Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr

Stavr to rosyjska firma, która specjalizuje się w produkcji różnych elektronarzędzi. Do tej pory marka ta produkuje ponad 30 różnych grup produktów.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Technika Stavr

Charakterystyczną cechą Stavr jest pełna adaptacja sprzętu do użytku w warunkach rosyjskich i zgodność z najwyższymi możliwymi wymaganiami w stosunku do krajowego producenta.

Jednym z najbardziej poszukiwanych i popularnych jest segment sprzętu do pielęgnacji trawnika. Tutaj Stavr oferuje kilka modeli wykaszarek i kosiarek. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo ich składowi.

Najlepsze modele

Pod marką Stavr produkowana jest dość duża gama trymerów.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Trymer Stavr TB-1400LR

Najlepszą opcją do użytku prywatnego jest model TB-1400LR. Ma wystarczającą moc do cięcia trawy i krzewów o średnicy pnia do 3 cm, a jednocześnie jest lekki, zwrotny, niedrogi w utrzymaniu i należy do średniej kategorii cenowej.


Jeśli planujesz pracować jako kosiarka do celów zawodowych, powinieneś zwrócić uwagę na mocniejszy model Stavr TB-1700L lub TB-1700LR. Posiadają wysokiej jakości chłodzenie silnika, które jest w stanie zapewnić długotrwałą pracę bez przegrzewania. Mogą pracować na każdym rodzaju powierzchni iz każdą roślinnością.

Trymery benzynowe

Motokosa Stavr z powodzeniem radzi sobie z utrzymaniem czystych i zadbanych terytoriów o powierzchni od 5 do 15 akrów, w zależności od pojemności.

Cechy trymera benzynowego Stavr:

 • Dzięki obecności chromowanych cylindrów na silniku osiąga się maksymalne wydłużenie żywotności kosiarek Stavr.
 • Rozrusznik w tych trymerach został zaprojektowany zgodnie ze specjalnym schematem, który pozwala na uruchomienie silnika bez większego wysiłku.
 • Aby ułatwić proces rozruchu w zimnych porach roku, kosiarki Stavr zostały wyposażone w podkład, który wypełnia gaźnik mieszanką paliwową.
 • Listwa przycinarki kosiarki Stavr wykonana jest z aluminium, które jest znacznie lżejsze niż stal, ale jednocześnie nie jest dużo gorsze pod względem niezawodności.
Weiterlesen:
Odśnieżarka Huter SGC 4800. Opis, instrukcje, opinie

Stavr TB-800LR

Ta podkaszarka jest najlżejsza w ofercie kosiarek marki Stavr. Jego silnik ma moc zaledwie 1,1 KM.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Trymer Stavr TB-800LR

Grubość żyłki stosowanej w Stavr TB-800LR może wynosić od 1,6 do 2,4 mm, przy szerokości uchwytu 44 cm, a waga tego modelu benzynowego wynosi tylko 7.3 kg.

Stavr TB-1400LR

Kosiarka benzynowa Stavr TB-1400LR ma dwusuwowy silnik, który może wytwarzać 7500 KM przy 1,9 obr./min. Najwyższa prędkość obrotowa żyłki wynosi 9000 obr./min, podczas instalowania noża liczba ta wzrasta do 9500.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Trymer Stavr TB-1400LR

Składana listwa tnąca Stavr TB-1400LR pozwala na kompaktowy transport i przechowywanie maszyny. Linia może być stosowana w rozmiarach od 2 do 2,4 mm, natomiast szerokość skosu jest ustalona na 44 cm.

Stavr TB-1700L

Masa kosiarki benzynowej Stavr TB-1700L wynosi 7,9 kg. A moc silnika benzynowego to 2,3 KM.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Trymer Stavr TB-1700L

Zbiornik paliwa jest przeznaczony do jednorazowego napełnienia 1,2 litra mieszanki paliwowej, co wystarcza na autonomiczną pracę trymera Stavr TB-1700L przez 1 godzinę. Rozmiar żyłki używanej w tej kosiarce może wynosić od 2,4 do 2,7 mm.

Stavr TB-1700LR

Podkaszarka benzynowa Stavr TB-1700LR może być używana do celów profesjonalnych. Posiada wysokiej jakości silnik 2-suwowy o mocy znamionowej 2,31 KM.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Trymer Stavr TB-1700LR

Grubość żyłki stosowanej w motokos Stavr TB-1700LR może wynosić od 2,4 do 2,7 mm, w zależności od wielkości trawy. Silnik napędzany jest ręcznym rozrusznikiem.

Elektryczne trymery

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują elektryczne modele wykaszarek i kosiarek. Jest na to rozsądne wytłumaczenie. Kosztują znacznie mniej, emitują mniej szkodliwych substancji do atmosfery, są dużo łatwiejsze w utrzymaniu, bardziej ekonomiczne, a nawet tańsze.

Dla wygody operatora modele podkaszarek elektrycznych są wyposażone w dodatkowy uchwyt, który zapewnia pewny i wygodny chwyt.

Mają tylko jeden minus — przywiązanie do źródła zasilania. Oferta kosiarek elektrycznych Stavr obejmuje tylko 2 modele.

Weiterlesen:
Przegląd kosiarek i podkaszarek Parma. Specyfikacje, recenzje

Stavr TE-1400R

Motokosa Stavr TE-1400R posiada silnik o mocy 1,4 kW. To wystarczy, aby obrobić działkę z trawą o wysokości do 20-25 cm.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Trymer Stavr TE-1400R

Szerokość koszenia kosiarką liniową Stavr TE-1400R wynosi 38 cm, masa tej kosy elektrycznej to zaledwie 4,8 kg.

Stavr TE-1700R

To mocniejszy model. Jego silnik jest zaprojektowany na moc 1,7 kW. Dzięki temu szerokość pojedynczego chwytu wzrosła do 42 cm, a masa kosy elektrycznej Stavr TE-1700R wynosi teraz 6 kg.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Trymer Stavr TE-1700R

Model ten wyposażony jest w wygodną rączkę rowerową, która zapewnia bardziej naturalny ruch podczas pracy i zmniejsza zmęczenie fizyczne.

Kosiarki

Jeśli masz w gospodarstwie dużą działkę o powierzchni 20-30 akrów, to dość trudno jest sobie z nią poradzić przy pomocy podkaszarki, w tym celu zaleca się użycie kosiarki. Nie musisz nosić narzędzia na ramionach, wystarczy skierować maszynę we właściwym kierunku.

Nie ma modeli kosiarek gazowych produkowanych pod marką Stavr, więc spójrzmy na dwa elektryczne.

Stavr GKE-1400

Korpus kosiarki Stavr GKE-1400 wykonany jest z tworzywa sztucznego i jeśli element tnący uderzy w kamień, istnieje ryzyko jego uszkodzenia. Silnik elektryczny ma moc 1,4 kW.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Kosiarka do trawy Stavr GKE-1400

Szerokość koszenia jest stała — 32 cm, ale wysokość można ustawić w pozycji 25, 40 i 55 mm. Masa kosiarki Stavr GKE-1400 wynosi 8,6 kg.

Stavr GKE-1700

Jest to przedstawiciel mocniejszej kosiarki elektrycznej Stavr. Posiada silnik o poborze mocy 1,7 kW. Szerokość koszenia Stavr GKE-1700 wzrosła do 38 cm.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Kosiarka do trawy Stavr GKE-1700

Posiada również więcej opcji regulacji wysokości koszenia. Teraz można go ustawić w 5 pozycjach: 25, 38, 51, 65 i 75 mm. Pojemność kosza na trawę tego modelu wynosi 35 litrów.

Weiterlesen:
Kosiarka Bosch Rotak 40. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli

Instrukcja obsługi

Serwis

Jak już powiedzieliśmy, trymery Stavr są produkowane w Rosji i wyróżniają się nie tylko prostą i niezawodną konstrukcją, ale także prostą konserwacją. Po zakończeniu pracy oczyść podkaszarkę z resztek brudu, kurzu, liści lub innych zabrudzeń. Aby to zrobić, możesz użyć węża do podlewania lub po prostu przetrzeć wilgotną szmatką.

Po oczyszczeniu zaleca się wytarcie całej konstrukcji do sucha, aby zapobiec powstawaniu ognisk korozji na korpusie produktu.

Trymery benzynowe pracują na mieszance paliwowej. Do jego przygotowania potrzebna jest benzyna i olej silnikowy w stosunku 25:1. Jako paliwo konieczne jest stosowanie wysokooktanowego paliwa AI-92 lub AI-95.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

stosunek paliwa do trymera

Smar jest produkowany pod marką Stavr i został specjalnie opracowany dla ich narzędzi ogrodniczych. Jest zgodny z klasyfikacją SAE 10W-30 lub SAE 30.


Zasady działania modeli elektrycznych

Ostatnio pojawił się trend, kiedy nowi właściciele preferują modele z trymerami elektrycznymi. Dlaczego spada popyt na benzynę? I tutaj wszystko jest proste — cena wydania.

Kosiarki benzynowe są droższe, a elektryczne tańsze. Chociaż zakres wykonywanej przez nich pracy jest podobny.

Modele elektryczne są cichsze, bardziej przyjazne dla środowiska, mają mniej wibracji, nie wymagają ciągłego dolewania paliwa i są lżejsze. Są w stanie z łatwością poradzić sobie z pracą na działce o powierzchni do 15 arów.

Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Schemat trymera elektrycznego

Długość fabrycznego kabla do podkaszarek elektrycznych marki Stavr nie przekracza 1 m, ale zawsze kupuje się z nimi nośnik o długości 10 m. Jeśli masz do dyspozycji bardzo duży trawnik lub źródło zasilania jest daleko , możesz wziąć 2 z nich.

Pierwszy start

Zanim zaczniesz pracować z trymerami marki Stavr, zdecydowanie powinieneś przeczytać instrukcję obsługi, aby zrozumieć zasadę bezpiecznej pracy na tych maszynach.

Jeśli jesteś pierwszym właścicielem, to przed pierwszym uruchomieniem konieczne jest przygotowanie i uzupełnienie mieszanki paliwowej w odpowiedniej proporcji.

Instrukcja obsługi nie zaleca natychmiastowego rozpoczęcia pracy na nowych maszynach marki Stavr. Konieczne jest dokładne nasmarowanie maszyny i rozpoczęcie pracy w całości. Aby to zrobić, pozwól mu pracować bez obciążenia przez pierwsze 2-3 godziny. W tym okresie można pozostawić samochód na biegu jałowym lub skosić młodą trawę za pomocą żyłki wędkarskiej.

Weiterlesen:
Piła mechaniczna Champion 420N 16: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Główne awarie i ich naprawa

Stavr to rosyjska marka, która stawia na praktyczność i prostotę. Dlatego zadaniem każdego właściciela tego sprzętu jest wiedza, jak naprawić główne awarie, które mogą wystąpić podczas pracy.

Niektórzy właściciele trymera Stavr mają duże zużycie żyłki podczas pracy. Oto, co może do tego doprowadzić:

 • Nieprawidłowe uzwojenie cewki;
 • Pracuj na glebie z twardymi kamieniami lub nierównym podłożem;
 • Częste kolizje z drzewami, ogrodzeniem itp.;
 • Słaba jakość linii.
Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Schemat elementów silnika trymera

Czasami silnik może zepsuć się i nie uruchomić. W 90% przypadków wynika to z następujących przyczyn:

 • W zbiorniku nie ma paliwa (zatankuj);
 • Niewystarczająca liczba naciśnięć podkładu (całkowicie naciśnij go 5 razy);
 • Silnik jest napełniony paliwem (pociągnij rączkę rozrusznika przy całkowicie wciśniętej rączce przepustnicy);
 • Używane jest stare lub niskiej jakości paliwo (spuść benzynę i wlej nowe, świeże);
 • Uszkodzona świeca zapłonowa (napraw lub wymień).

Przegląd wideo

Przegląd trymerów Stavr

Opinie właściciela

Oto kilka opinii zebranych z forów tematycznych dotyczących doświadczeń z używaniem trymerów Stavr:

Jurij:

„Uważam, że Stavr jest najlepszy w swojej kategorii cenowej. Mam 1,84 cm i długość sztangi jest dla mnie idealna. Polecam pracować nad nim nie dłużej niż godzinę, ponieważ jest bardzo silna wibracja. Jakoś dałem się ponieść emocjom i pracowałem półtorej ze standardową żyłką wędkarską. Więc ręce mi się trzęsły przez kolejną godzinę przez pół godziny. Ale w tym czasie nigdy się nie wyłączał. Pasek na ramię jest wygodny, a ciężar jest równomiernie rozłożony. Uchwyt rowerowy jest bardzo wygodny i wygodny w użytkowaniu. Plusy: Mocne, wygodne uchwyty, optymalna długość wędki, najlepsza cena. Minusy: Wyczuwalne wibracje «

Fedor:

„Kupiłem go, ponieważ odziedziczyłem działkę o powierzchni 15 akrów, na której nikt nic nie robił od ponad 5 lat. Urządzenie jest po prostu bestią, kosi wszystko na swojej drodze. Nawet sąsiedzi przyszli z wizytą, pytając, jaki aparat. Mieszanka paliwowa jest łatwo przygotowywana, uruchamia się bez problemów. Podczas zakładania noża, nawet sfazowane duże drzewa. Jest tylko jedna istotna wada — przegrzanie. Po godzinie pracy dochodzi do dużego nagrzewania się silnika, szczególnie w upale. Ale z drugiej strony technika odpoczywa i ty też. Plusy: Rozsądne zużycie linii, szybki montaż, moc. Minusy: Trochę przegrzania i wibracji ”

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kosiarka Makita PLM 4618. Przegląd, dane techniczne, recenzje
Ссылка на основную публикацию