Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd pilarki Partner P340S. Cechy usługi i działania

Przegląd pilarki Partner P340S. Cechy usługi i działania

Partner piły łańcuchowej P340S

Jeśli potrzebujesz prostej i niezawodnej piły łańcuchowej, która rozwiąże wiele problemów domowych, to Partner p340s będzie najlepszym wyborem. Doskonale nadaje się do piłowania drzew o małym przekroju, przycinania gałęzi i krzewów, cięcia drewna opałowego.

Przegląd pilarki Partner P340S. Cechy usługi i działania

Partner piły łańcuchowej P340S

Główna produkcja Рartnera jest skoncentrowana w Szwecji w zakładzie Husquarna. Również modele produkcji rosyjskiej i chińskiej działające pod tą marką są szeroko rozpowszechnione, z ich licencją.

Niewątpliwie najlepszym wyborem będą oryginalne modele. Różnią się one od kopii na kilka sposobów. Tak więc skrzynia korbowa silnika ma wybity numer seryjny, który odpowiada numerowi wydrukowanemu w oryginalnej instrukcji. Na obudowie znajduje się kilka plomb, na których wytłoczone jest logo marki. Posiada również firmowy trzystopniowy hologram ochronny, który znajduje się na karcie gwarancyjnej, instrukcji, pudełku.

Specyfikacje

Производительpartner
Źródło zasilaniaBenzyna
Objętość robocza35 cm3
Moc silnika1,96 HP
Zalecana długość pręta35 cm
Zbiornik paliwa0,25 l.
Zbiornik oleju0,15 l.
Typ pompy olejowejАвтоматический
Skok łańcucha3/8 cala
Waga4,5 kg

Partner p340s jest wyposażony w silnik o mocy 1,9 KM 1440 W. Łańcuch ma podziałkę 3,8″, działa na drążku 355 mm i obraca się z prędkością 3300 obr./min, zapewniając wyjątkową wydajność.

Wyposażenie fabryczne

Partner p340s jest standardowo wyposażony w:

 • opona;
 • pokrywa;
 • łańcuch RZ;
 • klucz do świec;
 • olej;
 • plik;
 • świeczka

W zależności od dostawcy pakiet może się różnić.

Plusy i minusy piły łańcuchowej Partner p340s

Partner 340 posiada szereg cech, które odróżniają ten model od analogowych przedstawicieli innych firm. Oto więc:

 • niska waga produktu — 4,5 kg, częsta podziałka zębów, co zapewnia niezawodną stabilną pracę.
 • długa autonomia pracy, którą gwarantuje zbiornik paliwa o pojemności 250 mililitrów;
 • duża długość listwy, co pozwala na piłowanie drewna o dużym przekroju.
 • wzdłużne umieszczenie silnika, system tłumienia drgań, blokada łańcucha aktywowana na dwa sposoby.
Weiterlesen:
Przegląd podkaszarek i kosiarek Shtenli. Specyfikacje, recenzje

W pile łańcuchowej Partner 340 nie zauważono żadnych specjalnych wad konstrukcyjnych. Odrębne reklamacje dotyczą jakości zastosowanego tworzywa sztucznego, zwiększonego zużycia smarowania łańcucha oraz żywotności komponentów.

Przegląd pilarki Partner P340S. Cechy usługi i działania

Cechy pracy z piłą łańcuchową Partner p340s

Istnieje lista zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas pracy z piłą łańcuchową Partner 340. Przede wszystkim dotyczy to odzieży roboczej, musi być szczelna, aby chronić przed piłą w przypadku pęknięcia.

Również środki ostrożności podczas pracy z piłą łańcuchową Partner 340 odnoszą się do procesu cięcia. Należy przestrzegać następujących wymagań:

 • Przed wykonaniem pracy należy obliczyć kierunek upadku. Uwzględnia to kierunek wiatru, nachylenie gleby i samo drzewo.
 • Teren wokół drzewa powinien być oczyszczony z krzaków, ciał obcych i runa leśnego. Przestrzeń pod kątem 45 stopni za i po bokach drzewa zostaje usunięta.
 • Bezpieczna odległość od spadającego drzewa jest dwukrotnie większa od jego długości. W tej okolicy nie powinno być obcych.


Jakie paliwo jest używane w pilarkach Partner 340?

Mieszanka paliwowa do pił Partner 340 jest reprezentowana przez mieszankę benzyny AI-95 lub AI-92 w połączeniu z olejem do silników dwusuwowych. Proporcja wynosi 1000:20 gramów. Ten stosunek należy zastosować po dotarciu silnika. Aby to zrobić, mieszankę paliwową tworzy się przez zmieszanie jednego litra benzyny z 35 gramami oleju. Objętość docierania wynosi 1,5-2 zbiorniki.

Zasady utrzymania Partnera Saw:

 • obowiązkowa kontrola stanu tłumika przed rozpoczęciem eksploatacji;
 • przechowywać gotową mieszankę paliwową nie dłużej niż 3 tygodnie;
 • czyść filtr powietrza co 50 godzin pracy i wymieniaj świecę zapłonową co 30 dni.

Instrukcję można pobrać tutaj:

Pobierz instrukcję obsługi Partnera P340S

Jak wyregulować gaźnik w piły łańcuchowej Partner

Regulacja gaźnika

Proces ten sprawia, że ​​praca pilarki jest tak wydajna, jak to możliwe, przy jednoczesnej oszczędności paliwa. Głównym warunkiem jest obecność czystych filtrów powietrza i paliwa.

Przegląd pilarki Partner P340S. Cechy usługi i działania

Gaźnik do pilarki PARTNER 340S

Podczas regulacji używane są śruby dla maksymalnej i minimalnej prędkości biegu jałowego. Powyższa procedura podzielona jest na dwie odmiany — podstawową, wykonywaną przy wyłączonym silniku i ostatnią, wykonywaną przy rozgrzanym silniku. Szczegółowe wartości kątów skrętu zawarte są w instrukcji obsługi.

Weiterlesen:
Piły elektryczne marki Lesnik: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Po przeprowadzeniu ostatnich kontroli konieczne jest monitorowanie działania piły łańcuchowej na biegu jałowym. Konieczne jest, aby silnik był stabilny, nie może występować drganie łańcucha.

Awarie piły łańcuchowej Partner 340

Jak wszystkie piły łańcuchowe, Partner 340 podlega różnym awariom. Do najczęstszych należą:

 • Silnik nie uruchamia się: najczęściej wiąże się to z napełnieniem komory spalania, świecami mieszanką paliwową, ich zanieczyszczeniem. Następnie musisz odkręcić świecę i wysuszyć komorę za pomocą nieczynnej rośliny. Jeśli są brudne, wyczyść te części.
 • Awarie tłumika: problemem może być niewłaściwa proporcja mieszanki paliwowej lub słaba jakość oleju, co powoduje powstawanie osadów węglowych. Następnie musisz wyczyścić tłumik.
 • Wady smarowania łańcucha: Spowodowane przez problemy z pompowaniem oleju lub nieszczelnością przewodu olejowego. Konieczne jest uszczelnienie rur szczeliwem lub ich wymiana.

Recenzja wideo piły łańcuchowej Partner 340

Opinie właściciela

Andrew:

Tak się złożyło, że kupiłem dwie piły — tę do dawania i trochę wcześniej HUTER BS40 na wieś. Porównam je.

Jakość wykonania, materiały — PARTNER jest zdecydowanie lepszy. HUTER jest wszelkiego rodzaju rozluźniony, jedna ze sprężyn zawieszenia podczas pracy dotyka korpusu i ociera go. PARTNER natomiast wywołuje uczucie solidnego narzędzia w dłoni, uruchamia się bardzo łatwo, uchwyt rozrusznika jest wygodny. HUTER ma problemy z wodowaniem, a wieczorem dostałem kalusa na klamce.

Czuje się jak dobra konstrukcja i materiały korpusu. Bardzo łatwy do uruchomienia. Lekka i wygodna ergonomia. Zużycie benzyny i oleju jest niewielkie.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию