Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd pił łańcuchowych. Ocena, najlepsze modele, recenzje

Przegląd piły łańcuchowej

Piła łańcuchowa to uniwersalne narzędzie, które można wykorzystać na budowie, rąbaniu drewna opałowego, ogrodnictwie i rolnictwie, w domach prywatnych i domkach letniskowych. Współcześni ogrodnicy często wybierają piły łańcuchowe, które są aktywnie wykorzystywane w gospodarstwie. Im większe pole uprawne, tym więcej pracy będzie dla tego narzędzia.

Przegląd pił łańcuchowych. Ocena, najlepsze modele, recenzje

Piły łańcuchowe

Jak wybrać dobrą piłę łańcuchową i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Przede wszystkim powinieneś zrozumieć, do jakich zadań potrzebujesz piły. Od tego będzie zależeć jego moc, ogólne parametry techniczne, a w konsekwencji cena.

Klasyfikacja piły łańcuchowej

Według mocy i przeznaczenia piły łańcuchowe można podzielić na trzy kategorie:

 • profesjonalny,
 • półprofesjonalny,
 • modele gospodarstwa domowego (budżetowe).

Wszystkie trzy typy pił łańcuchowych pracują na dwusuwowych silnikach benzynowych, różnią się mocą, wydajnością i czasem ciągłej pracy. Na przykład piły domowe mają pojemność silnika do 40 cm2000. i moc do XNUMX watów.


Półprofesjonalne pilarki łańcuchowe mają pojemność silnika od 40 do 60 cm3000. i moc do 60 watów. I wreszcie profesjonalne modele pilarek, nastawione na długoletnią pracę, mają pojemność silnika powyżej 5000 cmXNUMX. i moc robocza do XNUMX watów.

Profesjonalna pilarka ma większą wagę, dłuższą prowadnicę, jest wytrzymała i może pracować łącznie w trybie aktywnym do 4-5 godzin dziennie.

Model pilarki należący do klasy „półprofesjonalna” może być również używany w gospodarstwie domowym, do rozwiązywania prac domowych, m.in. przycinania gałęzi w ogrodzie, do pielęgnacji krzewów, drzewek owocowych, w celu pozyskania drewna opałowego lub budowy łaźni , letnia rezydencja, drewniane domy, drewniane ogrodzenia i drewniane meble.

Charakterystyka

Wybór dobrej piły łańcuchowej nie jest łatwym zadaniem, ale kilka podstawowych zaleceń pomoże ci dokonać właściwego wyboru. Główne parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze piły łańcuchowej:

moc

Ilość pracy, jaką może wykonać piła łańcuchowa, zależy bezpośrednio od mocy. Jeśli jesteś mieszkańcem lata i stale monitorujesz stan ogrodu, ścinasz gałęzie i dbasz o krzewy, lepiej zwrócić uwagę na modele domowe, budżetowe o niskiej wadze i średniej długości opon. Optymalna moc piły łańcuchowej do okazjonalnych prostych zadań wynosi do 2000 watów.

Przegląd pił łańcuchowych. Ocena, najlepsze modele, recenzje

Urządzenie do piły łańcuchowej

Do bardziej złożonych zadań, częstego użytkowania i dużych nakładów pracy wybierana jest jednostka półprofesjonalna, a do pracy w tartakach, zakładach pozyskiwania drewna, warsztatach stolarskich — profesjonalne niezawodne piły łańcuchowe.

Weiterlesen:
Kosiarka do trawy Daewoo DLM 1200E - recenzja i opinie właścicieli

Waga i ergonomia

Im cięższa piła, tym trudniej właścicielowi ją utrzymać, zwłaszcza ciężar produktu jest odczuwalny podczas długotrwałego użytkowania. Na pracę pilarki w niewielkim stopniu wpływa jej waga, ale mocniejsze modele zawsze ważą więcej (ze względu na moc silnika i pojemność zbiornika paliwa, długość łańcucha i długość prowadnicy).

Wysokiej jakości narzędzie jest zawsze wygodne w trzymaniu i użytkowaniu.

Na przykład w tanich piłach łańcuchowych rzadko można znaleźć gumowe uchwyty na rękojeściach, w piłach łańcuchowych znanych producentów takie uchwyty można znaleźć wszędzie.

część piły

Jednym z najważniejszych parametrów dobrej piły łańcuchowej jest jakość łańcucha i brzeszczotu, prowadnicy i koła łańcuchowego. Dzięki tym elementom piła łańcuchowa może bez problemu ciąć nawet duże kłody, przy czym bardzo ważny jest również stopień ostrzenia łańcucha. Z reguły elementy te są wymienne, co więcej, zarówno w drogich pilarkach wysokiej jakości, jak i tańszych, na przykład chińskich marek.

Przegląd pił łańcuchowych. Ocena, najlepsze modele, recenzje

Ogólne urządzenie do piły łańcuchowej

antywibracyjny

Ważna opcja dla wygodnej pracy z narzędziem. Im niższe wibracje, tym mniej męczą ręce właściciela piły łańcuchowej podczas pracy. Systemy antywibracyjne są przestarzałe (na przykład w niedrogich modelach z wcześniejszych lat produkcji) i nowoczesne, ze specjalnym blokiem silnika.

Przegląd wideo

Przegląd wyboru odpowiedniej pilarki

Przegląd wyboru dobrych pił łańcuchowych

Najlepsza ocena modeli

Modele profesjonalne

W przypadku złożonej, długotrwałej pracy zalecamy wybór profesjonalnego modelu. Główne niuanse takiego zakupu: drogie, ale wysokiej jakości. Zakup takiej pilarki zaoszczędzi czas (nie będziesz musiał kupować tanich pił, a w przypadku awarii tracić czas i pieniądze na serwis i wymianę części zamiennych), pozwoli Ci pracować długo i szybko dobre wyniki.


Ocena profesjonalnych pił łańcuchowych:

 1. Husqvarna 576XP-18. Moc 4200.
 2. Stihl MS 880-36. Moc 6400 W. Ciężkie pilarki łańcuchowe, maksymalna wydajność i wytrzymałość.
 3. Husqvarna 372 PD. Moc 4100 W. Waga 4,5 kg.
Weiterlesen:
Przegląd kosiarek Razzer. Specyfikacje. Funkcje aplikacji i działania

Modele półprofesjonalne

Ta topowa półprofesjonalna piła łańcuchowa została stworzona zgodnie z opinią ekspertów i opiniami właścicieli.


Ocena półprofesjonalnych pił łańcuchowych:

 1. Husqvarna 450E. Moc 2400 W. Waga 5,1 kg.
 2. Daewoo Power Products DACS 5218XT. Moc 3500 W. Waga 7,1 kg.
 3. Stihl MS 250. Moc 2300 W. Waga 4,6 kg.

Pilarki do domu i ogrodu

Marki krajowe rzadko znajdują się w rankingu najlepszych pił do domów i domków letniskowych, jednak przy ograniczonym budżecie można zwrócić uwagę na wysokiej jakości marki krajowe (na przykład Interskol).


Ocena piły łańcuchowej do domków letniskowych i w domu:

 1. Alpina A 3700, 1200 W, 4,5 kg.
 2. Husqvarna 236, 1400 W, 4,7 kg.
 3. Stihl MS 170, 1300 W, 4 kg.

Piły łańcuchowe do 6000 rubli

Trzy najlepsze piły łańcuchowe w cenie do 6000 rubli obejmują następujące modele.


Ocena piły łańcuchowej do 6000 rubli:

 1. Hutera BS-52. Półprofesjonalny, moc 3400 watów. Waga 7,5 kg.
 2. Daewoo DACS4516. Półprofesjonalna, moc 3100 W, waga 6,3 kg, opona 40 cm.
 3. Rzeźbiarz RSG 246. Półprofesjonalny. Moc 2400W, waga 6,9kg, funkcja łatwego startu, opona 18″.

Piły łańcuchowe do 10 000 rubli

Trzy najlepsze piły łańcuchowe w cenie do 10000 rubli obejmują następujące modele.


Ocena piły łańcuchowej do 10 000 rubli:

 1. Daewoo DACS5218. Opona 45 cm, moc 3400 W, waga 6,3 kg, łatwy start.
 2. Einhell GC-PC 1235 I. Opona 35 cm, moc 1200, waga 4,5 kg (najlepszy wybór do prac domowych), niski poziom hałasu.
 3. Oleo-Mac GSH 51. Opona 46 cm, moc 3000 W, waga 5,3 kg, niski poziom hałasu, optymalna mocny model do długotrwałej pracy.
Weiterlesen:
Trymer Echo SRM-2655 SI. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Modele chińskie

Chińskie piły łańcuchowe to obecnie ogromna liczba. Dla wielu rolników „chińska” marka na pilarkach automatycznie staje się synonimem złej jakości. Ale ta opinia jest błędna. Wśród chińskich pił łańcuchowych są również godne modele. Rozważmy główne.

Forte FGS 5200 Profesjonalny

Popularność tej chińskiej piły łańcuchowej wynika z dość dużej popularności marki i mocy narzędzia.

Przegląd pił łańcuchowych. Ocena, najlepsze modele, recenzje

Piła łańcuchowa Forte FGS 5200 Professional

To 3100 W, co automatycznie umieszcza model w niszy profesjonalistów i półprofesjonalistów. Wiele dobrych recenzji kompilacji. Opcje: gaźnik Walbro, łańcuch Oregon, opona 45 cm (piła może pracować z grubymi drzewami, kłodami). Jest hamulec ręczny.

Partner P340S

Piła domowa z niezawodnością profesjonalnego narzędzia, moc 1440 watów. Może być używany do piłowania dużych kłód.

Przegląd pił łańcuchowych. Ocena, najlepsze modele, recenzje

Partner piły łańcuchowej P340S

Korzystnie różni się wśród analogów w przystępnej cenie. Jedyna wada: pomimo chińskiej produkcji model jest często podrabiany przez samych Chińczyków, aby masowo sprzedawać podróbkę po niższej cenie. Opona 40 cm.

Mistrz 237-16

Rekordzista za dobre recenzje. Łatwy w użyciu, szybko schładza się po wysiłku, łatwy w obsłudze i nie wymaga długotrwałej konserwacji.

Przegląd pił łańcuchowych. Ocena, najlepsze modele, recenzje

Mistrz piły łańcuchowej 237-16

Bez problemu znajdziesz części zamienne do tego modelu, dodatkowo łańcuch i opona są wymieniane na nowe. Moc piły łańcuchowej wynosi 2000 watów. Długość drążka 40 cm.

Ocena wideo

Recenzja piły łańcuchowej — niezależna ocena i porównanie popularnych modeli

Przegląd, jak wybrać dobrą piłę łańcuchową do użytku domowego

Zalecenia dotyczące wyboru piły łańcuchowej

Zalecenia dotyczące wyboru dobrej piły łańcuchowej nie mogą być uniwersalne, ponieważ każdy właściciel sam określa poziom obciążenia, a także budżet na zakup. Sugerujemy bardziej szczegółowe zapoznanie się z profesjonalnym modelem piły łańcuchowej Stihl MS 260 i zapoznanie się z przeglądem tego narzędzia.

Przegląd pił łańcuchowych. Ocena, najlepsze modele, recenzje

Piła łańcuchowa Stihl MS 260

Parametry piły łańcuchowej Stihl MS 260: moc 2600 watów. Waga 4,8 kg. Nadaje się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i półprofesjonalnego. Wykorzystywana jest przy pracy z miękkim drewnem, może być wykorzystywana do wycinania młodych lasów, pozyskiwania drewna opałowego, piłowania desek i belek przy budowie domów lub konstruowaniu mebli z drewna lub konstrukcji drewnianych.

Koszt piły łańcuchowej Stihl MS 260 wynosi od 12 tysięcy hrywien (od 29 tysięcy rubli).

Zalety: niezawodny model, dobra ochrona przed drganiami, wysokiej jakości prowadnica i łańcuch, boczne napięcie łańcucha, zawór dekompresyjny, kompensator, pompa smarująca.

Weiterlesen:
Chainsaw Carver RSG 262: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Przegląd pilarki Stihl MS 260

Opinie właściciela

Roman, Zaporoże:

„Jestem właścicielem dobrej piły łańcuchowej Stihl (model MS 260). Piła używana jest przeze mnie w branży meblarskiej prawie przez cały rok, około 4-5 godzin dziennie (z przerwami). Żywotność wynosi 1 rok i 8 miesięcy. Łańcuch został raz wymieniony. Zalety: niezawodność, moc, brak awarii i wezwań serwisowych. Idealna opcja do częstego użytkowania, ale do dawania fajnie byłoby rozważyć niezbyt drogie urządzenie, może być tańsze. Wady: brak. Polecam wszystkim wybór tego modelu.

Mała rada dla początkujących: ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami podczas korzystania z narzędzia po raz pierwszy, dopóki nie nauczysz się i nie zrozumiesz, co jest, najważniejsze jest prawidłowe wymieszanie oleju z benzyną, nie oszczędzaj na tankowaniu i smarach. A po dobrej konserwacji narzędzie działa samo jak zegar”.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию