Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd kultywatora kretów Krot MK-1A-02. Przegląd, charakterystyka

Przegląd kultywatora Krot MK-1A-02

Przegląd kultywatora kretów Krot MK-1A-02. Przegląd, charakterystyka

Kultywator silnikowy Mole MK-1A-02

Kultywator silnikowy „Krot” MK-1A-02 jest produkowany przez krajowy zakład JSC „MMP im. W.W. Czernyszew”. Pierwsze egzemplarze producent wyprodukował w latach 80. ubiegłego wieku. Urządzenia te, choć różniły się (charakterystyka, urządzenie, zasada uruchamiania i działania, wyposażenie ciągnione itp.) od nowoczesnego kultywatora zmotoryzowanego „Krot” MK-1A-02, to jednak zostały docenione przez właścicieli ogródków warzywnych, szklarni (małe gospodarstwa rolne). Od momentu pojawienia się „Kret” stał się wskaźnikiem niezawodności, wytrzymałości, funkcjonalności i wysokiej produktywności.

Przegląd kultywatora kretów Krot MK-1A-02. Przegląd, charakterystyka

Kultywator silnikowy Mole MK-1A

Opis

Nowoczesna jednostka oznaczona MK-1A-02 została zmodernizowana, w wyniku czego wzrosła jej moc (2,6 l/s) i odpowiednio jej wydajność. Silnik dwusuwowy pracujący na paliwach mieszanych (benzyna + olej) jest w stanie zapewnić nieprzerwaną pracę kultywatora przez długi czas. Stosunkowo niewielka waga (tylko 48 kg) pozwala na łatwy transport sprzętu w każde miejsce wymagające obróbki kultywatorem silnikowym.

Za pomocą kultywatora Krot możesz wykonać następujące prace agrotechniczne na stronie:

 • orka gleby o dowolnej surowości;
 • cięcie gleby do siewu;
 • sadzenie ziemniaków;
 • hilling sadzone rośliny;
 • odchwaszczanie z chwastów;
 • kopanie ziemniaków;
 • kośba;
 • usuwanie śniegu;
 • transport towarów itp.

Wszystkie powyższe funkcje dostępne są ze specjalnymi przystawkami i przyczepami, które można kupić lub wykonać samodzielnie, skupiając się na rysunkach prezentowanych w Internecie.

Specyfikacje

ParametrWartość
  ПроизводительUAB «MMP im. W.W. Czernyszew”
  ZrobionyRosja
  Średnica noża33 zobaczyć.
  moc2.6 HP
  Liczba prędkości1 do przodu / 0 do tyłu
  Do tyłunie
  Kolumna kierownicy1 pozycja
  Szerokość robocza35-60 patrz
  Głębokość uchwycenia25 zobaczyć.
  Waga48 kg.
  wymiary1300x810x1060mm.

Instrukcja obsługi

Zmotoryzowany kultywator MK-1A-02, oprócz dodatkowych funkcji, ma główny cel — orkę gleby. W tym celu stosuje się noże montowane na wale wychodzącym ze skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Urządzenie motoblokowe Kaskada. Obsługa i konserwacja

Ustawianie kultywatora silnikowego przed orką nożem:

 • Nóż

  koła pneumatyczne są podnoszone, a ruch jednostki następuje z powodu obrotu noży. W wyniku tego rozluźnienia ruchu dochodzi również do orki gleby.

 • w tylnej części agregatu do specjalnego zaczepionego wspornika przymocowana jest redlica, która w tym przypadku pełni funkcję hamulca.

Na glebach lżejszych stosuje się jeden lub dwa zestawy noży, na glebach dziewiczych — trzy (3 nożyce z każdej strony kultywatora).

Pług

Istnieje inny sposób orki gleby — za pomocą obracanego pługa zawieszanego, który jest przymocowany do miejsca redlicy, zamiast noży montuje się metalowe koła.

W przypadku konieczności wykonania innych prac agrotechnicznych agregatem (odchwaszczanie, sadzenie itp.) konieczne jest jeszcze jedno przezbrojenie kultywatora silnikowego MK-1A-02.

Ustawianie kultywatora silnikowego w zależności od zadań:

 • Podczas pielenia roślin noże są usuwane z noży, a na ich miejsce instalowane są chwastowniki (urządzenia te mają kształt litery L). W przypadku odchwaszczania ziemniaków, redlica zamontowana z tyłu kultywatora będzie pełnić rolę obsypnika.
 • Hilling ziemniaków odbywa się bez frezów, zamiast których instalowane są metalowe koła wyposażone w ucha. Zamiast otwieracza umieszczany jest hiller.
 • Zbiór ziemniaków odbywa się w następujący sposób: z przodu zamontowane są metalowe koła z uszami, a z tyłu przymocowane są osprzęt — koparka do ziemniaków.
 • Jeśli chcesz używać kultywatora MK-1A-02 jako kosiarki, kup samą kosiarkę i przymocuj ją z przodu jednostki silnikowej. Aby wykonać ruch, konieczne jest zamocowanie kół pneumatycznych na wałach skrzyni biegów, a przeniesienie niezbędnego momentu obrotowego zapewnią pasy, które należy założyć na koła pasowe kosiarki i samego kultywatora.
 • Potrzebujesz pompy — kup odpowiednią dyszę MNU-2, zamocuj ją na ramie kultywatora MK-1A-02 za pomocą napędu pasowego, pamiętając o odłączeniu paska przekładni trakcyjnej.
 • Przewóz towarów do 200 kg możliwy jest za pomocą specjalnego wózka (przyczepy), który wyposażony jest w specjalny mechanizm sprzęgający (obrotowy). Transport towarów odbywa się za pomocą kół pneumatycznych.

Przegląd załączników

Tutaj możesz zapoznać się bardziej szczegółowo z przystawkami do kultywatora silnikowego Mole powiązanie.

Poważne awarie

Kultywator silnikowy MK-1A-02 «Kret» czasami wymaga naprawy. Rozważ główne awarie, które wymagają natychmiastowej interwencji operatora i szybkiej naprawy urządzenia:

 • Brak zapłonu.
 • Zabrudzony filtr powietrza.
 • Awaria skrzyni biegów.
 • Silnik grzęźnie i gaśnie.
 • Zewnętrzny hałas w ciągniku prowadzącym.

Przyczyn awarii jednostki może być kilka:

 • Wadliwa lub brudna świeca zapłonowa. W takim przypadku świecę należy albo dokładnie wyczyścić i wypłukać, albo całkowicie wymienić.
 • Problemy z przewodem paliwowym.
 • Przerwana izolacja przewodów wysokiego napięcia.
 • Problemy z połączeniem przewodów (sieć energetyczna nie styka się).
 • Filtr jest zatkany. Można go wyczyścić, jeśli jest mocno zabrudzony, można go wymienić, ponieważ ta część zamienna jest zawsze dostępna w sprzedaży.
 • Płyty koła zamachowego klinują rdzenie magneto.
 • Gaźnik jest brudny i dlatego samochód gaśnie (nagrzewa się). Musi być dokładnie umyty, jeśli usterka będzie się powtarzać, wymień ją.
 • Uzupełnij olej, jeśli występuje nietypowy hałas.
 • Silnik zgasł — sprawdź, czy skończyło się paliwo.
 • Zwróć uwagę na skrzynię biegów, może być konieczne dokręcenie śrub i nakrętek lub wymiana uszczelek.

Jak zauważyłeś, najczęściej przyczyną szybkiego nagrzewania się silnika w kultywatorze silnikowym Krot MK-1A-02 jest jego zanieczyszczenie, a następnie pojawiają się problemy z elektroniką i okablowaniem.

Utrzymuj kultywator silnikowy MK-1A-02 „Krot” w czystości, a naprawa nie będzie potrzebna przez długi czas.

Schemat Magneto MB-1 dla kultywatora kreta

Zapraszamy do zapoznania się z ulepszonym obwodem magneto do kultywatora silnikowego MK-1 „Kret”.

Przegląd kultywatora kretów Krot MK-1A-02. Przegląd, charakterystyka

Schemat Magneto Motokultywator Mole

Przegląd wideo

Aby zobaczyć kultywator w działaniu, a także ocenić jego możliwości jeszcze przed zakupem agregatu, sugerujemy obejrzenie recenzji wideo.

Ogólny przegląd kultywatora kreta

Opinie właściciela

Co mówią nasi eksperci o tej technologii rolniczej — zwykli właściciele domków letniskowych i ogródków warzywnych, którzy mieli szczęście kupić kultywator silnikowy Krot? Rzućmy okiem na kilka recenzji:

Iwan Andriejewicz, 54 lata

„Ogólnie bardzo podoba mi się kultywator silnikowy MK-1A-02 Krot! Używam tej maszyny od 17 lat, jednostka stała się niezawodną techniką. Przez cały okres eksploatacji doszło do kilku poważnych awarii: magneto było zakryte — musiałem go wymienić, początkowo silnik zgasł, ale szybko obcięłem o co chodzi — dokładnie wyczyściłem gaźnik i odtąd nie poszedłem do pracować z ciągnikiem jednoosiowym nieoczyszczonym z kurzu i brudu. Kilka razy w trakcie orki musiałem dokręcić śruby mocujące, maszyna natychmiast przestała grzechotać jak grzechotka. No co innego — kilka razy zmieniały się foki. Funkcjonalność jest imponująca, trochę sprzętu musiałem przekupić, trochę zrobiłem sam (odśnieżarka). Chłopaki, polecam wszystkim — nie pożałujecie!»

Wasilij, 39 lat

„Pierwszy hodowca kretów wciąż był z moim ojcem. Kupując więc z góry wiedziałem, co kupuję. Wszystko mi odpowiada: zarówno bardzo przystępna cena, jak i dobre wykonanie. Czytam recenzje, które mówią, że ciągnik prowadzący nie nadaje się do dziewiczych ziem — jest raczej słaby, odpowiem — jeśli przejdziesz kilka etapów, ale w różnych kierunkach — dziewicze ziemie również będą posłuszne! Kupiliśmy z żoną dom z dużą działką, taka działka — myśleliśmy, że nic się nie uda! Ale kultywator motorowy mile nas zaskoczył, powoli, cicho zabraliśmy tę dziewiczą ziemię. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak i nie wycofywać się!”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию