

Ta marka jest popularna od dziesięcioleci. Opracowano wiele interesujących zaleceń dotyczących konwersji ciągników Salyut, w sprzedaży są gotowe zestawy do ponownego wyposażenia go w mini traktor. Żadnych problemów z osprzętem, częściami zamiennymi i serwisem.

Weiterlesen:
Motobloki RedVerg. Przegląd serii, charakterystyka

Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

rama

W całej historii konstrukcja pojazdów silnikowych została ulepszona 5 razy. Ergonomia została znacznie poprawiona. Podstawa ciągnika jednoosiowego została zmieniona na ramę. 8 modyfikacji z różnymi silnikami przeszło próbę czasu — od domowych po profesjonalne.

Kupując ciągniki jednoosiowe mało znanych firm, ich właściciele po pewnym czasie nieuchronnie stają przed problemami z konserwacją, poszukiwaniem części zamiennych i specjalnym zaczepem.

JSC «NPCG» Salut «wyróżnia się:

 • potężny potencjał w wielu rodzajach własnych produkcji i unikalnych technologiach,
 • sprzęt o wysokiej precyzji,
 • wysokowydajne obrabiarki narzędziowe najlepszych światowych producentów.

Nowatorskie podejście pozwala produkować coraz doskonalsze modele. Aktywnie doskonalone są możliwości technologiczne produkcji, doskonalone są nowe systemy i uzyskiwane licencje.

Porównanie z innymi markami

Oto krótka charakterystyka tych serii ciągników jednoosiowych. W Internecie można zapoznać się z różnymi opiniami i prawdziwymi recenzjami właścicieli-współpracowników.

Salute i Neva

W porównaniu z innymi modelami ciągnik Salyut jest niewątpliwie popularny na równi ze znaną Nevą. Podczas rozwoju moskiewscy projektanci porzucili ślepe kopiowanie petersburskiej Newy i stworzyli bardziej zaawansowany projekt.

Cechy marki:

 • Salute jest znacznie bardziej stabilny. Jego uchwyty sterujące są zwężone i obrócone o 180°. Waga jest znacznie zmniejszona, a podczas wykonywania ciężkiej pracy masa Salute, wręcz przeciwnie, jest zwiększana przez środki obciążające.
 • Salute ma dwa paski napędowe, trzy koła do odbioru mocy (Neva ma jedno). Przekładnia łańcuchowa skrzyni biegów została zastąpiona bardziej niezawodną przekładnią. Zmiana zakresów prędkości odbywa się nie tylko poprzez zmianę strumienia, jak na Nevie, ale także przez usunięcie wału odbioru mocy i ponowne zainstalowanie go zgodnie z instrukcjami. Wybór jest jednoznaczny – na korzyść Salut.

Salut i MTZ

W porównaniu z Salutami, białoruskie ciągniki MTZ to ciężkie maszyny. Właściciele jednogłośnie zwracają uwagę na ich niezawodność, dobrą jakość wykonania, trwałość.

Weiterlesen:
Motobloki Shtenli 1100. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Cechy marki:

 • Mocny ciągnik z operatorem prowadzącym MTZ 9H zapewnia szerokość roboczą tylko 330-610 mm przy głębokości 200 mm. Ciągniki prowadzące Salut mają regulowaną szerokość przetwarzania 350 mm, 600 mm, 800 mm, ale jednocześnie waga MTZ jest prawie 2 razy większa od masy Salutów.
 • MTZ-0,5 jest wyposażony w silnik podobny do modelu MEMZ-966, podobnie jak w samochodzie Zaporożca, który wyróżnia się trudnym startem. Reduktor gazu jest umiejscowiony niewygodnie dla operatora, ciągnik z operatorem prowadzącym nie ma równowagi, choć staje się stabilniejszy z wózkiem z przyczepą.
 • W Salut 100 przełącznik prędkości został przeniesiony na kierownicę, uchwyt sprzęgła ma specjalną blokadę, kierownica jest bardzo wygodnie regulowana we wszystkich kierunkach.
 • Właściciele MTZ zwracają uwagę na trudności, które pojawiają się podczas zakładania załączników. Kolejną istotną wadą jest wysoki koszt i niski poziom obsługi starych modeli MTZ.

Do pracy na średnich i małych obszarach bardziej celowe jest użycie Salut i MTZ — na dużych obszarach większych niż 1 hektar.

Основные недостатки

Konstrukcja ciągnika jednoosiowego jest elementarnie prosta, dzięki czemu jest łatwa w obsłudze.

 • Jeśli istnieją wątpliwości co do silnika, to oczywiście pod względem niezawodności i perfekcji Lifan jest gorszy od Hondy, Briggs & Stratton, Subaru, Vanguard. Jeśli chodzi o skrzynię biegów, zgodnie z deklarowanym zasobem silnika, będzie mogła pracować z więcej niż jednym silnikiem.
 • Konstrukcja napędu pasowego jest dość niezawodna, jednak według wielu recenzji, właśnie ze względu na jakość pasków trzeba je dość często wymieniać. Dlatego jedyną istotną wadą może być jakość pasków napędowych.

Zasady działania

Motobloki nie wymagają od właścicieli żadnej fachowej wiedzy i kompleksowej szczególnej opieki. Wszystkie zalecenia, począwszy od cech biegania, są jasno opisane przez producenta.

Głównym warunkiem niezawodnej pracy jest:

 • przestrzeganie dopuszczalnych obciążeń na silniku,
 • praca w zalecanym zakresie prędkości roboczych,
 • konserwacja zapobiegawcza,
 • rutynowa konserwacja zgodnie z instrukcją obsługi.
Weiterlesen:
Sadzarki do ziemniaków i kopaczki do ziemniaków. Rodzaje, rodzaje, cechy

Szerokie zastosowanie różnych osprzętów sprawia, że ​​ciągnik jednoosiowy staje się maszyną wielofunkcyjną. W przedsiębiorstwie macierzystym produkowanych jest wiele urządzeń pomocniczych, które różnią się sposobem podłączenia.

Opcje łączenia załączników:

 • mocowanie na osi skrzyni biegów;
 • montaż na zaczepie lub wsporniku;
 • połączenie za pomocą PWM.

Oprócz standardowych, istnieje wiele specjalistycznych osprzętu, za pomocą których można agregować ciągnik Salut: siewniki, generatory elektryczne, przetrząsacze siana, pompy silnikowe, sprzęt kombinowany do jednoczesnego wykonywania kilku operacji.

Przegląd wideo

Przegląd sadzenia ziemniaków za pomocą ciągnika Salyut

Przegląd hilling ziemniaków z ciągnikiem Salyut

Opinie właściciela

W Internecie jest wiele pozytywnych recenzji na temat tych ciągników.

Pawłowski Oleg, Krzywy Róg

„Jeśli ktokolwiek wątpi w Salutes z chińskim silnikiem Lifan, mogę śmiało powiedzieć, że jest to daremne. Chińczycy, tak jak my, potrafią wszystko – zarówno towary wysokiej jakości, jak i jednorazowy rupiecie. Mam asystentkę już czwarty rok. Jedynym problemem jest pasek. Sąsiad doradził mi, abym to od razu zmienił, ale nie na mój rodzimy, ale wybrał podobny, w przeciwnym razie z czasem zacznie się zsuwać ”.

Stroev Alex, Woroneż

„Pracuję z ciągnikiem Salyut 5 od 2006 roku, nadal Agatovsky. Przyzwyczailiśmy się do siebie, pracowaliśmy razem. Nie radzę zbyt długo zastanawiać się nad wyborem ciągnika z operatorem prowadzącym. Z czasem pojawią się nowe modele i być może będą miały pewne niedociągnięcia. Wystarczy wybrać model, którego mankamenty nie będą zbyt przeszkadzać i pracować nad Twoim zdrowiem.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector