Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Załączniki

Możliwości maszyn rolniczych zależą od możliwości łatwego dostosowania osprzętu do ciągnika Salyut i skutecznego wykonywania prac rolniczych, które są niezbędne dla letnich mieszkańców i ogrodników. Oczywiste jest, że im bardziej zróżnicowana lista urządzeń pomocniczych, tym większą ich liczbę można zmechanizować, tym samym najbardziej produktywnie wykorzystując sprzęt.

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Salut-100

„Salut-100” i wcześniejsza modyfikacja „Salut-5” są racjonalnie agregowane z ponad 50 typami nowoczesnych załączników, przystosowanych do wykonywania wielu przydatnych zadań.

Zestaw z ciągnikiem Salyut zawiera minimalną listę akcesoriów.

Aby wykonać specjalistyczne prace, stworzono odpowiednie załączniki, które są kupowane osobno. Rozważmy bardziej szczegółowo różne typy tych urządzeń.

Adapter

Adapter jest specjalnym urządzeniem holowniczym do ciągnika z operatorem prowadzącym. Operator może wykonywać różne prace, siedząc na wygodnym fotelu i łatwo sterując ciągnikiem prowadzącym. Dzięki adapterowi wiele funkcji można wykonywać znacznie wydajniej i bezpieczniej, zwłaszcza podczas pracy z glebogryzarkami.

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Adapter

W zależności od przeznaczenia istnieją różne konstrukcje adapterów do ciągnika Salyut:

 • prosty — przeznaczony wyłącznie do uprawy ziemi;
 • uniwersalny — przeznaczony do transportu towarów, różnego rodzaju upraw gleby.

W przypadku ciężkich maszyn o dużej mocy instalowane są adaptery z długim dyszlem, w przypadku lekkich modyfikacji — z krótkim. Opracowano modyfikacje adapterów z dodatkową funkcjonalnością — podnoszeniem całego zaczepu, poszerzaniem rozstawu.

Kosiarka

Jednym z najtrudniejszych rodzajów prac na wsi jest koszenie. Z kosiarką zawieszaną na ciągniku pchanym Salyut jest to dziś dość zwyczajna praca.

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Kosiarka segmentowa

Kosiarki do ciągnika Salyut to:

 • segmentowy — do koszenia równomiernie rosnącej rzadkiej trawy na płaskich powierzchniach;
 • talerzowy (obrotowy) — lepiej nadaje się do koszenia trawy o różnej jakości. Biorąc pod uwagę gęstość, sztywność, wyleganie warstwy trawiastej, jakość martwego drewna, możliwe jest optymalne dostosowanie kosiarki rotacyjnej do prędkości maszyny i obrotów silnika.

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Kosiarka dyskowa Zarya

Dzięki motoblokowi Salyut kosiarka dyskowa Zarya dobrze się dostosowuje, a jej możliwości pozwalają kosić zarośla, splątaną trawę. Film przedstawia efektywną pracę kosiarki Zarya, która działa na zasadzie konwencjonalnej kosy — kosi i układa trawę w równe pokosy.

Recenzja wideo z pracy kosiarki Zarya na ciągniku Salyut

kopaczka do ziemniaków

Pracochłonną, niezwykle żmudną pracę — kopanie ziemniaków, można znacznie ułatwić przy pomocy zawieszanej przesiewacza do ziemniaków. Bez uszkodzonych bulw, bez łopat — minimalny czas, wysiłek i doskonałe rezultaty.

 

Jako osprzęt do ciągnika Salut, najpopularniejszym urządzeniem jest koparka do ziemniaków KV-3 o wadze 5 kg.

sadzarka do ziemniaków

Sadzarka do ziemniaków jest niezbyt popularnym osprzętem do ciągnika Salyut.

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

sadzarka do ziemniaków

Jak to zwykle bywa w małych wiejskich ogrodach, ziemniaki sadzi się metodą ekstensywną — przyjacielskim nalotem wszystkich krewnych i przyjaciół. Na wynajmowanych dużych działkach skuteczność wykorzystania sadzarki do ziemniaków jako załącznika jest niezaprzeczalna. Na filmie można zobaczyć pracę sadzarki do ziemniaków na ciągniku prowadzącym.

Przegląd wideo działania sadzarki do ziemniaków na ciągniku Salyut-100

Okuchniki

Sadzenie i siew to jeden problem, a odchwaszczanie, hilling i niestrudzone zwalczanie chwastów — te prace na miejscu czasami zajmują dużo czasu. Hilling z ciągnikiem prowadzącym Salute z uniwersalną broną jest łatwiejszy niż orka, wystarczy odpowiednio wyregulować kąt natarcia sprzętu.

 

W zależności od jakości gleby i wykonanej pracy ogórki dzielą się na:

 • zwykły (w kształcie łuku);
 • dysk.

Średnio przez ośmiogodzinny dzień pracy można wykonać hilling upraw rzędowych na powierzchni co najmniej 10-12 hektarów.

Za pomocą brony talerzowej, ustawiając wymaganą odległość między talerzami, możesz wygodnie kopać ziemniaki.

Recenzja wideo hilling ziemniaków na ciągniku Salyut-100

ostrze łopaty

Ostrze w agregacji z ciągnikiem Salyut pełni funkcje szerokiej łopaty.

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

ostrze łopaty

Za pomocą takiego urządzenia wygodnie jest usunąć śnieg, oczyścić teren budowy lub inne zanieczyszczenia, w razie potrzeby wyrównać piasek, ziemię, drobny żwir.

Recenzja wideo pracy wywrotki na ciągniku Salyut-100

Przyczepy

Motoblock Salute z zamontowaną przyczepką to niezastąpiona rzecz w gospodarstwie domowym, niezbędny sprzęt w ogrodzie, w ogrodzie. Obecnie można kupić przyczepy o różnych konfiguracjach, różnej ładowności, konwencjonalne i wywrotki, które są wygodnie przystosowane do różnych modeli ciągników jednoosiowych.

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Zwiastun filmu

Frezy

Frezy — uniwersalny zaczep, który znajduje się w zestawie do ciągnika jednoosiowego. Jeśli Salut-5 był wyposażony w dwa dwusekcyjne noże z prostymi nożami, to Salut-100 jest wyposażony w trzy pary specjalnych noży.

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Nóż

Osłony ochronne zakrywają noże od góry, na nich zainstalowane są specjalne tarcze do ochrony roślin, noże mają charakterystyczny półksiężycowaty kształt. Taki sprzęt pozwala na jakościową obróbkę paska o szerokości do 1 m lub nie szerokich odstępach między rzędami w jednym przejściu.

Zaczep

W zależności od zadań istnieją 3 rodzaje sprzętu sprzęgającego:

 • Pojedynczy zaczep służy do montażu i regulacji osprzętu w ciągniku Salyut;
 • Uniwersalne podwójne zaczepy mogą być stosowane w każdym ciągniku z operatorem prowadzącym;
 • Agregaty sprzęgające z mechanizmem hydraulicznym służą do adaptacji przesiewacza do ziemniaków z ciągnikiem jednoosiowym, pozwalają na dokładniejszą regulację kierunku pracy.

   

Koła

Wydajność pracy ciągnika z osprzętem w dużej mierze zależy od wyboru kół. Wynika to z konieczności zapewnienia bocznej stabilności sprzętu, sprzężenia z podłożem oraz niezbędnej manewrowości.

 • Koła trakcyjne będą wymagane do przenoszenia ciężkich ładunków;
 • Podczas przetwarzania luźnej gleby można uzyskać wysokiej jakości pracę za pomocą ucha o określonej średnicy.

 

Wagi

Aby zwiększyć siłę uciągu ciągnika prowadzącego podczas wykonywania ciężkich prac, stosuje się różne środki obciążające.

Przegląd osprzętu do ciągnika Salut z operatorem prowadzącym

Wagi

W zależności od wielkości oczekiwanej siły uciągu, na tarcze koła są montowane obciążniki po obu stronach 10 kg lub 20 kg. Podczas wykonywania szczególnie pracochłonnych prac, na przedni sworzeń ciągnika prowadzonego dodatkowo nakładany jest obciążnik.

Opinie właściciela

Niestierow Petr, Charków

„Używam mojego ciągnika Salyut 100-6,5 z pełnym obciążeniem — orka, hilling, kopanie ziemniaków. Nie próbowałem jeszcze sadzić ziemniaków. Zrobiłem domową przyczepę, więc ładuję ją dyniami po 100 kg każda, z pola idzie dobrze, może tylko przeciągać pod górę. Wyrównał teren pod budowę wysypiskiem w pół godziny, 6 kostek ciężkiej gliny. Z łopatą pewnie byłbym zajęty pół dnia.

Gerashchenko Vadim, obwód chmielnicki

„Porównałem to z sąsiadem, którego traktor pchany Salut z osprzętem działa lepiej, wzięli frezy. Wzięli cztery kutry z Salyut-5 i sześć kutry z Salyut-100. Na początku mój Salut-100 był z płytami bocznymi, potem musiałem go usunąć. Jeśli wykonujesz orkę powierzchniową, to jest to normalne, ale przy głębokim luzowaniu osi, zakotwiczają się i spowalniają całą pracę. Ale generalnie na całej długości odcinka wykonano prawie taką samą pracę, jak sąsiedni stary model Salut, ten mój nowy. Ale szerokość chwytu mojego traktora prowadzącego jest 1,5 raza większa, a ziemia jest znacznie lepiej spulchniona nożami w kształcie sierpa.

Link do głównej publikacji