Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd piły łańcuchowej Partner 350. Cechy konserwacji i obsługi

Przegląd piły łańcuchowej Partner 350. Cechy konserwacji i obsługi

Pilarki Partner 350

Pilarki Partner 350 są doskonałe zarówno do użytku domowego, jak i do skomplikowanych prac związanych z piłowaniem. Znajdują szerokie zastosowanie w pracach budowlano-remontowych, przy wyrębie drzew oraz wykarczowaniu krzewów i gałęzi.

Główna produkcja sprzętu Partnera jest skoncentrowana w Szwecji, w zakładzie Husqvarna. Ponadto można znaleźć modele wyprodukowane w Rosji i Chinach, które są bardziej powszechne i tańsze, których cena waha się od 1800 do 3000 UAH.

Przegląd piły łańcuchowej Partner 350. Cechy konserwacji i obsługi

Partner piły łańcuchowej 350

Zaleca się preferowanie szwedzkich modeli Partner. Kosztują mniej więcej tyle samo, ale są znacznie lepsze pod względem jakości od producentów opisanych powyżej. Charakterystyczną cechą oryginalnych modeli Partner jest numer seryjny wybity na skrzyni korbowej, który odpowiada numerowi na karcie gwarancyjnej. Również na korpusie sprzętu znajdują się dwie plomby z wytłoczonym logo firmy. Dodatkowo na etui znajduje się firmowy hologram.

Modyfikacje modelu Partner 350

Zakres modeli Partnera reprezentują następujące modyfikacje, każda z nich będzie rozpatrywana osobno:

Przegląd piły łańcuchowej Partner 350. Cechy konserwacji i obsługi

Partner piły łańcuchowej P350S
 • Partner P350S: Silnik o mocy 2 KM/140 W napędza łańcuch o podziałce 3,8″ poruszający się z prędkością 22 metrów na sekundę na pręcie 400 mm — te parametry znacznie zwiększają osiągi, wyróżniając ten model na tle konkurencji. analog. Pojemność zbiornika paliwa to 250 ml. Model Partner P350S wykorzystuje nowe podejście do bezpieczeństwa użytkownika: bezwładnościowy ogranicznik łańcucha, blokowanie specjalnym przełącznikiem, chwytak łańcucha, który umożliwia jego hamowanie na różne sposoby. Konstrukcja zawiera również pompę paliwową, która również usuwa powietrze i paliwo z gaźnika, co ułatwia rozruch.
Przegląd piły łańcuchowej Partner 350. Cechy konserwacji i obsługi

Piła łańcuchowa Partner P350 XT CHROM
 • Partner 350 XT CHROME: pilarka wyposażona jest w silnik o mocy 1,3 KM / 1300 W, który doskonale sprawdza się w pracy przy średnich obciążeniach. Wysoką wydajność zapewnia łańcuch o podziałce zębów 3,8 cala i długości prowadnicy 400 milimetrów. Objętość zbiornika paliwa to 400 mililitrów — gwarantuje to długi czas pracy. Jako elementy optymalizujące pracę pilarki zastosowano system tłumienia drgań, który osiągnięto dzięki zastosowaniu wytrzymałych stalowych sprężyn. Bezpieczeństwo zapewnia podwójny układ hamulcowy.
Przegląd piły łańcuchowej Partner 350. Cechy konserwacji i obsługi

Chainsaw Partner 350 Chrome
 • Partner 350 Chrome: Zasilany silnikiem 1,9 KM/1300 W. Długość prowadnicy — 400 mm, podziałka łańcucha — 0,325 cala. To znacznie zwiększa wydajność piły łańcuchowej. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 400 ml. Model wyróżnia się wysoką odpornością na zużycie, która jest spowodowana chromowaną powłoką. Bezpieczeństwo zapewnia stoper łańcucha typu bezwładnościowego.
Weiterlesen:
Piła mechaniczna Champion 420N 16: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Zalety i wady pił łańcuchowych

Chainsaws Partner 350 ma szereg zalet:

 • Wysoka żywotność łańcucha, która pozwala przez długi czas nie uciekać się do jego wymiany.
 • Wyjątkowe bezpieczeństwo przeciwpożarowe, które sprawia, że ​​pilarki Partner 350 są wyjątkowo wygodne podczas długich okresów pracy.
 • Przedłużona listwa umożliwiająca cięcie drewna o dużej średnicy.
 • Zwiększona ergonomia produktów, o której decyduje obecność systemu antywibracyjnego i podłużny układ silnika.
 • Wyjątkowe bezpieczeństwo pilarek Partner 350, które gwarantuje obecność różnych układów hamulcowych łańcucha.

Jeśli chodzi o niedociągnięcia, nie było wyraźnych. Niektóre roszczenia dotyczą jakości tworzywa sztucznego, regulowanego zasobu zestawu pił, a także zużycia smaru do łańcucha.

Wyposażenie fabryczne

Standardowy zestaw zawiera:

 • opona;
 • pokrywa;
 • łańcuch RZ;
 • klucz do świec;
 • olej;
 • plik;
 • świeczka

W zależności od dystrybutora pakiet może się różnić.

Serwis

Stosowana mieszanka paliwowa składa się z benzyny AI-95 lub AI-92 oraz oleju do silników dwusuwowych. Przed rozpoczęciem pracy konieczne jest uruchomienie silnika przy średnich obrotach i lekkich obciążeniach. Stosunek benzyny i oleju do pilarek Partner 350 podczas docierania wynosi 35 gramów na 1 litr. Następnie należy rozcieńczyć 20 gramów oleju jednym litrem benzyny. Okres docierania pił łańcuchowych Partner 350 powinien wynosić 1,5-2 zbiorniki.


Ważną cechą warunkującą prawidłowe działanie pilarek Partner jest napięcie łańcucha. Można to zrobić samodzielnie. Słabe naprężenie może spowodować zsunięcie się opony z opony lub jej uszkodzenie. Przy nadmiernym napięciu zwiększa się obciążenie silnika, a następnie piła zużywa się szybciej.

Głównym aspektem, który decyduje o bezpieczeństwie pracy z pilarką Partner, jest obecność odzieży ochronnej. Na dłoniach powinny znajdować się rękawiczki wykonane z mocnej tkaniny. Do ciała w ogóle idealnie sprawdzą się spodnie ze specjalną podszewką, która zatrzyma ruch piły podczas nieprzewidzianych przypadków i ta sama kurtka. Buty powinny być równie trwałe.

Weiterlesen:
Trymer Huter GGT 1300S. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Przegląd piły łańcuchowej Partner 350. Cechy konserwacji i obsługi

Główne punkty związane z użytkowaniem piły łańcuchowej Partner można znaleźć w załączonej instrukcji.

Właścicielom zdecydowanie zaleca się przestrzeganie poniższych wskazówek, dzięki którym praca będzie znacznie bezpieczniejsza i wygodniejsza:

 • Piła powinna być trzymana jak najbliżej ciała — w tym przypadku ręce będą mniej obciążane. Pomoże to również lepiej zrównoważyć i kontrolować proces.
 • Podczas zmiany pozycji konieczne jest wyłączenie silnika za pomocą aktywatora zatrzymania łańcucha. Przed wykonaniem manewru upewnij się, że się nie obraca.

Ponadto konieczne jest spełnienie szeregu wymogów bezpieczeństwa dotyczących wyrębu:

 • Konieczne jest określenie kierunku, w którym drzewo spadnie. Należy wziąć pod uwagę kierunek wiatru, nachylenie gleby, wzrost samego drzewa.
 • Przestrzeń wokół drzewa należy oczyścić z krzewów, runa leśnego, ciał obcych. Czyszczenie powinno odbywać się pod kątem 45 stopni do tyłu i boków drzewa.
 • Bezpieczna odległość to dwie długości drzewa. Osoby z zewnątrz nie powinny znajdować się w tej luce.

Pobierz instrukcję obsługi pilarki Partner 350

Główne awarie pił łańcuchowych Partner 350

Najczęstsze podziały modeli Partnerów obejmują:

 • Silnik nie uruchamia się: ta usterka jest bezpośrednio związana z wypełnieniem komory spalania i świec paliwem, pokrywaniem ich powierzchni sadzą. Jeśli wada jest związana z komorą, należy odkręcić z niej świecę, wysuszyć ją na wolnych obrotach i wyczyścić świecę.
 • Problemy z tłumikiem: pojawiają się, gdy tworzy się sadza. Oczyść tłumik.
 • Problemy ze smarowaniem łańcucha: problemy z pompowaniem oleju lub przewodami olejowymi. Sprawdź szczelność lub wymień rury.
 • Wady łańcucha i mechanizmu hamulcowego: zanieczyszczenie przestrzeni pod osłoną, taśma blokująca. Jeśli jest brud, wyczyść go, jeśli pasek jest zużyty, wymień go na nowy.

Recenzje wideo

Opinie właściciela

satryk:

Pilarka Partner jest świetna do domu, używam jej od 6 lat. Nie zmieniałem niczego poza oponą, wiele zostało dociętych do standardów domu, używam jej również do budowy w pracy. Zaczynając co najmniej na zimno, co najmniej na gorąco od trzeciego razu, jedyną rzeczą jest ciasny start, musisz zacząć od podłogi. Rada dla tych, którzy nie mogą zacząć od razu, pociągnij za uchwyt „ssania” przepustnicy powietrza o 50% i nie będziesz musiał dodawać gazu stopą i łamać spustu gazu. Wibracje oczywiście, ale znośne, druga piła Powland z amortyzatorami, ten sam silnik co na Partnerze, ale tylko w tym problem, po 3-5 startach odlatują amortyzatory, zestaw 250-300 r, więc myślisz, że łatwiej jest tolerować wibracje lub pieniądze na wyrzucenie wiatru. Kupujesz markowe, droższe, ale nie czujesz różnicy podczas pracy. Czy warto przepłacać 12-15 tysięcy rubli? dla tych, którzy tną drewno opałowe do domu, myślę, że nie.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Huter BS-45. Specyfikacje. Montaż, pierwsze uruchomienie i docieranie
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector