Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Piły elektryczne marki Hitachi. Specyfikacje i zasady działania

W tej chwili piły Hitachi zajmują wiodącą pozycję na rynku i poważnie konkurują ze światowymi markami, takimi jak Makita, Husqvarna i Stihl. Założona w 1910 roku japońska firma rozpoczęła swój rozwój od produkcji amperomierzy i woltomierzy. Następnie wraz z rozwojem firmy i rozwojem technologii rozwinęła się również działalność firmy. Po pewnym czasie asortyment uzupełniono o wentylatory, turbiny, elektrolizę itp.

W tej chwili Hitachi ma w swoim arsenale ponad 20 000 pozycji, a na całym świecie jest około 300 przedstawicielstw.

Produkty Hitachi, w tym piły szablaste i elektryczne, stały się popularne dzięki wysokiej jakości materiałów i komponentów, dużej mocy i wydajności. Twórcy i projektanci firmy stale ulepszają istniejące piły. Na przykład zaczęli stosować technologię NewPureFir w silnikach, która zwiększa moc piły o 20%.

Podstawowe wyposażenie i produkcja pił elektrycznych Hitachi

Kupując japońską piłę Hitachi, otrzymujesz ją zdemontowaną, a pudełko zawiera:

  • ciało piły;
  • opona, od dawna dostarczana przez dowolny oddzielny model;
  • łańcuch;
  • pokrowiec ochronny na drążek, dzięki któremu piłę można bezpiecznie i wygodnie transportować oraz przechowywać;
  • klucz, za pomocą którego piła jest montowana i konserwowana;
  • dokumentacja techniczna, instrukcje i gwarancja.

Kolejną zaletą Hitachi jest samodzielny montaż pił w japońskich fabrykach. Firma nie stara się obniżać kosztów swojej produkcji, rezygnując z jakości, a co za tym idzie nazwy.

Hitachi dąży do produkcji wysokiej jakości i trwałych pił, dlatego cała produkcja jest skoncentrowana w Japonii.

Asortyment pił elektrycznych i szablastych firmy Hitachi

Firma posiada kilka popularnych modeli z napędem elektrycznym. Są to nie tylko piły elektryczne, ale również szablaste, których wysoka jakość pozwala na cięcie nie tylko drewna, ale również metalu. Dobre wskaźniki techniczne i parametry sprawiają, że elektryczne piły Hitachi są półprofesjonalne, dzięki czemu narzędzia z łatwością i w jak najkrótszym czasie poradzą sobie z codziennymi zadaniami.

Weiterlesen:
Recenzja trymera Oleo Mac Sparta 25. Dane techniczne. Podstawowe zasady i środki ostrożności dotyczące obsługi

Piła szablasta Hitachi CR10DL

Doskonała i dość popularna piła do cięcia drewna, plastiku, metalu itp., która charakteryzuje się dużą mocą i szybkością cięcia. Dzięki oświetleniu LED obszaru roboczego możesz wykonywać jeszcze dokładniejsze cięcia.

Przegląd pił szablastych Hitachi: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła szablasta Hitachi CR10DL

Każdy materiał wymaga określonej prędkości i mocy narzędzia, więc dzięki Hitachi możesz wybrać, z jaką prędkością ciąć określony materiał. Brzeszczot jest bardzo łatwy do wymiany i nie trzeba mieć do tego specjalnego klucza, dzięki czemu praca z CR10DL jest najwygodniejsza i najwygodniejsza dla operatora.

Piła szablasta Hitachi CR13V2

Dzięki dużej mocy i wydajności ten model piły jest najpopularniejszym modelem gamy narzędzi tłokowych japońskiej firmy Hitachi. W swoich recenzjach kupujący zwracają uwagę na możliwość regulacji prędkości piły i możliwość cięcia nie tylko giętkich materiałów, takich jak drewno i plastik, ale także metalu.

Przegląd pił szablastych Hitachi: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła szablasta HITACHI CR13V2

Najnowocześniejszy silnik o mocy 1010 W, który działa do 2800 obr./min, sprawia, że ​​Hitachi CR13V2 jest półprofesjonalną piłą, która nadaje się do długich i wymagających zadań.

Piła szablasta Hitachi CR13VBY

Mocny silnik 1050 W sprawia, że ​​narzędzie Hitachi jest półprofesjonalne. Wielu użytkowników i właścicieli CR13VBY w swoich recenzjach zauważa możliwość cięcia nie tylko drewna i plastiku, ale także twardszych materiałów, takich jak metal.

Przegląd pił szablastych Hitachi: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła szablasta Hitachi CR13VBY

Piła zapewnia możliwość sterowania prędkością obrotu brzeszczotu oraz jasne oświetlenie LED, co sprawia, że ​​praca z piłą Hitachi jest jeszcze bardziej komfortowa.

Piła elektryczna Hitachi CS35Y

Elektryczna piła łańcuchowa Hitachi do użytku domowego jest lekka (5,6 kg), co pozwala na jej użycie podczas wykonywania prostych prac domowych lub prostych prac budowlanych.

Przegląd pił szablastych Hitachi: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła elektryczna Hitachi CS35Y

Moc silnika 2000 W pozwala szybko rozprawić się z drewnem o średnicy do 30 cm. System miękkiego startu SoftStart oraz technologia tłumienia drgań i hałasu gwarantują komfort operatora. Automatyczne napinanie łańcucha eliminuje potrzebę ręcznej regulacji przez właściciela.

Weiterlesen:
Przegląd pilarki Husqvarna 135. Dane techniczne. Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Piła elektryczna Hitachi CS40Y

Pod względem bazy technicznej ten model Hitachi jest identyczny z modelem CS35Y, z wyjątkiem kilku ulepszeń. Po pierwsze, producenci wykonali znaczną pracę, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność piły.

Przegląd pił szablastych Hitachi: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Piła elektryczna Hitachi CS40Y

Poprawiono również system chłodzenia, ochronę przed przeciążeniami i przegrzaniem, a czas pracy wydłużył się.

Elektryczna piła łańcuchowa Hitachi CS45Y

W klasie półprofesjonalnej pił elektrycznych Hitachi znajduje się model CS45Y z mocnym silnikiem 2,0 kW i prowadnicą o długości 45 cm.Naciąg łańcucha regulowany jest mechanicznie i bez użycia specjalnych kluczy i dodatkowych narzędzi — poprzez specjalną dźwignię, która jest odpowiedzialny również za wymianę prowadnicy i łańcucha na piły.

Przegląd pił szablastych Hitachi: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Elektryczna piła łańcuchowa Hitachi CS40Y

Ten model piły elektrycznej Hitachi, podobnie jak wszystkie inne, ma automatyczne systemy smarowania łańcucha, łagodny rozruch Soft Start i ochronę przed przegrzaniem.

Konserwacja, główne usterki i ich usuwanie

Jak każda technika, piły elektryczne Hitachi wymagają pewnego serwisu. Konieczna jest regularna konserwacja piły, osobista kontrola przed każdym procesem pracy. Niezwykle ważne jest również przestrzeganie wszystkich środków bezpieczeństwa, które są ważne nie tylko dla zdrowia operatora, ale także dla funkcjonalności piły.

Instrukcje do każdego modelu szczegółowo opisują zasady korzystania z narzędzia.

Według wielu opinii właścicieli nie ma żadnych skarg na pracę pił Hitachi, zwłaszcza w odniesieniu do akumulatora. Pełne naładowanie wystarcza na kilka godzin aktywnej pracy, co pozwala nie być przywiązanym do źródła zasilania. Hitachi dokłada wszelkich starań, aby korzystać z najnowszych technologii i nieustannie pracuje nad wydłużeniem żywotności pił w trybie offline.

Mówiąc o awariach, trudno wyróżnić coś konkretnego. Japońscy producenci Hitachi przywiązują dużą wagę do kolekcji pił, używając jednocześnie wysokiej jakości części i części. W swoich recenzjach właściciele rzadko wspominają o awariach, co świadczy o sumiennej pracy firmy Hitachi i trwałej, niezawodnej pracy samych narzędzi.

Weiterlesen:
Przegląd kosiarek, przycinarek i kosiarek Stavr. Opinie

Recenzja wideo pił łańcuchowych Hitachi

Opinie właścicieli na temat pił łańcuchowych Hitachi

Zarówno doświadczeni użytkownicy sprzętu Hitachi, jak i początkujący są w pełni zadowoleni z pił tej firmy. Wszyscy zwracają uwagę na dużą moc i produktywność narzędzi, długą żywotność bez awarii, wysokiej jakości części zamienne, części i materiały. Na wszystkich forach i sklepach internetowych pojawiają się niezwykle pozytywne recenzje.

nalex63, 54 lata, Kirov

„Długo czytałem, uczyłem się, studiowałem i decydowałem o tym samym CS45Y. Nie zgadłem. Kupiłem piłę do pracy w letnim domku. Długi pręt o długości 45 cm umożliwia cięcie dość grubych pni w ciągu kilku minut i bez dodatkowego wysiłku.

Ale to oczywiście zasługa potężnego silnika. Nie było niepowodzeń w pracy. Piła jako całość wykonana jest bardzo wysokiej jakości i niezawodna, jasne jest, że nie jest to montaż chiński. Ważne jest, aby olej zawsze znajdował się w zbiorniku, w przeciwnym razie opona i łańcuch szybko się pogorszą i będą wymagały naprawy lub wymiany. W sumie bardzo polecam.”

Aleksiej, 34 lata, Charków

„Kupiłem Hitachi CS30 i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Zbiornik oleju nie przecieka, piła leżała całą zimę i nic się jej nie stało. Nawiasem mówiąc, aby piła służyła dłużej, kupuj tylko olej marki Hitachi, jak nic innego dla Japończyków. Różni się nawet fakturą.

Danver John

Zalety: duża moc, wygoda, brak konieczności samodzielnego napinania i regulacji łańcucha, długi kabel sieciowy.

Wady: ciężki (cięższy niż analog Makitowa).

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию