Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd producentów pił łańcuchowych Energomash

Przegląd producentów pił łańcuchowych Energomash

Grupa firm Energomash to krajowy producent działający na rynku budowy maszyn i urządzeń przemysłowych od ponad 75 lat. Produkcja jest częścią wspólnoty niemieckiej firmy Sturm. Pilarki Energomash cieszą się dużą popularnością wśród rolników i ogrodników.

Asortyment pił mechanicznych produkowanych przez firmę znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in.:

 • w ogrodnictwie;
 • na skalę przemysłową (przedsiębiorstwa pozyskiwania drewna);
 • do celów osobistych w osobistych działkach i warsztatach.

Różnorodność i cechy pił mechanicznych

Asortyment pił łańcuchowych firmy „Energomash” charakteryzuje się wysoką mocą produktów i mobilnością, co pozwala na rozszerzenie zakresu. W przeciwieństwie do produktów niemieckich partnerów, piły elektryczne Energomash prezentowane są klientom w przystępnym segmencie cenowym. Koszt tych modeli waha się od 3 tysięcy rubli. do 5 tysięcy rubli (1300-2500 tys. gr.)

Wśród głównych cech gamy modelowej możemy wyróżnić:

 • zastosowanie w produkcji materiałów odpornych na ścieranie: aluminium, wysokowytrzymałe tworzywo sztuczne;
 • zwiększone bezpieczeństwo elektryczne;
 • dostępność wszystkich dodatkowych części, jeśli konieczna jest wymiana;
 • wysokiej jakości elementy pił, które są produkowane z uwzględnieniem doświadczenia kolegów z zagranicy.

Notatka! Porównując piły Energomash z modelami zachodnimi, można wyróżnić ich dostępność na rynku krajowym. Dotyczy to również części i ich kosztów. Według opinii właścicieli części do pił Energomash są łatwiejsze do kupienia, ich koszt jest znacznie niższy niż zagranicznych odpowiedników.

Skład

Firma produkuje kilka rodzajów pił elektrycznych. Niektóre modele pił łańcuchowych na rynku stały się flagowymi ze względu na swoją funkcjonalność i stosunkowo niski koszt. Całą linię można podzielić na: elektryczne piły domowe, profesjonalne i przemysłowe, które można wykorzystać w produkcji.

Energomash PC-99160

Pilarka łańcuchowa PC-99160 to flagowiec opracowany na bazie modelu Sturm CC9916. Znajduje zastosowanie w sektorze rolniczym, do przygotowania drewna opałowego, prac budowlanych, produkcji elementów drewnianych o różnych wzorach.

Model posiada następujące parametry:

 • zmniejszona wrażliwość na spadki napięcia;
 • niewielka waga (2,9 kg), co zmniejsza wymagania dotyczące warunków pracy;
 • zwiększona izolacja energetyczna;
 • optymalny poziom mocy — 1600 kW;
 • długość opony — 300 mm;
 • Ergonomiczne uchwyty zapewniające wygodę i bezpieczeństwo podczas pracy
 • istnieją funkcje automatycznego smarowania i hamulca łańcucha, a także blokowania przycisku zasilania.

 

Przegląd producentów pił łańcuchowych Energomash

                                                                                                    Energomash PC-99160

Piła łańcuchowa Energomash PC-99160, według opinii, jest jednym z najpopularniejszych produktów. Model doskonale nada się do pracy w warsztacie i ogrodzie, posiada niewielkie rozmiary i wagę. Opinie o tym urządzeniu są w większości pozytywne, o czym świadczą statystyki i popularność piły elektrycznej.

Energomash PC-99220

Kolejnym flagowym produktem jest piła łańcuchowa Energomash PC-99220. Model ten jest idealny zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Model wyposażony jest w system miękkiego startu, który poprawia osiągi silnika i zmniejsza obciążenie podzespołów wewnętrznych w różnych warunkach. Wygodne uchwyty i ergonomia pozwalają na maksymalnie komfortową obsługę.

Cechy:

 • podłużny układ silnika, który zapewnia równoważenie;
 • łańcuchy i piły na profesjonalnym poziomie Oregon;
 • najszybszy przystanek łańcucha — 0,15 s;
 • automatyczny system smarowania z możliwością natychmiastowego tankowania;
 • moc — 2200 kW, co pozwala na pracę urządzenia nawet z sieci domowej.
Przegląd producentów pił łańcuchowych Energomash

                                                              Energomash PC-99220

Zalety tego modelu można wyróżnić również brakiem spalin i nadmiernym hałasem, co znacznie poprawia warunki pracy.

Energomash PC-9924

Pilarka Energomash PC-9924 posiada silnik o mocy 3,62 KM. lub 2400 W.; Prędkość obrotowa łańcucha: 6 m/s. Długość opony — 405 mm. Dostępne są funkcje automatycznego smarowania i hamulca łańcucha. Waga piły elektrycznej to 4,65 kg.

Przegląd producentów pił łańcuchowych Energomash

                                                                                                 Energomash PC-9924

Energomash PC-992202

Model łańcucha Energomash PC-992202 jest wyposażony w silnik o mocy 3 KM. lub 2200 W.; Prędkość obrotowa łańcucha: 13,3 m/s. Długość opony — 400 mm. Istnieją funkcje automatycznego smarowania i hamulca łańcucha, a także blokowania przycisku zasilania. Waga piły elektrycznej to 7,6 kg. Model ten wyróżnia doskonałe wyważenie ze względu na podłużne ułożenie silnika oraz niski poziom wibracji, co znacznie ułatwia pracę z nim i odciąża dłonie.

Przegląd producentów pił łańcuchowych Energomash

                                                                                                    Energomash PC-992202

Energomash PC-99260B

Model pilarki Energomash PC-99260B jest wyposażony w silnik o mocy 3,7 KM. lub 2600 W.; Prędkość obrotowa łańcucha: 14 m/s. Długość opony — 405 mm. Istnieją funkcje automatycznego smarowania łańcucha, a także blokowanie przycisku zasilania. Waga piły elektrycznej to 5,42 kg. Idealny do stolarki i stolarki w ciasnych przestrzeniach, a także tam, gdzie niezwykle trudno jest pracować piłą tarczową, ponieważ jej parametry techniczne i funkcjonalność pozwalają na wykonanie powyższych prac.

Przegląd producentów pił łańcuchowych Energomash

                                                                                                    Energomash PC-99260B

Energomash PC-99200

Pilarka Energomash PC-99200 wyposażona jest w silnik o mocy 3 KM. lub 2000 W.; Prędkość obrotowa łańcucha: 13,3 m/s. Długość opony — 400 mm. Istnieją funkcje automatycznego smarowania łańcucha, a także blokowanie przycisku zasilania. Waga piły elektrycznej to 7,6 kg.

Przegląd producentów pił łańcuchowych Energomash

                                                                                              Energomash PC-99200

Poważne awarie

Jak wszystkie produkty, pilarka Energomash może zawieść. Dzieje się tak z dwóch powodów: niewłaściwe użytkowanie i konserwacja, zużycie części konstrukcyjnych przy długotrwałym użytkowaniu. Według opinii najczęściej zużywają się: części silnika, łańcuch piły, układ hamulcowy.

Innym rodzajem awarii jest awaria systemu automatycznego smarowania. Niewczesne zdiagnozowanie tego problemu może prowadzić do przedwczesnego zużycia łańcucha, prowadnicy i silnika.

Notatka! W przypadku problemów z układem automatycznego smarowania zaleca się skontaktowanie ze specjalistami w celu zdiagnozowania przyczyny awarii. Powodem może być zarówno niskiej jakości olej, jak i długotrwałe użytkowanie.

Długotrwałe nieprzerwane użytkowanie może również prowadzić do awarii, takich jak zwarcia wewnątrz urządzenia.

Nie zaleca się jednak samodzielnej naprawy pił mechanicznych, jak w przypadku każdego innego elektronarzędzia, lepiej skontaktować się z centrum serwisowym.

Przegląd wideo

Piły łańcuchowe Energomash: opinie

W sieci jest wiele recenzji na temat pił łańcuchowych tego producenta. Zwracają uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność i łatwość zarządzania.

Maxim, 32 roku:

„Przez długi czas chciałem zostawić swoją recenzję o PC-99220. Kupiłem sobie taką piłę w 2014 roku, od 4 lat służy idealnie. Od awarii: po awarii automatycznego systemu smarowania. Problem został szybko naprawiony, wszystkie potrzebne szczegóły znalazłem w Internecie. Łatwy w użyciu, polecam.

Iwan, 46 lat:

„Chciałbym opowiedzieć o mojej znajomości z piłą elektryczną PTS-99160 Energomash. Kupiony na rynku w zeszłym roku. Latem mieszkam na wsi, mam dużo do zrobienia, więc ciągle potrzebuję asystenta, taki stał się PC-99160. Dobrze radzi sobie z małymi gałązkami, drewnem opałowym i z łatwością tnie np. deski na ogrodzenie. O niedociągnięciach mogę powiedzieć jedno: szybko się nagrzewa podczas ciężkiej pracy, czasem brakuje mocy, ale do małego domku letniskowego jest po prostu niezastąpionyoraz».

Link do głównej publikacji