Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd pługów śnieżnych Interskol. Skład, obsługa, praca wideo, recenzje

Opis

Pługi śnieżne Interskol są niedrogimi przedstawicielami pługów benzynowych.

Wraz z nadejściem zimy znaczenie pługów śnieżnych wzrasta wielokrotnie. Dlatego też odśnieżarki Interskol, które pojawiły się nie tak dawno temu, zostały natychmiast docenione przez wielu właścicieli — pod względem jakości w niczym nie ustępują markom znanym na rynku od wielu lat.

Przegląd pługów śnieżnych Interskol. Skład, obsługa, praca wideo, recenzje

Samojezdne pługi odśnieżne Interskol przeznaczone są do odśnieżania dużych powierzchni o płaskiej powierzchni, znajdują zastosowanie w sektorze prywatnym, użyteczności publicznej i gospodarstwach rolnych, na działkach przydomowych.

Wydajność pługów jest dość wysoka — około 5-8 akrów na godzinę, co pozwala zastąpić pracę ręczną maksymalną wydajnością.

Skład

Gama modeli pługów śnieżnych Interskol jest reprezentowana przez wersje różniące się niektórymi parametrami: moc — 6,5 KM. i 5,5 KM, wychwytywanie śniegu 54x57cm i 41x53cm, a także dodatkowa funkcjonalność — obecność reflektora, rozrusznika elektrycznego.

Najpopularniejszym modelem marki jest odśnieżarka Interskol. SMB-650E.

Przegląd pługów śnieżnych Interskol. Skład, obsługa, praca wideo, recenzje

Ponadto wśród niedrogich pługów śnieżnych benzynowych różnych marek w grupie budżetowej kosztujących do 50,0 tysięcy rubli ta modyfikacja pługa śnieżnego Interskol zajmuje pierwsze miejsce pod względem najlepszego wyposażenia technicznego.

Pamiętaj, że kupując pług śnieżny latem masz możliwość zaoszczędzenia co najmniej 15-20% jego kosztów.

Urządzenie, zasada działania

Zasada działania odśnieżarki jest dość prosta: obracający się wewnątrz korpusu ślimak pobiera śnieg, który następnie strumieniem powietrza z wirnika wyrzucany jest z siłą przez obrotowy zsyp.

Konstrukcja odśnieżarki to: silnik benzynowy, obudowa metalowa, elementy sterujące, ślimak zębaty.

Aby uzyskać zwartość, odśnieżarki Interskol są dostarczane konsumentom częściowo zdemontowane, postępując zgodnie z instrukcją obsługi, łatwo jest samodzielnie zmontować maszynę.

W razie konieczności transportu pługu śnieżnego można go również zdemontować.

Czterosuwowy benzynowy silnik spalinowy, będący napędem ślimaka, oparty jest na japońskiej jednostce napędowej Honda GX, niezawodnej i łatwej w obsłudze i regulacji.

Weiterlesen:
Efco piły łańcuchowej. Przegląd, instrukcje, opinie właścicieli

Taki silnik rozwija wysoką przyczepność, w przeciwieństwie do elektrycznych pługów śnieżnych małej mocy (do 3 KM).

Przegląd pługów śnieżnych Interskol. Skład, obsługa, praca wideo, recenzje

Zalety

  • Ulepszony dwustopniowy system zrzutu śniegu — dzięki dodatkowemu mechanizmowi obrotowemu przy niskiej prędkości ślimaka zapewniona jest trwałość agregatów, czyszczenie odbywa się bezpiecznie i wydajnie. W jednostopniowych pługach śnieżnych ślimaki stale obracają się z maksymalną prędkością, a jeśli obce ciała stałe dostaną się do strefy czyszczenia, mogą szybko ulec awarii.
  • Odwrócona obecność.
  • Możliwość rozstawienia na miejscu dzięki mechanizmowi różnicowemu.
  • Stabilne koła z rozwiniętymi uszami.
  • Łatwość konserwacji i naprawy odśnieżarki.

Przegląd pługów śnieżnych Interskol. Skład, obsługa, praca wideo, recenzje

Funkcje obsługi i konserwacji

Start pługów śnieżnych odbywa się ręcznie. Model pługa Interskol SMB 650E zapewnia rozruch elektryczny — przed rozpoczęciem pracy maszyna jest podłączona do gniazdka 220 V.

Niezawodna przekładnia ma zmniejszony zasięg w kierunku do przodu i do tyłu, co pozwala operatorowi wygodnie manewrować pługiem śnieżnym, dobierać optymalny rytm pracy w zależności od geometrii, wysokości i gęstości zasp.

W celu wydajnej pracy pługa śnieżnego Interskol przy minimalnej pokrywie śnieżnej wybierany jest bieg wyższy, do czyszczenia gęstej masy śniegu i wysokich zasp śnieżnych bieg niższy.

Przegląd pługów śnieżnych Interskol. Skład, obsługa, praca wideo, recenzje

Maksymalne parametry wychwytywania śniegu przez maszynę robią wrażenie, w zależności od mocy silnika wynoszą: szerokość 53-57cm, wysokość 41-54cm. Odległość wyrzucania śniegu odbywa się na odległość do 12 m, jednak w zależności od jakości masy śniegu parametry te mogą się znacznie różnić.

