Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Skład, charakterystyka, recenzje

Przegląd kosiarek, kosiarek/podkaszarek marki Maxcut

Maxcut to rosyjska marka, pod którą od 2002 roku w Rosji produkowane są jednostki benzynowe, a także różne narzędzia ogrodnicze. W asortymencie firmy znajdują się kosiarki do trawy, przycinarki, kosiarki do trawy, wykaszarki do wielokierunkowych zadań rolniczych. Nabywcy sprzętu Maxcut cenią produkty firmy przede wszystkim za wygodę, funkcjonalność i niezawodność.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

technika Maxcut

Sprzęt tej marki produkowany jest w fabrykach w Chinach, ale sprzedaż prowadzona jest przez rosyjskich dystrybutorów. Logo firmy to biały napis „maxcut” na czerwonym tle, obrysowany białym konturem.

Charakterystyczną cechą marki jest jej wszechstronność.

Firma produkuje sprzęt zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Oprócz sprzętu ogrodniczego producent produkuje również piły łańcuchowe, wiertarki spalinowe, elektryczne piły akumulatorowe oraz falowniki spawalnicze.

Najpopularniejsze opinie i recenzje na temat sprzętu ogrodowego maxcut to: „uniwersalne”, „sprzedawane w dobrej cenie”, „rzadko się psuje”, „duży wybór modeli”, „wysokiej jakości malowanie części karoserii”.

Najlepsi modele

Najpopularniejszą kosiarką benzynową wśród rolników, według opinii na forach tematycznych, jest MC 510S. Ten model jest poszukiwany ze względu na dużą moc (6 koni mechanicznych), wszechstronność, szeroką funkcjonalność. Popularną kosiarką elektryczną firmy Maxcut jest model MCE 320. Wśród podkaszarek spalinowych (motorowych) popularne są urządzenia MC 133 (lekka, półprofesjonalna podkaszarka) oraz MC 143.


Generalnie pod względem parametrów użytkowych kosiarki Maxcut są do siebie bardzo podobne, różnią się jedynie mocą, masą i pojemnością zbiornika paliwa. Ich przeznaczenie jest prawie takie samo jak w przypadku kosiarek do trawy, z tą tylko różnicą, że podkaszarka jest używana w trudno dostępnych obszarach ogrodu, kosząc trawę na obszarach o złożonej architekturze krajobrazu, gdzie konwencjonalna kosiarka nie może działać.

Weiterlesen:
Odczynniki przeciwoblodzeniowe. Opis popularnych narzędzi, klasyfikacja, używany sprzęt


Ponadto w przeglądzie przyjrzymy się bliżej istniejącym modelom trymerów, kosiarek i kosiarek marki Maxcut.

Asortyment modeli kosiarek

Kosiarki można podzielić na gazowe i akumulatorowe, czyli potrzebują prądu do pełnej pracy.

Modele baterii

Modele elektryczne obejmują kosiarkę Maksymalne cięcie MCE 320. Pojemność pojemnika na trawę tego sprzętu ogrodowego wynosi 35 litrów. Zadaniem tej kosiarki jest koszenie trawnika. Nie zaleca się używania tego urządzenia w polu, w zaroślach gęstych chwastów wieloletnich. Niewłaściwa obsługa może prowadzić do szybkiego zużycia silnika.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

Kosiarka Maxcut MCE 320

Moc MaxCut MCE 320 wynosi 1,1 kW, model jest przeznaczony do obróbki działki o powierzchni 800 metrów kwadratowych. m. Urządzenie jest lekkie, waga urządzenia to tylko 7,6 kg. Zasilany baterią elektryczną, wyposażony w napęd pasowy.

Charakterystyka

Rodzaj jedzeniaelektryczny
Moc, W1,1
Szerokość robocza, mm320
Wysokość cięcia, mm25-55
Objętość kosza na trawę, l35
Powierzchnia uprawna, mkw.800
Ciężar, kg7,6

Modele benzynowe

Kosiarki spalinowe Maxcut:

 • MC510S;
 • MS 460.

Maxcut MC 510S

Model benzynowy MC 510s ma dużą moc 6 KM i należy do kategorii kosiarek samojezdnych. Wyposażony w funkcję mulczowania, posiada bieg wsteczny oraz osłonę, przez którą po skoszeniu trawa wyrzucana jest z boku. Masa kosiarki spalinowej wynosi 38 kg.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

Kosiarka Maxcut MC 510S

Spotkanie 510S — praca na trawnikach, trawnikach, w ogrodach. Urządzenie może być również stosowane na terenach podmiejskich, przydomowych, w ogródkach frontowych i podwórkach wielopiętrowych budynków mieszkalnych, na dziedzińcach szkolnych. Urządzenie jest sterowane za pomocą uchwytu, a wszystkie przyciski sterujące znajdują się na nim.

Charakterystyka

Rodzaj jedzeniabenzyna
Moc, W3000
Moc6
Objętość silnika, cm.sześcian173
Szerokość robocza, mm510
Wysokość cięcia, mm25-75
Objętość kosza na trawę, l65
Powierzchnia uprawna, mkw.1000
Weiterlesen:
Motokosa STIHL FS90. Charakterystyka modelu, praca wideo, recenzje

Maxcut MC 460

Kosiarka spalinowa MC 460 to kolega model 510, o mniejszej mocy — tylko 4,5 KM. Posiada również funkcję kosza na trawę i mulczowania.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

Kosiarka Maxcut MC 460

Waga urządzenia to 34,5 kg. Kosiarka należy do samojezdnych modeli półprofesjonalnych. Ma wysoką wydajność i szerokość koszenia 46 cm.

Charakterystyka

Rodzaj jedzeniabenzyna
Moc, W2200
Moc4,5
Objętość silnika, cm.sześcian139
Szerokość robocza, mm460
Wysokość cięcia, mm25-75
Objętość kosza na trawę, l65
Powierzchnia uprawna, mkw.1000
Ciężar, kg35

Zakres modeli kosiarek / podkaszarek

Innym przydatnym rodzajem sprzętu ogrodowego są kosiarki (benzokosa) i podkaszarki. Ich zadania różnią się nieco od funkcji kosiarek, podobnie jak cechy użytkowe, moc i sposób działania. Ponadto w przeglądzie rozważymy najpopularniejsze modele tego typu sprzętu.

Modele baterii

Trymer MCE 147. To urządzenie jest jednym z najpopularniejszych. Moc silnika — 1,4 kW, waga 5,4 kg, nóż elementu tnącego i żyłka wędkarska.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

Trymer Maxcut MCE 147

Charakterystyka

Rodzaj jedzeniaelektryczny
Moc, W1400
Szerokość robocza, mm380
Średnica linii, mm2,4
Wymiary (szer*wys*gł), cm100 * 50 * 50
Ciężar, kg5,4

Modele benzynowe

Najlepsze modele podkaszarek spalinowych Maxcut:

 • MS 354 (moc 3 KM);
 • MS 334 (moc 1,8 KM);
 • MS 344 (moc 2,5 KM);
 • MS 143 (2,5 KM);
 • MS 133 (1,8 KM);
 • MS 253 (3 KM);
 • MS 130 (1,4 KM);
 • MS 158 (3 KM);
 • MS 233 (1,8 KM);
 • MS 243 (2,5 KM).

W przypadku wymienionych modeli trymerów benzynowych elementami tnącymi są noże i żyłka wędkarska. Rodzaj paliwa do tankowania to benzyna A92, A96, a także olej silnikowy. Waga motokosów wynosi średnio od 5 do 8,5 kg.

Weiterlesen:
Elektryczna piła łańcuchowa Carver RSE 2200: opis, charakterystyka i zasady użytkowania


Główne przeznaczenie tego sprzętu ogrodowego: praca na działkach do 1 ha, koszenie trawy o średniej twardości i miękkiej.

Za pomocą trymera gazowego możesz wykonać:

 • przycinanie krawędzi trawnika;
 • dmuchanie trawników (czyszczenie liści, gruzu);
 • uprawa niewielkich powierzchni gleby (z odpowiednią dyszą).

Nasadki do trymerów benzynowych można kupić zarówno w zwykłych sklepach, jak i w sklepach internetowych.

Instrukcja obsługi

Przyjrzyjmy się bliżej, jak obsługiwać i konserwować kosiarkę elektryczną Maxcut MCE 320. Jeśli sprzęt jest nowy, zachowaj instrukcję obsługi i użyj jej jako podstawy przy pierwszym montażu i uruchomieniu kosiarki.

Trymer po raz pierwszy

Pierwsze uruchomienie sprzętu ogrodowego, na przykład kosiarek lub podkaszarek elektrycznych, odbywa się zgodnie z instrukcją. To urządzenie nie wymaga docierania. Głównym wymaganiem jest przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że obszar jest wolny od kamieni, dużych patyków, szkła i innych przedmiotów. Upewnij się, że położenie kabla jest zgodne z opisem w instrukcji.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

Urządzenie do przycinania benzyny Maxcut

Włącz trymer elektryczny przyciskiem włącznika, przytrzymaj przycisk. Po zakończeniu zwolnij przycisk. Zasada działania kosiarki gazowej jest taka sama.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

stosunek paliwa do trymera

Przed rozpoczęciem pracy z kosiarką upewnij się, że urządzenie jest napełnione mieszanką paliwową.

Konserwacja kosiarki

Idealnym wyborem dla kosiarki elektrycznej Maxcut MCE 320 jest odpowiednia mieszanka benzyny i oleju. Istotna różnica między kosiarką, na przykład od ciągnika lub kultywatora, polega na tym, że nie działa na czystej benzynie, ale na mieszance benzyny z olejem, ponieważ ich silnik nie jest czterosuwowy, ale dwusuwowy. W kosiarkach, pilarkach łańcuchowych i kosiarkach nie ma miski olejowej, dlatego olej musi dostać się do silnika w inny sposób — przygotowaną mieszankę po prostu wlewa się do gaźnika.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

Kosiarka spalinowa Maxcut

Zaleca się stosowanie olejów zgodnie z porami roku: oleje mineralne na ciepłe dni, oleje półsyntetyczne do klimatu umiarkowanego w temperaturach do zera, oleje syntetyczne na trudne warunki pogodowe.

Olej do wykaszarek, kosiarek: lepkość API, typ TA do modeli domowych z silnikami do 50 cm3, typ TV do silników do 200 cm3.

Proporcjonalne proporcje benzyny do ilości oleju dla różnych modeli: 1:40 (jedna część oleju i czterdzieści części benzyny), 1:25, 1:50, wśród rolników obowiązuje uniwersalny przepis na mieszankę — 20 ml wlewa się na litr benzyny. obrazy olejne. Aby poznać dokładne proporcje dla swojej podkaszarki lub kosiarki, zapoznaj się z instrukcją obsługi.

Weiterlesen:
Przegląd kosiarek i podkaszarek Parma. Specyfikacje, recenzje

Modele baterii: cechy użytkowania

Jak często kosiarki i podkaszarki akumulatorowe muszą być ładowane i na jak długo działa akumulator?

Zależy to od mocy urządzenia i zwykle mieści się w zakresie od 175 watów do 1400 watów. Modele o mocy do 600 W pracują przy pełnym naładowaniu baterii do 60 minut. Modele od 600 do 1400 W mogą pracować przez 2 godziny. Naładuj sprzęt w miarę zużywania się ładunku.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

Kosiarka elektryczna

Jak długo bateria utrzymuje ładunek?

Jeśli trymer nie jest używany, ale jest naładowany, ładunek będzie stopniowo zanikał. Naładuj podkaszarkę lub kosiarkę tuż przed użyciem. Czas ładowania sprzętu o mocy do 550 W to minimum 75 minut, mocniejszy sprzęt ogrodniczy ładowany jest średnio 100-120 minut.

Główne usterki i rozwiązania

Pamiętaj, że nowe urządzenie jest objęte gwarancją. W okresie obowiązywania usługi gwarancyjnej specjaliści z centrum serwisowego w Twoim regionie mogą naprawić awarie. Używaj wykaszarek i kosiarek maxcut zgodnie z ich przeznaczeniem, zgodnie z zasadami eksploatacji, a sprzęt będzie Ci służył przez wiele lat.

Przegląd kosiarek, kosiarek / podkaszarek Maxcut. Recenzje właścicieli

Główne usterki trymera Maxcut i eliminacja

Zasady bezpiecznej eksploatacji:

 • używaj słuchawek i gogli chroniących przed hałasem – pozwoli to ograniczyć szkodliwy wpływ hałasu oraz ochroni oczy przed zanieczyszczeniami i resztkami trawy po koszeniu;
 • w deszczową pogodę, burzę z piorunami zabronione jest używanie podkaszarki/kosiarki!
 • w celu przeprowadzenia przeglądu technicznego wyłącz urządzenie i poczekaj, aż silnik ostygnie;
 • przechowywać urządzenie w suchym miejscu, z dala od dzieci i źródeł gazu, ognia.

Przegląd wideo

Przegląd trymerów Maxcut 133 i 253

Opinie właściciela

Philip:

„Model podkaszarki benzynowej Maxcut MS 133. Zostawiam recenzję, mam nadzieję, że komuś się przyda. Pod względem jakości do ceny ogólnie dobry model. Zewnętrznie wygląda jak drogi Niemiec lub Japończyk. Łatwy w użyciu, bardzo lekki, chyba każdy sobie z tym poradzi. Dodatkowo kupiłem smar grafitowy. Używam dobrego oleju i benzyny i nie mam z tym problemów. „Mieszka ze mną” 1,5 roku.

Nikolai:

„Kupiłem podkaszarkę spalinową Maxcut MC 510s zaledwie dwa miesiące temu, ale już jestem zadowolony z jej pracy! Sprzęt energetyczny jest dokładnie tym, czego potrzebujesz do dużych obszarów. Ciężko jest kosić trawę małym agregatem elektrycznym, jest to czas drogi, trzeba ciągle biegać, żeby ją naładować, a kosiarki spalinowe były i będą moimi ulubionymi. Dlaczego ten producent? Cena zbliżyła się, plus cechy tej kosiarki były bardzo przekupione. I kupiłem już używany, ale w dobrym stanie.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kosiarka Champion LM4622. Przegląd, instrukcje, recenzje
Ссылка на основную публикацию