Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcje, recenzje

Przegląd kosiarek, podkaszarek i kosiarek marki Hammer

Hammer jest spółką zależną niemieckiego koncernu Hammer Werkzeug GmbH. Marka ta oferuje szeroką gamę elektronarzędzi, sprzętu ogrodniczego i pomiarowego.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Narzędzia młotkowe

Jednym z najbardziej poszukiwanych obszarów działalności firmy jest produkcja narzędzi ogrodniczych do koszenia trawy: kosiarek, podkaszarek, kos elektrycznych i kosiarek. Nazywają się Hammer Flex.

Główne zalety tego modelu to:

 • Niski koszt (można uzyskać doskonały sprzęt za rozsądne pieniądze);
 • Projekt jest przemyślany w najmniejszym szczególe (wszystkie modele to lekkie, gumowe uchwyty i wiele innych drobiazgów, które ostatecznie sprawiają, że praca jest jak najbardziej komfortowa);
 • Na terenie Federacji Rosyjskiej istnieje ponad 300 centrów serwisowych, które są gotowe pomóc w zakupie oficjalnych części zamiennych i naprawach.
 • Asortyment produktów Hammerflex stale się powiększa zgodnie z rozwojem rynku i wymaganiami klientów. Teraz prezentowane są już modele, zarówno dla małych przyległych działek, jak i dla dużych powierzchni parkowych.

Popularne modele młotków

Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek był w stanie odpowiedzieć na pytanie, który model jest lepszy lub gorszy, z wyjątkiem potencjalnego nabywcy, ponieważ wybór samochodu powinien być oparty na potrzebach klienta.


Jeśli spojrzysz na trymery, najpopularniejszymi modelami są modele MTK33 и MTK31. Mają więcej mocy niż MTK25 i MTK31, ale niewiele gorsze od silniejszych MTK43 i MTK55.

Trymery Hammerflex są uważane za doskonałą opcję w połączeniu wartości i jakości, gdy planuje się ich użycie na małych przyległych obszarach.

Jeśli potrzebujesz maszyny do profesjonalnego użytku, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na samojezdną kosiarkę KMT200.

Kosiarki do trawy benzynowe

Motokosę stosuje się, gdy konieczne jest oczyszczenie trawy z niewielkich przyległych terenów, trawników i małych terenów parkowych. Podkaszarki benzynowe są wyposażone w silniki pracujące na mieszance paliwowej benzyny AI-92 lub AI-95 i oleju do silników dwusuwowych w stosunku 1:40.

Młot MTK25B

To najmniejszy przedstawiciel serii trymerów benzynowych Hammer. Jego silnik rozwija maksymalną moc 1,15 KM. Zarządzanie odbywa się za pomocą owalnego uchwytu. Szerokość robocza tej kosiarki wynosi 380 mm.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Młotek Motokosa Flex MTK 25B

Młot MTK31B

Ta kosiarka jest wyposażona w silnik o mocy 1,6 KM, który zapewnia wystarczający moment obrotowy do wykonywania prac związanych z pielęgnacją trawnika. Drążek kierowniczy wykonany jest typu rowerowego z możliwością parsowania do transportu kosiarek.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Młotek Motokosa Flex MTK 31

Młotek MTK33LE

Ta kosiarka wyposażona jest w silnik benzynowy o mocy 1,6 KM. Jego szerokość chwytu może sięgać 43 cm Hammer MTK33V jest jednym z najpopularniejszych modeli ze względu na wystarczającą moc i długą żywotność.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Młot Motokosa MTK33LE

Młot MTK43B

Ta kosiarka ma silnik o mocy 1,7 KM. Uchwyt rowerowy kosiarki Hammer MTK43B pozwala na długotrwałą i bez zmęczenia pracę, a 1,1-litrowy zbiornik paliwa jest w stanie przedłużyć żywotność bez zatrzymywania się na tankowanie.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Młotek Motokosa Flex MTK 43B

Młot MTK52B

Ta maszyna ma silnik o mocy 2 koni mechanicznych, a szerokość linii może wynosić do 43 cm, a zbiornik paliwa o pojemności 1,1 litra może zapewnić długotrwałą, nieprzerwaną pracę.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Młot Motokosa MTK52

Elektryczne trymery

To specjalna modyfikacja kosiarki, która ma silnik zasilany energią elektryczną. Jej klienci dbają o środowisko. Elektryczne podkaszarki Hammerflex nie emitują szkodliwych emisji do atmosfery i mają minimalny poziom hałasu podczas pracy.

Weiterlesen:
Trymer Huter GGT 1500S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Młotek ETR300

Ten model kosy elektrycznej to idealne rozwiązanie do zastosowania na małej powierzchni. Jest kompaktowy i łatwy w obsłudze. Maksymalna średnica użytej żyłki może wynosić 1,3 mm, a szerokość chwytu to tylko 20 cm.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Młot Motokosa ETR300

Moc silnika elektrycznego wynosi 350 W, a maksymalna liczba obrotów wydawanych bez obciążenia to 14 000 obr/min.

Młotek ETR900LE

Ta elektryczna kosa waży 6 kg. Maksymalna grubość użytej żyłki może wynosić 1,6 mm. o szerokości cięcia 38 cm Drążek kierowniczy jest wykonany w kształcie litery T i składany. Silnik ma moc 900 W i pozwala na osiągnięcie prędkości do 11000 XNUMX na minutę.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Młotek do przycinania ETR900LE

Młotek ETR1000 Hammerflex

Ten model kosy elektrycznej może być używany podczas koszenia roślin grubołodygowych na dziewiczych gruntach, ścinania krzewów i młodych drzew. Jego silnik ma moc 1000 W, przy stabilnych obrotach do 7500 obr./min.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Młotek do przycinania ETR1000

Wygodna rękojeść typu D pozwala na długą pracę bez obsługi. Waga kosiarki elektrycznej to tylko 4,15 kg.

Młot ETR1300A

To najmocniejszy model wśród przedstawicieli gamy elektrycznych kosiarek Hammerflex. Posiada silnik o mocy 1200 W, a obroty są na poziomie 5500 obr/min.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Młotek do przycinania ETR1300A

Szerokość robocza kosy elektrycznej Hammerflex wynosi 380 mm. Największa średnica użytej żyłki może wynosić 2,4 mm

Kosiarki spalinowe

Podczas wykonywania prac krajobrazowych związanych z pielęgnacją trawnika i fazowaniem roślinności na wykaszarkach występuje znacząca wada. Muszą być regularnie tankowane i z tego powodu przestać pracować. Również podczas noszenia na ramionach pojawia się szybkie zmęczenie fizyczne na plecach, rękach i nogach. Dlatego Hammer oferuje całą gamę samobieżnych kosiarek Hammerflex.


Wszystkie obsługują dwa tryby pracy: koszenie trawy do kosza na trawę i tryb mulczowania. Drugi zapewnia swoim klientom możliwość rozdrabniania trawy z jej dalszym wypuszczaniem na bok w celu nawożenia gleby. Kosz na trawę ma pojemność 60 litrów i jest wykonany z miękkiej i lekkiej tkaniny, dzięki czemu proces czyszczenia jest tak prosty, jak to tylko możliwe.

Weiterlesen:
Chainsaw Champion 237: charakterystyka, opis, działanie i bezpieczeństwo

Młot KMT145S

Ta kosiarka ma 4-suwowy silnik o mocy 3,5 KM. Jego chłodzenie następuje za pomocą przepływu powietrza.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Kosiarka młotkowa KMT145S

Wysokość skosu kosiarki Hammer KMT145S można ustawić w zakresie od 25 do 75 mm. Szerokość robocza zespołu tnącego wynosi 46 cm.

Młot KMT175S

Zainstalowany jest tutaj silnik o wyporności 175 cm.3 i moc 4,1 KM. W zbiorniku paliwa mieści się 1 litr benzyny. Wysokość skosu ustawiana jest według potrzeb w zakresie od 3 do 8 cm Waga kosiarki spalinowej to 37 kg.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Kosiarka młotkowa KMT175S

Młot KMT200S

Model ten wyposażony jest w 4-suwowy silnik o maksymalnej mocy 6,0 koni mechanicznych. Kosiarka do trawy Hammer KMT200S jest wykorzystywana do celów profesjonalnych przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i krajobrazowe, gdzie istnieje potrzeba ciągłej eksploatacji.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Kosiarka młotkowa KMT200S

Wysokiej jakości chłodzenie powietrzem wraz z papierowym i tkaninowym filtrem powietrza sprawiają, że proces jest tak przyjemny, jak to tylko możliwe.

Elektryczne kosiarki do trawy

Kosiarki zasilane energią elektryczną są dość rzadkie, ponieważ ich klienci kupują sprzęt do użytku prywatnego na dużych obszarach, ponieważ są uzależnieni od źródła zasilania. Aby zmaksymalizować satysfakcję każdego klienta, Hammerflex oferuje 3 opcje elektrycznych kosiarek samojezdnych.

Młot ETK1200

Pojemność kosza na trawę Hummer ETK1200 wynosi 30 litrów, a moc silnika to 1,1 kW. Szerokość skosu sięga 32 cm, a wysokość można ustawić w zależności od potrzeb od 2 do 6 cm Waga Hammerflex etk1200 wynosi 8 kg.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Kosiarka Młot ETK1200

Młot ETK1400

Główną różnicą w stosunku do poprzedniego modelu jest zwiększona moc do 1,5 kW. Z tego powodu szerokość skosu kosiarki Hammer ETK1400 wzrosła do 38 cm.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Kosiarka Młot ETK1400

Maksymalna wysokość koszenia to 7 cm Pojemność pojemnika na trawę kosiarki elektrycznej Hammer etk1400 wzrosła do 35 litrów

Weiterlesen:
Przegląd elektrycznej kosiarki Daewoo DLM 1600E. Opis, wideo, recenzje

Młot ETK1700

To najmocniejszy członek gamy elektrycznych kosiarek Hammer Flex. Posiada silnik o mocy 1,7 kW, który pozwala na obróbkę nawet mocno zarośniętych obszarów.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Kosiarka Młot ETK1700

Jednak Hammer ETK1700 nie jest szczególnie poszukiwany, ponieważ takie specyfikacje techniczne są niezwykle rzadko potrzebne, zwłaszcza że urządzenie musi być podłączone do sieci podczas pracy. Hammer ETK1700 ma pojemność kosza na trawę 45 litrów i szerokość koszenia 42 cm (podobną do większości kosiarek spalinowych). Waga urządzenia to 18 kg.

Instrukcja obsługi

Utrzymanie

Po zakończeniu prac przy Hammer Flex należy wyczyścić urządzenie z resztek brudu i kurzu, aby zapobiec pojawieniu się korozji na urządzeniu, ponieważ będzie to miało zły wpływ na działanie w przyszłości. Sama procedura ma subtelności i jest nieco inna w przypadku podkaszarek i kosiarek.

Konserwacja kosiarek

Ten typ podkaszarki jest wyposażony w silniki pracujące na mieszance paliwowej benzyny AI-92 lub AI-95 i oleju do silników dwusuwowych w stosunku 1:40. Ponieważ mają mały zbiornik paliwa, podczas pracy konieczne jest wcześniejsze przygotowanie mieszanki w celu szybkiego tankowania podczas pracy.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Kosiarka młotkowa

Aby przedłużyć żywotność cewki, konieczne jest jej okresowe smarowanie smarem litowym lub wapniowym.

Konserwacja kosiarki

Maszyny te są bardziej wymagające pod względem paliwa i mogą pracować tylko na benzynie AI-95.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

Kosiarka młotkowa

Do skrzyni korbowej należy wlać smar do silników czterosuwowych małego sprzętu ogrodowego, odpowiadający klasyfikacji 4t.

Pierwszy start

Ważne jest, aby prawidłowo rozpocząć pracę kosiarek, podkaszarek i kosiarek Hammerflex. Aby to zrobić, musisz zmontować urządzenie zgodnie z instrukcją użytkowania. Następnie zapoznaj się z tym dokumentem, aby zrozumieć zasadę prawidłowej i bezpiecznej obsługi urządzenia.

Elektroniczną wersję instrukcji do wykaszarki Hammer można pobrać tutaj Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek

Pobierz instrukcję obsługi kosy młotkowej MTK25B

Weiterlesen:
Przegląd odśnieżarki HUSQVARNA 5524 ST. Opis, instrukcje, opinie właścicieli

Aby uruchomić trymery, musisz jednocześnie nacisnąć dwa przyciski. Ta zasada minimalizuje szanse przypadkowego uruchomienia silnika. Kosiarki do trawy uruchamiane są za pomocą rozrusznika elektrycznego.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Hammer. Instrukcja

System rozruchowy młota

Podczas pracy na maszynach Hammer flex właściciele muszą być ubrani w odzież ochronną: okulary, rękawice, kombinezon i słuchawki.


Następnie zaleca się uzupełnić paliwo, smar i pozostawić urządzenie do pracy w trybie minimalnego obciążenia przez pierwsze 2-3 godziny. Umożliwi to całkowite nasmarowanie części i rozpoczęcie prawidłowej pracy.

Główne usterki i rozwiązania

Jeśli silnik nie pracuje:

 • Filtr powietrza jest brudny (usuń z niego kurz i brud);
 • Nie ma paliwa lub jest zanieczyszczone (spuść lub dodaj);
 • Przewód odłączony od świecy zapłonowej kosiarki (podłączyć);
 • Świeca zapłonowa kosiarki jest uszkodzona (wymień);
 • Zimny ​​silnik (użyj podkładu do pompowania paliwa).

Jeśli silnik traci moc, oto, co mogło do tego doprowadzić:

 • Owijanie trawy wokół narzędzia tnącego (przerwij pracę, wyłącz silnik i usuń roślinność);
 • Filtr powietrza jest brudny (wyczyść go);
 • Nadmiar oleju (trochę spuścić);
 • Paliwo (mieszanka paliwowa) złej jakości (uzupełnij nowe);
 • Zbyt szybkie tempo pracy (spróbuj pracować w wolniejszym tempie).

Recenzje wideo

Przegląd kosiarki Hammerflex 25A

Recenzja kosiarki samojezdnej Hammer KMT 175S

Przegląd kosiarki Hammer KMT 200S

Opinie właściciela

Oto co mówią właściciele tego sprzętu na specjalnych forach tematycznych na temat doświadczeń z obsługi ich sprzętu.

Vladimir:

„Mam KMT175 na moim gospodarstwie. Jego działanie jest tak proste, że bez problemu poradzi sobie z nim nawet syn. Kosz na trawę jest dość wygodny, łatwy do odpięcia, pojemny i lekki. Przez cały sezon nie miałem żadnych awarii. Chociaż właściciele zalecają stosowanie tylko benzyny 95, instrukcja mówi co najmniej 93. Dlatego ingerowałem w 95 i 92 w stosunku 1:1. I poszło bez problemów. Zawsze działa za pierwszym razem. Fakt, że jest samobieżny, to zdecydowanie plus, ponieważ nie ma potrzeby ciągłego pchania. Szerokość robocza jest optymalna, a wysokość skosu można regulować.

Weiterlesen:
Piła mechaniczna Hyundai. Przegląd, instrukcje, opinie właścicieli

Walentina:

„Kupiłem kosiarkę Hammerflex ETK 1400 dwa lata temu. Odpowiedzialnie podszedłem do wyboru i wybrałem z dużej liczby modeli w Internecie. Nie interesowała mnie marka, najważniejsze jest to, co jest w środku. W rezultacie wziąłem 1400 itd. Podobało mi się to pod każdym względem. Bardziej ekonomiczny niż benzyna, mniej hałasu. Duże koła to zdecydowanie plus — pokonuje każdy teren. Duży, dobrze przemyślany zbiornik na trawę. Wcześniej był trymer i chcę powiedzieć, że to niebo i ziemia.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию