Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
1 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd pługów do ciągnika Neva. Regulacja pługa, orka

Przegląd pługów do ciągnika Neva. Regulacja pługa, orka

Rodzaje i rodzaje pługów do motobloków Neva

Trudno było wyobrazić sobie rolnictwo w starożytności bez pługa. Teraz absolutnie nic się nie zmieniło. I wciąż jest popyt. Ale w przeciwieństwie do czasów starożytnych zmieniła się zasada jego używania. Teraz do obróbki stosunkowo niewielkich powierzchni stosuje się pługi do ciągników jednoosiowych.

Celem ich pracy jest odwrócenie wierzchniej żyznej warstwy ziemi na okres zimowy, aby w jak największym stopniu wchłonęła wilgoć. To znacznie zwiększa wydajność.

Jak łatwo orać tym modelem pługa, zobacz wideo:

Przyjrzyjmy się, jakie opcje orki oferuje oficjalny producent ciągników jednoosiowych Neva.

Pług zawieszany PN

Pług zawieszany PN

Producentem tego modelu jest Spółka Akcyjna Energia. Potwierdzają jakość towaru poprzez zgodność ze wszystkimi normami Unii Euroazjatyckiej.

Jest to stosunkowo niewielki model, który pozwala na pracę na małych działkach w ogrodach, ogródkach warzywnych, szklarniach itp.

Oto przegląd, zasada łączenia i działania tego modelu:

Pług to konstrukcja składająca się z podstawy i przymocowanego do niej korpusu oraz stelaża z otworami.

Ma jeden zrzut. Oznacza to, że podczas korzystania z niego ziemia zostanie wyrzucona na bok.

Głębokość orki można regulować ręcznie. Maksymalna głębokość pługa wynosi do 22 cm, a maksymalna szerokość robocza to -18 cm, co jest więcej niż wystarczające w większości przypadków uprawy.

Pług jednoskibowy H

Pług jednoskibowy H

Ten pług jest produkowany przez CJSC VRMZ. Zewnętrznie są do siebie bardzo podobne, ale różnią się jakością. VRMZ od dawna jest jednym z najlepszych producentów różnych konstrukcji metalowych. Ich cechą wyróżniającą jest wysoka jakość całej gamy produktów.

Jak proste jest oranie ziemi ciągnikiem Neva, zobacz wideo:

Bazując na doświadczeniach sprzedażowych, jednokorpusowy pług H produkcji VRMZ jest jednym z najpopularniejszych. Dlatego firma opracowała od razu 9 różnych modyfikacji tego pługa. Różnią się wymiarami, wagą, szerokością roboczą i głębokością gruntów ornych.

Weiterlesen:
Przegląd ciągników pchanych NEVA MB-2 (ze skrzynią biegów MultiAgro). Recenzje właścicieli

Oznacza to, że każdy właściciel ciągnika Neva może wybrać dokładnie taki pług, który jest najbardziej odpowiedni dla jego konkretnego przypadku.

  • Waga może wynosić od 3 kg do 15.

Wymiary gabarytowe prezentowane są w szerokim zakresie od szerokiego do wąskiego, od niskiego do wysokiego.

  • Jeśli spojrzysz na szerokość uchwytu, może to być 15 lub 22 cm.
  • Głębokość gruntów ornych, w zależności od potrzeb, może wynosić 20 lub 14 cm.

Oznacza to, że są uniwersalne i można je stosować w dowolnym obszarze i na dowolne potrzeby.

Wybierając pług, powinieneś znać stan gleby, którą planujesz pracować. W szczególności model ten nadaje się do bardziej miękkich i już przygotowanych żyznych gruntów.

Ich stosowanie na glebach dziewiczych lub kamienistych jest niedopuszczalne.

Montaż i regulacja pługa

Przed przystąpieniem do orki należy podłączyć pług do ciągnika jednoosiowego. W tym celu należy je połączyć za pomocą specjalnego zaczepu (zwykle nie jest on zawarty w dostawie i jest sprzedawany osobno).

Oto szczegółowa instrukcja wideo, jak przygotować ciągnik prowadzący do orki:

Pług należy łączyć z ciągnikiem prowadzonym wyłącznie na płaskiej powierzchni. Dzięki temu wykonasz odpowiednie sprzęgło. W przeciwnym razie cała konstrukcja zostanie zmontowana pod kątem, a pług nie będzie działał poprawnie.

Następnie należy dostosować pług do orki. W prawidłowej pozycji płyta polowa powinna być równoległa do linii bruzdy.

Oto szczegółowa instrukcja wideo dotycząca głównych problemów i niuansów, które mogą pojawić się podczas regulacji pługa:

Głębokość gruntów ornych można ustawić za pomocą specjalnych śrub, przesuwając je w płaszczyźnie pionowo-wzdłużnej. Głębokość można regulować po rozpoczęciu orki. Należy jednak zachować ostrożność i przestrzegać instrukcji bezpieczeństwa.

Pługiem można operować zarówno podczas ruchu ciągnika pchanego do przodu, jak i podczas cofania się. Dzięki temu, że może obracać się wokół własnej osi.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika Caiman Vario 70S TWK + z operatorem prowadzącym. Specyfikacje, recenzje

Najczęstszą wadą w pracy pługa jest ciągnienie go na bok. Zobacz poniżej, jak rozwiązać ten problem:

Aby uzyskać lepszy zaczep, ciągnik prowadzący musi być wyposażony w metalowe koła z ostrogami. Służą jako dodatkowe stabilizatory podczas pracy pługa. Rzemieślnicy tworzą własne wersje takich kół. Po prostu ciągną łańcuchy na standardowych oponach i uzyskuje się konstrukcję, która pod względem swoich właściwości w niczym nie ustępuje specjalnym metalowym felgom.

Ograniczenia bezpieczeństwa

  • pracować pługiem pod wpływem alkoholu lub innych substancji, które zmniejszają szybkość reakcji lub uwagi;
  • praca z ciągnikiem prowadzonym w przypadku awarii pługa;
  • pracować z ciągnikiem prowadzącym z luźnymi elementami złącznymi;
  • przeprowadzać naprawy lub jakiekolwiek manipulacje, gdy pług jest w ruchu.

Te zasady są proste i bardziej niż zrozumiałe dla każdej zdrowej osoby.

Opinie właściciela

Często przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu konsultujemy się ze znajomymi lub znajomymi, którzy już kupili podobny produkt lub usługę. Ale co zrobić, jeśli żaden z Twoich znajomych nie kupił pługa? Jeśli masz Internet, zawsze możesz przeczytać recenzje tych, którzy już kupili pług do ciągnika Neva.

Jeśli chodzi o recenzje tego modelu w Internecie, na forach nie zauważono wyraźnej krytyki tego ciągnika, w większości wszystkie recenzje są pozytywne.

Oto kilka recenzji z forów.

Jurij:

„Problem z zaoraniem ziemi zawsze był w naszej rodzinie. Albo kierowcy ciągników nie mają czasu, potem się psują, a potem przytrafią im się inne bzdury. W rezultacie oranie ziemi przed sadzeniem okazało się bardzo trudne. Więc nie tylko chodzisz, poniżasz się przed nimi, ale także płacisz im pieniądze i kupujesz paliwo. To po prostu nie do zniesienia! Dlatego zdecydowałem się kupić ciągnik Neva i od razu do niego pług. W końcu byłam w XNUMX% usatysfakcjonowana. Zawsze jestem pewien, że moja ziemia będzie przygotowana do siewu i uprawiana po żniwach, więc nie polegam na nikim innym”.

Weiterlesen:
Przegląd gamy modeli motobloków Salut. Specyfikacje, porównania, recenzje

Igor:

„Kupiłem pług VRMZ i jestem całkowicie zadowolony. Łatwy w montażu, bez zbędnych części, radzi sobie ze swoją pracą za 5+. Używam go od 3 lat. Po pracy umyłem go, nasmarowałem połączenia litolem i ustawiłem do następnego sezonu z konieczności.”

Możesz również pomóc innym czytelnikom naszej witryny swoją opinią na temat tego modelu, jeśli posiadasz ten model ciągnika jednoosiowego lub osprzętu do niego, możesz zostawić recenzję na jego temat lub zadać poniżej dowolne pytanie dotyczące tego modelu w komentarzach.

Domowe opcje

Sama koncepcja pługa jest niezwykle prosta i nie zmieniła się od czasów starożytnych. Tylko z niewielką różnicą wcześniej używano koni i drewnianego ralo, a teraz traktora pchanego i żelaznego pługu.

Różnią się w rzeczywistości tylko materiałem. Teraz każdy człowiek powinien umieć pracować z żelazem i spawać.

Dlatego na różnych forach można znaleźć rysunki pługów, które zostały wykonane. Jest dyskusja na temat koncepcji i wszelkich jej niedociągnięć lub poprawek, które mogą mieć wpływ na końcowy rezultat. I w końcu ludzie osiągają swój cel i uzyskuje się bardzo dobry wynik.

A najbardziej cierpliwi ludzie kręcą instrukcje wideo krok po kroku, jak zrobić pług własnymi rękami w domu.

W rezultacie udaje im się montować konstrukcje, które w niczym nie ustępują pługom produkcji przemysłowej. I często są lepsze, bo to, co robi się własnymi rękami, zawsze jest lepsze niż to, co kupione.

Link do głównej publikacji