Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przepis na kwas borowy z karaluchów, czyli jak zrobić

Przepis na kwas borowy z karaluchów, czyli jak zrobić

Wśród wielu ludowych metod usuwania karaluchów najskuteczniejszy jest kwas borowy. Chociaż ten proszek nie daje natychmiastowych rezultatów, nadal sam od wielu lat zajmuje wiodącą pozycję w wewnętrznych prześladowaniach Prusów. Zastanów się, jak najlepiej wykorzystać kwas borowy i jakie przepisy na jego bazie są przygotowywane do eksterminacji pasożytów. Jeśli chcesz w jak najkrótszym czasie pozbyć się dorosłych Prusów, larw i jaj, to zdecydowanie potrzebujesz profesjonalisty leczenie karaluchów insektycydy. Zalecamy skorzystanie z usług usługi zwalczania szkodników z tej usługi SES.

Jak kwas borowy wpływa na Prusów?

Kwas borowy nie ma smaku i zapachu, wizualnie jest bezbarwnym ziarnem. Jest jednym z nieorganicznych insektycydów, ma działanie kontaktowo-jelitowe. Do zabijania karaluchów stosuje się nie tylko kwas borowy, ale także sole sodowe kwasu borowego, zwane boraksem. Po spożyciu przez karalucha kwas borowy nie prowadzi do natychmiastowej śmierci. Mechanizm działania zatrucia opiera się na efekcie kumulacyjnym. Po zjedzeniu trucizny Prusacy umierają 8-12 dni od momentu prześladowań.

Zasada działania kwasu borowego w przewodzie pokarmowym karalucha:

 • Ściany przedniego jelita są zniszczone;
 • Żołądek jest wypełniony;
 • Bilans wodny jest zaburzony, następuje odwodnienie.

Ciekawostką jest to, że karaluchy nie rozwijają uzależnienia od kwasu borowego, dzięki czemu substancja jest aktywnie wykorzystywana w walce z owadami. Poza działaniem toksycznym preparaty boru charakteryzują się również działaniem sterylizującym. Przy długotrwałym i regularnym jedzeniu przynęt z boraksem i kwasem borowym Prusowie tracą zdolność rozmnażania potomstwa i stają się bezpłodne. Ponadto kwas borowy oddziałuje na narządy płciowe samic, a boraks na samców, zatrzymując spermatogenezę. Dlatego sensowne jest jednoczesne mieszanie boraksu i kwasu borowego z przynętami pokarmowymi, aby zmniejszyć populację.

Gdzie kupić kwas borowy

Preparaty borowe są szeroko stosowane, nietrudno je znaleźć i kupić, są tanie. W rolnictwie stosowany jako nawóz oraz do ochrony upraw przed szkodnikami. W medycynie proszek kwasu borowego ma działanie antyseptyczne, dezynfekujące, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwpedikulozy. Kwas borowy można kupić w aptece, na stronach internetowych, takich jak Ozon, sklepy ogrodnicze i ogrodnicze. Do eksterminacji karaluchów weź lek w proszku.

Weiterlesen:
Wróżby ludowe: 6 - 16 października

Najlepsze przepisy z kwasem borowym do zabijania karaluchów

Najprostszym przepisem jest użycie czystego proszku boru. Kryształy są rozprowadzone cienką warstwą w postaci toru we wszystkich miejscach potencjalnego nagromadzenia i przemieszczania się karaluchów. Rozsyp lek pod łazienką i umywalką, przy rurach kanalizacyjnych i grzewczych, za lodówką, kuchenką, szafkami kuchennymi, wzdłuż listew przypodłogowych, wokół kosza na śmieci. Po 3-4 dniach usuń kwas borowy wilgotną szmatką i powtórz manipulację po tygodniu.

Jak zrobić zatrute przynęty

Aby preparaty boru szybko przeniknęły do ​​przewodu pokarmowego i rozpoczęły swoją destrukcyjną pracę, truciznę należy wzmocnić pokarmem, aby karaluchy z większym prawdopodobieństwem zjadły przynętę.

Jak zrobić przynętę z kwasem borowym i przepisem na jajka:

 • 20 gramów proszku boru;
 • 1 gotowane żółtko.

Proporcje kwasu borowego podano w przeliczeniu na jedno żółtko. Ta ilość utworzy trochę masy, w razie potrzeby zwiększysz składniki. Połącz składniki i rozgnieć widelcem na gładką masę. Łyżeczką nałóż przynętę w małych porcjach na paski folii spożywczej, kartonu, plastikowych pokrywek. Ułóż truciznę w miejscach rozmieszczenia karaluchów, zaktualizuj po 2 tygodniach.

Przepis na przynętę ziemniaczaną:

 • Proszek borowy — 40 gr .;
 • Ziemniaki gotowane — 1 szt .;
 • Surowe jajko — 1 szt.

Wymieszaj składniki, ułóż je w formie grudek na tekturze, tak jak w poprzednim przepisie, i umieść je w mieszkaniu w miejscach, w których gromadzą się karaluchy.

Jak zrobić kulki kwasu borowego:

 • Kwas borowy, mąka, cukier puder, po 50 gramów;
 • Dodaj 0,5 łyżeczki. opcjonalnie boraks;
 • Wymieszaj suche składniki, dodaj trochę wody, aby uzyskać gęste ciasto;
 • Zwiń mini kulki.

Takie trujące kulki z pewnością przyciągną uwagę karaluchów. Rozprowadź truciznę w porcjach w obszarach problemowych. Po 1-2 tygodniach przygotuj świeżą partię. Kontynuuj prześladowania aż do zniknięcia Prusów.

Przepis na boraks i chleb:

 • 100 ml gorącej wody;
 • 2 łyżeczki proszek boraksowy;
 • Łyżeczka 2 cukier
 • Kawałki dowolnego chleba.
Weiterlesen:
Wróżby ludowe: 6-15 sierpnia

Rozpuść cukier i boraks w wodzie. Namoczyć kromki chleba w trującym syropie. Przez 2-3 dni układaj przynętę w miejscach, w których obserwuje się karaluchy, zwłaszcza w kuchni. Na noc można go nawet zostawić na stołach, w zlewie, a rano posprzątać. W obszarze systemu wentylacyjnego można umieścić kilka zatrutych okruchów.

Wszystkie przepisy działają, składniki żywności można bezpiecznie zmieniać i naprzemiennie mieszać z kwasem borowym. Odpowiednie mięso mielone, mielone ciasteczka, płatki zbożowe, ser, dżem. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i metodycznie kontynuować walkę z nowym potomstwem karaluchów. Niestety preparaty boru nie niszczą pruskich jaj i bądź przygotowany na to, że po śmierci dorosłych przyjdą młode karaluchy, aby je zastąpić.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию