Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd noży, kultywatorów, bron do motobloków MTZ

Frezy

Frezy stosowane są na wiosnę do orki, usuwania chwastów z powierzchni ziemi, spulchniania gleby i równomiernego rozprowadzania nawozów.

Zaleca się stosowanie w tych obszarach, gdzie po zimie utworzyła się skorupa na powierzchni, a na dole znajduje się ziemia o dużej wilgotności. Podczas swojej pracy glebogryzarka miesza ją i tworzy jednolitość. Przede wszystkim wykonuje spulchnianie, dlatego nie zaleca się stosowania nożyc na już luźnych glebach.

Od producenta

Na oficjalnej stronie producenta MTZ-09N prezentowana jest jedna glebogryzarka FR-00.010

Przegląd noży, kultywatorów, bron do motobloków MTZ

Frez FR-00.010

To klasyczny rotator szablowy, który jest w stanie pracować na każdym terenie o nachyleniu do 10°. Jest produkowany przez MTZ ZAZ w mieście Smorgon. Dlatego ludzie nazywani są również Smorgonami.

Jego konstrukcja została przetestowana przez lata i udowodniono, że ten rodzaj ostrza jest najbardziej niezawodny i skuteczny w spulchnianiu gleby.

Cechy frezu FR-00.010

 • Długość noży wynosi 12 cm, co jest więcej niż wystarczające do wysokiej jakości obróbki powierzchni;
 • Dzięki etui ochronnemu ziemia z kutra Smorgon nie rozprasza się w różnych kierunkach, lecz pozostaje na swoim miejscu;
 • Waga FR-00.010 wynosi 50 kg;
 • Podczas pracy na ciężkich glebach prędkość ciągnika MTZ-09N z zainstalowanym glebogryzarką wynosi około 2 km / h, podczas obróbki lekkich obszarów wzrasta do 3 km / h;
 • Szerokość powierzchni roboczej można regulować instalując dodatkowe noże do kutra Smorgon. W wersji standardowej jest ich 4, ale można zainstalować 6.

Analogi

Przegląd noży, kultywatorów, bron do motobloków MTZ

Obcinak FNM-1

Jeśli nie jesteś zadowolony z cech poprzednich glebogryzarek, możesz spojrzeć na analogi innych producentów i ich ofertę. Warto jednak rozważyć kompatybilność z ciągnikiem MTZ-09N.

Jedną z tych opcji jest przecinarka Lida FNM-1. Jest produkowany w Lidzie Odlewniczo-Mechanicznym SA Zakład ten od czasów radzieckich słynie z niezawodnych produktów. Jego parametry techniczne są identyczne z FR-00.010. Ale to tylko mniejsza głębokość przetwarzania. Ma tylko 8 cm.

Opcja domowej roboty

Przegląd noży, kultywatorów, bron do motobloków MTZ

kurze łapki

W przypadku motobloków MTZ-09N możesz sam zrobić rotator. Wymaga to pewnych materiałów i pracy. Będzie to kosztować znacznie mniej niż kupowanie gotowych produktów. Ale jego niezawodność też będzie niższa.

Weiterlesen:
Motobloki Forte. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Oprócz standardowego noża do szabli są też „kurze łapki”. Jest to nowszy model współpracujący z prętami stalowymi, na końcu których montowane są specjalne płytki w postaci łap, które podbierają i spulchniają glebę.

Domowe przecinarki do ciągnika jednoosiowego MTZ

Na forach jest wiele różnych wskazówek, jak najlepiej złożyć, jakich materiałów użyć, jak się połączyć itp.

Recenzje wideo

Praca bloku silnika Białoruś MTZ-09N z nożem FR-00010

Praca bloku silnika Białoruś MTZ-09N z nożem Lida FNM-1

Opinie

Oto kilka recenzji z tych forów na temat działania ciągnika MTZ-09N z nożami.

Jerzy:

„Pomimo wszystkich wad, produkty Smorgon mają jeden ogromny plus – nazwę. Ich sprzęt jest w stanie przez dziesięciolecia pracować w najtrudniejszych warunkach. Od początku jego produkcji do dnia dzisiejszego nie zaszły żadne istotne zmiany. W Internecie znajduje się duża liczba ogłoszeń o sprzedaży części zamiennych oraz wszelkiego rodzaju podręczniki dotyczące naprawy i wymiany części zamiennych.

Kierowca:

„Mam dziewiczą glebę i kuter z trudem sobie z nią poradził. Podskakuje i tak dalej. To prawda, że ​​mam glinę z wapieniem. I trzeba go najpierw przetworzyć tylko pługiem, a następnie nożem. W końcu wykopuję dziury pod drzewa owocowe łomem.

Kultywatory i brony

Kultywator brony jest uważany za bardzo wydajny sprzęt do ciągnika z operatorem prowadzącym MTZ-09N. Wykonuje prace przygotowawcze podczas sadzenia roślin. W szczególności brona kultywatorowa do ciągnika MTZ-09 pozwala: spulchnić i wyrównać wierzchnią warstwę gleby, wykonać prace przygotowawcze przed sadzeniem, usunąć korzenie chwastów, nawozić glebę, bronować, uprawiać ziemię po zbiorach.

Przegląd noży, kultywatorów, bron do motobloków MTZ

Kultywator-brona KB-00.000

Od producenta

Zakład Smorgon oferuje swoim klientom dwa w jednym: kultywator i bronę. Ten projekt nazywa się KB-00.000.

Cechy kultywatora-brona KB-00.000

 • Jego wymiary to 60 cm długości, 160 cm szerokości i 50 cm wysokości;
 • Szerokość chwytania może wynosić od 80 do 150 cm, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie brony kultywującej do ciągnika prowadzącego MTZ w wymaganym zakresie roboczym. Jeśli chcesz wykonać dokładniejsze bronowanie między drzewami lub krzewami, noże są umieszczone w pobliżu, a jeśli praca jest bardziej obszerna, to dalej;
 • Głębokość penetracji kultywatora można regulować w zakresie od 3 do 10 cm;
 • Bardzo wysoka wydajność, może obsłużyć około 6000 m2/ h;
 • Kultywator jest montowany na ciągniku jednoosiowym MTZ za pomocą uniwersalnego zaczepu. Pozwala to bezpiecznie naprawić przez cały okres eksploatacji;
 • To prosty projekt, którego działanie zostało sprawdzone przez czas. Nie ma w nim nic zbędnego, ale jednocześnie doskonale radzi sobie ze swoim zadaniem na każdej glebie, czy to glinianej, czy twardej.
Weiterlesen:
Motobloki Stavmash. Przegląd gamy modeli, charakterystyka

Przegląd brony kultywatorowej KB-00.000 do ciągnika z operatorem prowadzącym MTZ

Analogi

Chersońska firma JSC „Zakład mechaniczny” oferuje własną wersję brony do ciągnika jednoosiowego MTZ — BR1-2.

Przegląd noży, kultywatorów, bron do motobloków MTZ

Brona BR 1-2

Cechy brony BR-00.000

 • Ta brona, podobnie jak KB-00.000, posiada dwa rzędy zębów. Ale jej głębokość przetwarzania jest mniejsza, tylko 2 cm, wystarczy do pracy ze średnimi obszarami. Podczas pracy z dużymi powierzchniami nie zaleca się jej używania.
 • To lekka konstrukcja, ważąca zaledwie 20 kg. Przy produkcji brony BR 1-2 do ciągnika jednoosiowego MTZ zastosowano wysokiej jakości materiały i komponenty, co pozwala zapobiec uszkodzeniom mechanicznym.
 • Podczas agregowania brony z blokiem silnika MTZ możliwe jest prowadzenie prac z prędkością do 4 km/h.
 • Wymiary tej brony są mniejsze niż KB -00.000 i mają 29 cm długości, 165 cm szerokości i 40 cm wysokości.

Opcja domowej roboty

Nie trzeba kupować kultywatora z fabryki, można go wykonać samemu. Wymaga to pewnych materiałów i pracy. W końcu konstrukcja kultywatora jest prosta, a każdy, kto wie, jak obchodzić się z metalem, poradzi sobie z jego produkcją.

Przegląd noży, kultywatorów, bron do motobloków MTZ

Schemat domowej brony

Aby zrobić kultywator, wystarczy wziąć stalową kwadratową rurę. Zbuduj z niego ramę, a następnie użyj śrub, aby połączyć kołki, które wejdą w ziemię. Zaleca się stosowanie połączenia śrubowego, ponieważ spawanie nie jest tak praktyczne, a jeśli dostaną się obce ciała stałe, kołek może się wyłamać.

Ważnym elementem jest to, że metal jest odporny na korozję. Ponieważ musi pracować przy dużej wilgotności.

Następnie do ramy przyspawana jest rura zaczepowa w kształcie litery L i wykonywane są odpowiednie otwory pod zaczep. Są to proste kroki, które pozwolą ci stworzyć kultywator własnymi rękami.

Recenzje wideo

Uprawa ziemi z blokiem silnikowym Białoruś MTZ-09N z kultywatorem

Opinie

Oto kilka recenzji z forów dotyczących pracy kultywatorów z ciągnikiem MTZ.

Weiterlesen:
Przegląd motobloków MKM-3 Lander (Mobil K, Plowman). Opinie

Zwycięzca:

„Mam ciągnik jednoosiowy z silnikiem Hondy. Ważnym niuansem jest obecność 2 zaczepów na ciągniku prowadzącym. I jeden z nich można ustawić na bronę, a drugi na pług. W innych ciągnikach pchanych prezentowany jest jeden zaczep, a podczas pracy w polu potrzeba było dużego wysiłku i czasu na ich wymianę. A teraz wystarczy zdjąć palec, wyciągnąć pług, zamontować bronę, włożyć palec na miejsce. Wszystko! Nie trzeba nosić ze sobą całego zestawu kluczy i śrubokrętów. Kiedy kupiłem traktor z operatorem pchanym, zaproponowali też, że kupią z nim sterownicę. Ale wtedy nie wyciągnąłem tego finansowo, było za drogie. A teraz rozumiem, że nie jest to potrzebne. Raz szedł — zaorany, drugi raz — bronowany, a wynik jest taki sam ”

Powieść:

„MTZ to z pewnością niezawodny ciągnik pchany, ale bardzo ciężki. Podczas bronowania konieczne jest przyłożenie dużej siły. W końcu MTZ waży ponad 150 kg. I tak, ma dużą moc. W takim przypadku tak mocny sprzęt nie jest konieczny. I w tej chwili zazdroszczę sąsiadowi jego Nevy ważącej 85 kg. »

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию