Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd motobloków Khoper 900. Charakterystyka, zalety, recenzje

Przegląd motobloków Khoper 900. Opis, cechy, recenzje właścicieli

Przegląd motobloków Khoper 900. Charakterystyka, zalety, recenzje

Model leja 900 pro

Motoblock Khoper 900 pro jest uważany za jeden z najpopularniejszych motobloków z całej serii, nie tylko ze względu na swoje parametry techniczne, ale także ze względu na stosunkowo niską cenę.

Przegląd motobloków Khoper 900. Charakterystyka, zalety, recenzje

Motoblok Khoper 900 pro

Pomimo chińskiego pochodzenia, marka Hoper sprawdziła się w pracy pozytywnie. Dzięki możliwości zastosowania dodatkowego zestawu osprzętu zewnętrznego znacznie rozszerzono funkcjonalność ciągnika jednoosiowego Hopper 900 pro.

Wśród głównych zadań rozwiązywanych za pomocą ciągnika jednoosiowego wyróżnia się:

 • bronowanie gleby;
 • orka;
 • koszenie trawy;
 • transport (przy podłączeniu przyczepy);
 • czyszczenie sąsiedniego terytorium (w tym ze śniegu);
 • zbieranie ziemniaków;
 • pielenie ziemi między rzędami.

Jak widać, przy użyciu dodatkowego wyposażenia ciągnik Khoper 900 pro może pracować w różnych kierunkach przez cały rok. Mała i zwrotna maszyna z łatwością zastępuje kilka urządzeń, a jej opanowanie zajmuje niewiele czasu.

Zasobnik 900 pro

Szerokie koła są stabilne i zapewniają drożność na lepkiej glebie. Specjalne skrzydełka zapobiegają przedostawaniu się brudu do jednostki napędowej. Ulepszony uchwyt zapewnia operatorowi komfort i wygodę podczas pracy.

Istnieje możliwość przełączenia skrzyni biegów: 4 biegi — 3 do jazdy do przodu i 1 do tyłu. To znacznie skraca czas pracy w terenie.

Kompletny zestaw ciągnika pchanego Khoper 900 pro składa się z instrukcji technicznej i kół. Możesz używać urządzenia na działkach osobistych do 1 hektara.

Specyfikacje

długość:130 cm
szerokość:55cm
wysokość:110cm
głęboka uprawa :15-30 zobaczyć
szerokość bruzdy:80-120 zobaczyć
waga modelu:85 kg

silnik

Silnik Lifan 168 F-2

Siłą napędową Khoper 900 pro jest czterosuwowy silnik Lifan 168F-2 (produkowany w Chinach), napędzany benzyną. Jego szeroka popularność wynika z doskonałych właściwości technicznych, a mianowicie:

objętość robocza:196 cmXNUMX
moc znamionowa:4,8 (6,5) kW (KM)
maksymalny moment obrotowy:11 Nm
Liczba cylindrów:1
Weiterlesen:
Przegląd ciągników pchanych CHAMPION BC9713. Funkcje, filmy i recenzje

Silnik jest łatwy w utrzymaniu i nie generuje dużego hałasu. Łącząc oszczędność paliwa i niską cenę, jest stosowany w podstawowym segmencie rynku.

Zapewniony jest specjalny system, który kontroluje wtrysk oleju i zapobiega wysychaniu elementów silnika. Dekompresor służy do zmniejszenia wysiłku podczas uruchamiania silnika.

Zużycie paliwa

Zużycie paliwa waha się w granicach 1,5-1,6 l/h. Zbiornik paliwa o pojemności 3,6 litra. Koszt modelu Khoper 900 pro w sklepach zaczyna się od 26 tysięcy rubli, ale ze względu na zakup dodatkowych załączników może znacznie wzrosnąć.Przegląd motobloków Khoper 900. Charakterystyka, zalety, recenzje

Ostateczny koszt będzie zależał od tego, jakie funkcje planuje się wdrożyć za pomocą tego urządzenia.

Zalety

Motoblock Khoper 900 pro posiada szereg zalet, które odróżniają go od innych modeli:

 1. Możliwość obróbki gleby na różnych głębokościach poprzez regulację przystawek. Ponadto można również zmienić szerokość obróbki rzędu.
 2. Skrzynia biegów jest zaprojektowana dla kilku prędkości, w tym do tyłu. Dzięki temu można szybko wypracować brakujące miejsca na budowie i łatwo manewrować.
 3. Sprzęgło pasowe jest łatwe w utrzymaniu i nie wymaga interwencji.
 4. Urządzenie przystosowane jest do pracy na gęstej glebie i bez problemu poradzi sobie z odśnieżaniem zamarzniętego śniegu.
 5. Szerokie koła i stabilność podłoża zapewniają łatwą obsługę i płynne prowadzenie na nierównych drogach.
 6. Wygodna rączka, którą można regulować w pionie i poziomie, pozwala na ustawienie najwygodniejszej dla danego operatora pozycji.

Zasobnik modelowy 900 MQ

Zasobnik 900 MQ

Motoblock Khoper 900 MQ to podstawowy model przeznaczony do prac polowych na glebach gęstych, w tym dziewiczych. Mocny silnik benzynowy pozwala na osiągnięcie prędkości do 7 km/h, a szerokie i wygodne koła zapewnią przejazd nawet po nieprzejezdnych drogach.

Małe gabaryty umożliwiają bezproblemowy transport ciągnika jednoosiowego. Zapewniona jest ochrona elektromechanicznej części ciągnika prowadzącego i operatora przed grudami ziemi wylatującymi spod kół. Możliwość regulacji szerokości uprawianego pasa pozwala na obróbkę nawet najbardziej niedostępnych obszarów.

Cena nowego ciągnika jednoosiowego Khoper 900 MQ zaczyna się od 31 tysięcy rubli, ale można znaleźć tańszą opcję, która działa od jakiegoś czasu.

Specyfikacje

długość:80cm
szerokość:45cm
wysokość:65cm
głęboka uprawa :15-30 zobaczyć
szerokość bruzdy:70-90 zobaczyć
waga modelu:75 kg
Weiterlesen:
Motoblock Garden King. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

silnik

Silnik Lifan L177F

Dzięki chińskiemu 4-suwowemu silnikowi benzynowemu Lifan 177F działającemu na 92 ​​benzynie, motoblok Khoper 900 MQ znacznie wydłużył swoją żywotność.

Dostępny jest ręczny typ startu.

objętość robocza:196 cmXNUMX
moc znamionowa:5,2 (7) kW (KM)
Liczba cylindrów:1

Zużycie paliwa

Średnia wartość zużycia paliwa waha się między 1,6-1,7 l/h. Zbiornik paliwa jest zaprojektowany na 3,6 litra.

Bieganie

Przed rozpoczęciem prac przy ciągniku jednoosiowym po zakupie lub długotrwałym przechowywaniu urządzenie należy dotrzeć. Innymi słowy, aby wykonać jazdę próbną, podczas której części silnika, podwozia i skrzyni biegów są docierane. Pozwala to znacznie wydłużyć żywotność i uniknąć poważnych awarii w przyszłości.

Aby zapoznać się wizualnie z ciągnikiem ręcznym Khoper 900 MQ, możesz obejrzeć recenzję wideo przedstawioną przez jednego z właścicieli urządzenia:

Docieranie powinno odbywać się w trybie łagodnym, co oznacza, że ​​nie należy uruchamiać silnika z pełną mocą. Przestrzegając podstawowych zasad, możesz uniknąć wystąpienia awarii:

 1. Podczas uruchamiania silnika najpierw sprawdź poziom oleju. W razie potrzeby doładuj wymaganą ilość.
 2. Wlej benzynę, której marka jest wskazana w instrukcji obsługi, do zbiornika paliwa.
 3. Po uruchomieniu silnika pozostaw go na kilka minut na biegu jałowym.
 4. Przez następną godzinę używaj tylko średniej prędkości.
 5. Przetestuj ciągnik prowadzący na wszystkich biegach.
 6. Przez kolejne 7 godzin nie przekraczać obciążenia silnika o więcej niż 65% dopuszczalnego.
 7. Po zakończeniu docierania wymień olej.

Załączniki

Aby rozszerzyć funkcjonalność ciągnika z operatorem prowadzącym, możesz użyć następującego sprzętu:

 • kosiarki do wydajnego zbioru trawy w krótkim czasie;
 • środki obciążające zwiększające masę urządzenia i służące do uprawy szczególnie gęstej gleby;
 • brony do spulchniania ziemi;
 • Sadzarki do ziemniaków i kopaczki do ziemniaków do sadzenia i zbioru roślin okopowych;
 • hillers, poluzuj glebę wokół sadzonek;
 • łopaty-zrzuty, do czyszczenia zaśnieżonego terenu;
 • łapy montowane są zamiast kół i ułatwiają poruszanie się po lepkiej i mokrej glebie, a także zapobiegają poślizgowi;
 • wózki przystosowane są do przewozu towarów.
Weiterlesen:
Łopata do ciągnika, przegląd, zastosowanie, użytkowanie

Opinie

Duża liczba recenzji właścicieli ciągnika Khoper 900 MQ, które można zobaczyć na forach tematycznych, wskazuje na oszczędność czasu i paliwa, a także wysoką wydajność tego modelu. Należy zauważyć, że cała seria Khoper jest dość popularna.

Natalya:

Zakup ciągnika z operatorem prowadzącym będzie rozwiązaniem problemu kopania terenu, ponieważ praca w terenie stała się znacznie łatwiejsza i szybsza. Nasza jednostka służyła nam przez 3 lata i nie ma żadnych skarg. Pomimo tego, że montaż jest chiński, awaria wystąpiła tylko raz, gdy zawiódł przycisk wyciszania. Na nasze 10 akrów wydano 20 litrów 92 benzyny, co po raz kolejny wskazuje na jego ekonomię.

Artem:

Z zakupu jestem zadowolona, ​​chociaż na początku nie mogłam przystosować się do zarządzania. Silnik Lifan działa dobrze nawet podczas mrozów, ale rozrusznik ręczny uruchamia się tylko 3 razy. W charakterystyce stwierdzono, że radzi sobie z glebami dziewiczymi, ale szczególnie trudnymi terenami, gdzie ciężką czarnoziem trzeba kilkakrotnie obrabiać. Zalety to niskie zużycie paliwa i niski koszt.

Aby pomóc innym czytelnikom naszej strony, możesz zostawić swoją opinię i wrażenia na temat modeli motobloków Khoper 900 pro. Jeśli dopiero planujesz zakup i masz jakieś pytania, możesz je zadać w komentarzach poniżej.

Ссылка на основную публикацию