Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd kosiarek, kosiarek i podkaszarek marki ECO

Przegląd kosiarek, kosiarek i podkaszarek marki ECO

Eco to młoda marka założona w 2007 roku. W ramach koncernu Eco-Group firma posiada szeroki profil produkcyjny i dostarcza konsumentowi szeroką gamę produktów budowlanych. Wśród różnorodnego asortymentu wyróżniają się nagrzewnice i urządzenia klimatyzacyjne, a także spawarki, kompresory, kosiarki, kosiarki i inny sprzęt ogrodniczy.

Przegląd kosiarek, kosiarek i podkaszarek marki ECO

Technika EKO

Firma ma włoskie korzenie, ale z czasem wszystkie obiekty przemysłowe zostały przeniesione do Chin, aby obniżyć koszty produkcji. Należy zauważyć, że kierownictwo firmy nie straciło kontroli nad jakością towarów, a wieloetapowe kontrole umożliwiają identyfikację wad przed ich wysłaniem do sieci dealerskiej. Produkcja wykorzystuje nowoczesny sprzęt, który pozwala na spełnienie wszelkich standardów jakościowych.

Produkty firmy są eksportowane do wielu krajów świata i cieszą się powodzeniem, gdyż na przestrzeni lat konsumenci przyzwyczaili się do jakości i wygody pracy z produktami pod marką ECO.

Wychodząc z duchem czasu firma posiada własne działy projektowe i badawcze, które zapewniają generowanie nowych pomysłów i ich przekuwanie w życie. Uwzględniane są wszystkie wymagania związane z wygodną i bezpieczną obsługą wszystkich urządzeń produkowanych w warsztatach ECO.

Asortyment modeli kosiarek

Oferta kosiarek spalinowych ECO nie jest bardzo duża, ale modele mają dobre parametry techniczne, które pozwalają im skutecznie radzić sobie z zadaniem.


Firma oferuje wybór modeli zarówno benzynowych, jak i elektrycznych, które są zaprojektowane z myślą o potrzebach konsumentów. Potężne silniki pozwolą w kilka godzin poradzić sobie z dużym obszarem, nie męcząc się przy tym podczas pracy.

Modele benzynowe

Kosiarki do trawy prezentowane są w postaci samojezdnych jednostek przeznaczonych do koszenia trawy na dużych powierzchniach do 20 arów. Gabaryty urządzeń pozwalają z powodzeniem manewrować między drzewami, klombami i innymi przeszkodami.

Przegląd kosiarek, kosiarek i podkaszarek marki ECO

Kosiarka ECO LG-532

Popularne modele z gamy benzyny:

 • Kosiarka samojezdna ECO LG-632;
 • Kosiarka samojezdna ECO LG-532;
 • Kosiarka samojezdna ECO LG-4635 BS;
 • Kosiarka ECO LG-4640 BS;
 • Kosiarka ECO LG-5360 BS.
Weiterlesen:
Kosiarki do trawy MTD - przegląd gamy modeli kosiarek samojezdnych MTD, opinie właścicieli

Szerokość koszenia wynosi od 46 do 51 cm, co pozwala szybko i sprawnie obrabiać teren. Dzięki pojemnemu zbiornikowi paliwa właściciel będzie mógł długo pracować. Kosiarki posiadają pojemne zbiorniki na skoszoną trawę, które w razie potrzeby można mulczować. Wskaźnik pełnego zbiornika wskazuje, kiedy zbiornik jest pełny. Wysokość koszenia trawy można regulować, co pozwala samodzielnie wybrać wymaganą wartość. Pokrętło regulacyjne znajduje się na korpusie i nie wymaga wysiłku, aby przełączyć.


Uchwyty mają regulowaną długość, co pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji właściciela. Przednie koła są mniejsze niż tylne. Przełożenie to zwiększa zwrotność i stabilność jednostki na ziemi. Metalowa obudowa doskonale chroni zasilacz przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Modele elektryczne

Doskonałą i niedrogą alternatywą dla modeli benzynowych są agregaty elektryczne, które również sprawnie koszą trawę i charakteryzują się oszczędnym zużyciem energii. 5 trybów regulacji wysokości koszenia pozwoli Ci stworzyć nieopisany projekt na stronie.


Niewielki rozmiar jednostek zwiększa możliwość manewrowania między przeszkodami, co bardzo przyda się tam, gdzie jest zagospodarowanie terenu.

Popularne modele serii elektrycznych:

 • Kosiarka samojezdna ECO LM 3817 M;
 • Kosiarka ECO LE-3816;
 • Kosiarka ECO LE-3212;
 • Kosiarka ECO LE-3213.

Kupując taką kosiarkę uwolnisz się od oddychania toksycznymi gazami. Nie jest wymagane przeprowadzanie konserwacji, jak w przypadku modelu benzynowego, ponieważ wszystkie środki ograniczają się do czyszczenia części tnącej z przyklejonej trawy.

Dzięki zasilaniu AC czas pracy kosiarki jest praktycznie nieograniczony, ale producenci zalecają robienie przerw, aby zapobiec przegrzaniu silnika.

Jedyne, na co musisz uważać, to dostępność gniazdka z siecią elektryczną. Różnorodne parametry techniczne pozwolą Ci wybrać najwygodniejszą i najbardziej odpowiednią kosiarkę do Twoich potrzeb. Mocna plastikowa obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Weiterlesen:
Lekka wykaszarka Husqvarna 125R. Opis modelu, instrukcja obsługi, praca wideo, recenzje

Linia kosiarek i podkaszarek

Nie mniej popularne niż kosiarki do trawy są kosiarki i podkaszarki benzynowe, które są również przeznaczone do koszenia trawy. W przeciwieństwie do dużych i imponujących kosiarek, podkaszarki działają wydajniej, ponieważ umożliwiają koszenie trawy na zboczach i w trudno dostępnych miejscach. Na przykład między krzakami, klombami lub drzewami. Dostępne są modele benzynowe i elektryczne.


Silnik ECO 2.5

Możesz określić najlepsze modele według zapotrzebowania konsumentów, które określają różne wskaźniki, takie jak moc silnika, zużycie paliwa i wymiary urządzenia. Najpopularniejsze podkaszarki to ECO GTP-185H i ECO GTP 187F, które mają moc silnika 2,5 KM. i wyposażony w system łatwego startu.

Trymery benzynowe

Użycie trymera benzynowego zapewnia właścicielowi szczególne przywileje, a mianowicie swobodę ruchów i niezależność od źródeł zasilania. Moc silnika różni się w zależności od jednostki, co pozwala właścicielowi wybrać urządzenie, które jest akceptowalne pod względem parametrów technicznych.


Łatwość użytkowania osiągnięto dzięki zastosowaniu paska na ramię oraz wygodnej rączki typu rowerowego. Zaletą jest również niewielka waga kosiarki, ponieważ operator nie męczy się podczas pracy.

Popularne modele trymerów benzynowych:

 • Motokosa ECO GTP-143F;
 • Motokosa ECO GTP 145F;
 • Motokosa ECO GTP 145С;
 • Motokosa ECO GTP-183F;
 • Motokosa ECO GTP-189F;
 • Motokosa ECO GTP 185F;
 • Motokosa ECO GTP 187F;
 • Motokosa ECO GTP-185C;
 • Motokosa ECO GTP-90H;
 • Motokosa ECO GTP-145H;
 • Motokosa ECO GTP-185H.

Niektóre modele mają system szybkiego startu, który ułatwia ręczne uruchamianie i nie wymaga dodatkowego wysiłku.

Wszystkie kosiarki są chłodzone powietrzem, co pozwala nie martwić się przegrzaniem silnika.

W zależności od złożoności zamierzonej pracy można zastosować zarówno kołowrotek z żyłką, jak i noże tnące przeznaczone do koszenia krzewów i gęstego wzrostu wysokiej trawy.

Weiterlesen:
Napięcie łańcucha na piły łańcuchowej. Urządzenie, regulacja, recenzje

Elektryczne trymery

Stosowanie trymerów elektrycznych jest wskazane tam, gdzie jest swobodny dostęp do sieci prądu przemiennego. Przyjazny dla środowiska model, działający bez szkodliwych emisji, będzie również skutecznie kosił całą trawę na placu, podobnie jak jednostki benzynowe.


Należy zauważyć, że kosy elektryczne są znacznie lżejsze niż odpowiedniki benzynowe, ponieważ jednostka nie potrzebuje zbiornika paliwa, a zatem mieszanki benzynowej. Dlatego kobiety wolą korzystać z takich modeli.

Popularne modele trymerów elektrycznych:

 • Trymer ECO GT-905 LT;
 • Trymer ECO GT-805 L.

Rękojeść w kształcie litery D została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić operatorowi chwytanie. Rożen posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz wyciągnięciem wtyczki z gniazdka. Dla ułatwienia pracy kosiarkę można zawiesić na pasie jednoramiennym. Szerokość cięcia trymerów to około 35cm.

Instrukcja obsługi

Maksymalna temperatura pracy wynosi 40°C, a wilgotność nie może przekraczać 95%. W trymerach benzynowych stosuje się mieszankę paliwową, która składa się z 1 części oleju na 40 części benzyny. Olej należy przyjmować tylko do silników 2-suwowych. W związku z tym pożądane jest, aby nie zmieniać stosunku.

Ważne! Nie używaj olejów przeznaczonych do silników chłodzonych wodą.

Tankuj tylko w przewiewnym miejscu i po całkowitym ostygnięciu silnika. Benzyna jest używana czysta o liczbie oktanowej co najmniej 92. W zestawie dostarczany jest pojemnik, w którym należy mieszać.

Pierwsze uruchomienie, docieranie

Przegląd kosiarek, kosiarek i podkaszarek marki ECO

Świece zapłonowe L8RTC/TORCH

Aby przedłużyć żywotność silnika benzynowego, konieczne jest dotarcie. Wydarzenie nie zajmuje dużo czasu, ale potrzeba tego jest niewątpliwa, ponieważ wszystkie części są o siebie pocierane i kalibrują szczelinę roboczą. Docieranie odbywa się przez 5 godzin i przy częściowej prędkości.

Producent zaleca stosowanie świec zapłonowych L8RTC/TORCH. Świeca musi mieć odpowiednią szczelinę (0,60-0,70 mm) i nie zawierać sadzy.

Ważny! Przy pierwszym uruchomieniu kosiarki może być konieczne wykonanie kilku ruchów, aby paliwo dostało się do silnika i silnik się uruchomi.

Docieranie składa się z następujących kroków:

 • Włącz kosiarkę przy częściowej mocy;
 • Po 30 minutach należy zrobić 10-minutową przerwę, aby zapobiec przegrzaniu silnika.
 • Po 2 godzinach pracy należy sprawdzić niezawodność wszystkich elementów złącznych i upewnić się, że nie ma wycieków.
Weiterlesen:
Zwrotna kosiarka elektryczna VIKING ME 443. Przegląd modeli, wideo i recenzje

Główne usterki i rozwiązania

Główne awarie kosiarek:

 • Silnik gaśnie lub nie uruchamia się dobrze. Filtr powietrza wymaga oczyszczenia lub wymiany.
 • Silnik pracuje, ale nie nabiera prędkości. Konieczne jest oczyszczenie elektrod świecy, wysuszenie świecy, wymiana w razie potrzeby.
 • Jeśli silnik się nie uruchamia, musisz skontaktować się z działem serwisowym.

Utrzymanie

Konserwacja kosiarek na zimę:

 • Przed konserwacją całe paliwo musi zostać spuszczone;
 • Ustaw kosiarkę na płaskiej powierzchni, rozgrzej silnik i zatrzymaj;
 • Otwórz korek zbiornika i spuść paliwo do przygotowanego pojemnika;
 • Aby całkowicie przepompować paliwo, naciśnij pompkę zastrzykową;
 • Przykręć korek zbiornika.

Recenzje wideo

Przegląd podkaszarki / kosiarki spalinowej ECO GTP 187F

Recenzja montażu podkaszarki ECO GTP 185C

Opinie właściciela

Aleksander:

„Motokosa ECO GTP 145C w pełni uzasadnia wydane pieniądze. Kupiony 2 lata temu i nie miał z tym żadnych problemów. Początkowo spalanie mieszanki paliwowej było duże, ale potem podkręciłem prędkość i wydajność wzrosła, a zużycie spadło. Wady to niewygodny pasek. Jeśli ciężko pracujesz, zaczynają cię boleć plecy ”.

Michał:

„Moc kosy ECO GTP 185F wystarczy do skoszenia nawet małych drzewek, pod warunkiem użycia noża. Podczas pracy pękł uchwyt utrzymujący połączenie między uchwytem a prętem. Musiałem coś wymyślić sam. Świeca dołączona do zestawu nie wytrzymała długo, więc po 3 napełnieniach musiałem ją wymienić na Boscha.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию