Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Przegląd podkaszarek, kosiarek i kosiarek Soyuz

Marka Sojuz jest częścią holdingu niemieckiej firmy Sturm. Ich produkty mają doskonały stosunek jakości do ceny. Kosiarki do trawy i podkaszarki Sojuz aktywnie zdobywają popularność w ciągu ostatnich kilku lat.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Trymery Sojuz

Liczba kupujących rośnie nie tylko w Rosji, ale także we wszystkich krajach WNP. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym modelom marki Sojuz.

Najlepsze modele trymerów Sojuz

Głównym parametrem przy wyborze trymera jest waga i moc silnika. Jeśli będzie go używał mężczyzna o przeciętnej budowie, to powinieneś wybrać BTS 9252L, do użytku profesjonalnego — BTS 9256L.


Jeśli z urządzeniem musi pracować starsza osoba, kobieta lub nastolatek, to nie potrzeba dużej mocy, wystarczą modele BTS 9226L lub 9233L.

Trymery benzynowe

Kosiarki marki Soyuz służą do utrzymywania trawników w czystości i porządku w pobliżu prywatnych domów i parków komunalnych. Charakterystyczne cechy trymerów Sojuz to obecność gumowanych uchwytów i podkładów do pompowania mieszanki paliwowej. Chłodzenie motocykli odbywa się za pomocą powietrza.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Grip Union

Długość osprzętu pasowego można dostosować do wzrostu operatora, co pozwoli na równie komfortową pracę zarówno wysokim, jak i niskim osobom. Podczas zbierania roślinności trawiastej możesz użyć żyłki wędkarskiej.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Linia trymera

Przy cięciu krzewów i młodych pędów o średnicy do 5 cm używa się noża. Trymery Sojuz są dostarczane z dwoma nożami na dwa i osiem ostrzy.

Sojuz BTS-9052L

Trymer Soyuz BTS-9052L jest wyposażony w silnik o mocy 2 KM. Jego szerokość robocza wynosi 42 cm, na biegu jałowym liczba obrotów może osiągnąć 3000 obr/min, podczas gdy w rzeczywistej pracy liczba ta może osiągnąć 9000.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Trymer Sojuz BTS-9052L

Zbiornik paliwa o pojemności 1 litra wystarcza na autonomiczną pracę przez 1 godzinę. Waga kosiarki Soyuz BTS 9052 L wynosi 5,5 kg.

Weiterlesen:
Motokosa Echo SRM-350 ES. Przegląd, charakterystyka opinie właścicieli

Sojuz BTS-9052MF

To profesjonalny model, który może służyć również jako podkaszarka. Moc silnika BTS-9052MF to 4 konie mechaniczne przy szerokości skosu 42 cm.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Trymer Sojuz BTS-9052MF

Wygodny uchwyt podkaszarki ułatwia sterowanie kosiarką niezależnie od koszonej powierzchni.

Sojuz BTS-9233L

Ta kosiarka jest wyposażona w dwusuwowy silnik benzynowy o mocy 2,45 KM. Wał napędowy kosiarki Soyuz BTS-9233L jest sztywny, jest w stanie wytrzymać duże obciążenia.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Trymer Sojuz BTS 9233L

Dzięki obecności systemu miękkiego startu silnik trymera Soyuz BTS-9233l można łatwo uruchomić bez szarpnięć. Obecność rączki rowerowej sprzyja naturalnemu ruchowi operatora.

Sojuz BTS-9243

Ten model kosiarki posiada silnik na 4 konie. Trymer Soyuz BTS 9243 może współpracować z żyłką o grubości 2,5 mm. Szerokość pojedynczego uchwytu wynosi 42 cm.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Trymer Sojuz BTS-9243

Kosiarka Sojuz BTS 9243 waży 6,7 kg. Maksymalna moc sięga 3000 watów.

Sojuz BTS-9252

Ta kosiarka wyposażona jest w 51,7-suwowy silnik benzynowy o pojemności XNUMX cmXNUMX.3 i moc 4,76 KM. Niezawodna obudowa ochronna chroni operatora przed latającą trawą i kamieniami.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Trymer Sojuz BTS-9252

Sztywny wał napędowy umożliwia używanie podkaszarki jako podkaszarki. Motokosu Soyuz BTS 9252 można aktywować podkładem nawet w zimnych porach roku.

Sojuz BTS-9256L

Ta kosiarka wyposażona jest w dwusuwowy silnik o mocy 5,44 KM. Grubość użytej żyłki wynosi 2,4 mm. Drążek montowany jest w wersji nieskładanej, a regulacja wynika tylko z długości paska na ramię.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Trymer Sojuz BTS-9256L

Liczbę obrotów można regulować w zakresie od 3 do 7 tysięcy na minutę. Szerokość cięcia wynosi 42 cm, trymer Soyuz BTS-9256L waży prawie 8 kg.

Elektryczne trymery

Wielu potencjalnych nabywców wybiera opcje trymera elektrycznego. Ich wybór wynika z niższej ceny, zmniejszenia hałasu i emisji do powietrza.

Firma Soyuz oferuje tylko jedną opcję na kosy elektryczne.

Jedyną wadą jest uzależnienie od sieci elektrycznej lub akumulatora.

Weiterlesen:
Praca z piłą łańcuchową i szablastą

Sojuz GKS-3510DL

Ten trymer jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 1000 watów. Szerokość chwytu to 35 cm.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Trymer Sojuz GKS-3510DL

Dla ułatwienia transportu i przechowywania można wygodnie złożyć rączkę kosy elektrycznej. Ten model waży tylko 1,75 kg.

Kosiarki

Soyuz to młody producent narzędzi ogrodniczych, który specjalizuje się głównie w produkcji trymerów benzynowych. Kosiarki do trawy Sojuz nie są dziś dostępne.

Instrukcja obsługi

Konserwacja

Kosiarki do trawy i wykaszarki marki Sojuz zostały opracowane do długotrwałej eksploatacji. Aby utrzymać je w dobrym stanie, należy przeprowadzać regularną konserwację.

Po zakończeniu pracy z koszeniem trawnika Soyuz należy go oczyścić z brudu, kurzu i resztek trawy.

Trymery Sojuz działają na mieszance paliwowej benzyny i oleju. Należy stosować paliwo marki AI-92 lub AI-95. Należy wybrać smar markowy — Soyuz MOTO 2T Universal. Zalecana proporcja mieszanki paliwowej to 1:25.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Prawidłowe przygotowanie mieszanki paliwowej

Podczas pracy żyłka okresowo pęka i należy ją zatankować do cewki kosiarki marki Sojuz. Aby to zrobić, wybierz odpowiednią średnicę, która jest wskazana w specyfikacji technicznej każdego modelu.

Funkcje używania elektrycznych trymerów

Podkaszarki elektryczne marki Sojuz mogą wykonywać podobny zakres pracy w porównaniu z kosiarkami. Jednak ich właściciele powinni uważnie monitorować stan kabla elektrycznego. Nie wolno jej zginać, łamać izolacji, rozciągać jej ani żadnych uszkodzeń mechanicznych.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Soyuz. Opinie

Schemat trymera elektrycznego

Ponadto kosiarki elektryczne nie mogą pracować na mokrej glebie lub po deszczu, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo porażenia prądem. Bezpośrednio podczas pracy konieczne jest monitorowanie położenia linki. Powinien zawsze znajdować się za urządzeniem.

Praca w kierunku kabla jest surowo zabroniona.

Elektryczne nożyce do żywopłotu czyścić suchą lub wilgotną ściereczką, nie czyścić strumieniem wody.

Pierwszy start

Przed rozpoczęciem pracy z trymerem Sojuz konieczne jest, aby nowi właściciele i operatorzy zapoznali się z instrukcją obsługi. Pomoże to zrozumieć zasadę bezpiecznego obchodzenia się z maszyną oraz zapobiec uszkodzeniom i zranieniom osób.

Wygląd podczas pracy z trymerem

Na początek należy przygotować mieszankę paliwową w odpowiednim pojemniku i wlać ją do zbiornika. Następnie pozwól kosiarce Sojuz pracować na biegu jałowym przez pół godziny. Ten czas wystarczy, aby części silnika zostały nasmarowane i zaczęły działać poprawnie.

Przez następne osiem godzin nie należy kosić krzewów ani grubych roślin, aby nie obciążać nadmiernie silnika kosiarki Sojuz.

Ponadto urządzenie jest gotowe do pełnej pracy.

Weiterlesen:
Elektryczna piła szablasta „Makita” JR3050T: opis, dane techniczne i zasady działania

Główne awarie i ich usuwanie

Trymery Sojuz mają niemiecką jakość, ale to nie chroni ich przed możliwymi awariami i awariami. Zadaniem każdego właściciela jest wiedzieć, jak naprawić najczęstsze awarie. Rzeczywiście, w większości przypadków wystarczy mieć podstawowy zestaw narzędzi i podstawową wiedzę na temat budowy podkaszarki.

W przypadku utraty mocy lub zatrzymania silnika kosiarki marki Soyuz:

  • Upewnij się, że masz paliwo;
  • Mieszanka paliwowa może być nieprawidłowa. Wymień;
  • Oczyść filtry paliwa i powietrza;
  • Wilgoć w zbiorniku paliwa (wymień całą mieszankę);
  • Na tłumiku, cylindrze lub rurze wydechowej utworzyły się osady węgla, które należy wyczyścić.

Jeśli koszenie nie jest wysokiej jakości lub ma luki:

  • Zbyt gęsta roślinność na obszarze, z którą kosiarka nie może sobie poradzić. Spróbuj przetworzyć mniejszą ilość obszaru w jednym przebiegu;
  • Owinięta dysza (zatrzymaj trymer i usuń zranioną trawę);
  • Jeśli pracujesz z ostrzem, może stać się nudne i bezużyteczne. Pomoże w tym tylko wymiana narzędzia tnącego.

Przegląd wideo

Przegląd prac na kosiarce benzynowej Sojuz BTS 9256L

Przegląd prac na kosiarce Soyuz BTS

Opinie właściciela

Oto kilka opinii zebranych z forów tematycznych dotyczących doświadczeń z używaniem wykaszarek i kosiarek Sojuz:

Igor:

„Stałem się właścicielem trymera Sojuz na polecenie pracy. Pracuję dla firmy ochroniarskiej i aby utrzymać porządek na terenie, władze dały mi ten cud. To zdecydowanie nie jest najlepszy przedstawiciel trymerów. Spędziliśmy więcej czasu na naprawie niż na pracy. Wiele części poleciało w prawo podczas fazowania! Wydaliśmy na to 6. A to oczywiście wyrzucone pieniądze. A jeśli chcesz zamiast motokosy kilka hemoroidów, kup to! Plusy: cena 6 tys. Minusy: Wysokie zużycie paliwa, niska jakość części, ciągłe awarie.

Michał:

„Kupiłem Unię kilka miesięcy temu. Mam działkę o powierzchni 10 akrów i nie chciałem brać Shtil, ponieważ po prostu nie ma na to dużej objętości. Wziąłem opcję budżetową, ale zapytałem sprzedawców, jak przedłużyć jej żywotność. Kazano mi brać tylko markowy olej i benzynę AI-92+ i wyraźnie wymieszać proporcje mieszanki paliwowej. Ma to duży wpływ na kondycję kosiarki jako całości. Podobała mi się wzmocniona cewka w pracy, ma większą przyczepność, a obciążenie skrzyni biegów nie jest tak duże. Odciąłem go na tydzień, a potem zabrałem go do serwisu, aby ustawić gaźnik, ponieważ sam tak naprawdę nie grzebię w tym. W rezultacie spadło zużycie paliwa.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Piła łańcuchowa do przodu. Przegląd modyfikacji, charakterystyk, recenzji
Ссылка на основную публикацию