Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd modelu ciągnika Ugra NMB-1N17 z operatorem prowadzącym. Instrukcja obsługi

Przegląd modelu ciągnika Ugra NMB-1N17 z operatorem prowadzącym

Opis ciągnika jednoosiowego

Motoblock Ugra NMB-1N17 to potężne urządzenie techniczne przeznaczone do prac uprawowych i rolniczych. Należy do klasy ciężkich ciągników pchanych.

Przegląd modelu ciągnika Ugra NMB-1N17 z operatorem prowadzącym

Motoblok Ugra NMB-1H17

Dostarczany w komplecie z czterema nożami, przedłużeniami osi i kółkami transportowymi, uszczelką głowicy cylindrów i instrukcją. Waga produktu — 98 kg.

Produkt jest certyfikowany zgodnie z warunkami bezpieczeństwa GOST R, urządzenie spełnia wymagania GOST 12.2.140-2004 i TU 4724-020-07506613-2004.

Motobloki Ugra od dawna cieszą się opinią niezawodnego sprzętu o najlepszych właściwościach w swoim segmencie cenowym. Podobnie jak inne pojazdy silnikowe Zakład Kaługa „Kadvi”, „Ugra” ma gwarancję od 12 do 24 miesięcy (w zależności od modyfikacji).

Silnik Lifan-170F

NMB-1N17 jest wyposażony w silnik Lifan o mocy 7 KM.

Fabrycznie zaprojektowane silniki Lifan są masowo produkowane w Chinach i znane są z płynnej pracy i umiarkowanego poziomu hałasu.

Lifan jest instalowany nie tylko na motoblokach Ugra, ale także w innych seriach pojazdów silnikowych producenta Kaluga.

Zalety modelu NMB-1N17

 • masywna waga poprawia przejście dziewiczych gleb;
 • technika ma dwa wały odbioru mocy;
 • 4 prędkości robocze (w tym bieg wsteczny);
 • reduktor biegu;
 • stalowa obudowa skrzyni biegów;
 • brak pasów (nie ma potrzeby wymiany);
 • łatwy cichy start;
 • wysoka stabilność podczas pracy;
 • minimalne uszkodzenie roślin w sąsiednim rzędzie z leczonym;
 • ciągnik prowadzący działa z uwzględnieniem mocowania szerokiej gamy osprzętu (w tym sprzętu innych producentów, z wyjątkiem Kadvi);
 • materiał sprzęgła to tarcze cermetalowe;
 • duża siła trakcyjna;
 • możliwość przewożenia ładunków o wadze do 500 kg przy użyciu przyczepy;
 • wygodny, antypoślizgowy uchwyt, regulowany w zależności od wzrostu operatora.

Ugra NMB-1N17, z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym, bez problemu poradzi sobie z rolą odśnieżacza, kosiarki, kultywatora segmentowego, rozdrabniacza pasz.

Szerokość uprawianego pasa ziemi sięga 90 cm, a rewers pozwala ciągnikowi prowadzącemu wykonywać ruchy obrotowe, zwiększając w ten sposób zwrotność i mobilność maszyny. Na trzecim biegu jednostka rozpędza się do 9 km/h. Na pierwszym biegu, używanym do głębokiej uprawy gleby, takiej jak kultywacja, prędkość wynosi 1 km/h.

Weiterlesen:
Motobloki Luch MB: dane techniczne, urządzenie, instrukcja obsługi, recenzje

Motoblok Ugra NMB-1 H1 w akcji:

Instrukcja obsługi Ugra NMB-1N17

Ugra NMB-1N17 trafia do sprzedaży od instrukcja do pracy. Zgodnie z tym dokumentem niedopuszczalne jest ładowanie ciągnika z pełną mocą na pierwszym biegu bez dołączonego osprzętu. W przeciwnym razie zostanie przekroczona dopuszczalna prędkość 3 km/h na tym biegu i urządzenie może ulec awarii.

Optymalizacja trybów prędkości

PrzeniesieniePrędkość km/hGleba i załączniki
1do 3.61Praca na glebach ciężkich, sadzarka do ziemniaków,

przyczepa z ładunkiem, adapter.

2do 5.88Praca na glebach lekkich,

kultywatory na glebach ciężkich

3do 8.52Kultywatory na glebach lekkich,

jazda z przyczepą po drogach

z powrotemdo 2.28Kosiarka rotacyjna, odśnieżarka.

W pierwszych dniach eksploatacji zaleca się eksploatację silnika na 2/3 mocy, dopuszcza się pracę na pełnych obrotach nie dłużej niż 30 minut. Po 30 godzinach pracy okres docierania można uznać za zakończony, a ciągnik prowadzący można obciążyć w 100%.

Do skrzyni biegów użyj oleju spełniającego wymagania TSn-10 GOST 23652-79 lub innego, który spełnia SAE: 80 — 85 W API: GL3 … GL4.

Wymiana oleju w ciągniku Ugra NMB-1N17 odbywa się po dotarciu, czyli po 30 godzinach pracy po pierwszym uruchomieniu. Podczas planowych prac technicznych sprawdzany jest i uzupełniany do normy poziom oleju. Wymiana oleju następuje po 100 godzinach, następnie schemat się powtarza.

Motoblok Ugra NMB-1N17 z silnikiem Lifan 170F 7,0 KM:

Opinie właściciela

Dmitrij, Nowogród:

„Samochód oczywiście nie jest łatwy. Przyzwyczajenie się do pracy wymagało czasu. Ciężar ciągnika prowadzonego jest bardzo dobrze wyczuwalny, ale jest to również absolutny plus: suche gleby działają dobrze, nigdy nie używałem środków ważących. Zużywa mało benzyny, zwłaszcza w porównaniu z sąsiednią Cascade, którą specjalnie porównałem i zapytałem. Byłem zadowolony z funkcjonalności, generalnie nie żałuję, że wziąłem ten traktor.

Ilja, region Kaługa:

„Dostałem ten ciągnik w prezencie od mojego ojca. Pracowałem kilka miesięcy, a raczej całą wiosnę i lato. Teraz przechowywane w garażu. Wybierz między Ugrą i Nevą, wybierz Ugrę ze względu na recenzje plus porady sprzedawcy. Według jego ojca, a on jest doświadczonym rolnikiem, ciągnik prowadzący ma wiele plusów: po pierwsze, nie ma pasów, nie trzeba ich zmieniać; silnik, choć chiński, ale zużywa umiarkowanie, nie hałaśliwy. Nie ma żadnych narzekań na pracę na ziemi — pędzi jak czołg. Polecam kupić!”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию