Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd podkaszarek, kosiarek i kosiarek Kruger. Funkcje aplikacji i działania

Opis

Kruger to niemiecka firma zajmująca się produkcją różnego sprzętu. Ich wyposażenie wyróżnia wysoka jakość komponentów oraz długa żywotność. Kontrola jakości wytwarzanych produktów marki Kruger przeprowadzana jest na każdym etapie produkcji z niemiecką pedanterią i precyzją.

Oferta Kruger obejmuje teraz betoniarki, sprężarki powietrza, generatory, spawarki, piły łańcuchowe, narzędzia ręczne i kosiarki do trawy z przycinarkami. Jest to najnowszy sprzęt do zbioru trawników, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród konsumentów.

Przegląd podkaszarek, kosiarek i kosiarek Kruger. Funkcje aplikacji i działania

Kosiarki do trawy Kruger

Kosiarki do trawy Kruger z łatwością poradzą sobie z obróbką powierzchni do 30 akrów.

Dzięki dużej mocy maszyny te bez problemu poradzą sobie z fazowaniem dowolnej roślinności, a w procesie produkcyjnym wykorzystuje się całą gamę nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które razem sprawiają, że proces eksploatacji jest maksymalnie przyjemny.

Kosiarki do trawy Kruger mogą pracować w trzech różnych trybach: zbierania trawy do kosza na trawę, wyrzutu bocznego i mulczowania. Ostatnia z nich obejmuje nie tylko ścinanie roślinności, ale także rozdrabnianie jej z wyrzutem bocznym w celu dalszego nawożenia trawnika i przyspieszenia wzrostu trawy.

Kruger oferuje dwa rodzaje kosiarek: benzynowe GLMK 173 oraz elektryczne ELMK 1800.

Kosiarka spalinowa Kruger GLMK-173

Kosiarka elektryczna Kruger ELMK-1800

Jeśli planujesz używać kosiarki do celów zawodowych, powinieneś wybrać opcję benzynową. Może pracować autonomicznie, ma większą moc i jest w stanie pracować przez dłuższy czas bez przegrzewania.

Jeśli potrzebujesz przetworzyć mały obszar przyległy do ​​domu, powinieneś zwrócić uwagę na kosiarkę elektryczną. Kosztuje o wiele mniej, jest łatwiejszy w utrzymaniu, cichszy i nie powoduje szkodliwych emisji. Dlatego kosiarka elektryczna ELMK 38-20 jest często wykorzystywana do utrzymania terenu wokół szpitali, szkół i przedszkoli.

Trymery Kruger

Kosiarki do trawy Kruger są używane dość rzadko, ponieważ ich cena jest wysoka, a pod względem parametrów technicznych nie mogą konkurować z większością producentów. Ale znacznie częściej kupowane są podkaszarki i kosiarki.

Weiterlesen:
Kosiarki do trawy Ryobi RLM18E40H. Wyposażenie podstawowe, parametry techniczne, parametry silnika i przeznaczenie urządzenia

Najlepszym modelem Krugera w tym segmencie jest podkaszarka GTK 52-7. Przyjrzyjmy się bliżej temu modelowi.

Benzokosa Kruger GTK 52-7

Ta kosiarka wyposażona jest w silnik benzynowy o mocy 3,0 kW. To wystarczy do regularnej pracy na terenie o powierzchni do 20 akrów. Temperatura pracy silnika jest utrzymywana przez chłodzenie powietrzem.

 • Na biegu jałowym największa wydana liczba obrotów wynosi 2800 obr./min. Podczas pracy wzrasta do 9000.
 • Podczas pracy z małą roślinnością możesz użyć żyłki wędkarskiej. Jego szerokość chwytu wynosi 40 cm, a największa średnica to 2,4 mm.
 • Jeśli musisz wyciąć krzewy lub młode pędy drzew, linię należy wymienić na brzeszczot. Jego grubość jest nieco mniejsza — 25 cm, ale jego ostre zwycięskie zęby radzą sobie z grubszą roślinnością o średnicy pnia do 3-4 cm.

Modele elektryczne Kruger

W asortymencie podkaszarek Kruger znajduje się również jeden model elektryczny ETK-2000. Przeznaczony jest do użytku na małych terenach lokalnych. Elektryczna kosa może być łatwo zdemontowana na 2 części, co pozwala zaoszczędzić dużo miejsca do przechowywania.

 • Dodatkowy uchwyt można dostosować do konkretnego operatora.
 • W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zainstalowany jest przycisk blokujący.
 • Moc silnika elektrycznego to 2 kW, a waga całej kosiarki ETK-2000 wraz z głowicą żyłkową to 4,3 kg.
 • Szerokość pojedynczego cięcia wynosi 23 cm.
 • Prędkość wrzeciona jest przeznaczona do  10000 obr./min

Instrukcja obsługi trymera Kruger

Konserwacja trymerów Kruger

Technika Krugera ma niemieckie korzenie i jest przeznaczona do długotrwałej eksploatacji. Aby utrzymać go w dobrym stanie należy przeprowadzać regularną konserwację zgodnie z instrukcją obsługi.

Modele benzynowe muszą być tankowane wysokooktanowym paliwem AI-92.

Konieczne jest napełnienie silnika kosiarek olejem czterosuwowym, natomiast podkaszarki pracują na mieszance paliwa i oleju w stosunku 1:50. W przypadku kosiarek należy stosować olej silnikowy z klasyfikacją SAE 2T.

Weiterlesen:
Przegląd pilarki Husqvarna 5200. Dane techniczne. Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Po zakończeniu pracy pamiętaj o oczyszczeniu kosiarki i wykaszarek z resztek brudu i kurzu. Odbywa się to, aby korozja nie zaczęła pojawiać się na korpusie produktu.

Co 25 godzin pracy należy wyczyścić filtry paliwa i powietrza, a także wymienić olej silnikowy.

Doświadczenie w użytkowaniu elektrycznych modeli podkaszarek Kruger

Modele elektryczne pojawiły się na naszym rynku stosunkowo niedawno, ale zaczynają gwałtownie zyskiwać popularność.

Jedyny mankament to podłączenie do zasilacza. Podczas pracy kabel elektryczny musi zawsze znajdować się za urządzeniem, aby nigdy nie mógł po nim przejechać.

Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić stan kabla elektrycznego pod kątem uszkodzeń i uszkodzenia izolacji.

Producent nie zaleca pracy z mokrą trawą po deszczu lub podlewaniu, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do silnika urządzenia.

Po zakończeniu pracy pozostały brud należy wytrzeć wilgotną, miękką ściereczką.

Przegląd podkaszarek, kosiarek i kosiarek Kruger. Funkcje aplikacji i działania

Instrukcja pierwszego uruchomienia trymerów Kruger

Przeczytaj instrukcję obsługi przed rozpoczęciem użytkowania kosiarek lub podkaszarek Kruger. Pomoże zrozumieć zasadę poprawnego i bezpiecznego działania konkretnego modelu.

Na początku należy dokonać montażu zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi, następnie uzupełnić paliwo i olej (lub przygotować mieszankę paliwową) Uruchomić silnik i pozostawić maszynę na minimalnym obciążeniu przez 2-3 godziny. W tym czasie części silnika zostaną dokładnie nasmarowane i zaczną działać jako całość.

Pod koniec tego trybu należy spuścić pozostałe paliwo i olej i napełnić nowe.

Podczas pracy przy kosiarkach Kruger zaleca się stosowanie odzieży ochronnej: kombinezonu przylegającego, rękawiczek, okularów i butów zapinanych z przodu.

Główne usterki trymerów Kruger

Zadaniem każdego właściciela kosiarek Kruger i kosiarek do trawy jest wiedza, jak naprawić główne awarie, które mogą wystąpić podczas pracy.

Jeśli silnik nie pracuje:

 1. Zbiornik paliwa jest pusty (dolej paliwa);
 2. Brak iskry, ponieważ styk na świecy zapłonowej się odsuwa (zamocuj zaciski);
 3. Nadmiar paliwa w komorze spalania (wyjąć świecę zapłonową i wytrzeć elektrodę);
 4. Zwiększył się odstęp w świecach zapłonowych (ustaw odstęp zgodnie z instrukcją obsługi);
 5. Zła jakość paliwa (spuść i napełnij nowym).
Weiterlesen:
Motokosa STIHL FS90. Charakterystyka modelu, praca wideo, recenzje

Silnik nie rozwija maksymalnej prędkości:

 1. Brudna świeca zapłonowa (oczyść lub wymień);
 2. Paliwo małej lub złej jakości (dolej lub wymień);
 3. Filtr paliwa lub powietrza jest zabrudzony (wyczyść je);
 4. Nieprawidłowe ustawienie gaźnika (skontaktuj się z centrum serwisowym).

 

Recenzje właścicieli trymerów Kruger

Oto co mówią właściciele kosiarek marki Kruger na forach tematycznych:

Artem:

Do pracy na działce o powierzchni 12 arów wziąłem podkaszarkę. Trawa rośnie dość szybko i musi być stale koszona. Potrzebowałem prostego i niezawodnego pomocnika, a wybrałem podkaszarkę Kruger. Szybko zmontowany zestaw zawierał 2 szpule żyłki i 5 brzeszczotów o różnych kształtach. Uruchamia się bezproblemowo, pas jest wygodny, utrzymuje pęd podczas pracy z każdą trawą. 

Plusy: Potężny, niezawodny i niedrogi asystent dla każdego mieszkańca lata. 

Minusy: brak 

Maksym:

Mój ojciec mieszka we wsi i ciągle cierpi z kosą za robienie siana na zimę. Sama nieczęsto tam jeżdżę, postanowiłam ułatwić mu tę pracę. Dlatego dałem mu kosiarkę Kruger na innych (stwierdzili, że niemiecka jakość jest gwarantowana) Jak dotąd działa bez zarzutu. Zużycie paliwa nie jest duże, a nawet kosi pędy drzew. Nie wyobrażasz sobie łatwiejszej konserwacji, wymieszałeś mieszankę w kanistrze i zabrałeś się do pracy. Zestaw trymera to zestaw różnych nasadek na każdą okazję.

Plusy: Wysoka jakość wykonania, odpowiednia cena za profesjonalne narzędzie. 

Minusy: jeszcze nie znaleziono

Na terenie Federacji Rosyjskiej działają dziesiątki oficjalnych dealerów KRUGER, którzy posiadają podkaszarki i kosiarki są dostępne. Oto niektóre z nich:

— KRUGER PRO                                                              

— KRUGER.NARZĘDZIA                                                                   

— KRÜGER™

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kosiarka samojezdna Husqvarna LC 253S. Opis modelu, wyposażenia, zalet, filmów i recenzji
Ссылка на основную публикацию