W przypadku dostania się ciał obcych do obszaru roboczego, śruby zabezpieczające świdra są odcinane, dlatego biorąc pod uwagę tę cechę działania, producent dostarcza zapasowe śruby wraz z odśnieżarką Interskol.

Tramwaj do zrzucania śniegu jest wytrzymały i wykonany z metalu. Niektóre marki, obniżając koszty budowy pługów, wykonują ten element z tworzywa sztucznego, ale trwałość takiej rynny nie jest długa.

Przegląd pługów śnieżnych Interskol. Skład, obsługa, praca wideo, recenzje

Instrukcja obsługi odśnieżarki Interskol szczegółowo opisuje cechy maszyny, zasady bezpieczeństwa dla operatora i otaczających go osób, zwierzęta, mienie.

Weiterlesen:
Kosiarka spalinowa samojezdna VIKING МВ 253Т. Opis modelu, dane techniczne i recenzje

Określono limity pługów śnieżnych, szczegółowe zasady bezpiecznej pracy silnika, zużycie paliwa, zalecenia dotyczące rozruchu.

Producent podkreśla znaczenie przestrzegania wszystkich wymagań przez personel w celu uniknięcia niebezpiecznych nieprzewidzianych sytuacji. Odśnieżarki Interskol nie mogą być używane do odśnieżania na stromych zboczach, terenach o ukształtowanej glebie. Nie testuj wytrzymałości odśnieżarki na grubej warstwie lodu.

Przegląd pługów śnieżnych Interskol. Skład, obsługa, praca wideo, recenzje

Konserwacja pługa śnieżnego Interskol polega na terminowym tankowaniu i okresowych wymianach oleju, których wyboru należy dokonać biorąc pod uwagę pracę w chłodne dni.

Do skrzyni biegów stosuje się oleje SAE85-95, GL-5, GL-6.

Aby przedłużyć żywotność, po 25 godzinach pracy wszystkie ruchome części odśnieżarki należy nasmarować smarem.

Pod koniec sezonu zimowego konieczne jest podjęcie działań w celu przygotowania do przechowywania odśnieżarki (opróżnienie przewodu paliwowego, gaźnika, smarowanie, niezbędne naprawy).

Konserwacja prewencyjna odśnieżarki Interskol powinna być wykonywana przez wykwalifikowanych specjalistów w regularnych odstępach czasu.

Z negatywnych punktów właściciele zwracają uwagę na nieco głośną pracę pługów śnieżnych Interskol z powodu grzechotania metalowych części i niewystarczającej mocy reflektora oświetleniowego. Czasami może być konieczna wymiana paska ślimakowego lub koła ciernego.

Wymiana pasa do odśnieżania Interskol jest przedstawiona w recenzji wideo:

W każdym razie przy wyborze pługa śnieżnego przyszli właściciele powinni skupić się przede wszystkim na właściwościach technicznych i funkcjonalnych maszyny.

Jeśli wybór zostanie dokonany zgodnie z rzeczywistymi potrzebami, niezbędną funkcjonalnością i z uwzględnieniem osobistych możliwości finansowych, to taki pług śnieżny, jak i każdy sprzęt, stanie się prawdziwym pomocnikiem w gospodarstwie domowym i zwróci się w najkrótszym czasie możliwy czas.

Recenzja wideo

Opinie właściciela

Na forach właściciele zostawiają głównie pozytywne opinie na temat odśnieżarek Interskol. Są to funkcjonalne, mocne i niezawodne jednostki.

Sergei, Uchta:

„Pracuję jako odśnieżarka Interskol SMB-650 już trzeci rok. Bardzo wygodny, kompaktowy, szybko się uruchamia. Zawsze gotowy do pracy, bez konieczności zmiany zaczepu, jak w przypadku ciągnika z operatorem prowadzącym. Jeśli musisz odśnieżać mokry śnieg, musisz zdjąć sprężynę z widełek wyrzutowych, a wydajność nie zmniejszy się. Podczas silnej śnieżycy dużo śniegu może się zatkać w środku, konieczne jest jego oczyszczenie i wysuszenie. Filtr powietrza również suszę po każdym czyszczeniu. Jeśli śnieg jest ubity, nie powinieneś dużo ładować. I tak bardzo zadowolony z odśnieżarki.”

Gregory, obwód Lipieck:

„Na początku praca jako odśnieżarka Interskol była czymś niezwykłym, teraz robię wszystko automatycznie. Aby zacząć normalnie, najpierw go rozgrzewam. Dobrze rzuca śnieg — 4-5 metrów wysokości. Okresowo konieczne jest otwieranie i czyszczenie, ponieważ na dnie jest dużo śniegu. Biegi wsteczne są wygodne, nie trzeba ręcznie ciągnąć do tyłu”.

Giennadij, Smoleńsk:

„Od 2 lat używam pługu śnieżnego Interskol z rozrusznikiem elektrycznym. Rozsypał więcej niż jedną tonę śniegu, oczywiście nie mógł poradzić sobie z łopatą. Montaż jest normalny, dobrze się ciągnie, prędkości normalne. Urządzenie w zasadzie nie jest skomplikowane, jeśli rozumiesz. Jedyne, że taśma świdra wypaliła się po pierwszym dniu pracy, musiałem odebrać samochód, teraz działa. Ale trudno to zmienić”.

 

Weiterlesen:
Piły łańcuchowe Echo. Instrukcja obsługi i konserwacji, główne usterki i ich rozwiązania

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию