Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd osprzętu do motobloków Agro

Przegląd osprzętu do motobloków Agro

Dołączone wyposażenie do motobloków Agro

Urządzenia te są przedstawicielami ciężkich profesjonalnych ciągników jednoosiowych. Charakterystyczne cechy Agro to wysoka niezawodność i moc. Jednocześnie konstruktorom udało się zachować łatwość obsługi.Przegląd osprzętu do motobloków Agro

Masa ciągników jednoosiowych Agro wynosi 160 kg, dzięki czemu mają zwiększoną przyczepność i mogą wydajniej uprawiać ziemię. Urządzenia te doskonale sprawdzają się w pracach rolniczych, zarówno na małych działkach, jak i na dużych polach uprawnych.

Motobloki zyskały dużą popularność dzięki szerokiej gamie kompatybilnych osprzętu. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu typowi.

Kosiarki

W okresie letnim i wiosennym dużym problemem jest szybki wzrost chwastów, które trzeba nieustannie odchwaszczać.

Aby utrzymać teren w dobrym stanie, ciągnik Agro z kosiarką jest idealny. Są dwojakiego rodzaju: obrotowe i segmentowe.

Kosiarki segmentowe to dwa rzędy spiczastych zębów, które poruszają się w płaszczyźnie poziomej. Modele te są w stanie kosić nie tylko trawę, ale także małe krzewy. Minusem jest jednak to, że mogą pracować tylko na płaskiej powierzchni.

Kosiarki rotacyjne pracują z trzema nożami, które obracają się i tną trawę. Ten typ jest bardziej popularny i jest używany znacznie częściej, ponieważ mogą pracować również na pochyłej powierzchni. Trawa po skoszeniu układa się w równej warstwie za kosiarką, a w razie potrzeby takie przystawki mogą przygotować sporą ilość siana na zimę.

Naciśnij selektor

Po skoszeniu trawy należy ją zebrać.

Pomoże w tym ciągnik jednoosiowy Agro wraz z belownicą — specjalnymi przystawkami, które zbierają skoszone siano lub łodygi i kierują je do dalszego sprasowania.

Istnieją dwa rodzaje pras belujących: rolkowe i bel.

Modele rolkowe zwijają masę w okrągłe bele, podczas gdy modele beli zbierają ją i zagęszczają w prostokątny kształt.

Zasada działania prasy do belowania na wideo:

Weiterlesen:
Motobloki Fermer FM 907 PRO-S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Siano sprasowane prasą zajmuje znacznie mniej miejsca i jest bardzo wygodne w transporcie, przechowywaniu i dalszym użytkowaniu w okresie zimowym.

Pług

To najprostsza przystawka do orki gleby. Pług jest lemieszem, który zagłębia się w ziemię i ścina wierzchnią warstwę gleby w celu zwiększenia żyzności. Stosuje się wiosną (przed siewem) i jesienią (po zbiorach, do zbioru chwastów).

Istnieją dwie modyfikacje pługów do motobloków Agro:

  • Standardowy

Taki model odcina dolną warstwę gleby i po prostu odrzuca ją na bok.

  • Do negocjacji

Takie pługi są dodatkowo odwracane i mieszane na lemieszach przed wyrzuceniem. Efekt ten uzyskuje się dzięki specjalnemu kształtowi pługa obracalnego. Ma kształt długopisu. Dlatego gleba najpierw unosi się na lemieszu pługa obracalnego, a następnie opada na ziemię.

Kuter — kultywator

Przy pracy z ciężkimi, dziewiczymi gruntami zaleca się głębszą uprawę gleby, ponieważ żyzne grunty znajdują się niżej.

Pług nie radzi sobie z takim zadaniem, ale kuter — kultywator wykonuje pracę doskonale. Głębokość uprawy frezem może sięgać 30 cm, a ciężki ciągnik rolniczy Agros jest w stanie bez problemu wykonać to zadanie.

Rototillery są instalowane zamiast kół pneumatycznych.

W klasycznej formie nóż wykonany jest w formie szabli, która wchodzi i spulchnia podłoże. Jeśli jakakolwiek część kultywatora ulegnie awarii, można ją łatwo wymienić na nową, ponieważ nóż do szabli składa się z kilku części.

Inną wersją kultywatora są „kurze łapki”. Oznacza to, że do koła pasowego rotatora przyspawanych jest kilka stalowych prętów z trójkątami na końcu. Ten model umożliwia głębsze frezowanie gleby.

Sadzarka do ziemniaków

Wszyscy mieszkańcy wsi i właściciele podmiejskich daczy mieli do czynienia z sadzeniem ziemniaków. To długi proces, który przeprowadza zwykła cała rodzina. Jeśli masz ciągnik Agro z operatorem prowadzącym, nie stanowi to już problemu.

Weiterlesen:
Pług motoblokowy MZR-830. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Wśród linii osprzętu do ciągnika rolniczego Agro znajdują się specjalne sadzarki do ziemniaków. Pozwalają zminimalizować pracę ręczną i mechanicznie sadzić ziemniaki.

Proces sadzenia ziemniaków za pomocą sadzarki do ziemniaków na poniższym filmie:

Sadzarka do ziemniaków to duży zbiornik, do którego wlewa się ziemniaki. Przed nami pług, który tworzy rów do lądowania.

Ziemniaki podawane są ze zbiornika w sposób taśmowy. Na przenośniku w regularnych odstępach znajdują się specjalne kosze do chwytania i podawania owoców.

Pod koniec lądowania wykop jest wypełniany za pomocą dwóch górników tarczowych (o nich nieco później).

Ta przystawka jest po prostu niezbędna dla właścicieli dużych powierzchni.

Kopaczka do ziemniaków do motobloku Agro

Nie wystarczy sadzić ziemniaki, trzeba je również wykopać z ziemi po dojrzeniu. Robienie tego za pomocą łopaty, jeśli masz ciągnik Agros, jest co najmniej niepraktyczne.

Niektórzy właściciele tego sprzętu używają pługa do wykopywania roślin okopowych. Pług ustawiany jest w przejściu i podczas jazdy wyrzuca ziemniaki z ziemi na bok. Ale jest duży minus. W przypadku nieprawidłowego ustawienia istnieje duże ryzyko pokrojenia ziemniaków i uczynienia ich bezużytecznymi.

Specjalnym przystawką do tego zadania jest kopaczka do ziemniaków.

Oto praca kopacza do ziemniaków:

Najbardziej popularne są opcje przesiewowe dla tego osprzętu.

Z przodu znajduje się aktywny nóż, który podnosi ziemię i kieruje ją na wstrząsające sito. Podczas pracy wibruje, rozbijając w ten sposób grudy ziemi i pozostawiając na powierzchni tylko owoce.

Pod koniec pracy kopaczki do ziemniaków na powierzchni z tyłu pozostają tylko rośliny okopowe, które należy zebrać.

Okuchniki

Tymczasem, jak sadzić i zbierać ziemniaki, trzeba je pielęgnować i wypuszczać.

Motoblock Agro wraz z góralkami pomoże w przeprowadzeniu tych prac.

Dysk Okuchnik

Okuchnik ma postać dwóch dysków, które są zamocowane na ramie i swobodnie się obracają. Po zanurzeniu w ziemi zaczynają się obracać i grabić ziemię w łóżka z ziemniakami.

Weiterlesen:
Kaskada motobloków. Przegląd, charakterystyka. Minitraktor z motobloku

Kąt nachylenia i położenie talerzy można regulować, dzięki czemu można skonfigurować obsypniki do pracy na dowolnym terenie.

Kąt nachylenia i położenie talerzy można regulować, dzięki czemu można skonfigurować obsypniki do pracy na dowolnym terenie.

Jeśli nie masz obsypników, ale masz dwa pługi, możesz z nimi zrobić hilling. Trzeba jednak uważać, bo ciągnik jednoosiowy Agro jest ciężki, a pług nie powinien zapadać się głęboko w ziemię. W takim przypadku możesz wykopać ziemniaki jeszcze zanim dojrzeją.

Odśnieżarka i pług

Dla wielu właścicieli ciągnik Agro jest zimą bezczynny w garażu i czeka na nadejście wiosny i rozpoczęcie pracy. W takim przypadku śnieg jest usuwany ręcznie za pomocą łopaty.

Motobloki zostały stworzone z myślą o maksymalnej automatyzacji pracy ręcznej i musisz tego użyć.

Odśnieżarka pomoże usunąć śnieg.

Przegląd osprzętu do motobloków Agro

Odśnieżarka obrotowa

Są to specjalne kubełki, w których znajduje się koło pasowe, które podgarnia śnieg i kieruje go na wirnik. Kręci się i odrzuca śnieg na bok przez zsyp. Dzięki dużej mocy ciągników jednoosiowych Agro, pokrywa śnieżna może być wyrzucana 10-15 metrów. Ta odległość wystarczy do oczyszczenia dużej powierzchni.

Przegląd osprzętu do motobloków Agro

Wysypisko

Jeśli nie chcesz kupować odśnieżarki, możesz użyć zwykłego ostrza i ustawić go pod kątem. Dzięki temu śnieg będzie raz za razem zrzucany na bok.

Lemiesz może być również stosowany w budownictwie przy rozrzucaniu nasypu z piasku i żwiru.

Koła do motobloku Agro

Ciągnik jednoosiowy standardowo sprzedawany jest z oponami pneumatycznymi o wymiarach 6,0×12 cali. Przy normalnej pracy ciśnienie w kołach powinno wynosić 0,8-1,2 kgf / cm2. Nie pompuj opon, ponieważ ciągnik jednoosiowy Agro jest ciężki i może nie wytrzymać nadmiernego ciśnienia.

Koła pneumatyczne

Warto też zwrócić uwagę, aby ciśnienie w kołach było takie samo. W przeciwnym razie ciągnik jednoosiowy Agro będzie stale prowadził w jednym kierunku.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika prowadzonego Patriot Nevada. Specyfikacje, prace wideo, recenzje właścicieli

W tych urządzeniach problemy ze sprzęgłem są niezwykle rzadkie. Jednak podczas pracy z ciężkimi glebami zdarza się, że urządzenie ślizga się po powierzchni. W takim przypadku zaleca się wymianę opon pneumatycznych na koła trakcyjne.

Jest to tarcza, do której przyspawane są stalowe płyty w kształcie litery V. Podczas jazdy koła ostrogowe bezpiecznie wchodzą w podłoże i zwiększają przyczepność.

Gąsienice

Inną opcją rozwiązania problemu ze sprzęgłem jest wymiana kół na gąsienice. Do ciągnika jednoosiowego Agro sprzedawana jest specjalna przystawka gąsienicowa.

Możesz zmienić opony na gąsienice iw tym przypadku zwiększy się powierzchnia trakcji maszyny z podłożem.

Przegląd osprzętu do motobloków Agro

Moduł Caterpillar do ciągnika z operatorem prowadzącym

Gąsienice są szczególnie istotne podczas korzystania z ciągnika Agro w zimie, gdy urządzenie ślizga się po gęstym śniegu lub lodzie. W przypadku gąsienic ten problem nie jest obserwowany.

Adapter

Prawie wszystkie prace wykonywane są na ciągniku Agro w pozycji stojącej. Fizycznie to bardzo trudne. Aby ułatwić te prace właściciele kupują adaptery.

Jest to proste siedzenie, które jest montowane na ramie i pozwala sterować ciągnikiem Agro z pozycji siedzącej.

Z tyłu wszystkie nasadki do pracy są podłączone do adaptera.

Jeśli masz duży obszar, trudno jest obejść się bez tego urządzenia.

Film przedstawia obsługę ciągnika rolniczego Agro z pługiem i adapterem:

Minitraktor z motobloku Agro

Jeśli adapter nie wystarczy, możesz własnoręcznie zrobić pełnoprawny mini traktor z ciągnika Agro. Maszyny te posiadają silnik o dużej mocy, który jest w stanie wprawić w ruch nie tylko zaczep, ale także konstrukcję minitraktora.

Na forach jest wiele opisów różnych opcji montażu mini traktora. Zaczynając od najprostszych, a kończąc na skomplikowanych rozwiązaniach projektowych. Przed rozpoczęciem przebudowy należy zapoznać się z rysunkami i schematami kinematycznymi ciągnika Agro.

Aby zrobić domowy mini traktor, potrzebujesz:

  • silnik i skrzynia biegów (wyjeżdżamy ze starego ciągnika);
  • most (można wziąć z Moskwicza);
  • 80 kanał na ramę;
  • blok kierowniczy i piasty (można pobrać z VAZ).
Weiterlesen:
Motobloki TechProm. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Są to standardowe części, które były już wielokrotnie testowane. Z nich wykonano dużą liczbę domowych mini traktorów. Dlatego zalecamy ich używanie.

Należy rozumieć, że przekształcenie ciągnika Agro w miniciągnik zajmie dużo czasu i wysiłku, a także będzie wymagało pewnych umiejętności w pracy z metalem i sprzętem.

Opinie właściciela

Na forach znajduje się duża liczba opinii właścicieli dotyczących obsługi ciągnika Agro.

Link do głównej publikacji