Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd kosiarek elektrycznych i benzynowych Oleo Mac Allroad Charakterystyka techniczna. Funkcje aplikacji

Opis

Marka Oleo Mac jest częścią społeczności Emak SpA. Historia produktów Oleo Mac rozpoczęła się w 1972 roku we Włoszech. Dziś zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa znajdują się w wielu krajach Europy i Azji. Asortyment modeli kosiarek jest obszerny, co pozwala klientom wybrać urządzenie w oparciu o ich potrzeby i cele.

Przegląd kosiarek elektrycznych i benzynowych Oleo Mac Allroad Charakterystyka techniczna. Funkcje aplikacji

Całą gamę kosiarek można podzielić na urządzenia benzynowe i elektryczne. Jeśli chodzi o zajęcia, Oleo Mac produkuje modele profesjonalne, półprofesjonalne i domowe.

Doskonała jakość, parametry techniczne i konstrukcyjne umożliwiają wykorzystanie kosiarek Oleo Mac Allroad do następujących celów:

 • do przetwarzania terytorium gospodarstwa domowego;
 • w rolnictwie;
 • na skalę przemysłową, media;
 • w ogrodnictwie.

Warto zauważyć, że na rynku rosyjskim istnieje wiele modeli kosiarek tego producenta. W razie potrzeby można znaleźć urządzenia elektryczne, akumulatorowe i benzynowe o różnym przeznaczeniu. Ponadto firma prezentuje klientom zarówno jednostki samobieżne, jak i niesamobieżne.

Kosiarki elektryczne Oleo Mac

Z reguły kosiarki elektryczne Oleo Mac są przeznaczone do użytku na małych obszarach. Do pielęgnacji miejsc prywatnych produkty te są idealne.

Oleo Mac K-35P

Model Oleo Mac K-35P to jedna z pierwszych w linii kosiarek elektrycznych. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i posiada pojemny pojemnik na trawę o pojemności 25 litrów. Sercem kosiarki jest silnik elektryczny o mocy 1,1 kW. Warto zauważyć, że Oleo Mac nie produkuje samodzielnie silników elektrycznych, ale kupuje je od austriackiego producenta. Szerokość cięcia — 33 cm.

Przegląd kosiarek elektrycznych i benzynowych Oleo Mac Allroad Charakterystyka techniczna. Funkcje aplikacji

Kosiarka elektryczna Oleo-Mac K-35P

Dodatkowe funkcje obejmują:

 • zmiana wysokości koszenia;
 • system awaryjnego zatrzymania silnika;
 • możliwość zmiany wysokości rączki.

Model Oleo Mac K-35P należy do niesamobieżnych urządzeń gospodarstwa domowego.

Oleo Mac K-40P

To mocniejsza, w porównaniu z poprzednim modelem kosiarki elektrycznej. Wśród głównych zmian:

 1. Zwiększona pojemność kosza na trawę (40 l.).
 2. Silnik 1,3 kW.
 3. Składany uchwyt.
 4. Szerokość cięcia — 38 cm.

Kosiarka do trawy Oleo-Mac K-40P

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, producent wyposażył model w system awaryjnego zatrzymania silnika.

Weiterlesen:
Wydajna kosiarka elektryczna Patriot PT 1634E. Specyfikacje, recenzja wideo, recenzje

Oleo Mac G-48PE Comfort Plus

W przeciwieństwie do poprzednich modeli, Oleo Mac G-48PE Comfort Plus ma stalową obudowę. Przeznaczony jest do obróbki powierzchni średniej objętości (do 800 mkw.). Dla ułatwienia użytkowania producent dodał poziomy koszenia trawy. Ta kosiarka może kosić trawę i chwasty od 2,8 do 7,5 cm Szerokość koszenia 46 cm Podobnie jak wszystkie poprzednie modele, ta należy do linii bez własnego napędu.

Przegląd kosiarek elektrycznych i benzynowych Oleo Mac Allroad Charakterystyka techniczna. Funkcje aplikacji

Kosiarka elektryczna Oleo-Mac G 48 PE COMFORT PLUS

Oleo Mac G-48TE

Jest to samobieżny model półprofesjonalny. Moc silnika elektrycznego wynosi 1,8 kW. Maksymalna prędkość to 3,6 km/h. Maksymalna powierzchnia robocza to 900 m46. m. Szerokość cięcia: 60 cm Pojemność kosza na trawę — XNUMX litrów.

Kosiarka elektryczna Oleo-Mac G 48 TE

Warto dodać, że Oleo Mac G-48TE wyposażony jest w nowoczesny system mulczowania, który pomaga dalej rozdrabniać trawę, zwiększając jej gęstość wypełnienia w pojemniku.

Zakres modeli kosiarek spalinowych

ModelKlasaKrótki opis

1. Oleo Mac VICTUS VSP-44 K40

Półprofesjonalna w stalowej obudowie.Moc silnika 4 KM Pojemność zbiornika paliwa 1,2 litra. Oleo Mac VICTUS VSP-44K 40 posiada 4 tryby cięcia. Wysokość koszenia od 2,8 do 7,5 cm Pojemność worka na trawę to 60 litrów. Kosiarka doskonale nadaje się do pracy na powierzchni do 1 tys. m. Urządzenie posiada funkcję mulczowania i zbierania trawy.

2. Oleo Mac G-44PK

Gospodarstwo domowePosiada stalowy korpus. Najstarszy model dostępny jest w kilku odmianach o niewielkich parametrach technicznych i konstrukcyjnych. Przeznaczony do pielęgnacji średniej wielkości obszaru. Model Oleo Mac G-44PK Comfort Plus ma szerszą funkcjonalność i wymiary. A także ta odmiana jest wyposażona w bardziej pojemną kombinowaną torbę.

3. Oleo Mac G-48PK

Półprofesjonalny/gospodarczy.Podobnie jak poprzedni model, ma kilka odmian: Oleo Mac G-48PK Comfort Plus oraz 3.Oleo Mac G-48PK. Może być używany zarówno do użytku prywatnego, jak i przemysłowego. Wydajność koszenia sięga 70 litrów. Szerokość cięcia — 46 cm.

4. Oleo-Mac GV-48PK ALL ROAD PLUS4

Półprofesjonalny/gospodarczy.Charakteryzuje się większą zwrotnością w porównaniu do poprzednich kosiarek. Model wyposażony jest w system mulczowania i wyrzucania trawy. Producent znacznie poprawił ergonomię pokrętła zmiany wysokości koszenia. Szerokość cięcia — 46 cm.

5. Oleo-Mac GV-53TBX ALL ROAD PLUS4

półprofesjonalny/profesjonalny.Kosiarka spalinowa o dużej mocy i ulepszonych parametrach technicznych. Moc silnika wynosi 3,6 kW lub 5 litrów. Z. Szerokość koszenia — 51 cm Pojemność kosza na trawę — 70 litrów.

6. Oleo-Mac GV-53TK ALL ROAD PLUS4

półprofesjonalny model.Jedna z odmian poprzedniego modelu. Praktycznie nie różni się od wersji klasycznej. Ma dużą moc silnika (6,5 KM) i może być użytkowany na powierzchni 2 tys.

7. Oleo Mac G-48TK

Gospodarstwo domowe.Jeden z pierwszych modeli gospodarstw domowych, które stały się powszechne w Rosji i krajach WNP. Model posiada kilka modyfikacji. Na przykład Oleo-Mac G-48PK COMFORT SD to uproszczona wersja kosiarki.

8. Oleo Mac G-48TK ALLROAD PLUS 4

Półprofesjonalny.Kosiarka samojezdna średniej mocy. Szerokość przechwytywania — 46 cm Moc silnika — 3,3 kW. Maksymalna prędkość robocza to 3,6 km/h. Idealny na duże i średnie działki. Doskonale poradzi sobie z trawą i chwastami o różnej wysokości i sztywności.

9. Oleo Mac G 53 PK

półprofesjonalny/gospodarstwa domowegoTen model jest klasyczny. Na podstawie tego urządzenia powstało wiele odmian, które umożliwiły znaczne rozszerzenie zakresu kosiarek benzynowych. Wśród najbardziej znanych i popularnych modyfikacji: Oleo-Mac G-53PK COMFORT SD, G-53TK, G-53PBX-60 COMFORT. Pierwsza opcja charakteryzuje się zwiększoną mocą silnika i brakiem kosza na trawę. Druga to model samobieżny o zwiększonej wydajności, a trzecia opcja ma kombinowany rodzaj torby.

10. Oleo Mac Max 53PBX

Profesjonalny/półprofesjonalny.Model przeznaczony do pracy na średnich powierzchniach. Moc silnika 6 l. Z. Rodzaj torby jest miękki.

11. Oleo Mac Max 53TBXE

półprofesjonalny/profesjonalny.Nowoczesny model do użytku domowego i przemysłowego. Pojemność pojemnika na trawę wynosi 75 litrów. Szerokość cięcia — 51 cm Moc — 6 KM. Jedną z głównych cech tego modelu jest obecność rozrusznika elektrycznego.

Firma Oleo Mac stale aktualizuje ofertę urządzeń ogrodowych benzynowych i elektrycznych, w tym kosiarek. Każdy kupujący znajdzie dla siebie optymalne urządzenie.

Flagowe modele

Każda firma produkująca dużą linię konkretnego produktu ma swoje flagowce – modele, które zdobyły największe uznanie wśród użytkowników i sprawdziły się jako najlepsze opcje produktowe. Jeśli wśród produktów elektrycznych wybierzesz flagowego Oleo Maca, to wśród nich najlepiej sprzedają się: Oleo Mac G-48TE oraz Oleo Mac K-40P. Modele te ugruntowały swoją pozycję na rynku jako najbardziej wydajne w swojej klasie.

Przegląd kosiarek elektrycznych i benzynowych Oleo Mac Allroad Charakterystyka techniczna. Funkcje aplikacji

Kosiarka elektryczna Oleo-Mac K-40P

Jeśli chodzi o linię kosiarek benzynowych, użytkownicy preferują następujące modele:

 1. Oleo Mac G-44PK.
 2. Oleo Mac G-48PK.
 3. Oleo Mac G-53PK.
 4. Oleo Mac VICTUS VSP 44-K40.
 5. Oleo Mac Max 53TBXE.
Weiterlesen:
Motorower z piłą łańcuchową: jak to zrobić sam?

Te kosiarki są klasyczne. Wśród wielu analogów powyższe kosiarki są konkurencyjne. Jednocześnie pierwsze dwa modele to najstarsze opracowania firmy, to od tych produktów rozpoczęła się historia linii. Na bazie klasycznych kosiarek powstało wiele szkiców, które firma ożywia do dziś.

Przegląd kosiarek elektrycznych i benzynowych Oleo Mac Allroad Charakterystyka techniczna. Funkcje aplikacji

Kosiarka OLEO-Mac VICTUS VSP 44K40

Przy tworzeniu poniższych modyfikacji kosiarek producent zwraca uwagę na opinie użytkowników, co pozwala nam ulepszyć szkic. Tym samym włoska firma Oleo Mac zasługuje na uznanie wśród kupujących.

Instrukcja obsługi

Przy zakupie produktów Oleo Mac przed uruchomieniem ich producent zaleca zapoznanie się z podstawowymi zasadami obsługi i konserwacji. Klasyczna instrukcja obsługi kosiarek Oleo Mac zawiera następujące rozdziały:

 • cechy użytkowania;
 • Środki ostrożności;
 • cechy pierwszego uruchomienia silnika;
 • funkcje mulczowania;
 • transport i przechowywanie kosiarek;
 • usługa.
Przegląd kosiarek elektrycznych i benzynowych Oleo Mac Allroad Charakterystyka techniczna. Funkcje aplikacji

Kosiarka Oleo-Mac G53tbx-60 Comfort Plus

W komplecie z kosiarką producent zawsze umieszcza instrukcję obsługi. Może się różnić w zależności od modelu. Na przykład modele elektryczne wymagają specjalnej konserwacji. Podczas gdy benzyna — mają swoje własne cechy pracy z paliwem.

Przykładową instrukcję obsługi kosiarek spalinowych można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Pobierz instrukcję obsługi Oleo-Mac G 44 PB Comfort 

Jeśli konieczna jest wymiana zużytych lub uszkodzonych części, producent zaleca stosowanie wysokiej jakości i certyfikowanych części. Jako oleju zaleca się stosowanie oleju Oleo Mac do silników czterosuwowych.

Podstawowe awarie i sposoby ich eliminacji

 • Kosiarka nie włącza się Brak zapłonu.

Przyczyną awarii może być awaria świecy zapłonowej lub nagromadzenie się na niej sadzy. Możesz rozwiązać problem, wymieniając świecę zapłonową lub czyszcząc ją w benzynie. Po oczyszczeniu świecy zaleca się jej wysuszenie.

 • Kosiarka często się przegrzewa.

Ta usterka jest spowodowana zatkanymi filtrami lub kosiarka pracowała przez długi czas. Zaleca się wymianę filtrów i/lub przerwanie pracy przed całkowitym schłodzeniem silnika.

 • Pogorszenie jakości pracy.
Weiterlesen:
Lekka kosiarka Patriot PT 3045 z serii IMPERIAL. Specyfikacje, filmy i recenzje

Przyczyną może być stępienie lub uszkodzenie części tnącej. Producent zaleca przed każdym uruchomieniem sprawdzenie części tnącej i jej zamocowania. W razie potrzeby części te należy wymienić w tym samym czasie.

Recenzja wideo kosiarek Oleo Mac Allroad

Opinie właściciela

Wadim, Nikołajew

Miałem doświadczenie z kosiarką elektryczną Oleo Mac K-35P. Prosty, bezpretensjonalny model, przetrwał 5 lat. Teraz go nie używamy, bo silnik się przepalił, a koszt jego wymiany jest dość wysoki. W tym roku kupiłem rodzicom benzynową wersję Oleo Mac Max 53TBXE. Doskonała oprawa. Posiada składaną rączkę, płócienną torbę, która umożliwia bezproblemowe przechowywanie i transport kosiarki.

Plusy: funkcjonalne i wysokiej jakości.

Minusy: brak.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector