Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd odśnieżarek Huter SGC 8100 i 8100C

Przegląd odśnieżarek Huter SGC 8100 i 8100С

Opis

Huter SGC 8100 i 8100C mają podobne cechy. Główną różnicą jest napęd. W modelach „8100” są to koła pneumatyczne, a w „8100” są to gąsienice. Pod tym względem zmienia się również ich zakres.


Huter 8100 jest przeznaczony do pracy w średniej wielkości aglomeracjach miejskich. Świetnie czyści parkingi, podjazdy i tym podobne miejsca, nawet po obfitych opadach śniegu.

Huter 8100c daje ogromne możliwości swoim właścicielom dzięki napędowi gąsienicowemu. Służy do sprzątania terenów podmiejskich, gdy nie ma nadziei na media, a sprzątanie musi odbywać się samodzielnie.

Napęd gąsienicowy, Huter SGC 8100С

Skręt modułu gąsienicowego jest trudniejszy niż na kołach pneumatycznych. Dlatego 8100c ma specjalne dźwignie do wykonywania skrętów.

Dzięki napędowi gąsienicowemu „Hooter 8100c” może pracować w pełni autonomicznie. Również w tym modelu położenie ślimaka reguluje się na wysokość za pomocą specjalnej dźwigni.

Charakterystyka

Huter SGC 8100

silnik4-suwowy, jednocylindrowy
Moc silnika, KM11
Objętość zbiornika, l6,5
Prędkość do przodu/do tyłu5,2
Szerokość przechwytywania, mm700
Wysokość mm540
Podgrzewane uchwytynie
Farahjest
Ciężar, kg84

Huter SGC 8100C

silnik4-suwowy, jednocylindrowy
Moc silnika, KM11
Objętość zbiornika, l6,5
Prędkość do przodu/do tyłu6,2
Szerokość przechwytywania, mm700
Wysokość mm540
Rodzaj ruchusamobieżne (gąsienice)
Farahjest
Długość opakowania, mm1180
Szerokość opakowania, mm750
Wysokość pakowania, mm760

Udogodnienia

 1. Odśnieżarki Huter SGC 8100 i 8100c są w stanie odśnieżać nawet w ekstremalnych warunkach ostrych rosyjskich zim. Są to urządzenia samobieżne, w których napęd trafia nie tylko na koło pasowe, ale również na koła. Dla wygody właścicieli przewidziano również system ogrzewania drążka kierowniczego;
 2. Z przodu odśnieżarka wyposażona jest w jasny reflektor halogenowy, który umożliwia pracę nawet wieczorem;

  reflektor halogenowy
 3. Świder wykonany jest z wytrzymałej stali i jest w stanie zmielić nie tylko miękki śnieg, ale także lód;
 4. Silnik benzynowy można uruchomić za pomocą rozrusznika elektrycznego lub ręcznie, co pozwala nie polegać na dodatkowych źródłach energii. Zbiornik gazu przeznaczony jest do jednorazowego zatankowania 6,5 ​​litra paliwa. Jako paliwo stosuje się benzynę AI-92 lub AI-95;
 5. Aby wybrać wygodną prędkość dla odśnieżarki Huther, dostępnych jest 8 biegów: 6 do jazdy do przodu i 2 do jazdy do tyłu;
 6. Kierunek i siła odrzucania śniegu jest ustalana przez operatora dla każdego konkretnego przypadku. W razie potrzeby możesz dokonywać korekt bezpośrednio podczas jazdy;
 7. Na dnie łyżki montuje się ślizgacze ograniczające. Pozwalają nie chwytać dolnej warstwy kamieni lub twardej gleby podczas pracy na nierównych powierzchniach;
 8. Ślimak odśnieżarki Huter SGC 8100 jest napędzany przez niezawodną przekładnię ślimakową.

  ślimak dmuchawy do śniegu

Aplikacje

 • Nie używaj odśnieżarki do innych celów lub gdy operator jest zmęczony;
 • Podczas pracy konieczne jest monitorowanie kierunku wyrzucania śniegu, aby na jego drodze nie znajdowały się inne osoby, zwierzęta ani szklane przedmioty;
 • Podczas pracy pługa zaleca się stosowanie sprzętu ochronnego (okulary, rękawice, specjalne buty itp.);
 • Ostrożnie używaj sprzętu na pochyłych powierzchniach, nigdy nie upuszczaj drążka kierowniczego podczas ruchu;
 • Zabronione jest odśnieżanie za pomocą odśnieżarki Huter SGC 8100 w pobliżu otwartego ognia, a także zabronione jest palenie podczas pracy odśnieżarki;
 • Silnik należy zatankować przed rozpoczęciem pracy.

Zabronione jest tankowanie rozgrzanego silnika lub bezpośrednio podczas pracy;

 • Przed uruchomieniem odśnieżarki Huter SGC 8100 należy sprawdzić dokręcenie połączeń śrubowych.
 • Po zakończeniu pracy należy wyłączyć silnik i oczyścić urządzenie z resztek śniegu. Odbywa się to za pomocą pędzli lub strumienia wody. Jeśli używana jest woda, konieczne jest ostrożne usunięcie jej pozostałości, aby na częściach nie zaczął tworzyć się lód. Należy również wziąć pod uwagę, że silnik musi ostygnąć, a dopiero potem umieścić odśnieżarkę w zamkniętym pomieszczeniu.
 • Na forach opisano, jak prawidłowo przechowywać odśnieżarkę Huter SGC 8100, jeśli nie jest używana przez ponad miesiąc. W tym celu należy spuścić benzynę i olej z urządzenia, całkowicie oczyścić je z resztek śniegu, wlać trochę oleju silnikowego do świecy zapłonowej, wymienić smar w skrzyni biegów, przykryć samochód i dopiero wtedy włożyć do magazyn.
Weiterlesen:
Przegląd kosiarek spalinowych Patriot PT 52 LS i PT 52 BS. Specyfikacje, instrukcje, zdjęcia i recenzje

Urządzenie

Konstrukcja odśnieżarki Huter SGC 8100 jest prosta i intuicyjna.

Konstrukcja odśnieżarki Huter SGC 8100

Całą kontrolę sprawuje operator za pomocą specjalnych dźwigni, które znajdują się przy kierownicy i pozwalają na wygodną regulację podczas jazdy.

Na drążku kierowniczym znajduje się panel sterowania, na którym znajdują się dwie dźwignie. Po lewej stronie znajduje się dźwignia do regulacji nachylenia reflektora. Po prawej stronie znajduje się dźwignia zmiany biegów.

W modelu 8100 do skręcania po lewej i prawej stronie kierownicy znajdują się dźwignie do prowadzenia modułu gąsienic.

Aby ustawić żądaną wysokość ślimaka, użyj dźwigni przy silniku na pręcie.

Instrukcja obsługi

Przed użyciem odśnieżarki Huter SGC 8100 lub Huter SGC 8100C należy zapoznać się z instrukcją obsługi, która opisuje niuanse pracy z maszyną, jej montaż, konserwację, główne awarie i sposoby ich rozwiązywania.

Za linię pługów śnieżnych Huter SGC 4000 i ogólne instrukcje 8100. Możesz go pobrać przez powiązanie

Bieganie

Przed rozpoczęciem pełnoprawnej operacji należy trochę włamać się do Hutera. Oznacza to używanie go przy połowie mocy.

Przed pierwszym uruchomieniem konieczne jest uzupełnienie oleju i benzyny do pracy, ponieważ nie są one dostępne w konfiguracji fabrycznej.

Podczas docierania silnik nie powinien pracować z pełną mocą. Części podczas ruchu są smarowane i ocierają się o siebie. Pozwala to przedłużyć żywotność odśnieżarki bez naprawy.

Jeśli śnieg jeszcze nie spadł, należy podnieść świder odśnieżarki nad ziemię tak bardzo, jak to możliwe i po prostu go przetoczyć. Jeśli śnieg jest już na ziemi, należy wjeżdżać powoli i z minimalną prędkością.

Odśnieżarka Huter SGC 8100С w akcji:

Wymiana oleju

Ważnym warunkiem prawidłowej i długotrwałej pracy odśnieżarki Huter jest utrzymanie wymaganego poziomu oleju w skrzyni korbowej. Do tankowania zaleca się stosowanie olejów syntetycznych 5W-30 lub 5W-40, ponieważ mają one niższy zakres temperatur pracy. Rzeczywiście, zimą niezwykle ważne są właściwości niskotemperaturowe.

Weiterlesen:
Asortyment pilarek Sturm: opis, charakterystyka i zasady użytkowania


Instrukcja użytkowania odśnieżarki Huter SGC 8100 zaleca wymianę całego oleju po 25 godzinach pracy.

Do tego potrzebujesz:

 1. rozgrzać silnik
 2. pod zbiornik oleju umieścić pojemnik spustowy,
 3. wyjąć korek, spuścić olej przez około 15 minut, następnie założyć korek i wlać nowy olej.

Cała procedura trwa nie dłużej niż pół godziny, ale znacznie wydłuży żywotność pługa śnieżnego Huter. Na forach pojawia się wiele opinii dotyczących przydatności tej procedury.

Poważne awarie

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek podczas pracy pługa śnieżnego producent zaleca skontaktowanie się z centrum serwisowym w celu uzyskania wykwalifikowanej porady.

Jednak nie zawsze jest w pobliżu. Ludzie często zwracają się na fora, na których właściciele zostawiają swoje opinie na temat rozwiązywania awarii. Dlatego konieczne jest samodzielne naprawianie niektórych typowych awarii.

Co może powodować, że silnik nie uruchamia się?

 • W zbiorniku skończyło się paliwo.
 • Po prostu zatankuj nową benzynę.
 • W zbiorniku jest stara brudna benzyna.
 • Całkowicie spuść pozostałą mieszankę paliwową i napełnij czystym paliwem.
 • Kurek paliwa jest w pozycji zamkniętej.
 • Jeśli jest zamknięty, po prostu go otwórz.
 • Przewód wysokiego napięcia nie jest podłączony do świec zapłonowych.
 • Jeśli są oddzielne, połącz je.
 • Przepustnica powietrza jest w złym położeniu.
 • Przesuń dźwignię i zamknij ssanie.

Odśnieżarka nie rzuca śniegu

 • Zatkana rynna

To najczęstsza przyczyna tego problemu. Wyłącz silnik i wyjmij świecę zapłonową. Odbywa się to w celu zapobieżenia przypadkowemu uruchomieniu silnika. Następnie usuń nagromadzony śnieg i lód ze zsypu. A także wyczyść wnętrze wlotu śniegu.

 • Linka sprzęgająca ślimaka nie jest prawidłowo wyregulowana

Z powodu tej awarii ślimak nie rozwija niezbędnej mocy i po prostu nie może przepychać śniegu przez rynnę. W takim przypadku dostosuj położenie kabla.

Opinie

Rozważ kilka recenzji z forów od właścicieli maszyn Huter SGC 8100 i 8100c.

Weiterlesen:
Kosiarka Bosch Rotak 320. Przegląd, dane techniczne, opinie właścicieli

Igor pisze:

„Bardzo niezawodny przedmiot. Wybierając między pneumatycznymi kołami a gąsienicami, zdecydowaliśmy się na drugą opcję. Ponieważ jest znacznie bardziej niezawodny i wytrzyma dłużej. Udało się już wykorzystać do oczyszczenia stumetrowej drogi. Wysokość śniegu wynosiła około 40 cm, daliśmy radę w około 40 minut. Wrażenia są tylko pozytywne. Huter pędzi jak pojazd terenowy. Po prostu bestia! Nic się nie przewija i nie działa stabilnie. Traktujemy z troską. Miejmy nadzieję, że nie nastąpią żadne poważne szkody”.

Oto komentarz Władimira:

„Widziałem na forum wiele opinii na temat tego, jak fajnie jest mieć śledzony model. A tutaj mam bluzę z kapturem na oponach. Bardzo poręczny przedmiot. Myślałem o kupnie na torach, bo zalety w postaci umiejętności przełajowych są oczywiste. Jednak pod względem niezawodności i łatwości konserwacji koła są nadal lepsze. Są znacznie łatwiejsze do wymiany i tańsze. Jeśli gąsienica się zepsuje, naprawa będzie kosztować całkiem nieźle. Dlatego wybrałem opony. Korzystam z drugiego roku, tylko pozytywne doznania. Wygodna i precyzyjna regulacja. Ślimak miele szybko i wydajnie. Polecam»

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию